aynı şeyleri yaşama korkusuyla tüm güzellikleri mahvedicem

Çoluğun yok çocuğun yok ne farkın varmış senin bekâr bir kadından :sinirli:
Şimdi insanlar evlenmeden de herşeyi yaşayabiliyorlar, aradaki fark sen resmiyete dökerek yaşamışsın.
Adam bence kendine güvenemiyor, ailesini ikna edemeyeceğini biliyor ve karşılarına geçip ben bu kadını seviyorum evleneceğim deme cesareti yok.

Çoluğun yok çocuğun yok ne farkın varmış senin bekâr bir kadından :sinirli:
Şimdi insanlar evlenmeden de herşeyi yaşayabiliyorlar, aradaki fark sen resmiyete dökerek yaşamışsın.
Adam bence kendine güvenemiyor, ailesini ikna edemeyeceğini biliyor ve karşılarına geçip ben bu kadını seviyorum evleneceğim deme cesareti yok.

:cry: bende üzülerek böyle düşünüyorum

Ailesine annesine söylemeliydi ve kabul etmiyorlarsa bile sonra gelip ben seni istiyorum demeliydi.. Öyle dese sen yine kabul etmeyebilirdin istemeyen gelin olup yine huzursuz olmak istermiydin.. Söylemediğine ya da söyleyemediğine göre ailesi karsı çıkacak tiplerde insanlar. Boşver bacım ya zaman kaybı yol ver gitsin.

Bence açık açık konuşmakta fayda var. Ailen sorun çıkaracaksa ve sen arkamda olamayacaksan bitirelim zorlamayalım de. Boşuna zamanını harcama derim.

kaç defa söyledim kaç defa bitirmek istedim.
hatta ' ayaklarının üstünde durduğunda , bağımsız olduğunda hayatına birini alırsın benden bu kadar dedim'
sürekli , zamanla herşey düzelcekti yok benim kafamda düşüncelervardı görmedin göremedin cart curt saçma sapan şeyler.

inanın nolcak sonu bilmiyorum . gerçi ortada ama ....

hatta ' ayaklarının üstünde durduğunda , bağımsız olduğunda hayatına birini alırsın benden bu kadar dedim'
sürekli , zamanla herşey düzelcekti yok benim kafamda düşüncelervardı görmedin göremedin cart curt saçma sapan şeyler.

Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun imşallah.

Bir arada yemek ayarlasın sevgiliniz ailesine siz söyleyin ben evlenip ayrıldım,bir problem olacaksa şimdiden yüzüme söyleyin sonra laf duymak istemiyorum diyin

Asma yuzunu uzulmen icin yazmadim dik dur evlenmis ayrilmis olmani kusur gibi yuzune vurmalarina musade etme kimse yuvasi bozulsun istemez zaten uzuldugun bir konu hayat boyu yuzune vurulmasin buna dikkat et ins.umdugundan daha iyi bir evlilik yaparsin haberlerini bekliyoruz

Ailesini bırakın, adam daha kendi içinde oturtamamış gibi geldi bana. Eğer tam olarak içine sinseydi, kendinden emin bir şekilde ilerlerdi. Size de bu basit planlarından bahsetmezdi bile.
Kuzenim de boşanmış bir kadınla evlendi. Ailesine kız İçin dedi ki, çok gençken evlenmiş ve ayrılmış. Çok seviyorum ve evlenicem dedi. Aile içine sinmemesine rağmen bişey diyemedi çünkü oğullarının kararlılığını görünce, onu kaybetmekten korktular. Şimdi herkes kızı öyle çok seviyor ki, mutlu son yani. Sizin sevgilinizde bu kararlılığı göremedim. Ailesi istemezse mücadele etmez gibi görünüyor.

Her iki seçenek de çetrefilli. Söylemezseniz siz kötü niyetli olacaksanız söylerseniz üzüleceğinizden korkuyorsunuz, haklısınız da ama yola temiz başlamak daha iyi gibi geldi bana

Ben durumumda saklanmam gereken bir şey görmüyorum. Beni böyle kabul edeceklerse etsinler yalan dolan dalavereyle ugrasamam deyip resti çekin derim

Bizim akrabamizin oglu daha once bosanmis biriyle evlendi. Aile karsi cikti. Silip attilar. Ama o evlendi ve yuva kurdu. Sonra aileside eninde sonunda kabullendi. Ama belki 4 yil kadar aileyle pazarda karsilassa konusmadi ogulları. Oyle arkasinda durdu evliliginin

Benim eski kocam da annem de annem derdi, ki ilk evliliğimdi. Şimdiki ilişkimde de tartıyorum acele etmiyorum, önce nişan sonra duruma göre evlilik. Annesi ne derse onu yapacak ne kadar sevsen de sonu hüsran. Malesef türk toplumunda boşanmış kadın algısı yıkılamıyor. Aile yapısına göre bazen hiç söylenmemesi taraftarıyım. Ama o da iki yüzlülük olur bilemedim zor durum. Senin eş adayında net değil ki net olsa daha kolay olur bazı şeyler.

korka korka konu açmak o_O :KK25:

dobra ablalarım , arkadaşlarım , sevgili hemcinslerim . gelin bakalım benden konuşalım yine :)))

herşeye dikkat ederek , düşünerek, planlaayarak yaşanmıyormuş bunu anladım. ama bu kontrolü elden bırakamıyorum bi türlü .

3 yıldır beni tanıyan ve çok iyi anlaştığım bi arkadaşımla sevgili olduk :skandal:
huyumu suyumu bilen , yaşadıklarımı bilen düzgün bi insan kendisi.

benden 3 yaş büyük . ailesiyle yaşıyor . önce problemi mi anlatsam eski konuya mı bakarsınız bilemem ama özet geçeyim madem .

evlendim boşandım . 4 yıl olcak . 2 kişi girdi daha önce hayatıma . biri ailem kabul etmiyor diye ayrıldı pat diye :KK53: . diğeri de ailesine kabul ettirmesine rağmen geçmişe takılıp daha yolun başındayken yüzüme vurdu evlenip boşanmış olduğumu ben ayrıldım ... ilk baştada birini uzaktan sevmiştim o da gööya beni . ama o da ailem kabul etmez diyerek konuşmadık bile.... öyle bi üzüntülerdi işte .

bunlardan ötürü

sonra dedim tövbe bekar biriyle mi ! . sanki 5 çocukluyum da ben... neyse. bende bekar bi kız gibiyim yani . dünya tatlısı bi aileye sahip , iş güç sahibi bi insanım işte.

şimdi ki konuştuğum ponçik arkadaşa gelirsek ...BEKAR . düzgün bi aile evladı . hayırlı evlat türünden. saygılı , efendi...
herşey gayet güzel ilerliyor . ama aklımdaki ister istemez olan ' ya bu da ailem kabul etmiyor diyip yarı yolda bırakırsa ' korkusu bütün güzel anlarımı mahvediyor . sürekli kendimi geri çekiyorum . bazen istemsiz modum düşüyor. herşeyin güzel olcağına beni inandırmaya çalışsada bu korku asla gitmiyor ....

çünküüüüü AİLESİNİN HABERİ YOK ! ve ne olcağını paşamızda kestiremiyor ! delirciiim.

bazen resti çekip , madem kendi kararlarını vercek olgunlukta değilsin ailene söyle bakalım kabul etmiyorlarsa bitsin diye manyaklaşıyorum .

onun aklındaki plan şu ; annesi beni gördü ve çok beğenmiş , güler yüzlü çok şeker kız falan demiş . bir kaç kere daha rastlantı gibi yapıp bizi bir araya getirdikten sonra bi yemek ayarlayıp annesinin iyice beni sevmesini sağlamak .
kız kardeşiyle tanışıyoruz . o da seviyor beni şuanlık :)

sonrasında işte annesi sevcekmişte beni , sonra söyliycekmiş .... ya daaaaaaaaaaaa hiç söylemeyip ( ne kadar doğru bilemem) evlendikten sonra duysalar bile iş işten geçti nasılsa artık diyip böyle devam edecekmişiz.

asla ayrılmak istemiyor . ama ailesi kabul etmezse duruşu ne olcak emin değilim...

ve bu emin olamamak bana bu ilişkiyi yaşatmıyor ... bazen ailene söyle bilsinler ne olcaksa olsun öyle gel konuş benle diyesim geliyor .

yani ben nasıl davrancam napcam bilmiyorummmm.

napcam ben ?
Bu nasil bir sacmalik, nasil rezil kepaze bi dusunce sistemi. Hangi yilda yasiyoruz nasil bir bagnazlik yobazlik. ne olmus yani evlenip bosandiysaniz. Bi de sevdirip oyle soyleyecekmis nefret ediyorum boyle kari kilikli pasif erkeklerden. Cik karsilarina adam akilli soyle ben seviyorum ya alicam ya alicam de ! Kac asir gecerse gecsin bosanmis kadina olan bakis acimiz hic degismeyecek ülkecek egitim medeniyet sifir.. sinirlendim o adama da sinirlendim.

malesef durum böyle . ama okadar güzel bi ailem vardı ki boşanmak benim için bayramdı :)
ama sonrası .... malum.
yine de çok şükür güzellll bir yaşantım var . bin şükür..

insan yine de yaşadıklarına üzülmeden edemiyor ...

mesela iç güdülerinin başka şeyler demesini çoook isterdim ama evet tam bir oğlişko ! :olamaz:

Bende yeni boşandım ve hep aklımda bu var , sizi çok iyi anlıyorum , ülkemizde boşanmış kadına hep bir önyargı, oğluş anneleri kızkardeşleri çoğunlukla istemez falan...Allah iyileriyle karşılaştırsın.

Bu nasil bir sacmalik, nasil rezil kepaze bi dusunce sistemi. Hangi yilda yasiyoruz nasil bir bagnazlik yobazlik. ne olmus yani evlenip bosandiysaniz. Bi de sevdirip oyle soyleyecekmis nefret ediyorum boyle kari kilikli pasif erkeklerden. Cik karsilarina adam akilli soyle ben seviyorum ya alicam ya alicam de ! Kac asir gecerse gecsin bosanmis kadina olan bakis acimiz hic degismeyecek ülkecek egitim medeniyet sifir.. sinirlendim o adama da sinirlendim.

malesef durum bu şekilde.
elbette böyle olmayan düşünceler, aileler vardır ama genel olarak ,boşanma denildiği zaman durum tam olarak bu kadar kötü :KK64:..
bende sinirliyim kendilerine.
Allah akıl fikir versin ne diyim

Bizim akrabamizin oglu daha once bosanmis biriyle evlendi. Aile karsi cikti. Silip attilar. Ama o evlendi ve yuva kurdu. Sonra aileside eninde sonunda kabullendi. Ama belki 4 yil kadar aileyle pazarda karsilassa konusmadi ogulları. Oyle arkasinda durdu evliliginin

ah bana denk gelmedi böylesi :KK23:

Asma yuzunu uzulmen icin yazmadim dik dur evlenmis ayrilmis olmani kusur gibi yuzune vurmalarina musade etme kimse yuvasi bozulsun istemez zaten uzuldugun bir konu hayat boyu yuzune vurulmasin buna dikkat et ins.umdugundan daha iyi bir evlilik yaparsin haberlerini bekliyoruz

:dua: Allah razı olsun iyi dileklerinize . inşallah :KK200:

Benim eski kocam da annem de annem derdi, ki ilk evliliğimdi. Şimdiki ilişkimde de tartıyorum acele etmiyorum, önce nişan sonra duruma göre evlilik. Annesi ne derse onu yapacak ne kadar sevsen de sonu hüsran. Malesef türk toplumunda boşanmış kadın algısı yıkılamıyor. Aile yapısına göre bazen hiç söylenmemesi taraftarıyım. Ama o da iki yüzlülük olur bilemedim zor durum. Senin eş adayında net değil ki net olsa daha kolay olur bazı şeyler.

ona sorsak net , planları düşünceleri var. zamanla herşey güzel olcak . bla blaaaaaaa.
Allah izin verdiği sürece elimi bırakmıycak ... bensiz yapamaz :halay:

şuan ayrıyız . o olsun çok isterim . dua ediyorum ama tek bi adımım yok . barışmam . hatta barışmak için çabalıyor ama istemiyorum . bir yandan da inşallah vazgeçmez benden diyorum . saçma sapan üzücü bir durum içindeyim

X