Ayakta duracak gücüm kalmadı

Basa gelmeyince böyle yazmak kolay olmalı
El kadar bebeği nasıl bıraksın da ağlatsin

Gerçekten anlamamak da bu kadar zor olmamalı.

Çocuğu zindana atsın, mahzene atsın ağlatsın demedim. Yabancılarda da görüyorum, zamanında araştırdım. Neyse çocuğum olmadığı için siz daha iyi bilirsiniz tabii.

yasamayan bilmez ama uzulme insallah buyudukce onlar azalacak, en kotu cocuk bile 4 yasindan sonra bayagi rahatliyor.
annenin gelme ihtimali var mi? 2-3 hafta bile gelse sen toparlanirsin.
ayrica tavsiyen mutlaka ama mutlaka cocukla disari cikma ve yuruyus yapma. zaten yurtdisinda parklar vs cok fazla. hem cocugun kafasi dagilir, hem senin moraline iyi gelir, hem de kilo verirsin. ben bebeklerimle gunde 2 saat yuruyordum.

bir de giyinmesi nasil? ben bebek aglarken sicak tutmayi cok faydali bulmustum, ozellikle kis zamani normalden biraz daha fazla giydiriyordum, sicakta mayisiyordu.

Benim kızım da ilk 6 ay böyleydi, hep mi böyle kalacak diyordum.. Zombi gibi geziyordum, uyku haramdı, sürekli ağlardı ki, bende onunla ağlardım Ama hepsi geçiyor sonrasında o kadar iyi huylu , düzenli bir bebek oldu ki bizi hiç yormadı.. Sabredin düzelir, sizin evladınızda benim kızım gibi uysal olur .. Hep sarılın ona , kokunuzu alsın, kendini güvende hissetsin. Rabbim size güç kuvvet versin

Bizim buralarda sizin gibi konuşanlara yanı başına gelmeden yaşamadan konuşanlara bekara karı boşamak kolay derler benimde 8.5 aylık ikizlerim var. Oğlum sakın uyumlu bir bebekken kızım tam tersi hırçın inatçı bir bebek. Hanımefendi nin kızı kadar olmasa da zaman zaman aynı reaksiyonlar gösteriyor. Mesela iki gün önce uyumayacagim diye ağladı. Beşiğinin içinde öylece oturdu ağlıyor. Dersin dövdüler hani konu komşu öyle sanacak derecede eşim sız gibi tepki verme davranışı sönecek dedi. Huy etmesini istemiyoruz bunu alışkanlık haline getirsin istemiyoruz. Oturduk karşısına patlarcasina ağlıyor. Göz kapakları şişti. Neden istediği gibi izin vermedik sınırı görmenizi isterdim. Yani iki tane bebek ikisinin de annesi benim ikisine de yaklaşımım aynı ama gelin görün ki iki zıt kutupta kardeş. Bu arada eşim davranışın sönmesini bekleyemedi. Kucağına aldı. Biraz sinirle söylendi sustu. Bizde arada olan bir durum sürekli olsa çok zor inanın.

Bebeğiniz normal, sizin beklentiniz çok. Bebekler ilk aylarda çok uyumaz. Sık uyanır. Bu hayatta kalma içgüdüsüdür. Sık uyandığı için ani bebek ölümü sendromu görülmez ve hayatta kalır. Bebekler 9 aydan önce zaten oyuncaklarla oynamaz. Kendi kendine oynaması için de minimum 3 yaşına gelmesi lazım. Bebeğinizden beklentiniz çok.
Önce bunu kabul edin ve yapmanız gerekenleri yapın. Mesela ayakta sallatatak uyutursanız sallanma durdukça uyanır. Sallanan bebekler derin uykuya dalamazlar. Bebeğin önce rutinini öğrenmeniz lazım. Kaçla kaç arasında kaç saat uyursa akşam uykusuna daha rahat yatıyor gibi. Her bebeğin rutini vardır. Bunu siz bulacaksınız.
Her gece yatmadan yıkar masaj yaparsanız daha rahat ve uzun uyur.

ne kadar acımasız bi yorum kadıncağızın psikolojisi yıpranmış kolay bi durum mu

ne kadar acımasız bi yorum kadıncağızın psikolojisi yıpranmış kolay bi durum mu

Of ne yapmamı istiyorsunuz? Ben mi ağlattım bebeği? Siz de ne kadar ön yargılısınız. Kolay olduğunu mu söylemişim? Yazımda hangi kısımda kolay bi durum yazıyor pardon da gösterir misiniz? şaka gibi.

Rabbim kolaylıklar versin inş benim aklıma şu geldi aynı sizin bebeğiniz gibi durmadan ağlayan komşumun bebeği vardı ona tavsiye etmiştim uyguladı ve faydasını görmüştü interntten Rukye yazın çıkıyo 1 saate yakın kur andan ayetler okunuyor çocuk dinlerken sakinleşiyor.Bide telefondan süpürge sesi yada fön makinası sesi dinletin o sesler anne karnındayken hissettikleri titreşimi hissederlermiş bi deneyin

Benim de oğlumun en zor zamanı 6 ile 10ay arasıydı ve akabinde 1yas atağı sağlamdı... daha 2yas atağına gelmedik tabi terzi kendi söküğünü dikemez misali belki de çok yiprandiginiz için sorunu goremiyorsunuzdur bir yardım alsanız iyi olabilir.

Ben de çok araştırdım
Anne olmak ile araştırmak çok farklı seylermıs
Bebeğimin çorabına kadar ütüledim doğmadan evvel mis gibi oda yaptım
Bebeğim aylarca sadece mememde uyudu
Kıyafetleri ütülemek neyime , evde eşim ha da annem yoksa akşama kadar aç kalıyordum evet minicik bir bebekle kendime. Tost dahi yapıp yiyemiyordum
Küçücük bir bebek anneye muhtaç kusana moraracak kadar ağlar ise hiçbir anne onu ağlamaya terk edemez
Bu anneliğin doğasında yok
Mızmızlanmaktan bahsetmiyorum ağlamak ve anne kucağı İçin krizlere girmek ...

Of abartmayın cidden. Kendim zamanında araştırdım, çocuk çatlamaz. Böyle bilim dışı şeylerle bence konuşmayın. Bence gidin bi doktora sorun, çocuk ağlamaktan çatlar mı diye. Komiksiniz.
İnsallah sizin de ağlamaktan çatlamayacak bir bebeğiniz olur buralara gelir kızlar bir WC ye bile gidemedim , 5 gündür duş alamadım , aylardır uykusuzum diye konu açarsınız

Benim kızım da bir ara kucağa alismisti bir yemegi altini kapatip kapatıp pisirdigimi hatırlıyorum catlarcasina ağlıyordu annem geldi bir ara onu yere yatırdı onla konustu oynadı falan derken biraz bıraktı kucagi sonra mama sandalyesine koydum önüne oyuncak koydum biraz oyle bir şeyler yaptım
Gunduz uyumazdi hic dediğiniz gibi 10 dk falan tuvalete gider gelirdim uyanirdi o derece bir de çalıştığım için manyak gibi olmuştum
Sonra düzelmeye basladi uyumaya basladi kendi kendine emekleri benim yanıma geldi gitti mutfağı karıştırdı falan büyüdükçe düzeldi yani
Iste her cocuk farkli oluyor ama annelik cidden zor

Of abartmayın cidden. Kendim zamanında araştırdım, çocuk çatlamaz. Böyle bilim dışı şeylerle bence konuşmayın. Bence gidin bi doktora sorun, çocuk ağlamaktan çatlar mı diye. Komiksiniz.
Başka bişeye sinirlenip stres atmaya gelmiş gibisiniz bırakın halden anlayan insanlar tecrübelerini paylaşıp konu sahibine yardımcı olsunlar sizde kendi köşenizde oflayıp puflayın

Sağlığı yerinde olsun inan bugünler geçecek Dışarı çıkardığın zaman ağlıyor mu peki? Eğer hayır ise pandemi falan dinleme açık havaya çıkar kapalı mekana girmezsin bunu rutin yap mesela Benim kızım da ne ağlardı ne ağlardı saatler sürerdi en sonunda susmayınca ben de ağlamaya başlardım Ustelik yanımda ailem vardı bebekle.ilgilenen tek ben değildim ama yine de hep ağlardı bir dönem. Fakat o zamanları şimdi düşününce nedense hep evde kapalı kaldığımı fark ediyorum , pandemi falan yoktu havalar da çok güzeldi ama ben hep evdeymisim nedense.. kızım belki ondan bunalıyordu Bilmiyorum bazı bebekler öyle sağlık olsun da..

Bir de kademeli olarak davranışı azaltmaya çalışsanız mesela ağlasın bir gün 1 dk sonra alin kucağa bir gün iki dk sonra vs gibi aklıma bir sey de gelmedi çaresizlik cok zor cidden size yardım etmek istedim

Benim oğlum da öyleydi,koltuğa bırakayım desem atese koyuyormusum gibi nasıl bagirara bağıra ağlardı.Su veriyordum önüne,onunla oynarken sesi çıkmıyordu öyle iş yapıyordum ya da oturuyordum.Kucak istediğinde aaaa şuna bak aaaa bunu al diyerek oyaliyordum elimden geldiğince..konuşmaya ve yürümeye başlayınca biraz sakinleşti,bazı şeyler zamanla yola giriyor, Allah kolaylık versin

Çok haklısınız Allah yardımcınız olsun ama şunu bana söylemişlerdi şimdi 2 çocuk annesiyim tecrübeyle sabit çocuğunuzun Bi sıkıntısı var sıkıntısı olmayan çocuk bu kadar ağlamaz kucağınıza aldığınızda susar en azından Bi yeri ağrıyor onu Bi şekilde bulmanız lazım Allah yardımcınız olsun

Allah yardımcınız olsun. Kızım da öyleydi ağlama huyu hala var. Uyku problemi de öyle. Ama bu tavana asılan salıncak lar ile uykusu 1 saate kadar uzadı inanın hayat kurtarıyor o salıncak.
Kızın 3 aylıkken elektrikli salıncağı bozmuştu sallamaktan. 2 ay boyunca aynı yaşadıklarınızı çektim. Bıraktığım an uyanırdı vc ye bile gidemedim. Sonra tavana asılan salıncak aldık. İnanın uykuları düzene girdi. Bir de yarım kundak yapmıştım ben sıkı yapmadım ama. Deneyin isterseniz.

Benim kızım da 1 yaşında. 3 aylık olduğundan beri bebek arabası ile geziyoruz. Sabah uykusunu da orada uyuyor, öğle uykusunu da. Kasım ayı yasakları başladığında uyku saatleri çıkma saatlerine uymadı çok sıkıntı oldu. Ocak ayı gibi 2 uykuya indirdi de çok şükür dışarı çıkma saatine denk geliyor. Bizim burada müstakil evler arası ıssız sokaklar var. Araba bile geçmiyor. Orada uyutuyor uz. Her gün çıkıyoruz. Bazen 100 dk uyuyor. Temiz hava iyi geliyor. Sürekli yürüyoruz ama. Durunca uyanıyor. 3. Ayından beri böyle. Bazen evlerin bahçesibde teyzeler oluyor. Ay size üzülüyoruz kızım, sürekli yürüyorsunuz diyorlar. Evde kesinlikle uyumuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…