aynı şeyleri yaşama korkusuyla tüm güzellikleri mahvedicem

bir tanıdığımız evlenip boşandı ve sonra tekrar evlendi çocuk ailesine eşinin daha önce evlendiğini söyleyememiş o yüzden kız tarafı çok geriliyordu bize geldiklerinde öğrenirlerse falan diye aklıma o geldi nedense
Ama direkt söylese daha iyi olur sonuçta ilk önce tepki verseler de sonra kabul ederler diye düşünüyorum sonuçta sen kötü bir şey yapmadın ki evlendin ve anlaşamadın boşandın

Evlenip ayrılmak ,çocuklu veya çocuksuz farketmez kötü birşey değil kimsenin sizi bu konuda yargılamasına izin vermeyin lütfen .valla uyuz oluyorum erkek boşanınca hiç sorun yok kadın boşanınca namussuz mu oluyor ...
Size tavsiyem ,ailesinden gizlemesine izin vermeyin bunu sorun yapacak aile evlenmiste olsan ,çocuğunda olsa huzur vermez .Daha yeniyse biraz bekleyin ama çokta baglqnmayin .Elbet evlilik yaşamış insanları öcü gibi görmeyen aklı başında birileri çıkar karsiniza...
Bu arada benimde oğlum var küçük ama ileride gelip daha önce evlilik yaşamış birisiyle evlenmek istese tek kelime etmem ama ağzından bu konuyla ilgili tek kelime duysam kürekle vururum ağzına :)) haa eğer erkek arkadaşınızin dediği gibi gizli saklı yalan dolan olsa çok kızarım ama duruma değil ,yalan söylenmesine ...
Dürüstçe başlayın mutlu olun inşallah

Ortada saklayacak utanilacak bir durum yok.
Evlenecegini annene babana soylersin ama bu yasta bu korku nedir? Bildigin korkuyor ailesinin tepkisinden. Sevdigim insan bosanmis diye ayilip bayilacak bir annem olursa da takmazdim ben. Ailelerin hayatimiza karisma sinirini kendimiz belirleriz. Bu adam malesef hala kararlarinin arkasinda durabilen bir insan degil. 30’lu yaslarda muhtemelen ve birey olmamis hala. Ayril diyemem ama buyuk resti cekmen lazim. Seni boyle oyalamasina izin verme.

hepiniz okadar haklısınız ki .

daha yeniyiz aslında . O'nu da çok darlamak istemiyorum . hadi ailene söyle hadi nolcak diyerek .
ama bazı şeyler canımı sıkıyor işte.

kafamda belirlediğim ufak bi süresi daha kaldı . dolunca o rest çekilecek :KK76:
bakalım nolcak

Vallaha bişey diyimmi canım huzursuz oluoz ya hepsının bır sebebı var.Görmüş gecırmıs bir kızsın ne demek annem sevsın annem ısınsın.Annesıylemı evlencen.Annecıden uzak dur lutfen.Bende kendımı çok kotu hıssedıorum bazen bılıomusun çocugum yok calısıorum aılem basımda bazen bekarlar tanışmak ustıo sızın bıldıgınız kızlardan deılım diorum.Huzurun yoksa uzaklaş bacım.Çunku sebebı vardır.

hani aklınca annem seni gördükçe zaten sevip beğencek , öğrendiğinde de çok tepki veremiycekler düşüncesinde :olamaz:
öf görsen adam dersin hala hareketlere bak ya.
valla biz kadınlar daha delikanlıyız

korka korka konu açmak o_O:KK25:

dobra ablalarım , arkadaşlarım , sevgili hemcinslerim . gelin bakalım benden konuşalım yine :)))

herşeye dikkat ederek , düşünerek, planlaayarak yaşanmıyormuş bunu anladım. ama bu kontrolü elden bırakamıyorum bi türlü .

3 yıldır beni tanıyan ve çok iyi anlaştığım bi arkadaşımla sevgili olduk :skandal:
huyumu suyumu bilen , yaşadıklarımı bilen düzgün bi insan kendisi.

benden 3 yaş büyük . ailesiyle yaşıyor . önce problemi mi anlatsam eski konuya mı bakarsınız bilemem ama özet geçeyim madem .

evlendim boşandım . 4 yıl olcak . 2 kişi girdi daha önce hayatıma . biri ailem kabul etmiyor diye ayrıldı pat diye :KK53: . diğeri de ailesine kabul ettirmesine rağmen geçmişe takılıp daha yolun başındayken yüzüme vurdu evlenip boşanmış olduğumu ben ayrıldım ... ilk baştada birini uzaktan sevmiştim o da gööya beni . ama o da ailem kabul etmez diyerek konuşmadık bile.... öyle bi üzüntülerdi işte .

bunlardan ötürü

sonra dedim tövbe bekar biriyle mi ! . sanki 5 çocukluyum da ben... neyse. bende bekar bi kız gibiyim yani . dünya tatlısı bi aileye sahip , iş güç sahibi bi insanım işte.

şimdi ki konuştuğum ponçik arkadaşa gelirsek ...BEKAR . düzgün bi aile evladı . hayırlı evlat türünden. saygılı , efendi...
herşey gayet güzel ilerliyor . ama aklımdaki ister istemez olan ' ya bu da ailem kabul etmiyor diyip yarı yolda bırakırsa ' korkusu bütün güzel anlarımı mahvediyor . sürekli kendimi geri çekiyorum . bazen istemsiz modum düşüyor. herşeyin güzel olcağına beni inandırmaya çalışsada bu korku asla gitmiyor ....

çünküüüüü AİLESİNİN HABERİ YOK ! ve ne olcağını paşamızda kestiremiyor ! delirciiim.

bazen resti çekip , madem kendi kararlarını vercek olgunlukta değilsin ailene söyle bakalım kabul etmiyorlarsa bitsin diye manyaklaşıyorum .

onun aklındaki plan şu ; annesi beni gördü ve çok beğenmiş , güler yüzlü çok şeker kız falan demiş . bir kaç kere daha rastlantı gibi yapıp bizi bir araya getirdikten sonra bi yemek ayarlayıp annesinin iyice beni sevmesini sağlamak .
kız kardeşiyle tanışıyoruz . o da seviyor beni şuanlık :)

sonrasında işte annesi sevcekmişte beni , sonra söyliycekmiş .... ya daaaaaaaaaaaa hiç söylemeyip ( ne kadar doğru bilemem) evlendikten sonra duysalar bile iş işten geçti nasılsa artık diyip böyle devam edecekmişiz.

asla ayrılmak istemiyor . ama ailesi kabul etmezse duruşu ne olcak emin değilim...

ve bu emin olamamak bana bu ilişkiyi yaşatmıyor ... bazen ailene söyle bilsinler ne olcaksa olsun öyle gel konuş benle diyesim geliyor .

yani ben nasıl davrancam napcam bilmiyorummmm.

napcam ben ?
Kardeşim niye kendini ezip buzuyosun.sonucta namusunla bir evlilik yapmisin olmamış ayrilmissin.coluguncocugun yok.insan başına gelen şeyler bunlar.dik dur kabul ederse ederetmezse paşa gonlu bilir.ama kendini ezme vede seni ezmelerine fırsat verme

Kardeşim niye kendini ezip buzuyosun.sonucta namusunla bir evlilik yapmisin olmamış ayrilmissin.coluguncocugun yok.insan başına gelen şeyler bunlar.dik dur kabul ederse ederetmezse paşa gonlu bilir.ama kendini ezme vede seni ezmelerine fırsat verme

:KK60:

korka korka konu açmak o_O:KK25:

dobra ablalarım , arkadaşlarım , sevgili hemcinslerim . gelin bakalım benden konuşalım yine :)))

herşeye dikkat ederek , düşünerek, planlaayarak yaşanmıyormuş bunu anladım. ama bu kontrolü elden bırakamıyorum bi türlü .

3 yıldır beni tanıyan ve çok iyi anlaştığım bi arkadaşımla sevgili olduk :skandal:
huyumu suyumu bilen , yaşadıklarımı bilen düzgün bi insan kendisi.

benden 3 yaş büyük . ailesiyle yaşıyor . önce problemi mi anlatsam eski konuya mı bakarsınız bilemem ama özet geçeyim madem .

evlendim boşandım . 4 yıl olcak . 2 kişi girdi daha önce hayatıma . biri ailem kabul etmiyor diye ayrıldı pat diye :KK53: . diğeri de ailesine kabul ettirmesine rağmen geçmişe takılıp daha yolun başındayken yüzüme vurdu evlenip boşanmış olduğumu ben ayrıldım ... ilk baştada birini uzaktan sevmiştim o da gööya beni . ama o da ailem kabul etmez diyerek konuşmadık bile.... öyle bi üzüntülerdi işte .

bunlardan ötürü

sonra dedim tövbe bekar biriyle mi ! . sanki 5 çocukluyum da ben... neyse. bende bekar bi kız gibiyim yani . dünya tatlısı bi aileye sahip , iş güç sahibi bi insanım işte.

şimdi ki konuştuğum ponçik arkadaşa gelirsek ...BEKAR . düzgün bi aile evladı . hayırlı evlat türünden. saygılı , efendi...
herşey gayet güzel ilerliyor . ama aklımdaki ister istemez olan ' ya bu da ailem kabul etmiyor diyip yarı yolda bırakırsa ' korkusu bütün güzel anlarımı mahvediyor . sürekli kendimi geri çekiyorum . bazen istemsiz modum düşüyor. herşeyin güzel olcağına beni inandırmaya çalışsada bu korku asla gitmiyor ....

çünküüüüü AİLESİNİN HABERİ YOK ! ve ne olcağını paşamızda kestiremiyor ! delirciiim.

bazen resti çekip , madem kendi kararlarını vercek olgunlukta değilsin ailene söyle bakalım kabul etmiyorlarsa bitsin diye manyaklaşıyorum .

onun aklındaki plan şu ; annesi beni gördü ve çok beğenmiş , güler yüzlü çok şeker kız falan demiş . bir kaç kere daha rastlantı gibi yapıp bizi bir araya getirdikten sonra bi yemek ayarlayıp annesinin iyice beni sevmesini sağlamak .
kız kardeşiyle tanışıyoruz . o da seviyor beni şuanlık :)

sonrasında işte annesi sevcekmişte beni , sonra söyliycekmiş .... ya daaaaaaaaaaaa hiç söylemeyip ( ne kadar doğru bilemem) evlendikten sonra duysalar bile iş işten geçti nasılsa artık diyip böyle devam edecekmişiz.

asla ayrılmak istemiyor . ama ailesi kabul etmezse duruşu ne olcak emin değilim...

ve bu emin olamamak bana bu ilişkiyi yaşatmıyor ... bazen ailene söyle bilsinler ne olcaksa olsun öyle gel konuş benle diyesim geliyor .

yani ben nasıl davrancam napcam bilmiyorummmm.

napcam ben ?
sevgilin madem söyleyemiyor, sen söyle...kuzenim aynı şekilde nişanlandı geçengün, kayınpederine kendisi sormuş...

Ne kadar zamandir birliktesiniz? Yeni mi?

5-6 ay oldu . . hiç bir adım hiç bir gelişme hiç bir muhabbet yok ilerisine dönük.

ne kadar daha beklemeliyim bilmiyorum . bayram geliyor .
gönül ister ki annesinin elini öpmeye tanıştırmaya götürsün :63:

göya ciddi bi ilişkim var ama ilerleme 0 ..

hala ayrılmadık ama son demlerim galiba

5-6 ay oldu . . hiç bir adım hiç bir gelişme hiç bir muhabbet yok ilerisine dönük.

Diyelim ki bu sekilde devam ettiniz ve birkac yil sonra ailesine soyleyebildi. Ailesi kabul etmezse ayrilmak daha cok acı verir zaman gectikce. Ben herseyin en bastan konusulmasi taraftariyim. Ailesine soylemeli ve ona gore yol cizilmeli. Ailesi kabul etmezse senin arkanda duracak biri degil cunku. Bir durus yok sanki.

Ben en son erkek arkadasima resti crkip herseyi bitirmistim bu sebepten.Simdi bebek bekliyoruz iste.Boyle sarsman gerekebilir onu.Tabi seviyosa reaksiyon gosterir.

Boşanmamış olsanız bile annesine sizi kabul ettirmek için Ali Cengiz oyunları planlayan bir erkek hakkında,bir daha düşünmekte fayda var.
Annesi kabul etmezse olmayacak mı bu evlilik?
Kendileri hangi ülkenin kraliyet ailesiymiş?
Ayrıca İngiliz kraliyet ailesi bile karışamadı veliaht prenslerin evliliklerine.

Hem boşanınca noluyor?
Ayıp mı?Günah mı?
Oğlum var 19 yaşında,
ilerde kiminle isterse onunla evlenir.
Daha önce evlenip ayrılmış olması benim için sorun teşkil etmez.
Oğlum sorun etmiyorsa hele beni hiiçç ilgilendirmez.
Kızımızı seversek ne ala.
Oldu ya ısınamadım,oğlumun sevdiğini sevmeye en azından kabul etmeye çalışırım, çünkü şu dünyada en çok sevdiğim kişi oğlum.
Onu mutsuz görmek de en son isteyeceğim şey.

Eğer çok aşık değilseniz bu genç adama,
önünüze bakın derim.
İlla ki karşınıza kendi kararlarını verebilen,
birey olabilmiş biri çıkacaktır.

Benim kuzenim boşanmış bir adamı sevdi. Ailesi daha adamla tanışmadan reddetti, boşanmış diye. Bu kız canını dişine taktı hepsine karşı bi direndi. Kavga kiyamet ama sonunda ailesi ikna oldu. Duruş budur. Oyunlara, heleki sanki kusurunuz varmış gibi yalanlara müsaade etmeyin

kadınlar daha delikanlı .
ben olsam bende o duruşu sergileyebilirdim

Boşanmamış olsanız bile annesine sizi kabul ettirmek için Ali Cengiz oyunları planlayan bir erkek hakkında,bir daha düşünmekte fayda var.
Annesi kabul etmezse olmayacak mı bu evlilik?
Kendileri hangi ülkenin kraliyet ailesiymiş?
Ayrıca İngiliz kraliyet ailesi bile karışamadı veliaht prenslerin evliliklerine.

Hem boşanınca noluyor?
Ayıp mı?Günah mı?
Oğlum var 19 yaşında,
ilerde kiminle isterse onunla evlenir.
Daha önce evlenip ayrılmış olması benim için sorun teşkil etmez.
Oğlum sorun etmiyorsa hele beni hiiçç ilgilendirmez.
Kızımızı seversek ne ala.
Oldu ya ısınamadım,oğlumun sevdiğini sevmeye en azından kabul etmeye çalışırım, çünkü şu dünyada en çok sevdiğim kişi oğlum.
Onu mutsuz görmek de en son isteyeceğim şey.

Eğer çok aşık değilseniz bu genç adama,
önünüze bakın derim.
İlla ki karşınıza kendi kararlarını verebilen,
birey olabilmiş biri çıkacaktır.

işte bu düşüncedeki anneler eli öpülesi anneler .
var olun .

Neden insanlarin size kendinizi dunya disi varlik gubu hissetmesine sebep oluyorsunuz?ailesine soylemek onlarin kabulune mashar olmak gibu derdi var ?evlilik guzeldir yurumeyebilir ayrilan insana vebali muamlesi yapilmasina sinir oluyorum ona fonmu sizinkisi annesi begendi ama evlenip ayrildigimi duyunca geri kacabilir oylemi?

Ben hic evlenmedim karsi taraf evlenip bosansaydi sorun yapmazdım bircok kadinda benimle ayni fikirde eminim(siddet ayrilma sebepleri degilsr)erkekler ve aileleride bunu boyle kabul etmeli insan namusuyla evlenir yurutemez ayrilir sonra baskasiyla evlenir bunu size acabamii yaa seklinde dusunduren insanlardan uzak durun kendinizi sevdirmeye cabalamayin zira sen dulsun sozlerini cok duyarsiniz herkes haddini bilsin.

X