Evlenip aynı evde yaşamayı kabul ettim ama ayrı oda olmayacakmış öyle evlilik mi olur?

Bizim nikah atama durumlarından dolayı 3 ay önce oldu. Kayınvalidem 5 odalı dubleks evde oturuyor. Eşimin çift kişilik yataklı odası vardı. Bana şehir belli olup ev tutulana kadar gel bizde kal ayrı kalmayın dediler. 3 ay için gidip kalmadım. Kayınvalide kayınpederle 1 haftadan uzun kalmam ben. Hele aynı evde yaşayacağım.

Nasi ya siz 40 veya 50 yaslarinda degil miydinjz?

Her 20 mesajdan anca birine cevap vermissin ama...
1- dogulu dedin ya doguda mi Yasayacaksiniz?

2- bence bu planlar senin hoduk sevgilinin olmayacak hayalleri sadece, onun da ailesi bu sartlarda istemez seni..

3-senin ailen de seni vermez oyle bi eve

4- her seyi bi kenara birak, sabah kalktin evde 5 tane erkek o klozeti kullanacak ardarda, oyle bi wc ve lavaboyu kullanabilecek misin? En basiti bu...gecici sure ok diyorsun da 1 gun bile gecmez o evde...erkekler kokar, geyirir, kavga ederler, horlarlar...

Bana da aynı evde yaşamak normal gelmiyor Kürtlerde böyle diyor ben sevdiğim için olur dedim başından beri
Sevgi bir yere kadar götürür. Yılın belli zamanları eşimin köyüne gidiyoruz ve diğer kardeşleri de hep birlikte toplanıyorlar ki kardeşleri sizinki gibi 30 lu yaşlarda da değil 20 li yaşlarda, genelde arkadaş gibiyizdir. Kaldığımız gün bir haftayı geçmemesine ve eltim de olmasına rağmen bazen çıldıracak gibi oluyorum. Siz bir ömür böyle yaşayacaksınız ve şu an neyi kabul ettiğinizi bilmediğinizi düşünüyorum. Kendi normalinizi başkasının normaline değişmeyin

1 buçuk yıldır konuştuğum var çok iyi biri aileside anlattığı kadarıyla iyi tanıştığımızdan beri evlilik konuşuyoruz aynı evde yaşamak istiyor imkansızlıktan bende kabul ettim başından evde 4 tane bekar erkek kardeşi var hepsi 30lu yaşlarında ben sevdiğim için kabul ettim yine de aynı evde yaşamayı ama yeni öğrendim ki ayrı odamızda olmayacakmış bizde böyle deyip duruyor öyle evlilik mi olur sizce hiçbir özelimiz olmadan ben öğrenince kabul etmedim suçlu ben oldum ben ona ümit vermişim hayaller kurmuş ailesiyle yaşayacağım diye sonuçta ev o kadar kalabalık olduğu halde kabul ediyorum aynı evi ayrı oda olmadan olur mu nasıl evlilik niyetinin ailesine hizmetçi olarak almak olduğunu söylediğimde de eş bulunur ama anne bir tane diyor, öyle yaşamayı kabul eden kızlar var diyor ben zorlamadım seni istemiyorsan ayrıl diyor yani bana göre beni sevse böyle demek yerine çözüm arar değil mi sonuçta erkek var evde ben iç çamaşırlarımı nerede saklayayım nerede giyineyim bakım yapayım bunları hiç düşünmüyor tek anne babası olsa rahat oluruz bence ayrı odada olur ama o evde imkansız bunu bildiği halde benimle ne için evlenmek istiyor olabilir aynı evde yaşamakla hata mı yaparım ne düşünüyorsunuz?
Kardeşleriyle ortak mı kullanacak seni, kafayı yediniz her halde. Ayrı oda yok, bizde böyle, ne demek ya.

Bana da aynı evde yaşamak normal gelmiyor Kürtlerde böyle diyor ben sevdiğim için olur dedim başından beri
30 yas ustu 4 yabanci adamla ayni evde yasamayi hicbir kiz ve ailesi kabul etmez. Sadece kaynana, kayinpeder olsa neyse. Benim tanidigim boyle kalabalik, dogulu ailelerde 30 yas ustu erkekler genelde evlenmis coluklu cocuklu olur. Cok tuhaf gelmedi mi sana hala evlenmemeleri? Hicbirinin duzgun bir isleri, duzenleri yok galiba

Kız ben kandilden kandile bayramdan bayrama gidiyordum ( şimdi o da yok gerçi😃) ben onlara helva kavururken görümcelerim bana böyle olursun olursun değilse …tir ederiz gidersin dediler bir de çarşaflı olacak kendileri. Valla ben yakın evi bile kabul etmedim bunlardan sonra. Yani yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi bence senin akıl melaekelerin yerinde değil. Bir sorun var. Sen yeni bir aile kuruyorsun. Ne demek aynı ev üstelik bir de odanız bile yok siz sevişeceksiniz. Kayınbiraderler sizden feyiz alarak …. Tövbe estağfurullah. Namus kavramı asla olmayan rezil bir mahluk o birlikte olduğunuz kişi. Adam diye tabir bile edemiyorum. Postu baştan aşağı okuyun. Herkes size aynı sözleri söylemiş aynı öneride bulunmuş. Bunu göz ardı etmeyin

İkimizde 24 yaşındayız ben bir süreliğine yaşarım diye kabul ettim seviyorum durumu yok olana kadar idare ederim diye düşündüm ama ayrı odamız olmayacağını öğrenince kabul etmedim tabii ki çünkü o kadar erkek var evin içinde rahat edemem diye bilmiyorum ne olacak ama ailesinden ayrı yaşamayı istediğimi söyleyeceğim olursa ancak öyle evlenirim
Anneyi her türlü üstün tutacak sizden. İkinci planda kalacaksınız. Evlilik böyle bir şey değil. Asla evlenmeyin. Bin pişman olursunuz. Evlenilecek biri değil.

Töbe est.kürt kızıyım biz kürtlerde böyle bişey asla yok birlikte yaşasan bile odan alanın var
Bu ne saçmalık ayrı oda bile yok demiş
Eee tabi biz Kürt kızlarinin beklentilerini karşılayamaz kendini yirtsada
Sana yapismiş kene gibi bulmuş herşeyi kabul eden kız anasına hizmetçi lazm tabi
Akıllı ol bacım bu ne böyle babanın evinde bı ömür bekar otur daha iyi.

1 buçuk yıldır konuştuğum var çok iyi biri aileside anlattığı kadarıyla iyi tanıştığımızdan beri evlilik konuşuyoruz aynı evde yaşamak istiyor imkansızlıktan bende kabul ettim başından evde 4 tane bekar erkek kardeşi var hepsi 30lu yaşlarında ben sevdiğim için kabul ettim yine de aynı evde yaşamayı ama yeni öğrendim ki ayrı odamızda olmayacakmış bizde böyle deyip duruyor öyle evlilik mi olur sizce hiçbir özelimiz olmadan ben öğrenince kabul etmedim suçlu ben oldum ben ona ümit vermişim hayaller kurmuş ailesiyle yaşayacağım diye sonuçta ev o kadar kalabalık olduğu halde kabul ediyorum aynı evi ayrı oda olmadan olur mu nasıl evlilik niyetinin ailesine hizmetçi olarak almak olduğunu söylediğimde de eş bulunur ama anne bir tane diyor, öyle yaşamayı kabul eden kızlar var diyor ben zorlamadım seni istemiyorsan ayrıl diyor yani bana göre beni sevse böyle demek yerine çözüm arar değil mi sonuçta erkek var evde ben iç çamaşırlarımı nerede saklayayım nerede giyineyim bakım yapayım bunları hiç düşünmüyor tek anne babası olsa rahat oluruz bence ayrı odada olur ama o evde imkansız bunu bildiği halde benimle ne için evlenmek istiyor olabilir aynı evde yaşamakla hata mı yaparım ne düşünüyorsunuz?
Eve bir hizmetci şart olduğu için evlenmek istiyor

X