Attığım adımı bile gözetleyen bela komşum

inanın korkuyorum laf söz olur diye çünkü maalesef insanların bakışı bile değişiyor🥹 yani bu kişiler yüzünden sevgilim artık bir arka mahallede bırakıyor beni görmesinler diye liseli kızlar gibi hissediyorum kendimi :KK70:
böyle davranmaya devam ederseniz daha çok tepenize çıkmazlar mı?
kirasını ödediğiniz sürece siz o evde yaşıyorsunuz o sizin düzeniniz ve kimse karışamaz
gürültü patırtı yapmadığınız sürece kimse gelen giden için bişey diyemez
kısacası evdeki hayatınız başkalarını somut anlamda etkilemediği sürece dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz
ayrıca böyle mahalleler hala kaldı mı bana çok tuhaf geldi
gerçekten insanlar oturup yosunluyu eve bıraktı bi araba moduna mı giriyorlar
çok saçma :KK70:

İşe şakır şakır balkonu yıkamakla başlayabilirsiniz. Yine söylenirse ev sahibinizin numarasını verip benim sorunum değil deyin. Dinsizin hakkından imansız gelir. Belliki ne kadar alttan alırsanız o kadar tepenize çıkmaya çalışacaklar.

Merhaba, öncelikle herkese.

Gerçekten sinirlerimi altüst eden bir komşum var. Dördüncü katta oturuyorum, alt katım boş. Sorun yaşadığım komşu ise birinci katta. Normalde insanlar alt katları veya üst katlarıyla sorun yaşarlar, ben ise birinci katla uğraşıyorum. Deprem bölgesindeyim. Yazın havalar sıcak olduğundan, kapı ve pencereleri kapatmadan dışarı çıkıyordum. Bir gün evin hemen yanında, dinamitle hasarlı olan evin yıkımı başlamış. Eve döndüğümde, tüm toz, toprak ve kum evimin içine yayılmıştı. Balkon simsiyah olmuştu. Haliyle temizlemek zorundaydım, yoksa tüm toz toprak içeri girecekti. vay ki ben balkonu yıkamaya başladım. İki dakika sonra birinci kat komşum öyle bir bağırıyor ki, "Balkonunu yıkayamazsın bana sordun mu? Suların aşağı akıyor, çabuk bırak onu. Yukarı çıkıyorum, mahvettin balkonumu" diye tüm mahalleyi ayağa kaldırdı. Şok geçirdim resmen. Dördüncü katın balkonundan su nasıl birinci kata akar, arkadaşlar? Neyse, ben de balkonu suları akana kadar paspasla temizledim. O arada zaten komşu koşarak çıktı yukarı ve evi yıktı resmen. Bağırarak, "Boru kırık, yıkamayacaksın balkonu, mahvettin balkonumu, senin çamurun aktı bana" dedi. Ben de ne yapayım, yıkım vardı ve tüm toz toprak evin içine girmişti dedim. O da onun sorunu değilmiş, cam balkon taktırmamı söyledi ve "benim balkonuma su akıtamazsın" dedi.

Ben de tamam, kusura bakmayın, borunun kırık olduğunu nereden bilebilirdim vs. diye konu kapandı. Ev sahibi tamirci çağırmak ve boruyu yaptırmakla ilgilenmiyor, benimle bir ilgisi yok diyor. Ayrıca, dördüncü kattan aşağı su akmaz, birinci kata zarar vermez diyor. Ben de hiçbiriyle uğraşmayıp balkonu yıkamamaya karar verdim. Evlerin yıkımı olunca sadece balkonları siliyorum.

Bu birinci kat komşum, birkaç kez erkek arkadaşımın beni eve bıraktığını gördü, camı sonuna kadar açıp baktı vs. ama umursamadım. Ancak resmen bir mobese gibi delirmek üzereyim. Dışarı çıksam bile, kapıdan kimin çıktığını görmek için sürekli bakıyor. Sadece beni değil, tüm mahalleyi gözetliyor. Neyse, üstünden zaman geçti havalar vs. soğudu. Geçen gün, bu birinci katın kocası ve yönetici elinde peçete ile kapıma geldiler! Avcuma peçeteye sarılı saç bıraktı, arkadaşlar. Yumak yumak saç, Allah'ım hala aklıma geldikçe çıldırıyorum, olanları idrak edemedim. diyor ki saçlarımı tarayıp aşağı atmışım, onların balkonuna düşmüş. Delirdim resmen, bağırdım çağırdım tüm apartmanın haberi oldu. Ben neden saçlarımı aşağıya atayım? Hem belki onun üst komşusu attı, belki benim üstümdekiler attı. Benim olduğumu nereden biliyor diye kıyameti kopardım. Polise şikayetçi olacağım, sizden vs dedim. Yönetici, ortamı sakinleştirmeye çalışıyor. Adam da, "Bu saç siyah, senin saçın siyah, benim üstüm şarışın" diyor. Ben de, "O zaman başka biridir, neden size saçımı atayım?" desem de kabul etmiyor, arkadaşlar. Hala cinlerim tepemde, gerçekten hatırladıkça deliriyorum. Neyse, aşağı indiler, ama ne yapacağımı bilmiyorum. Eve girerken bile beni gözetlediklerini biliyorum. Erkek arkadaşım bir iki defa da eve gelmişti, acaba onu mu görüp böyle yapıyorlar diye düşündüm. Ama karşı komşum, onlar deli, karşı apartmanla bile dövüşüyorlar diyor. O kadar yüzsüzler ki, hiçbir şey olmamış gibi geri akşam karısı selam veriyor. Çıldırmak üzereyim. Attığım adıma bile takip ediyorlar, getirden sipariş ediyorum, aşağı iniyorum poşetleri almaya, camı açıp hemen bakıyor, sonra şaaak diye camı kapatıyor. Evimden soğudum gerçekten. Taşınma ihtimalim maalesef yok, ama ne yapacağımı şaşırdım. Sadece bana değil herkesle de bir olayları var. Bir daha bir rezillik çıkarırsa, sizce polisi aramalı mıyım? Şaşırdım kaldım, gerçekten.
Bir gun 🤎 yap ve at .bakalim gervekten sen yaptiginda kimi suvlayacaklar .birde karokola gidip sikayetci ol .

Yani balkonun dışından geçiyor ama yakın duruyor balkonlara belki de su falan gitmiştir dediğiniz gibi bilmiyordum. Daha yıkamadım zaten siliyorum hep
Yani anladıgım sız içerden balkon yıkıyorsunuz
Dısarıya hortum tutarak degil
sizene boru kırıksa yonetıcı yada kendı sacla ugrasacagına boruyu yaptırsın
Sen hortumla fılan dısarı su tutmadıkca
Neden balkonunu yıkamıyorsunkı
Banane nereye akıyorsa akıyor ben balkonu yıkarken ordsn gecen boru kırıkmı degılmı onumu ıncelıcem
Muhattap olmayın . Balkonunuzuda yıkayın yanı delimi ne

Ben kiracıyım onlar ev sahibi peki dördüncü kattan birinci kata sizce su akar mı? Boruların kırık olmasıyla
siz daha çıngar çıkarın ondan anlıyorlar ..kapıyı açar açmaz apartmanı başlarına toplayın yanlız bir kıza sürekli evini neden basıyorsunuz polis çağıracağım diye

Git notere ihtarname çektir tek sayfa belge parasi vereceksin sadece taciz edildiğini birdaha kapının önüne gelen olursa sana rahatsızlık verirse mahkemeye vereceğini uzaklaştırma kararı cikaracagini uyarı niteliğinde belirt elinde kayit olsun eline gelsin PTT den ödü kopar. Bir de kapının önüne kamera al ucuza var bir sürü gelirse kanıt olsun elinde.

O kadar katı geçip nasıl 1. kata saç gelecekmiş deliye bak sen garezi var belli ki. Bir daha olayında şikayette bulunun yoksa devam eder böyle

Hepsini geçtim deprem bölgesindeyim dediniz. Binlerce insana o evler mezar oldu, daha fazlası evsiz kaldı. Balkon toz olmuş olmamış, suyu gelmiş gelmemiş insanları bunlar için kırmaya değer mi...

Benim de mevzular farklı olsa da sorun yaşadığım bir komşum var 75 yaşlarında ve mahallede nam salmış biri. Hiç muhattap olup sinirinizi bozmayın, karakola şikayet edip sonrasında davacı olun. Ben öyle yaptım şimdi kendi kendine kudurmasını izliyorum :KK48:

X