Avukat arkadaşlar lütfen bakabilir misiniz

Benim ilk davamda dosya ağır cezaydı hiç unutmam, suç nitelikli dolandırıcılık, bütün savunmamı hırsızlık üzerine yaptım, bence dosya hırsızlıktı( şu sende büyü var, altınlarını çıkar dua edelim diye altınların yerine başka şey koyanların dosyalarından) , ağır ceza reisi hem benim savunmayı saçma bulduğunu ve tecrübesizliğimi belirtir şekilde dolandırıcılıktan verdi cezayı, sonuç ben haklı çıktım , dosya bozuldu bir yaşar usta edası ile çıktım reisin karşısına, adama altan alttan iyice dokundurdum, o da üstü kapalı özür diledi zaten😄😄😄, benim meslek hayatımın en iyi günlerinden biriydi, meslekte acemiliğin tadı başkadır.
Onları mı savundunuz ya 😁 çok komik.

Kaldı ki avukatlık stajımı ağır ceza ağırlıklı çalışan bir büroda yapmıştım. Staj avukatımın ilk söylediği laf bu memlekette ilk avukata koşan ya suçlu ya haksızlardır demişti, öyle olduğunu yaşayarak gördüm , bizim millet haklıysa çoğu zaman ağırdan alıyor böyle şeyleri ve çoğuda yasal süreleri kaçırdıklarından ve vaktinde avukat tutmadıklarından hakı iken kaybediyorlar davaları malesef.

Arkadaşlar ben evlilik sebebiyle isimden istifa ettim onu bir söyleyim 2 yıl sonra tekrar çalışmaya başlamak istiyorum yeni doğum yaptım sayılır ...neyse konumuz şu

Merhaba eşimle birlikte birikimimizi birleştirdik ve arkadaşına bu parayi gönderdi , banka hesabıyla bunun belgesi var bizde, altın hesabımizdan bozdurup vermiştik .. karşılığında bize bir evin içini tamamen yeni yaptiracakti bizde 4 yıl oturacaktik ..evlendik ama ev hazır değildi ..2 ay bekledik hala ev hazır olmayınca mağdur olduk ..bize eski püskü böceklerle dolu heryeri dökülen bir ev verdi ..kalacak yerimiz ve başka paramız olmadığı için mecbur oturduk..ama evde psikolojimiz bozuldu çok pis kokuyordu 3 ay 10 gün sonra taşındık ..ona aylar oncesinden verdiğimiz parayı istedik Şubat ayında ama veremedi bizde dedik subattaki altın kuru hesaplayalım gram altın olarak hesaplayalım çünkü biz paramızı altın yapicaz ona göre öde borcunu ..mesajlaşmalar mevcut...cevap vermedi ...sonrasında temmuzda ödemeye baslicam dedi ..bu süre zarfında bı ev sahibi oldu onun borcunu ödedi ama bize olan borcunu odemedi....Ekim ayına geldik bu seferde 5 veya 6 ay içinde türk parası olarak ödeyeceğim dedi ..ödeyecek mi o belli degil bizim altın olarak kalsaydı paramız şu anda 80 binden fazla olacaktı ama şu anda 6 ay içinde 27 bin ancak ödeyecek bu konu hakkında nasıl hukuksal süreç yurutebiliriz eşim asgari ucretle çalışıyor ve zamaninda calisip biriktirmistik şimdi çocuklarım var çalışamıyorum ..avukat tutma imkanimiz yok ..lütfen bize yol gösterin

Birde şöyle bir şey var ikimizde çok zor şartlarda para kazanıyoruz , malum herkes öyle para kazanmak kolay değil ama gece nöbetleri kızımla vakit gecirememek vs hepsi cöp oldu arkadaslar ..lütfen hukuksal olarak nasıl süreç yuretebiliriz onu yazarmisiniz ..yoksa da kabullenicem zaten son çaremiz bu ..mesajlaşmalar mevcut eşimin arkadaşıyla ...yani faiz vs istemiyoruz sadece altın olarak almak istiyoruz paramız pul oldu gitti malesef
Hiç Borc vermemek en ıyısı .Tl olarak vermısınız ole alırsınız ancak.

Altını bozdurup TL olarak vermişsiniz. Şubat ayında da parayı ver biz altın yapacağız dediğiniz için adam neden altın olarak versin ki kendi planınız sonuçta.. Biz x model araba alacağız deseydiniz o arabanın bedelini mi isteyecektiniz şimdi? Direkt altın olarak vermeniz lazımdı. Bir yakınım böyle birine altın verdi direkt, karşı taraf ödemedi. O zaman avukatı kuyumcudan alınan gram yazılı kağıdı filan olmasına rağmen dava açarsanız benim masraf da üstüne biner alamazsınız demişti. Mesajlaşma filan yoktu ama belki olsa borca delil sayılıp çözülebilirdi. Bence TL olarak ama faizle almaya dava açın. Bu devirde kimseye güven olmuyor gerçekten de. İnşallah daha fazla uğraşmaz kurtulursunuz.

Altını bozdurup TL olarak vermişsiniz. Şubat ayında da parayı ver biz altın yapacağız dediğiniz için adam neden altın olarak versin ki kendi planınız sonuçta.. Biz x model araba alacağız deseydiniz o arabanın bedelini mi isteyecektiniz şimdi? Direkt altın olarak vermeniz lazımdı. Bir yakınım böyle birine altın verdi direkt, karşı taraf ödemedi. O zaman avukatı kuyumcudan alınan gram yazılı kağıdı filan olmasına rağmen dava açarsanız benim masraf da üstüne biner alamazsınız demişti. Mesajlaşma filan yoktu ama belki olsa borca delil sayılıp çözülebilirdi. Bence TL olarak ama faizle almaya dava açın. Bu devirde kimseye güven olmuyor gerçekten de. İnşallah daha fazla uğraşmaz kurtulursunuz.

Arkadaşlar orası anlaşılmamış çünkü bize vaad ettiği evi yapmadı bizde o pis leş gibi evinden subat ayında çıktık ..yoksa ona parayı Şubat'ta değil geçen yıl aylar öncesinden verdik

Neyse ben ugrasmayacagim eşim yumuşak kalpli arkadaşı para konusunda çok üstüne gitti ısrar etti oda başlarda hayır desende kabul etti işte buda ders oldu ne yapalım giden para ise girsem 1 yılda biriktirir kazanırım ama insanlar gerçekten ne kadar kötü olmuş anlamıyorum Allah'a havale ediyorum haram zıkkım olsun diyorum benim emeklerim yorgunluğun çocuğuma vakit ayıramama hepsi teker teker çıksın adamdan aldığı evde inşallah hayrını goremesin( adamın bir sürü evi var ama satıp asla ödemiyor borcunu) ..bedduami yapıştırdım artık yaşasın ahirete bırakmasın Rabbim

Arkadaşlar orası anlaşılmamış çünkü bize vaad ettiği evi yapmadı bizde o pis leş gibi evinden subat ayında çıktık ..yoksa ona parayı Şubat'ta değil geçen yıl aylar öncesinden verdik

Neyse ben ugrasmayacagim eşim yumuşak kalpli arkadaşı para konusunda çok üstüne gitti ısrar etti oda başlarda hayır desende kabul etti işte buda ders oldu ne yapalım giden para ise girsem 1 yılda biriktirir kazanırım ama insanlar gerçekten ne kadar kötü olmuş anlamıyorum Allah'a havale ediyorum haram zıkkım olsun diyorum benim emeklerim yorgunluğun çocuğuma vakit ayıramama hepsi teker teker çıksın adamdan aldığı evde inşallah hayrını goremesin( adamın bir sürü evi var ama satıp asla ödemiyor borcunu) ..bedduami yapıştırdım artık yaşasın ahirete bırakmasın Rabbim

En son şubat ayına göre istiyorum dediğiniz için öyle yazdım. Siz direkt altın olarak vermemişsiniz yani sorun orada maalesef. Adamın da evleri nasıl aldığı ortada gibi. Bence iş yeri ya da ailesine ulaşın belki rezil olur ödemeyi düşünür.

Sizin icin cok uzuldum ama "ben o parayi sana vermeseydim altin alirdim altin cok kar etti"mantigi hukuki olarak yaptirimi olamaz..ayrica parayi verdiginiz kanitli bile olsa bin tane sey diyebilir..msjlar icin beni taciz ediyorlar der vs..allahindan bulsun

En son şubat ayına göre istiyorum dediğiniz için öyle yazdım. Siz direkt altın olarak vermemişsiniz yani sorun orada maalesef. Adamın da evleri nasıl aldığı ortada gibi. Bence iş yeri ya da ailesine ulaşın belki rezil olur ödemeyi düşünür.
Ama biz ona borç vermedik ki biz ev karşılığı para verdik 1 yılı geçti vereli parayı adam evi yapmayınca eski püskü evde kalmak istemedik 3 ayda çıktık Şubat'ta bizde madem paramızı vermiyorsun altın olarak hesaplayalım paramız pul olmadın evden çıktığımız tarihten itibaren dedik kabul etmiyor şu anda verse yine gam yemicem taksit taksit kim bilir ne zaman verecek 1 yılı aştı hala ödemeye başlamadi ..bu konuyu düşünmek istemiyorum çok üzüldüm başta çünkü ama son bir çırpınis hukuksal olarak hakkımı arayabilirmiyim diye düşündüm araştırayım dedim ama o yolda kapalı galiba içimden uğraşmakta gelmiyor çünkü huzur benim için paradan daha önemli ...o adaminda işlerinin yolunda gitmeyeceginden eminim Allahindan bulsun..balayına dahi gidemedik ..kocamın keyfini çıkaramadım şöyle doyasıya hayırlısı olsun napayım ya..helal paramiz döner dolaşır yine gelir...faiz işin içine karışsın istemiyorum bu yüzden büyük ihtimal dava acmayacagim

Sizin icin cok uzuldum ama "ben o parayi sana vermeseydim altin alirdim altin cok kar etti"mantigi hukuki olarak yaptirimi olamaz..ayrica parayi verdiginiz kanitli bile olsa bin tane sey diyebilir..msjlar icin beni taciz ediyorlar der vs..allahindan bulsun
Şöyleki biz ona borç vermedik yeni yapılmış evde 4 yıl oturma şartıyla verdik ama evi yapmadı paranın üzerine oturdu kendine ev satın aldı... Eski püskü pis kokulu yaşanmayacak bir ev verdi ..bizde 3 ay sonra toparlanıp çıktık evden .ona mesajda dedik paramızı ver bu evi istemiyoruz oda dedi harcadım veremem ..o zaman dedik ki altın olarak hesaplayalım o şekilde taksitle ode madem ne zaman verecegin belli değil paramiz pul olmasin ..ses çıkarmadı ..sonra altın yukselince 8 ay sonra diyor ki turk parası olarak vereceğim 6 ay içinde taksitle bu hak mı sence

Şöyleki biz ona borç vermedik yeni yapılmış evde 4 yıl oturma şartıyla verdik ama evi yapmadı paranın üzerine oturdu kendine ev satın aldı... Eski püskü pis kokulu yaşanmayacak bir ev verdi ..bizde 3 ay sonra toparlanıp çıktık evden .ona mesajda dedik paramızı ver bu evi istemiyoruz oda dedi harcadım veremem ..o zaman dedik ki altın olarak hesaplayalım o şekilde taksitle ode madem ne zaman verecegin belli değil paramiz pul olmasin ..ses çıkarmadı ..sonra altın yukselince 8 ay sonra diyor ki turk parası olarak vereceğim 6 ay içinde taksitle bu hak mı sence
Maalesef hak degil ama yapilacak seylet kisitli adamin insafa gelmesini beklemek sart..borc eger resmi evrak yoksa ne hukmu var..

Benim anlamadığım niye para veriyorsunuz ki,ev mi yoktu koskoca memlekette de ,elalemin evini yaptırmak yada oturmak (her ne sebeple olursa olsun) için altın bozdurup,tüm birikiminizi verdiniz eline.Gidip kiralasaydınız görerek,beğenerek içinize sinen bir evi. Aydan aya kirasınneyse öderdiniz.
Onuda geçtim,adam size vadettiği evi vermiyor,yerine istemediğiniz şekilde ev veriyor,onada taşınıyorsunuz. O zaman sorun çıkarmaliydınız,taa o zaman istemeliydiniz paranızı.
Bilemedim,tamirat/tadilat kendiniz yaptiracak olsanız bile parayı peyderpeyh verirsiniz ki iş yürüsün,aksi halde sorun yaşanabiliyor,parayı aldım ne de olsa diye sallanıyor,öteleniyor.
Bence oturup konuşup anlaşmaya bakın.

Benim anlamadığım niye para veriyorsunuz ki,ev mi yoktu koskoca memlekette de ,elalemin evini yaptırmak yada oturmak (her ne sebeple olursa olsun) için altın bozdurup,tüm birikiminizi verdiniz eline.Gidip kiralasaydınız görerek,beğenerek içinize sinen bir evi. Aydan aya kirasınneyse öderdiniz.
Onuda geçtim,adam size vadettiği evi vermiyor,yerine istemediğiniz şekilde ev veriyor,onada taşınıyorsunuz. O zaman sorun çıkarmaliydınız,taa o zaman istemeliydiniz paranızı.
Bilemedim,tamirat/tadilat kendiniz yaptiracak olsanız bile parayı peyderpeyh verirsiniz ki iş yürüsün,aksi halde sorun yaşanabiliyor,parayı aldım ne de olsa diye sallanıyor,öteleniyor.
Eşimin yıllarca güvendiği arkadaşıydı altlı üstlü oturmak istediler galiba benimde içime sinmemisti ama eşimi kırmak istemedim neyse arkadaşlar nasip değilmiş ..Allahindan bulsun ne diyebilirim ki mesajlar vs belki kanıt olur mu diye düşündüm ama değilmiş galiba ..Allah razı olsun yorumlarınız için

Bu arada istedik ama vermedi o zamanda kiraya cikacak gücümüz yoktu tüm birikim gidince mecburen oturduk 3 ay sonra para biriktirip taşındık ..

Birincisi siz paranızı tl olarat verdiyseniz adamdan altn olarak isteyemezsiniz. Hata sizin altını bozdurup verdiniz bozdurmasaydınız şimdi kaç gr altn verdiyseniz onu isterdiniz. Tl olarak verdim altn olarak alırımı unutun ..
Konuya gelirsek. Benim kuzenim de birisine borç verdi ve alamadı.. Avukata gitti avukat soruşturma başlattı.. Evine kağıt gitti
Giden kağıda rağmen birşey.yapmazsa avukat en son mallarına vb. Haciz koyduracaktı. Şuan ne oldu bilmiyorum
Kuzenimin de elinde yazışmalar vardı. Ama avukat yazışmaların delil olarak saylmadığını banka hesabı ve şahit varsa onların etkili olacağını söyledi.. ama yine de yazşmaları dosyaya koyacağını delil saylmasa bile hakimin kararını etkileyebileceğini söylemişti.. Bu arada avukat kendi parasını da karşı taraf alacakları ücretten çıkartacaktı şuan kuzenim hiçbir mebla ödemedi avukata.. Maddi durumu yok onunda. Ben karşıdan alırım hakkımı demiş.

Birincisi siz paranızı tl olarat verdiyseniz adamdan altn olarak isteyemezsiniz. Hata sizin altını bozdurup verdiniz bozdurmasaydınız şimdi kaç gr altn verdiyseniz onu isterdiniz. Tl olarak verdim altn olarak alırımı unutun ..
Konuya gelirsek. Benim kuzenim de birisine borç verdi ve alamadı.. Avukata gitti avukat soruşturma başlattı.. Evine kağıt gitti
Giden kağıda rağmen birşey.yapmazsa avukat en son mallarına vb. Haciz koyduracaktı. Şuan ne oldu bilmiyorum
Kuzenimin de elinde yazışmalar vardı. Ama avukat yazışmaların delil olarak saylmadığını banka hesabı ve şahit varsa onların etkili olacağını söyledi.. ama yine de yazşmaları dosyaya koyacağını delil saylmasa bile hakimin kararını etkileyebileceğini söylemişti.. Bu arada avukat kendi parasını da karşı taraf alacakları ücretten çıkartacaktı şuan kuzenim hiçbir mebla ödemedi avukata.. Maddi durumu yok onunda. Ben karşıdan alırım hakkımı demiş.
Bilmiyorum bana saçma geliyor paramı vermiyor ben ona borç vermedim ki sonuçta ve dedimki madem paramı vermiyorsun TL yi hesaplayalım altın olarak yavaş yavaş öde o halde demisiz çünkü adam borç vermedigimiz halde paramızı gasp etti...dava etsem faiz işin içine girer onuda ben istemiyorum ... En iyisi Allah'a havale edip bırakmak şu durumda huzurum var çocuklarım sağlıklı kocamı seviyorum gerisi artık umrumda değil zaten bebeğim buyunce nasip olursa çalışır yine kazanırım ..ama bu sefer kimseye zırnık vermem inşallah

konu çok mantıksız geldi bana.

27 bin tl mi verdiniz arkadaşa kendi evini yaptirsin sizde 4 yıl oturun diye?

yani 4 yıllık kirayı pesin mi verdiniz?

ev sizin istediginiz gibi yapilip icinde otursaydiniz 27 bin tl yi geri istemeyecek miydiniz?

yoksa biz sana borc verdik iyilik yaptik sende bizi evinde oturt mu dediniz? yani evde otursaydiniz yine geri verecek miydi size 27 bin tl yi?

yani bilemedim cok mantıklı gelmedi 2 durumda bana.

X