Ayıp mı ettim?

Nişanlım ailesinden bu zamana kadar hiçbir destek görmediği için (öğretmenlik kazanmış göndermemişler, bir üniversitenin yetenek bölümünü kazanmış bizden bişey bekleme demişler vs) ve ailesini çok iyi tanıdığı için beni haklı buldu, çok bile dayandın dedi.
Bu arada ben bir süredir burayı takip ediyorum KV ve KPleri gelinlere zulmedince herkes ''keşke şu lafı deseydin, ben olsam öyle derdim vs'' yazıyor, ben öyle yaptım diye herkes kvci kpci oldu, anlayamadım :)
Ne kadar itici bir tarzın üslubun var. Şaştım doğrusu.

Ne yani sen ne güzel "ohh cevabını vermişsin alkışlar sana" diyecekler diye, egonu tatmin için mi açtın konuyu?

Zannetmiyorum kimse kv kp ci olsun. Aksine burda yazanlar farkındaysanız sürekli pozitif ayrımcılık içindeler. Gelinler hep haklı, kv görümce hep suçlu davranır gibi yorum yapılıyor çünkü tüm gelinler az çok bir şeyler çekiyor.

Ama size böyle yorumlar gelmesi çok sevindirici.

Yok kv yemeğe çağırıyor beceremiyor diye annem zahmet etmesin dedi. Bu nedir.

Valla damatta iş yok. Olsa seninle eevlenmeye kalkmaz. Aradaki saygıyı kurmaya çalışmak senin ve onun görevi. Gerekirse kendi ailene de bir şey aldırtmazsın. Her şeyi kocanla yapmaya çalışırsın. Aile olmak bunu gerektirir. Ama her şeyi geçtim. Sizin ailedeki bariz kibir. Oğlan çalışmıyor ama olsun her şeyi ailesine yükleriz diye düşünmüşsünüz ama ailecek elinizde patlamış. Ondan bu sinir.

İşte bende buna kızıyorum, yanlış anlamayın lütfen ama herkese benimle hava atıyorlar, canım gelinim cümlesi düşmüyor ağızlarından, sana şunu takıcam, şunu alıcam vs vs sürekli, birileri yanında olunca bileziğini şöyle yapıcaz yok perdesini böyle yapıcam. Ama iş icraata gelince bir çirkeflik var ki sormayın yani :)

Seninde haklı olduğun yerler var.
O zaman bunu belirtmen gerekiyor.
Anne gelinliği ödemediniz sizi zor durumda bırakmayalım, perdeyi biz alırız sağolun de geç mesela.
Hava atamasın

Ne kadar itici bir tarzın üslubun var. Şaştım doğrusu.

Ne yani sen ne güzel "ohh cevabını vermişsin alkışlar sana" diyecekler diye, egonu tatmin için mi açtın konuyu?

Zannetmiyorum kimse kv kp ci olsun. Aksine burda yazanlar farkındaysanız sürekli pozitif ayrımcılık içindeler. Gelinler hep haklı, kv görümce hep suçlu davranır gibi yorum yapılıyor çünkü tüm gelinler az çok bir şeyler çekiyor.

Ama size böyle yorumlar gelmesi çok sevindirici.

Yok kv yemeğe çağırıyor beceremiyor diye annem zahmet etmesin dedi. Bu nedir.

Valla damatta iş yok. Olsa seninle eevlenmeye kalkmaz. Aradaki saygıyı kurmaya çalışmak senin ve onun görevi. Gerekirse kendi ailene de bir şey aldırtmazsın. Her şeyi kocanla yapmaya çalışırsın. Aile olmak bunu gerektirir. Ama her şeyi geçtim. Sizin ailedeki bariz kibir. Oğlan çalışmıyor ama olsun her şeyi ailesine yükleriz diye düşünmüşsünüz ama ailecek elinizde patlamış. Ondan bu sinir.

Her şeyi ailesine yükleriz mi? İtici tarzdan kastınız okumadan yorum yapanlara karşı söylemlerimse sizde buna dahilsiniz. Konuya müdahil olacaksanız diğer post'larımı da okumanızı rica ederim.
Egomu tatmin edecek olsaydım objektif yorum istiyorum yazmazdım değil mi:) Ben sadece post açanı yuhalamak burada bir gelenek gibi bir şey olmuş, okuyup, anlayıp yorum yapın lütfen dedim.
Söylediğiniz her şeyin cevabını önceki sayfalarda vermiştim, iyi okumalar :)

Her şeyi ailesine yükleriz mi? İtici tarzdan kastınız okumadan yorum yapanlara karşı söylemlerimse sizde buna dahilsiniz. Konuya müdahil olacaksanız diğer post'larımı da okumanızı rica ederim.
Egomu tatmin edecek olsaydım objektif yorum istiyorum yazmazdım değil mi:) Ben sadece post açanı yuhalamak burada bir gelenek gibi bir şey olmuş, okuyup, anlayıp yorum yapın lütfen dedim.
Söylediğiniz her şeyin cevabını önceki sayfalarda vermiştim, iyi okumalar :)
Kusura bakma istediğin tarzda cevap vermedim vah vah :KK70:
Aksine tüm sayfaları okudum
İlkinde yok durumları yoktu, kendimiz yaparız dedim. Sonra durumları yok diye taa aralıkta hatırlattım. Sonra tepki gelince yok arkadaslar aslında evlerine 4 maas giriyor ama savurganlar diye hatırlattım :KK70:

Sana da iyi çekiştirmeler :KK70:

Kusura bakma istediğin tarzda cevap vermedim vah vah :KK70:
Aksine tüm sayfaları okudum
İlkinde yok durumları yoktu, kendimiz yaparız dedim. Sonra durumları yok diye taa aralıkta hatırlattım. Sonra tepki gelince yok arkadaslar aslında evlerine 4 maas giriyor ama savurganlar diye hatırlattım :KK70:

Sana da iyi çekiştirmeler :KK70:

İstediğim tarz? Biraz kaprislisiniz ama egolarınızla ilgilenecek bir vaktim yok :)
Durumları yok ve maaşları var evet, çünkü çok gereksiz harcama ve borçlanma yapıyorlar diye ekledim.
Sizden başkalarıda okuyor hepsini, kendi kendinizle çelişip, kendinizi rencide etmeyin benim için :)

nişanlın çalıssın da ailesine laf getirtmesin. istediğin herşeyi de o yapsın. boş laf yapmaları saçma olmuş evet ama kv kp yapmak zorunda değil. nişanlına yaptıracaksın.

Oh ne güzel dünya ya, benim eşşek kadar oğlum çalışmayacak, paşalar gibi gezecek yiyecek sonra boyuna posuna güvenmeden nişanlanacak ve gelin hanım beni arayıp ağzına geleni sayacak. !
Ulan adama demezler mi madem öyle neden işsiz güçsüz biriyle nişanlandın? Neyinize güvendin?!
Şahsen düğün yapacağım varsa bile yapmam. Ne haliniz varsa görün derim, o zaman görürüz bakalım aşk karın doyuruyor mu? Yoksa 2 ay sonra kapının önüne koyuyor mu?

Bence kendi aldigin seyleri onlar almis gibi gostermen cok yanlis..
Erkek tarafidir mecburdur karsilamaya
Boyle yaparak omur boyu herseyi karsilamaya goze almis oldun
Artik kv herseyi senden bekler memursun maasinda var.. Vay haline

Kusura bakmayın derdimiz para değil demeniz ne kadar doğru?
Tamamen derdiniz para.
Zaten biliyorsunuz bu aile de saraylarda yaşamıyor. Bir şekilde kendimiz yaparız demişsiniz.

Baban bir taksit için nasıl aradı bilmiyorum ama sen ve annen hiç de az değilsiniz. Ağır konuşma nasıl geçti hiç yazmadın ama ben olsam bu saatten sonra asla seni gelin olarak istemem. Evlenirseniz kendi basınızın çaresine bakacaksınız.

Ben bu evlenince her şeyi erkek ailesi yapacak olayını bi kk da gördüm. Bu beklenti nedir arkadas. Bi de 55 kişi süslenip geldiler diyosun. Süslense dert. Asık suratla gelse dert. Gelmese dert. Anlamadım arkadas.
Bizim ailede de oyle abimi evlendirdik butun evi dayadik dosedik gelin ustundeki kiyafetiyle geldi

Ayıp olmuş. Para meselelerinden kalp kırılması taraftarı değilim.Belli ki durumu yok karşılayamadı utanmis arayamamış. Eşine söz geçiremedi belki de pasif bir insan.Sorumluluklarını önceliklerini bilmiyor.Bu insan sizin müstakbel esinizin annesi.Siz hayatınızdan çikardiğınızı düşünüyor olabilirsiniz ama evladı çıkaramaz.Sizi yemeğe davet eden bir insan var karşinizda ve siz anne-kız çok üzerine gitmişsiniz.Ağzına geleni saymak ne demek?
Saygı diliyorum herkese

Kızlar Merhaba:
Geçen yıl Eylül ayından bu yana nişanlıyım, kısmetse Ağustos ayında düğünümüz olacak.
Nişanlımla maddi sıkıntıları hariç (uzun süredir işsizdi) hiç sıkıntı yaşamadık. Zaten ben onu ilk tanıdığımda da işi yoktu çokta sorun etmedim açıkcası, iki genç insanız bir şekilde ekmek kapısı bulabiliriz diye, çok şükürde şuan ikimizde çalışıyoruz, bende devlet memuruyum şuan iyiyiz.

Asıl sorunum ailesi, çok aşırı ilgisiz ve sorumsuz bir aile. Zaten nişanlımın ailesiyle her zaman arası kötü olmuştur ben hep aralarını düzeltmek istemişimdir ama sonunda bende bağı kopardım kv ve görümce ile.

Son yaşadığımız olayı anlatacağım ve objektif yorum bekliyorum.

Gelinliğimi bir terzi dikiyor ve ilk taksiti Şubat 15te verilecekti. Ben bu durumu taa Aralık ayında haber vermiştim kv. ye durumları iyi değil ayarlayabilsinler diye. Şubatın 15i oldu,16 sı, 20si oldu arayan soran yok bende para yüzünden kimseyi arayamam, sıkıştırmak gibi olacağını düşündüm. En sonunda babam kp.yi aradı ''Siz sahip çıkacakmısınız, yoksa ben mi karşılayayım'' diye. Bu tavrı da şu yüzden; beni istemeye 55 kişi süslenip püslenip geldiler, havalarından geçilmiyor anlayacağınız, lafa gelince her şeyin en güzelini onlar bana yapacaklar. Boş hava atmayı çok seviyorlar ama icraat sıfır. Neyse, kp tabii yapacağız dedi. Ama aradan yine günler geçti yok kartıma yatmadı, yok havale uzun sürüyor falan filan diyor sürekli, ben provaya gittim ödedim kadının parasını bir gün sonra kp bana ödedi. Hiç sorun etmedim sadece insan (kayınvalidem) bir arayıpta kızım ben çıkaramadım parayı demez mi? Öyle deseydi ben aileme belli etmeden onlar verdi der verirdim parayı.

Olay böyle kapandı, hiç arayıp bir şey demedim. Aradan 1 ay geçti hiç görüşmedik, dün gece kv annemi aradı konuşmayı aynen yazıyorum.

Kv: Sizi yemeğe çağırmayı düşünüyordum da o yüzden aradım x hanım
Annem: Yemeğe zahmet etmeyin bir çay içsek te olur çocuklarla ilgilenelim
Kv: Ben çocuğumla ilgileniyorum
Annem: Gelinlikte bir aramadın, provaya bile gelmedin seninde kızın var, sen üzülmezmisin benimde kızım üzüldü sen napardın böyle bir durumda?
Kv: Ben damat tarafını arayıpta para istemezdim, benim oğlan evlendircek durumum yok
Annem: Ağzına geleni söyledi kapattı. Konuşmanın özü bu.

Biz küçük bir şehirde yaşıyoruz, ailem herkes tarafından tanınır sevilir, babam bu şehrin en eski memurlarından, ve verdiği borcu dahi geri isteyemeyen bir adam. Böyle konularda çok sinirlenir, faturalarını bile bir gün geciktirmez. Bende babama aşırı düşkünümdür. Nişanlımda öz babasından çok sever. Bunca zaman neler neler yaptılar ağzımı açmadım. Bu sefer aradım kvyi ağzıma geleni söyledim, babam yapıp yapmayacağınızı sormak için aradı para için arayacak adam olmadığını sen bilmiyomusun nasıl konuşuyosun dedim (Onlarda çok çekinirler babamdan, kp ile babam yaşıt ama kp babama abi der). Yanıma yöreme uğramayacaksınız dedim, yüzüne kapattım telefonu ama çok ağır konuştum.

Bana bu zamana kadar (2 yıl flört,1 yıl nişanlılık) harcadıkları tek ama tek para gelinliğin ilk taksiti,o da onları çiğnememek için yaptığımız bir şeydi onuda biz verirsek ayıp olur onlara diye bekledik. Ne bohça, ne bayram seyran hediyesi, ne bana ne oğluna tek parça çeyiz hiç bir şey yani. sözdeki çikolata, yüzük, takım elbise vs her şeyi kendim aldım ailem onlar aldı diye biliyor. Kadın o kadar yüzsüz ki biz bir ay mobilya taksitimizi veremedik nişanlım işsizdi al oğlum ver demedi kendi yeni eve taşındı burada bulamadı internetten mobilya baktı kendine aylarca küfür gibi.

Şimdi ben saygısızlık mı yaptım haketti mi artık?
bu sorunun cevabı var mı yorumlarda bilmiyorum.
nişanlın neden ödemedi?
bu konular nişanlınla ailesi arasında konuşulur tartışılır.
ana kız niye dahil oldunuz ki?

Madem oğlan evlendirmeye durumu yokmuş elli kişi kız istemeye niye gitmiş? Kızı isterken kime güvenmiş? Bunları ezmeyelim filan diye düşünmeyin her şeyinizi kendiniz halledin. Evlenince iki gün sonra yanında bitmeye başlayınca da zor zamanda annelik babalık yapmadınız şimdi ihtiyacım yok size deyip evinize almayın.

Biz flört dönemindeyken dahi nişanlımın ailesi ile arası çok kötü idi ben barıştırdım kaç defa, aramı bile bozdum bir dönem nişanlımla, ailenle iyi geçin diye.
şimdi de gelinlik için ailesiyle arasını bozdun.
noldu anlayışlı, sevecen, empati sahibi eş adayı?
nereye gitti?

:))

Arkadaslar ne kayınvalideler var tam eksksz olark herseyi yerine getiriyor ama bazı kayinwalidelerde dibe parayi atar ortada da hç yok gbi gösterirler fakir ayagna yatarlar sonra dger gelin alma olayinda paralrda altnlarda ortaya dökulur şu kaynanalari sawunmayın çogu zman kız tarafının yaptgı iyilikleri kullaniyolar

Mesajların tamamını okumanızı tavsiye ederim, böyle okumadan etmeden birilerine sallayınca buralarda popüler mi olunuyor :)
bu ailenin kendi öz oğullarına nasıl davrandığını bildin gördün.
neden beklenti içine girdiniz sürekli?
anlaşılamayan durum bu.
onların boş, hava atmayı seven, müsrif, evlatlarına hayrı olmayan insanlar olduğunu bildiğiniz halde neden zorluyorsunuz ailece?

Valla kusura bakmayin ama kv niz kadar sizde anneniz de suclu.ayipmi ettim demissiniz evet ayip etmisiniz.anneniz onu yemege davet eden birine alakasiz sekilde laf sokmus karsiligini alinca zaten agzina geleni soylemis.
Yetmemis bir de siz arayip babaniza duyduklari saygidan guc alarak agziniza geleni saymissiniz.su saaten sonra dugun de ve sonrasin da nasil yuzyuze bakacaksiniz?
nisanlin hala yuzugi atmadiysa ona gercekten sahip cik.
Durumlari yoktu diyorsunuz parada gozum yok diyorsunuz ama babaniz arayip kp inize gelinlik parasi diyor.
Gozum yok diyorsunuz gittikleri kuafor sayisindan kv nizin internetten aldigi koltuk takimina kadar takip ediyorsunuz.keske kendinizi savundugunuz kadar elestirebilseydiniz de.
Bu kadar atar yapmak yerine sakin kalsaydiniz mahcup olan karsi taraf olurdu ama suan mahcup olmasi herekwn tarafsiniz.

çalışan ve kendi paranızı kazanan bir bayansınız. bu konulara girip çirkinleşmenin anlamı yok. eşinizi de yanınıza alın, kendiniz yapın herşeyinizi. böylesi daha güzel..

Tamam adettir, geline bohça hediye vs. alınır ama önceden kızlar çalışmazdı. Böyle şeyler erkek tarafından beklenirdi. Keşke içlerinden gelip, heves edip yapsalar az da olsa. Gönül alsalar.. şu durumda tabii ki haklı değiller..

Ama sizde bunlar için yüz-göz olmayın lütfen. Ben dedikten sonra bana alınan hediyeyi-verilen parayı napayım. Kıymeti olmaz ki?..

demem o ki; onlar size cimrilik mi yapıyor, siz de onlara ona göre yaklaşın. Şahsen gelinliğimin parası verilmeyecek olsaydı, ben bir şekilde çaresini bulur borç alır diktirir, ama açıp para istemeye yüz bulamazdım.. bilmem anlatabildim mi... :KK66:

Son düzenleme:
X