Aynı Evin İçinde 20 Günlük Küslük

En sevmediğim huyların biridir küsme huyu
Hatta kızım bile bazen bir şeyler yaptırmak için küstüm diyor ben de kesersen küs diyorum
Kardeşim falan da ķüser benim bir surat aşar beş karış sinir olurum dövesim gelir
Esim de kuserdi yatak falan da ayırdı birkac defa önceleri çok takiyordum sonra tepkisiz kaldım Allahtan azalttı huyunu
Onun da ayırma sebebi benim kızgın olunca seni göresim gelmiyor daha çok sinirleniyorum diyor
Sanki dedim benim seni her zaman göresim geliyor 😅
20 gün çok fazla cidden ne bu böyle neden evlisin o zaman

Benim öküzde 2-3 ay küserdi sonunda ben dayanamaz patlardım, tartışırdık öyle konuşmaya başlardık. Sekiz ay önce yine küstü ben oralı olmuyorum ve küslüğümüz bitmedi yıllarca bu evliliği ben ayakta tutmuşum. Benim için tamamen bitti artık. Haziranda boşanacaktım çocuğun okulundan dolayı boşanamadım ( orası uzun hikaye) bir buçuk yıl sonra boşanacağım inşallah.17 yılımız bitecek bu huyundan vazgeçmedi kendiyle ilgili sorunları var terapiye git dedim gitmedi. Ona karşı hiçbir duygum kalmadığı için çok duyarsızlaştım. Dün tartıştık sen ne istiyorsun benden dedi😂 öylede pişkin. Ben senden birşey istemiyorum ben seni istemiyorum dedim. Doğum gününde onunla konuşmamışım diye sitem ediyor bir de. Diyeceğim o ki sakın taviz vermeyin kaybetme korkusu olsun. Aslında ikinci evliliğiniz, daha olgun birini tercih etmenizi beklerdim. Kısa zamanda düzelmezse benim yaptığım hataya düşmeyin, elin eğitemediğini eğitmeye çalışıp hiç kendinizi yormayın hayat kısa

Benim öküzde 2-3 ay küserdi sonunda ben dayanamaz patlardım, tartışırdık öyle konuşmaya başlardık. Sekiz ay önce yine küstü ben oralı olmuyorum ve küslüğümüz bitmedi yıllarca bu evliliği ben ayakta tutmuşum. Benim için tamamen bitti artık. Haziranda boşanacaktım çocuğun okulundan dolayı boşanamadım ( orası uzun hikaye) bir buçuk yıl sonra boşanacağım inşallah.17 yılımız bitecek bu huyundan vazgeçmedi kendiyle ilgili sorunları var terapiye git dedim gitmedi. Ona karşı hiçbir duygum kalmadığı için çok duyarsızlaştım. Dün tartıştık sen ne istiyorsun benden dedi😂 öylede pişkin. Ben senden birşey istemiyorum ben seni istemiyorum dedim. Doğum gününde onunla konuşmamışım diye sitem ediyor bir de. Diyeceğim o ki sakın taviz vermeyin kaybetme korkusu olsun. Aslında ikinci evliliğiniz, daha olgun birini tercih etmenizi beklerdim. Kısa zamanda düzelmezse benim yaptığım hataya düşmeyin, elin eğitemediğini eğitmeye çalışıp hiç kendinizi yormayın hayat kısa
17 yıl dile kolay.. ne sabırlıymışsınız. Ne bileyim evlenmeden böyle huyları yoktu.. bu kadar uzamazdı. Yok ben sizin kadar sabırlı olamam bu ilk sefer diye tuttum kendimi. Ama sürekli olursa boşanırım. Huylu huyundan geçmiyormuş baksanıza.. :/

Çook eski üyeyim 2012’de tanışmıştım KK ile ilk evliliğim ile ilgili çok konu açmıştım. Tabi bitti gitti hepsi mazide kaldı. Yeni üyeliğim bu da çok uzun süredir girmiyordum ama sanırım biraz yoruma ihriyacım var..

İkinci evliliğim kızlar. 29 yaşındayım 10 aydır evliyiz. Evlendiğimizde 3.5 senelik bir ilişkimiz vardı. Birlikte tatile çıkıldı yeri geldi aynı evde kalındı ama bir huy var ki gözlerden kaçmış. Küsme huyu..

Ayrı odalarda takılma, yatak ayırma hepsini yaptı. Ya da kavga edince annesinin evine gitmeler (bi saat uzaklıkta)

Kavga edince git dolaş ama evine gel dedim. Ama annenin evine gitme. Ya da küserdi ikinci üçüncü günde artık yeter diyip odaya girer konuşurdum. Bu böyle olmaz aynı evin içinde görmüyorum bile seni böyle evlilik mi olur diye.
Ama dinlemedi yeri geldi doğum günümde yaptı sonradan kutlamadı. Zaten cimri biri çok biyere de gitmeyiz. Ufacık bi hediye beklerim yani içinden gelsin parası önemli değil ama hiçbir şey yok. Zaten bunu falan kabul ettim evlenirken biliyordum ama küsme huyunu hiç kestiremedim kızlar. En son artık bende lanet ettim dedim konuşmicam ve 20 gün oldu.
Bu tartışma öncesinde de zaten aramız iyi değildi limoniydik. Zar zor gidiyordu son olayla patladı ki bence bi durumda yoktu.
Olayı anlatayım. Annesigil geldi yatılı. Antalya’yı bilen bilir nemini terini insan yapış yapış olur. Ben geldiklerinde açıkçası hoşgeldiniz dedim ama ellerini öpmedim terli oldukları için. Ellerini yıkarlar öyle içeri girerler diye düşündüm. Ama babası balkona gitti annesi banyoya bi on beş dakika bekledik gelirler diye gelen olmadı çünkü sıcakk. Neyse ben de o sırada yemek yapmıştım onları hazırladım geldiler yediler. Kalktılar mutfağı toparladım onlara kahve yaptım sonra meyve koydum yani elimden geleni yaptım. Sonra uykuya geçtik eşim dedi ki sen niye ellerini öpmedin? Dedim terlilerdi annen bile geldiğinde öf dedi attı kendini banyoya nası öpeyim. E yemekten sonra öpseydin falan. Dedim sen ne diyosun aradan geçmiş bi saat nasıl aklımda kalsın bana gizlice deseydin yine öperdim dedim yani. Sonra bana yok ben mi hatırlatıcam dedi? Evet dedim yemek hazırla topla unuttum napıyim dedim. Ve bu arada ailesini ayda bi görüyorum yani öyle senede bi gelmişler ve el öpülmemiş değil yani.
Bu sebepten tartışma çıkarma çıkardı. Ben de dedim ki sen nankörsün onca hizmet ettim sen neye takılıyosun. Ki annesi bile ertesi gün aradı napıyosun diye. Yani kimsenin dikkatinde değil el öpme mevzusu. Çünkü güler yüz gösterdim hizmet ettim yeterince.
Neyse tartışma ondan çıktı sen nankörsün dedim o da bi kaç bir şey demişti böylece biz küstük. Ben dedim artık bida gitmem diye çünkü kırıldım bu sefer. O da gelmiyor. 20 gün oldu daha ne kadar sürecek belli değil. Çok umrumda da değil açıkçası seven insan bu kadar küs kalmaz bence..

Bu konuda yapabileceğiniz herhangi bi yorum benim için önemli kızlar. Her ne kadar güçlü görünmeye çalışsamda bi kadın olarak içten içe kırılıyorum.. kafam karmakarışık.

X