Aynı Evin İçinde 20 Günlük Küslük

Kızlar bi gelişme var.
Ben işten geldim yemek söylemiş onu yiyordu. Aç mısın ister misin dedi yok dedim.
Neyse o ara ben duşa girdim giyindim vs sonra geldim yerime oturdum. Sonra geldi diğer koltuğa oturdu. Konuşmaya çalıştı napıyosun diye. İşte çok çalışıyosun bu ara vs. Ben de kısa umursamaz cevaplar verdim.
Ne olacak böyle dedi? Sanki ben başlatmışım gibi küslüğü. Dedim iyi böyle ben memnunum o kadar kızdım sana zamanında küsüyosun diye ama iyiymiş böyle kafam rahat dedim. İyi memnunsan sıkıntı yok dedi.
Hazırlanıp çıkıyosun sürekli nereye gidiyorsun bilmiyorum ama evli olduğunu unutma dedi.
(Kafa dağıtmak için ya arkadaşımla ya da kendim kahve veya alışverişe çıkıyorum bazen) Çok umursamadım.
Sonra tamam halinden memnunsan rahat bırakayım seni dedi ve odasına gitti 😂😂
Pekistirilmeyen davranış sönmeye mahkûmdur sevgili konu sahibi.

Küsmeleri hep ödüllendirilmiş. Hep gönlü olsun diye uğraşılmış. Böylece gemi azıya almış. Sizi bununla terbiye edecek guya.

Gayret edin. Sabır kararlilik irade ve duygusuzluk sizi bu cendereden kurtaracak. Değil 22 gün 22 ay bile olsa sabredin.

Adam gibi gelip barışmak isteyene kadar.

Barışınca da normale dönün. Bu tavırlarının evliliğin doğasına aykırı olduğunu anlatın. Sonra da en ufak bir falsosunda size önerdiğim yöntemi uygulayın da surat asmanin nasıl bir şey olduğunu öğrensin.

Erkekler hakikaten çok salak ya. 2 kuruşluk zekaları ile bizi dize getirecekler hesapça. Adamın ciğerini sökerim ben. Öyle bağıra çağıra değil ama.

"Sen dinsizsen ben de imansızım. Benim surat asmam senin küsmene hiç benzemez. Bi daha küsersen hayatım boyunca surat asarım. adımlarini ona göre at"

Sonunda bu konuşmayı yapın tamam mı🤭🤭🤭

Eşiniz optumu o anda kapıdan içeri girdiklerinde ? O anda eşiniz öptü ise sizdende beklemiş olabilir o tavrı. Ama kusecek bı sebepte değil bence her seferinde adım atan siz olmayın bekleyin bakalm daha kaç gün surecek

Eşim işten gelmişti o sırada aşağıda karşılaşmışlar yani kapıyı ben açtım. Bekleyeceğim sonu ne olursa olsun..

Pekistirilmeyen davranış sönmeye mahkûmdur sevgili konu sahibi.

Küsmeleri hep ödüllendirilmiş. Hep gönlü olsun diye uğraşılmış. Böylece gemi azıya almış. Sizi bununla terbiye edecek guya.

Gayret edin. Sabır kararlilik irade ve duygusuzluk sizi bu cendereden kurtaracak. Değil 22 gün 22 ay bile olsa sabredin.

Adam gibi gelip barışmak isteyene kadar.

Barışınca da normale dönün. Bu tavırlarının evliliğin doğasına aykırı olduğunu anlatın. Sonra da en ufak bir falsosunda size önerdiğim yöntemi uygulayın da surat asmanin nasıl bir şey olduğunu öğrensin.

Erkekler hakikaten çok salak ya. 2 kuruşluk zekaları ile bizi dize getirecekler hesapça. Adamın ciğerini sökerim ben. Öyle bağıra çağıra değil ama.

"Sen dinsizsen ben de imansızım. Benim surat asmam senin küsmene hiç benzemez. Bi daha küsersen hayatım boyunca surat asarım. adımlarini ona göre at"

Sonunda bu konuşmayı yapın tamam mı🤭🤭🤭

Evet içten içe sinir oluyor bana biliyorum. Seni rahat bırakayım demesi bile ondan. Böyle olmamı beklemiyordu herhalde.
O havası iyice sönmeli başka yolu yok. Her tartışmada haftalarca küs kalamam ömrümü böyle heba edemem. Ya yola gelecek ya gelecek yani..

Suratımı asmam pistir hiç hoşlanmaz bunu söylerim 😀

Ben sizin yerinizde olsam bosanma davasini acmistim. Eger cok seviyorsam da daha ilk gun adami gidip bulup acikca konusmus ve bosanmakla tehdit etmistim. Adam bir ay ortaliktan kaybolsa bile sizin bosanmayacaginiza emin oldu bu olayla. Simdi de aldatmayacaginizdan emin olmak istiyor. Ben seven birisinin cok kolay affedecegine inananlardanim. Cok sevdigi icin neleri affeden gormezden gelen adamlar var. Karilarina/sevgililerine asik olduklari ve kaybetmekten korktuklari icin kusmuyorlar. Bence kusme huyu sadece karisini az seven erkeklerde yasanan bir sendrom.

Kızlar bi gelişme var.
Ben işten geldim yemek söylemiş onu yiyordu. Aç mısın ister misin dedi yok dedim.
Neyse o ara ben duşa girdim giyindim vs sonra geldim yerime oturdum. Sonra geldi diğer koltuğa oturdu. Konuşmaya çalıştı napıyosun diye. İşte çok çalışıyosun bu ara vs. Ben de kısa umursamaz cevaplar verdim.
Ne olacak böyle dedi? Sanki ben başlatmışım gibi küslüğü. Dedim iyi böyle ben memnunum o kadar kızdım sana zamanında küsüyosun diye ama iyiymiş böyle kafam rahat dedim. İyi memnunsan sıkıntı yok dedi.
Hazırlanıp çıkıyosun sürekli nereye gidiyorsun bilmiyorum ama evli olduğunu unutma dedi.
(Kafa dağıtmak için ya arkadaşımla ya da kendim kahve veya alışverişe çıkıyorum bazen) Çok umursamadım.
Sonra tamam halinden memnunsan rahat bırakayım seni dedi ve odasına gitti 😂😂
Valla çok dirayetli ve kararlı gördüm sizi tebrik ediyorum çok güzel cevaplar vermişsiniz.

Ama 22 gün gerçekten çok fazla ben bişey merak ediyorum sizin ve eşinizin Burcu ne ?
Bu kadar kararlı Burcu ve inatçı Burcu merak ettim.

Valla çok dirayetli ve kararlı gördüm sizi tebrik ediyorum çok güzel cevaplar vermişsiniz.

Ama 22 gün gerçekten çok fazla ben bişey merak ediyorum sizin ve eşinizin Burcu ne ?
Bu kadar kararlı Burcu ve inatçı Burcu merak ettim.

Çok çok fazla hem de. Koca ağustos ayı bitti ya. Yani ne bileyim ilk gelişinde hemen yelkenler suya inse huyunun değişeceği varsa bile değişmez. Günlerce onun gelmesini beklemişim gibi oluyor öyle de.
Yengeç burcu ben de akrep:)

Çok çok fazla hem de. Koca ağustos ayı bitti ya. Yani ne bileyim ilk gelişinde hemen yelkenler suya inse huyunun değişeceği varsa bile değişmez. Günlerce onun gelmesini beklemişim gibi oluyor öyle de.

Bu yaz tatile gitmiş miydiniz? Şöyle hiç söylemeden kısa bir tatile çıksanız nasıl olur acaba? Onsuz da hayatınızın gayet normal ilerlediğini anlar belki. Sizin küs de olsanız her gün eve döneceğinizin rahatlığı var adamda, bi not bırakın tatile gidiyorum diye çıkın gidin bakalım ne yapacak

Ben sizin yerinizde olsam bosanma davasini acmistim. Eger cok seviyorsam da daha ilk gun adami gidip bulup acikca konusmus ve bosanmakla tehdit etmistim. Adam bir ay ortaliktan kaybolsa bile sizin bosanmayacaginiza emin oldu bu olayla. Simdi de aldatmayacaginizdan emin olmak istiyor. Ben seven birisinin cok kolay affedecegine inananlardanim. Cok sevdigi icin neleri affeden gormezden gelen adamlar var. Karilarina/sevgililerine asik olduklari ve kaybetmekten korktuklari icin kusmuyorlar. Bence kusme huyu sadece karisini az seven erkeklerde yasanan bir sendrom.

Boşanmaktan yana bi korkum yok zaten bir yıl bile olmadı avukata verecek param yok bir yıl dolunca anlaşmalı boşanma taraftarıyım en kötü senaryoda. Bide hiçbir şey yapmadan boşanmak istemiyorum en azından denedim derim. Ya az sevdiğindendir ya da huyudur bilmiyorum. Zaten sevgiyi hissetmediğim yerde de kalmam. Kararımı vermek için son iki ay. Bir şeyler içime sinmezse boşanırım.

Bu yaz tatile gitmiş miydiniz? Şöyle hiç söylemeden kısa bir tatile çıksanız nasıl olur acaba? Onsuz da hayatınızın gayet normal ilerlediğini anlar belki. Sizin küs de olsanız her gün eve döneceğinizin rahatlığı var adamda, bi not bırakın tatile gidiyorum diye çıkın gidin bakalım ne yapacak

Onunla gitmedik bu yaz eylülde gidecektik güya. Ama haftaya annem ablamla tatile gidiyoruz dört günlüğüne. Bunu biliyor tabi önceden haberi vardı. Onun harici çok uzakta bi arkadaşım var onun yanına gitmeyi düşünüyorum ama ekimde gidebilirim iş durumundan. Zaten ekime kadar küs kalırsak çok saçma olur :)

Onunla gitmedik bu yaz eylülde gidecektik güya. Ama haftaya annem ablamla tatile gidiyoruz dört günlüğüne. Bunu biliyor tabi önceden haberi vardı. Onun harici çok uzakta bi arkadaşım var onun yanına gitmeyi düşünüyorum ama ekimde gidebilirim iş durumundan. Zaten ekime kadar küs kalırsak çok saçma olur :)

22 gün küs kalmak da çok saçma, bunu yapan biri inatla 2 ay küs kalırsa şaşırmam.
Hiç arayıp sormayın tatilinizde.
Açıkçası ben sizi çok takdir ettim, başlarda huyuna gitmiş olsanız da sonunda böyle net bir tavır koyduğunuz için. Sizinle oyuncak gibi oynamasına izin vermeyin bir daha.

Aaa çok şaşırdım çok iyi anlaşan iki burçtur akrep ve yengeç🤷‍♀️
Bu arada ben de akrep burcuyum 🙈
Tavrınız bence gayet yerinde.Umarım yola gelir eşiniz ve bir daha böyle hatalar yapmaz.

22 gün küs kalmak da çok saçma, bunu yapan biri inatla 2 ay küs kalırsa şaşırmam.
Hiç arayıp sormayın tatilinizde.
Açıkçası ben sizi çok takdir ettim, başlarda huyuna gitmiş olsanız da sonunda böyle net bir tavır koyduğunuz için. Sizinle oyuncak gibi oynamasına izin vermeyin bir daha.

Evet ben de şaşırıyorum sabrıma bunda etkili olan el öpme mevzusu tabi, çok soğutan bi konu. Zaten engelledim her yerden bilmicek ne yaptığımı.
Burda çok mesaj okudum bu huyunu yıllarca sürdüren erkekleri yazık ömürden gidiyor ne gerek var? Güzel bi ağustos geçirebilirdik adam olsaydı. Ama o küslüğü tercih etti eğer inatla ekime kadar giderse boşanmak zorunda kalırım aksi halde kabul ediyormuşum gibi olur bu huyu.
Ve merak ettiğim bugün ailesine gidecek mi dün tersledim diye. Geçen hafta hariç hep cuma gitti pazar döndü. Eğer giderse ne ben ne evlilik umrunda değil demektir. Şu an çalışıyorum akşam gidince görücez bakalım.

Aaa çok şaşırdım çok iyi anlaşan iki burçtur akrep ve yengeç🤷‍♀️
Bu arada ben de akrep burcuyum 🙈
Tavrınız bence gayet yerinde.Umarım yola gelir eşiniz ve bir daha böyle hatalar yapmaz.

Evlenene kadar anlaşıyorduk. Evlendik saçma sapan biri oldu aile damarları patladı gereksizce :KK12:

Burda çok mesaj okudum bu huyunu yıllarca sürdüren erkekleri yazık ömürden gidiyor ne gerek var? Güzel bi ağustos geçirebilirdik adam olsaydı. Ama o küslüğü tercih etti

Tam olarak bu yüzden demiştim evliliğe bakış açım değişirdi diye. Egosu her şeyin önüne geçmiş, siz gardınızı indirmeyince iyice gurur meselesine bağlamış sanki. Böyle aşk sevgi olmaz, bazen haklı bile olsan da karşı tarafa adım atman gerekir. (Eşiniz asla haklı değil bu arada) böyle küs barış evliliğin ömrün yarısı küserek konuşmayarak geçerse, iyice yıpranmış sinirlerle kalan küs olmadığınız vakitlerin de hiçbir anlamı güzelliği kalmaz.

Tam olarak bu yüzden demiştim evliliğe bakış açım değişirdi diye. Egosu her şeyin önüne geçmiş, siz gardınızı indirmeyince iyice gurur meselesine bağlamış sanki. Böyle aşk sevgi olmaz, bazen haklı bile olsan da karşı tarafa adım atman gerekir. (Eşiniz asla haklı değil bu arada) böyle küs barış evliliğin ömrün yarısı küserek konuşmayarak geçerse, iyice yıpranmış sinirlerle kalan küs olmadığınız vakitlerin de hiçbir anlamı güzelliği kalmaz.

Ben gurur yapmam mesela haklı olsam bile giderim. Gitmek demek acizlik değil ki iletişim kurmak bu. Bunu anlamıyor işte. Ama ya anlayacak ya anlayacak başka yolu yok

Söyleseydin yapardım falan gibi şeyler söyleyip onu haklı konumuna yükseltmeyin. Haklı falan değil. Tam eski eşimin yiyeceği bir b*k bu arada olay. O salak da zerre değer etmeyecek anasına babasına efsanevi bir ilgi, saygı beklerdi. Kendisi göstermemiş o evlatlığı, ben ne göstereceğim hiç de hak etmezlerken. O küsedursun siz çat diye vurun alnına boşanma kağıdını, ya düzelir ya boşarsınız. Çekemem milletin anasının derdini ya, amaan.

Söyleseydin yapardım falan gibi şeyler söyleyip onu haklı konumuna yükseltmeyin. Haklı falan değil. Tam eski eşimin yiyeceği bir b*k bu arada olay. O salak da zerre değer etmeyecek anasına babasına efsanevi bir ilgi, saygı beklerdi. Kendisi göstermemiş o evlatlığı, ben ne göstereceğim hiç de hak etmezlerken. O küsedursun siz çat diye vurun alnına boşanma kağıdını, ya düzelir ya boşarsınız. Çekemem milletin anasının derdini ya, amaan.

El öpmekle bi sorunum yok kasten yapmadım demek istedim ama o bile gereksizmiş doğru.
Düzelmezse olacak olan o istediğim evlilik şekli bu değil. Sonra pişman olur ama ne fayda..

Gitti mi merak ettim

Hayır gitmemiş. Odasında takılıyor

3,5 yıl bu geri kafalı ve kendini beğenmişi anlayamamışsınız. 2. Evlilik daha detaylı düşünülerek yapılır ama sizde böyle olmamış belli ki.. Hiç taviz vermeyin, sizden bu tarz istekleri olduğunda ben ne zaman nasıl davranacağımı senden öğrenecek değilim deyin. Bu sefer 40 güne uzar küslüğünüz. Bana bu küslüklerin üzerine yalvarıyormuşsunuz gibi geldi kusura bakmayın.

Bu evlilikte eşlerin birbirine bu kadar sıkıntı yaşatmasını anlamıyorum ya. Tabi ki arada ben de yaşıyorum. Kırılıyorum , bazen kırıyorum, küsüyorum ya da eşim bana küsüyor ama en fazla iki gün sürer belki. Zaten bana göre 3 gün küslük sürüyorsa dördüncü gün dilekçe vermeye niyet edilmeli diye düşünüyorum. Çocuk değiliz. Evlilik denilen kuruma adım atmış yetişkinlerin ne sebeple olursa olsun bu tavırları hoş görülemez. Sorunlar yaşanır ama konusuldukca çözülür. eşinizin gereksiz tavırlarına kendiniz sebep olduğunuzu asla düşünmeyin. Biz erkek millettinin ne fena huylarına saygı duyuyoruz onlar da iki eksiği görmesin lütfen. Hayat zaten çok yorucu bir de hayat arkadaşı dediğimiz insanlar da lütfen yormasin bizi ya. Yoracak ise de hayatımızda kalmasınlar

X