Aşk Acısı, Hazmedememek, KırgınLık, KızgınLık...

iyiki sizin gibi bir kadının çocuğu olmadım resmen midemi bulandırdınız. çocuğunuzun rızkını elin herifine yedirip burda medet umuyosun. sen bu kafayla akıllanmazsın. sen o erkek için çocuğundan bile vazgeçersin. sen ne erkek delisi bir kadınsın ya.

ya Allah aşkına daha da sinir oluyorum kadın farklıdır anne farklıdır ama sen annelik mertebesine ulaşılamamış birisin. erkek yüzünden yüz felci geçiriyosun daha da belli etmiyorum diyosun. Allah çocuğuna ve ailene sabır versin. 15 yaşındaki ergenler bile senden daha akıllı. bu arada stres ve üzüntüden oluşan yüz felci geçmiyor bil istedim

Üslubunuzun ne kadar çirkin olduğunu söyleyen oldu mu hiç? Ben de sizin gibi birini değil anne arkadaş olarak bile istemezdim. Biraz saygı sınırları içinde, hakarete varmayan şekilde yorum yapın. Konu sahibi size gereken cevabı verseydi utancınızdan ikinci mesajı yazamazdınız.

Ben sizi eleştirmiyorum.
Sevmek, sevilmek istemek, inanmak, güvenmek, hayaller kurmak bunların hepsi birer ihtiyaç.
Bu ihtiyaçlarının en hassas olduğu dönem hayatına girmiş ve büyük yer almış anlayabiliyorum.

Neden mont aldın, evladının rızkını yedirdin demeyeceğim.
Böyle düşünmüyorum.

Mutlu olmak için yaptın ve o dönem çok mutlu da oldun kendin söylüyorsun.

Kızdığım tek yer var size sevmeye elbette hakkınız var ama bir anne olduğunuzu unutmadan sevmeye hakkınız var.

Lütfen bundan sonra bunu unutmadan, ayaklarınız yere basarak sevin..

Nerden başlanır nasıl toparlayıp size anlatırım bilmiyorum. Canım acıyor nefesim kesiliyor ve inanamıyorum yaşadıklarıma.
Ben üni yıllarında kosa bir evlilik yaşadım bir oğlum var ve düzenli bir ailem. 81doğumluyum.Ailemle yaşıyorum. Aşkı hiç yaşamamış sert keskin kenarları olan olan biriyim. Kuralları, sınırları...
Ve bir gün biri çıktı karşıma. 4yaş küçüktü benden. Hiç yanaşmadım başlarda, duvarlarımı aşması çok zaman aldı. Çok emek verdi. Ve sonunda kalbime dokundu, sevdim... Çok sevdim. İnandım güvendim. Ben ki hayal kurmak nedir bilmeyen insan onunla öğrendim. Ailesi hiç istemedi. Haklılardı evet anlıyordum onları ama o hep arkamda durdurmaya önce o da nişanlanmış evliliğe bir ay kala eşyaları bile almışken ayrılmıştı. Elimizden geleni yaparız olmazsa yapacak bişey yok kıyarız nikahımızı eninde sonunda düzeltiriz dedi.
Ailem hiç sıcak bakmadı ama zamanla onlarda tanımak istediler sevdiler benimsediler.iki yıllık bi üni bitirmiş açıköğretime devam ediyordu. Bir yıl geçti evlenmek için acele etmeye başladı okulu bıraktı askere gitti. Bir yıl asker yolu bekledim. Onunla her nöbetine uyandım her hafta kargodaydım hiçbirşeyini eksik etmedim orda. Ailesi fazla sorumsuzdu. Askerlik bitti işe girdi. Babamın karşısına çıktı herşey rüya gibi. Hiç bir sıkıntı yok. O başka şehirde ama benim için ankaraya yerleşecek işine burda devam edecekti. Oturulur konuşuldu. Babam ailen gelmezse olmaz konusunda ısrarlı olsa da ikna edip inandırdı sevgisine. 13aralık nişan, 19aralık nikah. Bir evim vardı benim. Ailem napalım o da artık oğlumuz diyip eşyaları da aldılar. Temizlik yaptık evi yerleştirdik.
Aralık başı gibi bi gariplik başladı. "Babam biraz daha zaman ver biz de olalım diyo" eee iyi de baban bunu daha önce de söyledi sonra olmaz evlatlıktan red ederiz dedi biliyosun dedim. Haklısın dedi.
Nisandan bir hafta önce "yaa ertelesek mi ailemde olsun istiyorum babamla annem söz verdi yaza doğru olsun çok borçları var" iyi de aşkım onların hep çok borcu var. Bu arada baba okul müdürü emeklisi anne öğretmen emeklisi iki üç evleri arabaları falan var ama babanın bilinmeyen 200-300bin borcu var. Dedim ki maddi bi beklentimiz yok ki ağla zırla, yalvar yakar sadece yanımızda olsunlar. Sonra demişler ki elalem ne der. Yani bu erteleyin lafları sadece sallamak için. Çok uzattım biliyorum. Direk sona geleyim. Nişan yüzüklerin kıyafetim herşey tamam. Aşkım emin misin dedim evet dedi. Ben ona bak bizim nişan günü annen baban kalp krizi geçirir, nikah günü öldük diye atarlar kendilerini yere dedim. Güldük... Ki allaha inanmasam sana taparım diyen bi adam bu. Defalarca denedim her şekilde sevgisi aşkı herşeyi gerçekti.
Nişana bir gün kala benim aile büyüklerim davet edildi yemekler yapıldı yapraklar sarıldı kuaförden randevu alındı... Nişan sabahı...
Sınava girecek saat 12de yola çıkıp gelecek. Saat 12 aradı ve babam kalp krizi geçiriyorum dedi. Bayıldı kapının önünde. Ah aptal kafam biliyorum ben olacakları. Çünkü öyle bi adam ki babası istediği şey ol ayında "ah kalbimmm" diyip herşeyi yaptırır. Saat 1-2-3... Arıyorum açmıyo. Saat 4. Aradı.
Yaa Tuğba (bana asla adımla hitap etmeyen adam) gel diyosan gelirim ama....
Ama derken? Hayır mı?
Tüm sülale beni aradı, bana sayıp söndürür annen baban hastayken senin yüzünden ölürken sen bi dul bi karı için aileni mi sileceksin şerefsiz dediler.
Eee? Eeee neye lan eee ne. Sadece bunun olacağını zaten biliyorduk şimdi ne oldu dedim, peki gelme!
Ağlama kriziyle odaya koştum. Annem geldi o sinirle anlattım herşeyi babam duyup geldi tek kelime etmedi içeri girip nişan iptal diye akrabaları aradı. Halen ona toz konduramayan ben onun açısından düşünüp hak vermeye çalışıyordum. Oysaki üç beş ay değil yaa. Ben ona 3yıldan fazla emek verdim. Ailesi üç yılda kabullenebilirdi. Demek oğullarını tanıyolardı ve son kozlarını oynadılar. Yani kısaca gelmedi...
Askerde aylarca aramayan sormayan ailesini seçti. İzne geldiğinde tek lokma yemek yapmayan annesini seçti. Ben ne yapacağımı şaşırır bir hafta önceden başlardım telaşa. O hasta olduğunda nasıl oldun demeyen ailesini seçti. Ben telefon açık kalsın diyip sabaha kadar dua eder uyumazdım hiç. Ve o para istediğinde Tuğba n yollasın diyen, ona aldığım terliktir pijamadır monttur beğenince el koyup Tuğba n bidaha alır diyen ailesi muradına erdi. Sonuçta ne mi oldu. Bir hafta baygın gibi yataktan çıkmayıp ağladım, önce bronşit ardından zatürre oldum ve nikah günümüz olacak olan 19aralıkta yüz felci olarak uyandım. Hastane, tedavi, iğne ilaç kortizon... Kardeşim arayıp saymış sönmüş yedi ceddine. Aradı özür diledi yalvardı mesajlarına cevap vermedim. Ben şerefsizim korktum o an çaresiz kaldım herşeyi düzelteceğiz dedi. Gel de geleyim öl de öleyim. Üç beş gün böyle devam etti. Bir gün gel yazdım. Sadece "gel". Ve tık yok. İki gün geçti duramadım aradım. O tanıdığım benim için ölen adam başka biri olmuş. Gerçekten bi yabancı gibi. Büyülenmiş gibi. Yani aslında ben düşündüm de seni mutsuz ediyorum allah senden alsın bana versin ama benden uzak ol mutlu ol. Delirdimmmmm... Ulan nişan günü elimde alyanslar ortada bırakmadın mı beni, hastalandım yüz felci oldum ölürüm affet diyip yalvar madın mı, sen felç te olsan sırtımda taşırım kurban olurum demedin mi. Dedim ama gücüm yok. Ben adiyim şerefsizim.
En son bikaç gün sakinleşmek bekledim. İlaçlar ağır yüz felci acayip sıkıntılı bi durum ayrılık acısı yapılanlar...
Yine aradım 9ocak. Sen beni seviyo musun ulan? Evet çok. Özledin mi? Evet deli gibi. Gel o zaman Kapımda yat kalk ailemi beni inandır aşkına bak son şansın bu seviyorum seni dedim.
Cevap: ben iyi değilim bana bişey oluyo hergece sıçrayarak bağırarak uyanıyorum kabuslar görüyorum işe gitmek istemiyorum namaz kılmaya çalışıyorum olmuyo dedi.
Eee dedim adam, sonuççç?
En iyisi görüşmeyelim sen mutlu ol ben güçsüzüm yapamıyorum acizim falan filan. Eee ee yeter bi S.ktir git dedim.
Gitti... Sustu... Son sesini duyuşum oldu.
Facebook hesabında adım yazılıydı adının yanında kaldırmadı. Şifre aynı. Whatsaptan durumu değişmedi adımız yazılı. Koluna adımı dövme yaptırmıştı. Yaa arkadaşlar o bu değilde ben sanırım ölüyorum ya nefes alamıyorum. Böyle sabaha kadar da yazsam anlatmakla bitmez. Yani evlilik lafı olmasaydı biz ayrı ülkelerde bile yaşasak bir ömür aşık kalırdı bana biliyorum. Mükemmeldi herşey. Saygısı sevgisi ilgisi. Yok böyle bişey. Bir anda... Sırf iş ciddiye bindi diye çekip gitti. En son ağlayarak kapattım telefonu. O da çok ağladı. Ama tek fark ben halen her gece ağlıyorum. Kimseye anlatmıyorum. Olmaz diyenler haklı çıktı kahretsin. Çok özlüyorum. Yaa ben neden böyleyim. Arasın diye bekliyorum resmen. Ö(z) LÜYORUM... Bişeyler söyleyin, kızın bana, unut falan diyin lütfen. Nasıl bi acı bu inanamıyorum...
Bende ilk konumu zihnimi nasıl bir şeyle oyalarsam unuturum mantığıyla açmıştım, ama kk daki bazıları 'düş adamın yakasındannnnn' diye çemkirmişti. Şimdi sana da gelirler, okumadan yorum yapmaya.

İnanki geçiyor. Hem bir boşanma geçirmişsin. Bende boşandım ve çok sancılıydı. Evladınla ilgilen, hobi edin. Bir süre sonra düzeliyor. Veee o ergeni bir daha hayatına alma!

Üslubunuzun ne kadar çirkin olduğunu söyleyen oldu mu hiç? Ben de sizin gibi birini değil anne arkadaş olarak bile istemezdim. Biraz saygı sınırları içinde, hakarete varmayan şekilde yorum yapın. Konu sahibi size gereken cevabı verseydi utancınızdan ikinci mesajı yazamazdınız.
çocuğumun rızkını elin adamına yedirmediğim içinmi anne olmayı hak etmiyorum

çocuğumun rızkını elin adamına yedirmediğim içinmi anne olmayı hak etmiyorum

Elin adamı dediğin evlenmeyi planladığı, çocuğuna babalık yapacak adam. Ayrıca adamı iç güveysi alıp besledim dememiş. Hediye olarak mont vs. almış. Sevdiğine hediye almanın nesi var acaba?

Mesele bakış açınız değil, bunu dile getirme şekliniz. Başka konularda da yorumlarınıza denk gelmiştim ve hep fevrisiniz sanki.

Bende ilk konumu zihnimi nasıl bir şeyle oyalarsam unuturum mantığıyla açmıştım, ama kk daki bazıları 'düş adamın yakasındannnnn' diye çemkirmişti. Şimdi sana da gelirler, okumadan yorum yapmaya.

İnanki geçiyor. Hem bir boşanma geçirmişsin. Bende boşandım ve çok sancılıydı. Evladınla ilgilen, hobi edin. Bir süre sonra düzeliyor. Veee o ergeni bir daha hayatına alma!
:) geldiler bile. Kitap okuyorum oğlumla sinema yemek gezmeler akraba oturmaları hayat devam ediyor. Ama insanların algılayamadığı tek bir nokta var. Ben anne olduğumu asla unutmadım. Eğer unutsaydın oğlunu anneanneye bıraksın kurun evinizi dediklerinde atlardım. Bana teklif bile edemedi. Ben canımın parçasını kimseye bırakmam. Ama aşk başka bişey. Aşık olmam oğlumu ikinci plana atmam demek değil. Sonuçta yaş ne olursa olsun aşk sa konu mantık bir süre devre dışı

Ergen misiniz?
1 çocuk annesi kadın 35 yaşında kadın bu ergen 18lik oğlancıktan farksız adama çocuğunun rızkını yedirip mont vs mi aldı?

Siz bu itin acısından felç geçirirken çocuğunuz annesinin yüzünü o şekil görünce ne yaptı ne düşündü?

Yaşı, işi, konumu, olgunluğu uygun insanlara aşık olun lütfen. Kimseye de çocuğunuzun rızkını yedirmeyin. Eşşek kadar herifi beslemişsiniz resmen.
Acımasız bir yorum ama doğru..Ama doğru olması çok acı çekmesini engellemiyordur şuan..İçim parçalandı...Ders bunlar hep.Acı dersler.
Ders ders ama...İyi erkek kalmamış ki bana göre.Yada benim kısmetime.Ya böyle sürüp gidecek yada ömür boyu bekar kalacağım şahsen yalnızlık zor olsa da...
İllaki çıkar acısı ondan birgün.insanlar büyük konuştuğunu yer birgün.
İnş.Konu sahibi çabuk atlatırsın..Netten dualar bul..Maneviyata sarıl.İnş.Ömür boyu yanında olacak güçlü biri olsun bir dahakine duasıyla..Böylelerini seçmezsin bir daha inş..

Bazi hikayelerden sadece mutsuzluk cikar.
Bu da oyle bir hikaye.
Kac kere sans vermis, kac kere utandirilmissiniz, kac hayal kirikligi yasamis ama yine de toplanmissiniz.
Yine yapabilirsiniz.

Ama bu adama bir daha asla sans vermeyin.
Sizin sevginizi hak edecek daha degerli insanlarla karsilasmak icin kendinize sans verin.

:) geldiler bile. Kitap okuyorum oğlumla sinema yemek gezmeler akraba oturmaları hayat devam ediyor. Ama insanların algılayamadığı tek bir nokta var. Ben anne olduğumu asla unutmadım. Eğer unutsaydın oğlunu anneanneye bıraksın kurun evinizi dediklerinde atlardım. Bana teklif bile edemedi. Ben canımın parçasını kimseye bırakmam. Ama aşk başka bişey. Aşık olmam oğlumu ikinci plana atmam demek değil. Sonuçta yaş ne olursa olsun aşk sa konu mantık bir süre devre dışı
Ama işte algılayana:). Öyle yorum yapanları direk göz ardı et, çünkü senin ne yaşadığını hiç bir zaman anlayamayacaklar.

Acımasız bir yorum ama doğru..Ama doğru olması çok acı çekmesini engellemiyordur şuan..İçim parçalandı...Ders bunlar hep.Acı dersler.
Ders ders ama...İyi erkek kalmamış ki bana göre.Yada benim kısmetime.Ya böyle sürüp gidecek yada ömür boyu bekar kalacağım şahsen yalnızlık zor olsa da...
İnş.Konu sahibi çabuk atlatırsın..Netten dualar bul..Maneviyata sarıl.İnş.Ömür boyu yanında olacak güçlü biri olsun bir dahakine duasıyla..Böylelerini seçmezsin bir daha inş..
Evet yalnızlık zor ama acımasız yorumlar canımı sıktı. Ben ayrılınca benden önce oğlum ağladı ama onu çok sevmiştim tatile gidecektik pcde oyun oynayacaktık diye. Alışmıştı sevmişti.

Bu arada bir kamu spotu niteliginde sunu da eklemek isterim cunku dikkatimi cekti.
Bir erkegin gecmis iliskisi bize cok buyuk bir ipucu verir.
Bir onceki iliskisinde yapilan her ne ise bize yapilmayacak sanilmasin.

Bu adam bir onceki iliskisinde de bir ay gibi kisa bir sure kala ayrilik yasamis.
Terk edilmis veya terk etmis.
Bu onemli bir ipucuymus mesela.
Bunu kacirmissiniz.
Keza size yapilan da bir ust boyutu; saatler kala terk etme.

Demek ki adamin hayat tarzi bu.

Konu sahibi, bence nişana gelmediği andan itibaren bu adamı bir daha aramamalıydın. Bir daha şans vermemeli, seni seviyorum dememeliydin. Sevgililiğiniz boyunca davranışlarınız standart ilişki fedakarlıkları ama seni nişan gününde o pozisyona düşüren insanı geçmişe gömmeliydin. Olabilir, bir gaflete düşmüşsün davranman gerektiği gibi davranmamışsın. Ama şu andan itibaren silkelen ve yok whatsapp durumunu değiştirmedi yok facebook hesabında adım yazıyor gibi basit şeylerle kendini kandırma. Umarım kısa zamanda atlatırsın, yeniden seversin ve sevilirsin. Ne yaşın ne anne olman aşık olmanı engellemez.

Kimse de anneliğine dil uzatamaz böyle bir sebepten!

Bazi hikayelerden sadece mutsuzluk cikar.
Bu da oyle bir hikaye.
Kac kere sans vermis, kac kere utandirilmissiniz, kac hayal kirikligi yasamis ama yine de toplanmissiniz.
Yine yapabilirsiniz.

Ama bu adama bir daha asla sans vermeyin.
Sizin sevginizi hak edecek daha degerli insanlarla karsilasmak icin kendinize sans verin.
Çok başka bişeydi yaa. Vallahi billahi başka bişeydi. Ben ki insanlara güvenme sorunu olan sert aksi biriyimdir. Ama nasıl bi bağ kurmuştuk üç yılı aşkın süren ilişkide asla maddi manevi ayrımı gayrısı olmadı. Hani burda para yediren dul kadın konumuna düşürmeye çalışanlar oldu ama olay öyle değildi hiç. Ben gerizekalı değilim. Sevildiğimi de kullanılıp kullanılmadığımıda anlayacak yaşta ve olgunluktayım. Sadece son olanlara anlam veremedim. Ve acım belkide bu yüzden. Hazmedemiyorum...

Bu arada bir kamu spotu niteliginde sunu da eklemek isterim cunku dikkatimi cekti.
Bir erkegin gecmis iliskisi bize cok buyuk bir ipucu verir.
Bir onceki iliskisinde yapilan her ne ise bize yapilmayacak sanilmasin.

Bu adam bir onceki iliskisinde de bir ay gibi kisa bir sure kala ayrilik yasamis.
Terk edilmis veya terk etmis.
Bu onemli bir ipucuymus mesela.
Bunu kacirmissiniz.
Keza size yapilan da bir ust boyutu; saatler kala terk etme.

Demek ki adamin hayat tarzi bu.
Ben o kadar ayrıntılı biriyimdir ki, emin olun bu ayrıntıyıda asla kaçırmadım. Bekar bi kadınmış o. Problemsiz. Aldatmış. Mesajları buldum olaydan emin oldum hani laf olsun diye yazmıyorum. Kadın birini garantiye alınca bizimkini bırakmış. Sonra çok yalvardı biz birlikteyken bile mesajları geldi babasını bile aradı. Yaa birinin birdenbire değişmesi bana garip geliyo. Ben ki inançlı bi insanım büyü mü var diye bile düşündüm. Hayat işte....

.
ya Allah aşkına daha da sinir oluyorum kadın farklıdır anne farklıdır ama sen annelik mertebesine ulaşılamamış birisin. erkek yüzünden yüz felci geçiriyosun daha da belli etmiyorum diyosun. Allah çocuğuna ve ailene sabır versin. 15 yaşındaki ergenler bile senden daha akıllı. bu arada stres ve üzüntüden oluşan yüz felci geçmiyor bil istedim
Çokk acımasız yazmışsınız,ben bile kırıldım konu sahibi adına..Bukadar büyük konuşmayın.İnsan hataya düşmeyegörsün zayıf düşmeyegörsün .Herşey olası,herşey.Ki bu alınkarası bir şey değil.
Çok üzülmüş işte kadın,anneler taştan mı?

Konu sahibi, bence nişana gelmediği andan itibaren bu adamı bir daha aramamalıydın. Bir daha şans vermemeli, seni seviyorum dememeliydin. Sevgililiğiniz boyunca davranışlarınız standart ilişki fedakarlıkları ama seni nişan gününde o pozisyona düşüren insanı geçmişe gömmeliydin. Olabilir, bir gaflete düşmüşsün davranman gerektiği gibi davranmamışsın. Ama şu andan itibaren silkelen ve yok whatsapp durumunu değiştirmedi yok facebook hesabında adım yazıyor gibi basit şeylerle kendini kandırma. Umarım kısa zamanda atlatırsın, yeniden seversin ve sevilirsin. Ne yaşın ne anne olman aşık olmanı engellemez.

Kimse de anneliğine dil uzatamaz böyle bir sebepten!
Desteğin ve anlayışın için teşekkürler. Biran durup düşünsene, biri çıkıyo karşına. Hayatına kimseyi almamaya kararlıyken bakıyorsun ki ruh eşin. Birlikteyken tek kavga edilmiyor. Hayata dair hayaller. Güçlü bi imaj çizip aşkına inandırıyo seni. Üç yıl yaa. Acılar zorluklar hastalıklar askerlik. Zor şeyleri atlatıp hadi evlenelim artık değmişken bu yaşananlar...
Sadece bazen düşünüyorum da allaha havale et demeyin ediyorum ama yine de hiçbir bedel ödemeden böyle çekip gitmesini kabullenemiyorum.

Ben o kadar ayrıntılı biriyimdir ki, emin olun bu ayrıntıyıda asla kaçırmadım. Bekar bi kadınmış o. Problemsiz. Aldatmış. Mesajları buldum olaydan emin oldum hani laf olsun diye yazmıyorum. Kadın birini garantiye alınca bizimkini bırakmış. Sonra çok yalvardı biz birlikteyken bile mesajları geldi babasını bile aradı. Yaa birinin birdenbire değişmesi bana garip geliyo. Ben ki inançlı bi insanım büyü mü var diye bile düşündüm. Hayat işte....

Ask olsun.
Problemsiz ne demek.
Siz de problemsizsiniz.
(Ne demek istediginizi anladim ama olsun)
Sadece karsinizdaki bir adamcik.

Konu sahibinin amma üzerine gidilmiş,burada 1 çocuk annesi bir kadın olarak değilde sevdiği adam tarafından terk edilip acı çeken kadın olarak baksak sorun kalmayacak.
Konu sahibi çok üzüldüm,okurken benim bile içim acıdı,ammavelakin bu adamdan ne eş ne koca ne baba olur,sünepe aciz sümsük herifin teki.
Onu boşverin ve yolunuza devam etmeye çalışın,inanın zerre değmez.

o uyku problemleri vs kısmında ben de düşündüm ayni seyi. bu forumda o konulardan bahsetmek yasak o yuzden girmeyelim ama bir surede gecer etkisi eger var ise. 40 gun gibi bir Seydi galiba cok abartı bir sey degilse. siz de dua okuyun hem rahatlatır da.

bu kadar olaydan sonra dönmek zor olur gerci.

o size çirkince dil uzatanlara da aldırmayın. bazilarinin tek mutluluğu baskalarini mutsuz etmek

X