arkadaşlarımızla buluşmak kaynanama dert oldu

Başı tamamda sakal muhabbeti çok komik olmuş. Kendi karar veremiyor heralde şuan sizin boyundurugunuzda önceden de kv boyundurugundaymis belli ki. O yüzden kv ters yapıyor. Bir salin adami sagli sollu cekistirmeyin

saygının büyüğü küçüğü olmaz bencede,herkes birbine saygı gösterecek.

Kocanızın sakal bırakıp bırakmayacağının kararınıda siz veriyorsanız diyecek hiçbirşey yok.Evi otel gibi kullanıp yiyip içtiğiniz tabağı bile kaldırmıyorsanız gidip otelde kalın kiminle ne yaparsanız yapın bu durumda başınızda söylenen bir kaynanada olmaz hem sizde beleş kalıp yiyip içip minnet etmemiş olursunuz.Bu hareketler sözler çok fazla... Gerçekten fazla...

Demek acitasyon değil,ajitasyonmuş. Yıllardır bilmiyormuşum meğer. Himm demek kocanız sizi,annesini gözü görmeyecek kadar çok seviyormuş. Bunu okur okumaz anladim, yıllar sürmedi. Neyse şimdi ben bunları bırakayım. Bence siz gelin olarak haklısınız, kayınvalide tolere sınırlarını aşmış lakin kocanız anne-eş arasında dengeyi oturtturamamış. Bı seyler eksik sanki bu dengede. İnsanın içini gidiklayan bı şeyler.

Eşinden Allah razı olsun baz
ısı
Eşnizden Allah razı olsun ne eşler bar tabi anne nasıl istersen dien ey gidi

Ben de sana katılıyorum. Sadece oğullarıyla evliyiz diye bizi ezme hakkını buluyorlar kendilerinde. Bağırıp, çağırıp, hakaret edebileceklerini zannediyorlar. Eşini tebrik ederim. Zira benim eşim olmuş olsa idare et diye beni sustururdu.

Bana da fazlaca yapmacık geldi. Hatta sırf ben mi böyle hissettim acaba dedim.
Hani annesinden yana olan adamlara kızıp densiz diyoruz ya bu da bir değişik versiyonu.

Kocanizin sakal olayi komik bir onun dışında sinirlenmekte haklısınız bence ki cevap bile vermemişsiniz.

Burada sizi kınayan arkadaşlar ne bekliyorlar ki acaba kendi oğluşlarina aynı şekilde davranıyorlar da o yüzden mi bu olayi normal karşılamanizi bekliyorlar.

Bu kadar bana batan birinin ne yazlığına giderim ne de evinde yemek yerim.
Tamam kaynanız çok hadsiz ama sizde 1. Olaydan sonra ne diye gidiyorsunuz ?
[/QUOTE]
1. Olayin sabahinda bunlar yaşandı. Ki kesinlikle haklisiniz sabahki olay da tuz ekti uzerine. Bir sure kendisini de yazlığını da gormek istemiyorum

1. Olayin sabahinda bunlar yaşandı. Ki kesinlikle haklisiniz sabahki olay da tuz ekti uzerine. Bir sure kendisini de yazlığını da gormek istemiyorum
[/QUOTE]
Eşiniz de bu kadar sizden yanayken ben olsam asla gitmem.
Gider güzel bir yerde tatil yaparsınız , kafanız rahat olur.

Burada sizi kınayan arkadaşlar ne bekliyorlar ki acaba kendi oğluşlarina aynı şekilde davranıyorlar da o yüzden mi bu olayi normal karşılamanizi bekliyorlar.
Inanin ben de anlamadim. Gercekten bazi kadinlar kayinvalidesinin kendisine bagirip cagirma hakki olduğunu mu düşünüyor, kendine bunu mu reva görüyor? Ulkem kadini adina tekrar üzüldüm. Biz kendi hakkimizi korumazsak elbette baskalari tepemize biner.

Biz alışmışız ya anne babasına karısını ezdiren ve kendisi ezen kocalara. Kanıksamışız bu durumu. O yüzden tuhaf geliyor.
Aslında olması gereken bu. Nasıl ki ben kayınvalide olacak şahsın hayatına müdahele etmiyorsan onun da bana karışmaya hakkı yok. Kendi oğluna asla bağırmaz, asla karışmaz, " annen kurban olsun yavrum" diye peşine gezer ama bana gelince yatak odama varana kadar karışmaya kalkar, hakaret eder, laf sokar, adını da " anne öğüdü" olarak koyar, bana terbiye vermeye kalkar.
Sırf oğullarıyla evliyiz diye hayatımızı ipotek altına almaya çalışırlar. Bizden de aman büyüktür diyerek susmamız beklenir. Bunun ne dinde ne insanlıkta ne ahlakta yeri var.

Bence konu sahibinin eşi en iyisini yapmış. Zira konu sahibi de kayınvalidesine terbiyesizlik yapmış olsaydı, o zaman kayinvalideye hak verirdim.

Efendim konu sahibi duyduğu rahatsızlıkta haklı. Kayınvalide sergilediği tavır da haksız. Erkek karisini savunmakta böyle bir durum karşısında haklı ve tavrı doğru. Ve lakin insanın içini gidiklayan şey bunlardan bağımsız. Şöyle ki; hepimiz ev dışında yemek yerken bı takım kurallara göre yiyoruz. Bıçak kullanıyoruz,salatanın kivircigi ağzımızdan sallanmasin istiyoruz vs. Ama evde kuru fasulyeyi ekmek bana bana yanında acı tursuyla yiyoruz. Çünkü öylesi e lezzetli olanı. Ne yazık ki yaşadığımız şu hayatta hiç bir şey kurallarına uygun değil. Kişisel sınırlarımız yok ne yazık ki. Toplu taşıma aracına binince kişisel sınırlarının ihlal edileceğini biliyorsun ve yine de biniyorsun. Evet kaniksiyosun. Deveyi gutmeyi tercih ediyosun. Gelin-kaynana ilişkisi de bu şekil de. Bazı istisnalar olabilir tabi ama sorunsuz bı iliski yürütmek neredeyse imkansız. Sen karşı tarafa saygı duyuyorsun karsilik olarak eziliyorsun. Sen karşı tarafı alttan alıyorsun karşılık olarak susmak zorunda bırakılıyorsun... Konuya gelecek olursam,konu sahibi rahatsızlığını kayinvalidesine bildirmiş,eşi konu sahibine hak vermiş ve arkasinda durmuş, kayınvalide geç kalınmış bı anlayış göstermiş ama konu sahibi daha fazlasını istiyor gibi. Ama bence bu düzen de daha fazlası yok. Ya tamamen görüşmeyi kesicek ya da haklı oldugunun ve bu haklılığının esi tarafından hakli görünmesiyle yetinip sürdürülebilir bı ilişki düzeyine indirgeyecek.

Eşinin, annesinin bağırmasından sonrası tepkisi gayet normal ve olması gereken ama tıraş olması ile ilgili verdiği cevaba gerek var mı, eşim karar verir ona demekte çok çocukça. Denge bu şekilde sağlanmaz.

Yoksa konu sahibi sinirlenmekte zaten haklı, yorumlarda bu konuda aksi birşey yazan olmamış, eşinin traşla ilgili cevabına olumsuz yorum yapılmış genelde.

Aynı benim kv profili ama tek fark ben onunla aynı evde yaşıyorum . Siz allahtan ayrısınız fazla görümüyorsunuz sanırım. Allah yardımcımız olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…