Ayni evde ayri yasaya bilirmiyiz??

Zemheri28

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2016
382
271
Merhabalar esleriyle ayni evde ama ayri yasanlar var mi? 8 yildir evliyiz. Cocuklarimiz var .Esimle tartismalarimiz artik dayanilmaz oldu , hergun degil ayda 1 falan ama cok siddetli tartisiyoruz, ne ozel gun biliyor , ne aile ile bir plan yapip dolasmayi , hep kavga ile birseyler yapmaya calisiyoruz,ne karsidaki insanin sıkıntisi mi var umrunda degil. Yil donumumuzde arkadaslariyla plan yapiyor. Durum bu oluncada ben dayanamiyorum, ailesinin her sorununu cozmek icin cabaliyor ancak, cani istediginde kendi yaklasiyor cinsellik olarak. Artik canima tak etti ayrilalim dedim ,son zamanlarda surekli soyluyorum ama hic niyeti yok.Durum boyle oluncada yataklari ve ozel hayatlarimizi ayirma karari aldim. Bana soylediklerini ve ettigi hakaret kufurleri dusundukce deli oluyorum.
Kavgadan 2 gun sonra hic birsey yokmus gibi davraniyor. Artik kaldiramiyorum. Yakinda ailem de yok. Kendi durumumu toparlayana kadar ayni evde idare etmeyi dusunuyorum. Boyle yasanlar var mi? Yasanabilir mi?

O kabul etmese de boşanabilirsiniz bunu biliyorsunuz değil mi
Ayrıca düşündüğünüz yöntemde o yine hayatini yaşayacak ev isi cocuklar bir yığın sorumluluk size kalacak suzce mantıklı mı?
Arkadaşın sorunu boşandıktan sonra kalacak yeri olmaması galiba.

Önemli olan sadece eşinizin niyeti değil. Psikolojik şiddete uğrayan siz olduğunuza göre, ilişkinin kaderini belirlemekte asıl söz sahibi sizsiniz. Niye bunun yerine aynı evde yaşamaya devam etmeyi düşünüyorsunuz?
Kendisi ayri bir yere tasinma taraftari degil, sen istiyorsan sen gidersin bu evden mantigiyla hareket ediyor.

O kabul etmese de boşanabilirsiniz bunu biliyorsunuz değil mi
Ayrıca düşündüğünüz yöntemde o yine hayatini yaşayacak ev isi cocuklar bir yığın sorumluluk size kalacak sizce mantıklı mı?
Suan gidecek bir yerim yok ve birikimim de yok. Benim icin zor olanda bu o kendine planlarini yapiyor . Surekli evde cocuklarla ilgilenmekten baska birseye vakit ayiramiyorum.

Evet , malesef suan birikimim de yok kalacak yerimde cocuklarimla. Ailemde yakin degil.

Aynı evde yaşayan yabancılarda ayrılık sonrası ev arkadaşı gibi yaşamak söz konusu olabiliyor. Ayrılınca dost kaldıkları için değil ama eğer tek başlarına eve çıkacak durumları yok ise yeni ev arkadaşları bulana dek birlikte kalıp birbirlerini ev işleri dışında görmezden gelebiliyorlar. Ancak sizin durumunuzda boşanırsanız eski eşiniz bu kadar medeni olabilir mi? Bana kalırsa ayrılan eşlerin birinci önceliği çocuklarının düzenini bozmamak olmalı ama çoğu erkek kadını evden atmak istiyor.

Aynı evde yaşayan yabancılar da ayrılık sonrası ev arkadaşı gibi yaşamak söz konusu olabiliyor. Ayrılınca dost kaldıkları için değil ama eğer tek başlarına eve çıkacak durumları yok ise yeni ev arkadaşları bulana dek birlikte kalıp birbirlerini ev işleri dışında görmezden gelebiliyorlar. Ancak sizin durumunuzda boşanırsanız eski eşiniz bu kadar medeni olabilir mi? Bana kalırsa ayrılan eşlerin birinci önceliği çocuklarının düzenini bozmamak olmalı ama çoğu erkek kadını evden atmak istiyor.
Sadece cocuklar hakkinda ortak kararlar verebiliriz. Kendisini gormezden gelerek dewam etmeye calisacagim. Cocuklar icin dewam etmeye mecbursun diyor. Maddi olarak imkanim olmadigini biliyor.

Aynı evde ayrı hayat yaşamak zaten duygusal olarak hırpalanmış ,mutsuz olan sizi daha da yıpratır ..eşiniz süreçte yüksek olasılıkla daha çirkinlesecek ve bile isteye sizi incitecek davranışlara basvuracaktir. Ayni ev içinde bir şekilde iletisiminiz devam etmek zorunda ama bunun sağlıklı gerçekleşmesi neredeyse imkansız . İçinizden geçen (uygun sartlar oluştuğunda ) bosanmak ise o gün gelene kadar bunu eşinizle paylaşmamanız ..şartlarınız oluşunca da boşanmak için süreci baslatmaniz...diğer türlü ayni ev icinde sizi bir lokma ekmeğe bile muhtaç edebilir

Aynı evde bu şekilde yaşamak hem siz hem eşiniz hem çocuklarınız için zarar. Kendilerine örnek alarak böyle bir aile hayatı mı almalılar sizce? Çocuklarınız kaç yaşında bilmiyorum ama aile evine dönemez misiniz, aileniz arkanızda mı? Eşinizden nafaka desteği de alırsınız, anneniz bakarsa çocuklarınıza siz de çalışırsınız bilmiyorum pek ayrıntı vermemişsiniz. Boşanmak için illa iki tarafın da istemesine gerek yok. Sorunuzun cevabına gelince böyle yaşanmaz. Belki en fazla kısa bir süre için idareten böyle olabilir.

Aynı evde ayrı hayat yaşamak zaten duygusal olarak hırpalanmış ,mutsuz olan sizi daha da yıpratır ..eşiniz süreçte yüksek olasılıkla daha çirkinlesecek ve bile isteye sizi incitecek davranışlara basvuracaktir. Ayni ev içinde bir şekilde iletisiminiz devam etmek zorunda ama bunun sağlıklı gerçekleşmesi neredeyse imkansız . İçinizden geçen (uygun sartlar oluştuğunda ) bosanmak ise o gün gelene kadar bunu eşinizle paylaşmamanız ..şartlarınız oluşunca da boşanmak için süreci baslatmaniz...diğer türlü ayni ev icinde sizi bir lokma ekmeğe bile muhtaç edebilir
Sasirdim kaldim bu hayati guzel guzel yasamak varken kaldiramiyorum bana yaptiklarini, kendisiyle planlarim hakkinda birsey paylasmayacagim. Bu sure zarfinda sessiz kalacagim.

Aynı evde bu şekilde yaşamak hem siz hem eşiniz hem çocuklarınız için zarar. Kendilerine örnek alarak böyle bir aile hayatı mı almalılar sizce? Çocuklarınız kaç yaşında bilmiyorum ama aile evine dönemez misiniz, aileniz arkanızda mı? Eşinizden nafaka desteği de alırsınız, anneniz bakarsa çocuklarınıza siz de çalışırsınız bilmiyorum pek ayrıntı vermemişsiniz. Boşanmak için illa iki tarafın da istemesine gerek yok. Sorunuzun cevabına gelince böyle yaşanmaz. Belki en fazla kısa bir süre için idareten böyle olabilir.
Sadece annem var. Malesef babam hayatta degil. Annemden cok uzaktayim saglik sorunlari var onunla paylasirsam ona birsey olur diyede korkuyorum. Artik cildirma noktasindayim, aile evine donme gibi bir imkanimda yok. Cocuklarim kucuk ve 7 aylik bebegim var.

Ne zamandır böyle? siz çözüm için neler denedinz? yani eşinizi anlama ve kendinizi anlatma yollarınızın tükendiğini düşünüyor musunuz? (kendiniz düşünün üzerinde diye yazdım. tabi ki özelinizi burada ne kadar açacağınız size kalmış).
Şu an çalışma imkanınız yok, yani hayatınızı kurmak için para biriktiremeyeceksiniz. şu an ne kadar bunalmışlık hissinden yazıyorsunuz, ne kadar kararlsınız anlamak da güç. En iyisi, planınızı kafanızda netleştirip adım atar hale gelene dek eşinize bundan bahsetmemeniz diye düşünüyorum.
ancak düzelmiyorsa, sizinde çocuklarında psikolojik şiddete maruz kalmaması adına adım atmaktır tabi ki iyisi. İyi düşünmek, karar vermek ve planlamak şartıyla.

X