Ayıp mı ettim?

Bu zamana kadar hiçbir şeye karışmamaları hoş değil tabi ama durumları müsait değilse ne yapsınlar. Nişanlınız, anne babasının maddi durumunu biliyordu sonuçta ve onlara değil , kendisine güvenip evlilik işine girseydi. Düzgün bir işi ve maaşı olunca, nişan yapsaydı. Ayrıca, kayınvalideniz arayıp yemeğe çağırmış, ben orda annenizin gerek yok çoxuklarla ilgilenelim lafını biraz gereksiz buldum.

Arkadaşlar bahsettiğim ailenin evine 4 maaş giriyor :) Bizim evden fazla giriyor, siz yine yüklenme moduna geçmişsiniz:)
Durumları yok derken; çok savurganlar sürekli borç yapıyorlar o yüzden ben 2 ay öncesinde söyledim.
Anlatmak istediğimi anlamaya çalışırsanız çok mutlu olurum.
Bu arada olumlu ve olumsuz yorumlar için çok teşekkür ederim.
Amacım objektif yorumlardı, eğer böyle düşünüyorsanız bende bu durumun bir üzerine düşünüp gerekirse kv den özür dilerim :)

Durumları yoksa çok normal gelinlik parası verememiş olmaları. Bence hata etmişsiniz. Mesafeli olmak iyidir. Ama bağlar bu kadar kolay koparılmamalı.
Başımıza buna benzer bir olay geldi malesef. Dayım dedemlerin maddi durumu hiç olmamasına rağmen evlenmek için tutturdu. Kız tarafı salon takımı , perde , mutfak masası, vestiyer aldılar. Dayım ve annemler de kız tarafının gönlünü yapalım diye tüm imkanları zorladılar.O borçlar faiziyle dağ gibi oldu. Bu maddi sıkıntılar 3 evde kavgalara sebep oldu. Maddi olarak imkan yoksa kesinlikle baştan konusulup ona göre davranılmalı.

Arkadaşlar bahsettiğim ailenin evine 4 maaş giriyor :) Bizim evden fazla giriyor, siz yine yüklenme moduna geçmişsiniz:)
Durumları yok derken; çok savurganlar sürekli borç yapıyorlar o yüzden ben 2 ay öncesinde söyledim.
Anlatmak istediğimi anlamaya çalışırsanız çok mutlu olurum.
Bu arada olumlu ve olumsuz yorumlar için çok teşekkür ederim.
Amacım objektif yorumlardı, eğer böyle düşünüyorsanız bende bu durumun bir üzerine düşünüp gerekirse kv den özür dilerim :)

Bakın karşı tarafın ayıbı sizin yanlış davranmanızı gerektirmiyor, benim anlatmak istediğim o
Ben karşı tarafa yorum yapmadım yapmıyorum. Ama kadın yemeğe çağırınca öyle cevap verilmez, kadın belki bin pişman belki açıklaması var, siz iyice ortamı gerdiniz ve çıkmaza girdiniz. Ben şu aşamada ne yapardım bilmiyorum, nişanlınız çok pasif, bugün özür dileyip yarın yine benzer sorunlar yaşarsanız bir anlamı yok.

Annemin yemeğe gerek yok deme sebebi ise;
Bizim burda nişandan sonra oğlan evine kız tarafı oturmaya gider 10 gün içerisinde, KV fırınım bozuk, evimi daha temizleyemedim, ben hazırlanamadım falan diyerek 3 ay sonra oturmaya çağırdı bizi :)
Bir yemeğe görümcesi, eltisi falan gelip yemek yaptılar bizi ağırlayacaklar diye.
Annemde bir daha o kadar zahmet etmesin beceremiyor diye öyle söyledi :)

haklısınız..
tek hatanız arkadaşların dediği gibi siz yapıp onlar yaptı demeniz

sözde yapılan şeyler yapılana kadar belleyecektiniz aslında

nişanlınız ne diyor?

Nişanlım ailesinden bu zamana kadar hiçbir destek görmediği için (öğretmenlik kazanmış göndermemişler, bir üniversitenin yetenek bölümünü kazanmış bizden bişey bekleme demişler vs) ve ailesini çok iyi tanıdığı için beni haklı buldu, çok bile dayandın dedi.
Bu arada ben bir süredir burayı takip ediyorum KV ve KPleri gelinlere zulmedince herkes ''keşke şu lafı deseydin, ben olsam öyle derdim vs'' yazıyor, ben öyle yaptım diye herkes kvci kpci oldu, anlayamadım :)

Canim bak insan nisanliyken dugun arefesi karsi taraftan ilgi deger ve maddi manevi destek istiyor.ben bunlari gormedim.benim bohcamin icindeki igne oyali yazmaya kadar esim kendi cikip aldi.kina da gelinin arkadaslarina hediye edilecek yazmalari esimle birlikte aldik.esimin hicbir yakini bi eksiginiz var mi yapacagimiz birsey varmi demedikleri gibi surat asikti hep.para gidecek diye odleri kopuyordu.ama bu konularda ne ben ne ailem esime dahi laf edip utandirmadik.cunku esim bekarken benim ailemden bana hayir yok diye basina geleceklerini bildigi icin bes yil once 40 bin lira birikim yapmis da herseyimizi yapti.taki dugun yemekli mevlud esya vs..aksine gururlaniyorum esimle.simdi onlarin biz sunu yaptik diyecekleri hicbiseyi yok.ben unuttummu unutmadim.esim de unutmadi arada efkarlanir uzulur..ne esime ne karsi tarafa bunlari yuzune vurmadim.ama guzel bir guleryuzlu konusma iyi niyet de herseyi cozerdi..oda yoktu..simdi ektigini biciyorlar mesafeliyim.

Bu arada nişanım evde oldu söz nişan beraber yaptık, ben dışarıda nişan istemedim altın takmak durumunda kalmasınlar diye. Nişanlım istemeye geldiğinde de işi yoktu, ailem insanlığa bakar sadece sen onu sevdiysen o bizim oğlumuz dediler, oğulları gibi gördüler her durumda destek oldular.

Bende bunu söylüyorum canım benim, beni hiç arayıp sormazlar nişanım eylülde oldu belki o tarihten sonra 1 kere aramıştır kv, ayrıca nişan bohçası da istemedim ben :)

Bence gereksiz davranmissiniz. 3 yıl bekleyip sonunda bir gelinlik için patlamak , bilemedim değmemiş.

Şimdi siz sadece eşinizle mi evleneceksiniz sanıyorsunuz. Ömür boyu bir akraba bagınız olacak hele çocuk olunca.

Şuan ki planınız ne , evlenip onları hiç saymak mi ?

Birde biz böyle aileyiz , ben şöyleyim, babamdan korkarlar v.s soylemleriniz kulağımı tırmaladı.

Canım benim su kaynwalideye hak weren hanımlar acaba kendileri bu durumu yaşasaydilar söyledkleri gibimi yapardilar sonucta madem kz tarafınin arayp söylemesi yanlişta kayinwalide niye bi arayipta gelinine naptin kzm bi eksign warmı dye sormuyor. Arkadasim bunlar bu dönemde böyleyse bunlardan hicbise bekleme nisanlini sewebilrsin ama ben olsam btirirdim çunku ewlenince onlari görmicem ewime almicam gibi hicbşe olmuyo onlr utanmadan ewinede gelr çayinida icer sende bunlar bana ne yaptiki bugun ewime gelebiliyolar diye diye kafayi yersin düşunmekten bu böyledir

Valla benim esimin aileside birşey yapmadı , benim ailemde aldi esim kendide aldi ama onlar karışmadi ve ailem birşey demedi ki hakları yok yap demeye herkes kendi çocuğuna yapar, bir tek düğünde verdikleri yemegin parasini kendileri ödedi altinlari verdiler ama paraları aldılar . kv dem esime benim yanımda dedi, kardesin evlenirse onub eşyalarını alırım sizede alabilirdim ama seni okuttuk o okumadi dedi ki bu küçük kardeşin kendi tercihiydi. Çocuğum doğdu kv 100 lira verdo bez parasi olsun dedi baska birsey vermedi olabilir yani ne yapalım ... ben hiçbir sey demedim esime bile demedim..
Kaldiki ben arayıp kp ime sayacam babam annem beni mahveder.
Bu ailenin maddi durumuda iyi değilmis üstelik zorunda mi yapmaya

Eğer eşiniz onların bu yap (ma)dik ların farkindaysa onunla devam edin yok en ufak hak veriyor yada haksızlık olduğunu görmüyorsa alin oglunuz sizin olsun diyip ayrılın,derim.

nişanlın şimdi senden ve ailenden yana ama yarın öbürgün kendi ailesinin tarafında olması çok yüksek ihtimal. önemli olan nişanlının nasıl hareket edeceği. çok tatsız bir durum olmuş. bu dönemde insanların birbirine söylediği laflar unutulmuyor

Biz flört dönemindeyken dahi nişanlımın ailesi ile arası çok kötü idi ben barıştırdım kaç defa, aramı bile bozdum bir dönem nişanlımla, ailenle iyi geçin diye.

X