Aynalara Bakmaktan Nefret Ediyorum,kendimden tiksiniyorum

VanessaRinki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2020
702
1.145
100 kilolardayım obezim insülin direnci yüzünden sakalımdaki 10 tane kıl kökü sakala dönüştü bilidğin
testosteron seviyem referans değerin 2 katı kilo veremezsem daha da aratacak
güzelliğim gençliğim tamamen bitti
diğer kızlar 22 yaşında çıtı pıtı güzelliğinin zirvesindeyken ben çirkinliğimin zirvsindeyim
canıma kıyıcam yaşamak istemiyortum

100 kilolardayım obezim insülin direnci yüzünden sakalımdaki 10 tane kıl kökü sakala dönüştü bilidğin
diğer kızlar 22 yaşında çıtı pıtı güzelliğinin zirvesindeyken ben çirkinliğimin zirvsindeyim
Soğan kürü var denediniz mi hiç?

diyetisyen desteği almanızı tavsiye ederim

yanlış hatırlamıyorsam bir konunuz daha var yakın zamanda

tek başınıza harekete geçemeyecek gibisiniz, destek alırsanız sonucunu gördükçe moralinizde düzelmeye başlar

Haftaya bir böyle konu açıyorsunuz, spor deniyor o deniyor bu deniyor, siz ise sadece şikayet ediyorsunuz. Oturduğunuz yerden hiçbir şey yapmadan kilo gitmez. Beslenmeniz düzenli olmalı, düzenli spor yapmalısınız; bunları kendiniz irade göstererek yapamıyorsanız diyetisyen, pilates/fitness hocası gibi profesyonellerden destek almalısınız. Hatta siz bir de psikolojik destek alsanız iyi olur. Ben de niye yazıyorsam nasıl olsa bir kulağınızdan girecek diğerinden çıkacak bu tavsiyeler.

Spor ve diyet yaparsan sende 12 ayda o çıtı pıtı kızlara dönebilirsin , insulun direncin varsa saksenda kullanıyo olmalısın kilo verdiriyor? psikiyatriye gitmelisin ve diyetisyene bende 100 kiloyum bende seninle aynıyım belki seni en iyide ben anlarım malesef aç geziyorum yapcak başka birsey yok sihirli değneğimiz yok ki bir birimize değdirip zayıflayalım😕

Profilde yeşil kurbağa resmini görünce konunun içeriğini tahmin etmiştim. Yine hiç şaşırmadım. Sürekli kiloyla ilgili konu açıyorsunuz. İnsanlar diyetisyen ve psikologa gitmenizi söylüyor dinlemiyorsunuz ki. Ya spora gidip diyetisyen eşliğinde vereceksiniz ya da mide ameliyatı düşünüyorsanız doktora gideceksiniz. Buradaki insanlar başka nasıl öneri verebilirler ki? Öneriler değişmeyecek sizin kendinizi değiştirmeniz lazım. Önce şu depresif düşünceler için bir psikiyatrist desteği almanız lazım. Dünyada tek kilolu olan insan siz değilsiniz. Elbet o kilolar verilir millet 250 kg olsa bile bir şekilde yaşamına devam ediyor. Siz daha gençsiniz elbet verirsiniz.

Profilde yeşil kurbağa resmini görünce konunun içeriğini tahmin etmiştim. Yine hiç şaşırmadım. Sürekli kiloyla ilgili konu açıyorsunuz. İnsanlar diyetisyen ve psikologa gitmenizi söylüyor dinlemiyorsunuz ki. Ya spora gidip diyetisyen eşliğinde vereceksiniz ya da mide ameliyatı düşünüyorsanız doktora gideceksiniz. Buradaki insanlar başka nasıl öneri verebilirler ki? Öneriler değişmeyecek sizin kendinizi değiştirmeniz lazım. Önce şu depresif düşünceler için bir psikiyatrist desteği almanız lazım. Dünyada tek kilolu olan insan siz değilsiniz. Elbet o kilolar verilir millet 250 kg olsa bile bir şekilde yaşamına devam ediyor. Siz daha gençsiniz elbet verirsiniz.
param yok ne diyetisyeni psikoloğu

param yok ne diyetisyeni psikoloğu
o zaman internet elinizin altında, kendinize uyan bir beslenme şekli oluşturun kendinize ve daha fazla vakit kaybetmeden uygulamaya başlayın
başlarda zor olur ama iradeli davranıp devam ederseniz hem beslenme değişikliğinize alışırsınız hem de kilo vermeye başlarsınız

doktora ve diyetisyene git kilonu ver değerlerin düzelsin.
çaba yok sadece her hafta konu açıp ağlıyorsun.

19 yaşımda 84 kiloyu gördüm ve günde 5 paket cips paket paket çikolata yiyen bir insandım. üniversiteye geçince kıstım boğazımı yurtta sadece çorba salata ve tavuk gibi sağlıklı şeyler yedim kızartma abur cubur hayatımdan çıkardım açtım youtube'dan jillian michaels spor videolarını her gün yaptım istisnasız her gün. oda arkadaşlarım bu kiloyla spor mu yapılır diye vücuduma bakıp duruyordu. 1 yılda 84'den 55'e düştüm. hepsinden zayıftım artık ve hepsi şok oldular. yani anlatmak istediğim paketli gıdaları,şekeri,fazla karbonhidratı ve kızartmaları hayatınızdan çıkartmanız ayrıca spor yapmanız gerekiyor oturduğunuz yerden veremezsiniz. ben çok acı çektim mi çektim bazen ağlayarak uyuduğum oldu açlıktan ama alıştım. midem küçüldü şimdi eskiden yediğimin 1/3'ünü ancak yiyebiliyorum. acı çekmeden sonuç alamazsınız illa ki diyetisyen de gerekmiyor

Acun Ilıcalı tonlamasıyla: “Ne istiyorsunuz abi siz?”

Paran yoksa part time bir işe gir, kyk kredin var; bir spor salonuna git, pahalı geliyorsa günlük yürüyüş yap, hiçbir şey yapamıyorsan iki öğün sağlıklı tabakla beslen, günlük sıvı tüketimine dikkat et. Kesinlikle 100 kg altına inersin. Hiçbir şey yapmak istemiyorsun, oturduğun yerden sağlıksız bulduğun her şeyi yiyerek yatıyorsun, ne olmasını bekliyorsun? Sana elli kere uzun uzun yazdık. Düzenli olarak sadece şikâyet ediyorsun.

Mune Mune abla Kazen Kazen bey intihar edeceğini söylüyor arkadaş gerekli mercilerle iletişime geçersiniz siz sanırım .

Şu an bunu size açlıktan ölürken yazıyorum. 60 kiloyum ve 50 kiloya düşmeye çalışıyorum . Obez filan değilim ama güzel de görünmüyorum yani kilo vermek zorundayım.

Kilo vermek zorundasınız. Yöntemi şudur veya budur fark etmez. Kilo verin de nasıl verirseniz verin.

Ölmek de o kadar kolay değil. En azından zayıflamaktan daha zor o kısım kesin.

X