Deri ve Cilt Hastalıkları Atopik dermatit sorunu?

agresifkiz

Güzelbirşeylerolsun
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
3.111
1.752
Merhaba arkadaşlar. Daha önce uyuzdan şüphelenip konu açmıştım. Gittiğim doktorlardan birisi sadece gözüyle bakıp uyuza benziyor deyip ilaç vermişti. Ona güvenmeyip başka bir özel hastanede bir doktora gittim. Elindeki özel bir aletle inceledi her yerimi uyuz değil dedi. Atopik dermatit dedi. Kaşıntım yok zaten ama karnımdaki ve bel çevremdeki hatta popomda dahil sivilceler geçmedi bazen geçiyor geri çıkıyor. Düne kadar azalmıştı bugün bir baktım gövdem kalçam belim nokta nokta sivilce. Kaşıntım da olmadığı için görmeyince anlamıyorum. Şimdi yine bir başla doktor buldum randevu aldım ona gideceğim. Atopik dermatit olan var mı böyle bir şey mi bu hastalık bezdim cidden yine uyuz mı diye düşünmeye başladım psikolojik mi oluyor yoksa ☹️

Bebeğimde var. Parfümlü ıslak mendili bir kere kullansam temre oluyor yara gibi.
Şampuanını değiştirdim sorun yok şuan. Geçmiş olsun

Bende de var iki yıldır kremler kullanıyorum artık önüme gelen nemlendiriciyi kullanıyorum. Kaşıntı dan uyuyamıyorum ben ilk zamanlar ağlıyordum o derece. Şimdi de bebek yağı ve yoğun nemli kremleri kullanıyorum. Bunlar iyi geldi ama kullanmadan yatamıyorum .

Çamaşırlarınızı iki kez durulayıp yumuşatıcı kullanmayın. Oğlum için mustela şampuan kullanıyoruz. Kese yapmıyoruz. Cildiniz kuru ise yine mustelanın nemlendiricisini kullanabilirsiniz yada içerik olarak iyi olan bir krem. Asitli yiyeceklerden bir müddet uzak durun domates mandalina portakal gibi

Bende kuruluk ve aşırı kaşıntı mevsimsel oluyor. Bioderma atoderm duş kremini ve normal kremini kullanıyorum. Atopik ciltler için özel üretilmiş.
Aşırı tavsiye ederim.

Bende de var iki yıldır kremler kullanıyorum artık önüme gelen nemlendiriciyi kullanıyorum. Kaşıntı dan uyuyamıyorum ben ilk zamanlar ağlıyordum o derece. Şimdi de bebek yağı ve yoğun nemli kremleri kullanıyorum. Bunlar iyi geldi ama kullanmadan yatamıyorum .
Kaşıntım yok denecek kadar az hatta yok hiç beni görüntü üzüyor. Resmen karnım belim kalçam minik sivilcelerle doldu kırmızı kırmızı. Nemlendirmeye çalışıyorum ama muhtemelen yeterli gelmiyor. Yine randevu aldım doktora gideceğim. Teşekkür ederim 🙏🏻

Çamaşırlarınızı iki kez durulayıp yumuşatıcı kullanmayın. Oğlum için mustela şampuan kullanıyoruz. Kese yapmıyoruz. Cildiniz kuru ise yine mustelanın nemlendiricisini kullanabilirsiniz yada içerik olarak iyi olan bir krem. Asitli yiyeceklerden bir müddet uzak durun domates mandalina portakal gibi
Yumuşatıcı kullanıyorum o yapıyor olabilir mi acaba. Dediklerinizi deneyeceğim teşekkür ederim.

Doktorun koyduğu tanıyı bilmiyorum ancak bende kimyasal alerjisi vardı, doğal ürünlere yönelerek kurtuldum doğal sabun doğal şampuan gibi. Denemekten zarar gelmez bence.

Doktorun koyduğu tanıyı bilmiyorum ancak bende kimyasal alerjisi vardı, doğal ürünlere yönelerek kurtuldum doğal sabun doğal şampuan gibi. Denemekten zarar gelmez bence.
Atopik dermatit demişti ama böyle tekrarlıyor mu bu hastalık tam olarak bilmiyorum ilk kez başıma geliyor. Yumuşatıcı kullanıyorum son zamanlarda değiştirdim onu keseceğim birde dediğiniz gibi doğal ürünlere yöneleyim.

Atopik dermatitim var bioderma atoderm intensive baume kullanıyorum çok rahatlatıyor. Banyoda hiçbir şekilde şampuan sabun yok. Sadece bebe şampuanı kullanıyorum. Ellerimi de green clean marka sabunla yıkıyorum gün içinde.

X