asker eş iyi mi kötü mü

Vizyon 🤪🤪🤪 23 yaşında birgenç kızın tüm derdi evlilik lütfen yahu lütfen…
ne demek olduğunu da bilmiyosundur sen şimdi yazcak bi şeyi de kalmamış eziğin. kendini düşürdün çıkmaya çalıştıkça batıyosun güzel donanımmış Allah kocana sabır versin. kurtarmaya geldiğin kişi de yalnız bıraktı seni 😅 zaten acıncak haldesin bulmuşsun cezanı bana bi şey demeye gerek kalmadı. vizyonsuz...

Ayrıca çocuğum olmuyor falan diyorsunda önceki konunda bununla ilgili en ufak bir yazın yok sadece sevgili sorunların, evlilik yaşı derdin var 23 yaşında !!!!!

Ben bu forumda bayadır varım burada anne olmak isteyen çoğu Kadın kardeşim gibidir hepsine dua ettim, tesbihat aldım … böyle bir şeye sevinmek için senin beynini taşımam lazım kişi kendinden bilir işi!

Buda son yazımdır konunuza işi drama etmeyiniz ….gözardısınız

Elbette herkes aynı değil. Binlerce, milyonlarca bu şekilde çift var. Kendinizi tek tek sorgulayın ve cevaplarınızda dürüst olun.
Örneğin; hamile kalsam 9 ay yanımda olmasa,
Doğuma yetişemese ve yalnız olsam,
Çocuğumun doğum gününde evde olmasa,
Evlilik yıldönümünüzde birlikte olamasak hatta belki sesini bile duymasam,
Hastalandığımda mesaide/görevde olsa gibi..
Bir de tayin durumu herkeste farklı onu öğrenin ve ihtimal varsa eğer herhangi bir şehirde yaşar mıyım, gerekiyorsa lojmanda kalır mıyım gibi düşünün.
Kendinizde bu cesareti görüyorsanız neden olmasın
Öyle bir sıralamışsınızki ya niye evleneceğim diyesim geldi 🤣Bu arada bende asker eşiyim asker eşi olmakta çok sağlam psikoleji istiyor ve askerler ve polislerde genellikle yaptıkları mesleğin psikolejisindenmisir nedir genellikle dengesizlik kişilik bozuklukları oluyor (istisnalar hariç tabi genel olarak gözlemlediğim bu)

aldatmak biraz karakterle ilgili yanında olsa da aldatır karakterinde varsa. görevi varken nasıl bunu düşünebilmişler onu da anlamadım bunu duymak ürkütücü tabi Allah korusun öylelerinden

ben de tek bi şeyler yapmayı çok seviyorum o yüzden zorlanmam diye düşündüm
Evet karakterle ilgili ama en yatkın meslek grubu sanırım birbilerini bu yola çekiyorlar bilmiyorum

Öyle bir sıralamışsınızki ya niye evleneceğim diyesim geldi 🤣Bu arada bende asker eşiyim asker eşi olmakta çok sağlam psikoleji istiyor ve askerler ve polislerde genellikle yaptıkları mesleğin psikolejisindenmisir nedir genellikle dengesizlik kişilik bozuklukları oluyor (istisnalar hariç tabi genel olarak gözlemlediğim bu)
olabilir tabiki yaptıkları iş kolay değil

Benim surdurebilecegim bir hayat degil. Ben esimden hic ayri kalamayan hrr saniye dip dibe olalim isteyen biriyim. Ama mantik hesabi evlenim, kendi duzenim olsun, cocugum olsun, cocuguma tapqrim o da bana yeter kafasinda cok fazla insan var Öyleleri icin baya avantajli bi durum olmali

Konu çok başka yerlere gitmiş yorumları okudum. Karşılıklı kalpler kırılmış. Neden böyle oluyor anlamıyorum gün içinde başkalarıyla yaşadığı stresi üzüntüyü konu sahibinden mi çıkaracak herkes. Yada burada konu açarken acaba geçmişte yazdığım konuları okuyup beni ona göre değerlendirecekler korkusu mu taşıyacak herkes. Gerçekten yazık yapmayın artık. Hakarete varan şeyler yazılıyor yok cahilsin yok salaksın. Kimse kimseye hakaret etme hakkına sahip değil arkadaşlar önce bir bunu anlayalım. Her iki taraf içinde söylüyorum. Hatalısınız, karşılıklı nezakete davet ediyorum sizleri

böyle evliliklerin daha uzun sürdüğü doğru mu? çok dip dibe olunca çabuk sıkılıp boşanan çok fazla okuyoruz buralarda
Senin derdin anlaşıldı.
Uzakta olsun,para göndersin..
O calissin ben yiyeyim motivasyonu mu bu ?
İnsan sevdiğinin uzakta olmasını ister mi ?
O halde yurt disinda çalışan,6 ayda bir gelebilen birilerine bakacaksın.
Sen bakarsin da o sana bakacak mi bu da başka bir merak konusu..
Umarım ben yanlış anlıyorumdur seni.

Bir arkadaşıma danıştığı psikolog benzer şeyler sıralanmıştı, aklımda kalanları yazdım 🙈😅
Aslında evlilik gibi değil daha çok sevgili hayatı sürmek gibi, yalnız olmaya alışık olmalı insan. Elbette her iki tarafın da tutumu çok önemli. Normal bir evlilikten çok daha fazla anlayış gerektirir.
Gerçekten hem asker/polis vb için hem de eşleri ve çocukları için stres hiç eksik olmuyor. Rabbim hepinizin yardımcısı olsun 🥰

Senin derdin anlaşıldı.
Uzakta olsun,para göndersin..
O calissin ben yiyeyim motivasyonu mu bu ?
İnsan sevdiğinin uzakta olmasını ister mi ?
O halde yurt disinda çalışan,6 ayda bir gelebilen birilerine bakacaksın.
Sen bakarsin da o sana bakacak mi bu da başka bir merak konusu..
Umarım ben yanlış anlıyorumdur seni.
Sizi ne zaman görsem birine acayip ithamlarda bulunurken görüyorum neden bu kadar mutsuzsunuz

Sizi ne zaman görsem birine acayip ithamlarda bulunurken görüyorum neden bu kadar mutsuzsunuz
Şuraya uzanayim bacım,çocukluğumdan başlayalım.. 🤗
Bu mutsuzluk değil,konunun bende uyandirdigi izlenim.
Siz de farklı bir şey yazmissinizdir muhtemelen..
Ben size gelip neden bu kadar mutlusunuz diyor muyum ?
Konu sahibine cevap verelim sadece.
İyi forumlar..

Şuraya uzanayim bacım,çocukluğumdan başlayalım.. 🤗
Bu mutsuzluk değil,konunun bende uyandirdigi izlenim.
Siz de farklı bir şey yazmissinizdir muhtemelen..
Ben size gelip neden bu kadar mutlusunuz diyor muyum ?
Konu sahibine cevap verelim sadece.
İyi forumlar..
Yok siz baya baya insanlara saldırıyorsunuz kin kusuyorsunuz resmen her konuda sizi böyle nefret söylemleriyle görünce söyledim 🤷🏻‍♀️ Yoksa evet herkes her konudan başka bişey anlar başka düşünür

Birkaç tanıdığım var. Mesela biri daha 1 yıl dolmadan dayanamadı ve boşandı. Evlilikten çok ömür boyu sevgililik gibi çünkü. Eşi sürekli mesaiye kalıyordu, özenip sofra kurduğunda yalnız kalıyordu mesela. Sonra görevlendirmesi çıktı, öyle zırt fırt sesini duyayım falan yok, aylarca gelmeyecek, öldü mü kaldı mı derken dayanamadı o strese..
Asker eşi olarak yüzde yüz katılıyorum. Aşırı sağlam psikoloji istiyor. Öyle narin, çıt kırıldım birinin dayanabileceği bir hayat değil. Eşim pandemiden bir yıl gemide kaldı bir sene görüşmedik. Psikolojimiz elbette kötü etkilendi ama üstesinden çok şükür geldik. Bu süreçte evimde tek olduğumda her şeyi tek başıma hallettim. Yeri geldi arabanın sileceğini değiştirdim yeri geldi musluk bozuldu onu hallettim. Aklına gelebilecek her şeyi yalnız yapıyorsun. Artık birlikte yemek yemeği, uyumayı geçtim. Yalnız başına hastaneye gitmek, pencereden başka çiftleri izlemekten daha kötü bir şey yok. Görevi, tatbikatı ıvır zıvırı asla bitmiyor aylarca yalnız yaşıyorsun çocuk varsa o ayrı sıkıntı. Hiçbir özel gününde yanında olmuyor vs vs... Üç yılı bitirdik çevremde biri sorsa askerle evliliği tavsiye etmem. Bizim birlikte 12 yılımız liseden beri birlikteyiz. Eşimi çok sevmeseydim ondan da böyle bir aşk görmeseydim yeni tanıştığım biri olsaydı asla evlenmezdim. Çünkü hem yanında değil hemde bir yere gittiğinde ki genelde Kıbrıs gibi yerlere gidiyorlar güvenebilmek çok çok önemli. Senin karşına çıkan kişi sana o güveni veriyor mu sen onu her şeyi göze alacak kadar çok seviyor musun bunları netleştirmen lazım

Hayatim boyunca belki buyuk konustum diyebilecegim 1 ya da 2 konudan biriydi asker,polis,jandarma vs asla evlilik yapmamakti.Yapmadim da.Kendinizi zorluklara karsi direnirim,gucluyum diyebiliyorsaniz neden olmasin.Ogretmenim.Severek,asik olarak yine kendi meslegimden biriyle evlendim.Bunun rahatligi biseyde yok.Tabi bu goreceli bir durum da.Kimisi de belki bu kadar mıç mıç olmak istemez🤷‍♀️

Psikolojik olarak zor evet. Mesela 1 ay sonra taşınacağız tayinimiz var . Şimdiden stresi bastı. Hamile olduğumu öğrendim yanımda yoktu, düşük yaptım yanımda yoktu. Çok zor ne yalan söyleyim. Ama onlarda yanımızda olmak isterler tabiki .ellerinden bişey gelmiyor. Bunları göze alarak birlikteliğinizi devam ettirin. Sonradan sorun yaratacaksaniz hiç girmeyin bu işe. Karşı tarafa da yazık zor olur yoksa.onlarda stresli işlerde çalışıyorlar sonuçta. Akılları evde eşinden kalmasını istemezler. Karşılıklı biraz daha anlayış ve alttan alacak yapıya sahipseniz sonuna kadar gidin🥰 eşim komiser buarada. Asker değil

böyle evliliklerin daha uzun sürdüğü doğru mu? çok dip dibe olunca çabuk sıkılıp boşanan çok fazla okuyoruz buralarda
İyi de hep birlikte olmak icin evlenmiyor muyuz🙄 zaten ayni yerde calismiyorsaniz hep dip dibe olamazsiniz. Herkes isinde gücünde tüm gün. Ama bahsettiginiz mesleklerde hamile kaliyorsunuz kontrollerde es görevde, cocuk hastalaniyor es görevde, okula basliyor es görevde, kötü bir gün geciriyorsunuz yok, iyi bir gün geciriyorsunuz yok. Ben yapamazdim. Cok yakin arkadasim askerle evli cogunlukla cocuklarinin basinda tek basinaydi. Ben yapamam. Yapana saygim sonsuz. Kendilerine ve ailelerine kolayliklar diliyorum. İyi ki varlar 🙏

X