Ayrılmak istiyorum çok yoruldum

Daha ilk cümleyi okurken anladım evli olduğunu. Sanki adam bir günde kumarbaz olup eve sabah 7'de gelmeye başladı. Çoluk çocuk yokken kazanılan paralarla gezmek tozmak almak güzel tabi. Bugün kapıyı çeksen ne sorumluluk var ne bir şey. Ama çocuk olunca kıpırdayamıyorsun bir yere. Adamın ilk çocuğuyla olan bağlantısına ilgilenmemesine falan hiç dikkat etmediniz mi?

Tecavüz harici zorla hamile bırakılmak nasıl oluyor, tecavüz olsa ilk yapacağın hastaneye gidip muayene olmak, hastane polisine bilgi vermek ya da ertesi gün hapı almak olmaz mı normalde?

Küçük yaşta evden kaçmak, check
Evlilik dışı ilişki, check
Gayrımeşru çocuk, check
Evinin çoluk çocuğunun rızkını kumarda harcayan erkek, check
Korunurken ya da zorla hamile bırakılmak, check
......, check
Kombo maşallah, bunların sadece biri yeter konu açmaya.

Konu sahibi yapacağın iki şey var.

Birincisi
Kenarda köşede paran var mı bilmiyorum ama derhal para bul ve bir avukata git. Olduğu gibi anlat. Diğer çocuğun hakkını asla gasp etmeden çocuğunuz için bir güvence arayın. Yazmamışsın ama bu adamda mal mülk var gibi ve bence sen de bunlara tav oldun. Bir çocuk yapar hayatım kurtulur diye düşündün ama adam parayı kumarda yiyor size koklatmıyor.

İkincisi
Bu adamla irtibatı koparmak. Kanunen neyse çocuğun nafakasını versin o kadar. Bakıcı tutup kira ödemeye yardım edecek kadar versin yeter. Çalışın çabalayın düze çıkınca da tamamen bağlantıyı koparın. Bu adamda gelecek yok boşuna çocuk bunu baba bilmesin. Hayrı olsa diğer çocuğuna babalık yapardı. Yazık ortada ziyan olmuş iki küçük çocuk var.

Ama bence siz devam edeceksiniz. Kumar mumar en azından babası başında gelip gidiyor diyeceksiniz. Ailenizde ne yaşadınız bilmiyoruz belki de çok ağır olaylar geçti başınızdan. Ama kendi yaşadıklarınızı çocuğunuza yaşatmayın.
Tecavüz

Arkadaşlar yaşım 24 5 aylık bi oğlum var evlilik dışı ama babasıyla beraber yaşıyoruz onu bırakmayım diye hamile bıraktı bende kıyamadım oğluma dünyaya geldi evleneceğiz dedi ama bir imam nikahı bile kıymıyor kumara gidiyor hemen hemen hergün benimle ilgilenmiyor sonra bizim için kumara gittiğini söylüyor kazanıyorum diyor sürekli bu konudan kavga ediyoruz bırakıp gitmek istiyorum ama bebeğim var ona bakacak bir durumum yok ailemde yok küçük yaşta evden kaçtım annem babam ayrıydı babamda kakıyordum hep şiddet gördüm dayanamadım ama hayatım böyle daha da karardı oğlum neşe kaynağım ama sevgisiz kimsesiz ilgisiz kumarla ilgilenen eve sabah 7-8 gibi gelen biri var hayatımda hergün ağlıyorum keşke aldırsaydım bebeğimi diyorum daha da üzülüyorum ne yapacağımı bilmiyorum çok çaresizim kendi memleketim de de değilim bir tane bile arkadaşım yok yapayalnızım dertleşecek bir numara dahi yok bir arkadaşım vardı sadece onuda yasakladı konuşamıyorum kimsem kalmadı kafayı yemek üzereyim ama oğlumu bırakmak istemiyorum böylede yaşamak istemiyorum çünkü sonu yok dost hayatı gibi yaşıyor benimle akıl verin bana lütfen yargılamayın ben hatalarımın farkındayım ama oldu artık parası var bakıcı tutar bakar bi tane daha oğlu varmış büyütmüş 10 yaşında bilmiyorum böyle bir adam olduğunu bilsem koşarak kaçardım ama çok geç artık :KK43:
Çocugunu o adama bırakmayı mı düşünüyosun bakıcı falan tutar demissin de?

Arkadaşlar yaşım 24 5 aylık bi oğlum var evlilik dışı ama babasıyla beraber yaşıyoruz onu bırakmayım diye hamile bıraktı bende kıyamadım oğluma dünyaya geldi evleneceğiz dedi ama bir imam nikahı bile kıymıyor kumara gidiyor hemen hemen hergün benimle ilgilenmiyor sonra bizim için kumara gittiğini söylüyor kazanıyorum diyor sürekli bu konudan kavga ediyoruz bırakıp gitmek istiyorum ama bebeğim var ona bakacak bir durumum yok ailemde yok küçük yaşta evden kaçtım annem babam ayrıydı babamda kakıyordum hep şiddet gördüm dayanamadım ama hayatım böyle daha da karardı oğlum neşe kaynağım ama sevgisiz kimsesiz ilgisiz kumarla ilgilenen eve sabah 7-8 gibi gelen biri var hayatımda hergün ağlıyorum keşke aldırsaydım bebeğimi diyorum daha da üzülüyorum ne yapacağımı bilmiyorum çok çaresizim kendi memleketim de de değilim bir tane bile arkadaşım yok yapayalnızım dertleşecek bir numara dahi yok bir arkadaşım vardı sadece onuda yasakladı konuşamıyorum kimsem kalmadı kafayı yemek üzereyim ama oğlumu bırakmak istemiyorum böylede yaşamak istemiyorum çünkü sonu yok dost hayatı gibi yaşıyor benimle akıl verin bana lütfen yargılamayın ben hatalarımın farkındayım ama oldu artık parası var bakıcı tutar bakar bi tane daha oğlu varmış büyütmüş 10 yaşında bilmiyorum böyle bir adam olduğunu bilsem koşarak kaçardım ama çok geç artık :KK43:

Tamam dertleselim ama insanlara neyin ne oldugunu duzgun bir sekilde anlatsaniz olmuyor mu? Illa ki ben cok magdur edildim demek yerine ben goz gore gore bir hata yaptim deyince insanlarin derdinizi dinlemeyecegini saniyorsaniz yaniliyorsunuz. Ben onu birakmayayim diye beni hamile birakti deyince bakin bu gercekten onun sucu demek mi oluyor?

Kac yasindasiniz? Isiniz, mesleginiz var mi? Yoksa gidecek bir yeriniz var mi? Yoksa siginma evi gibi bir secenek dusunmez misiniz?

İstediğin akıl almaksa tek bir çıkış yolun var. Kadın sığınma evine gitmek. Sonrasında iş bulup çalışmak, düzen kurmak. İnsan anne olunca daha güçlü oluyor herkül moduna geçiyor.
Bugüne kadar yaşadıkların geçmişte kaldı. Eğer çocuğunun da senin gibi bir hayatı olsun istemiyorsan o hayattan vazgeç. Zengin adam sevdası insanı hiçbir yere götürmez.

Uzun uzun yazmak istemediğim için bu şekilde belirttim biraz daha net anlatmam gerekirse bende 6 yaşından beri annesiz büyüdüm hep şiddetle. 16 yaşımda evden kaçtım babam aramadı bile işe girdim çalıştım derken bir arkadaşımla başka memlekete çalışmaya geldik burda ise bu adamı tanıdım onu hiç aldatmadım sevdim evlenmiş ayrılmış birisi eşi onu aldatmış ondan bir oğlu var annesi babası bakmış o çocuğa ailesinin de kendinin de durumu iyi ama hersey para degil bebeğimiz olsun dedi evlenmeden olmaz dedim ben rahatsızdım zaten kadın d.kontrol hapını sürekli kullanmak zorunda olduğum dönemde hamile kaldım ve 2 aylık olunca farkettim normalde hamile kalmam gereken bir dönemde ama nadir de olsa korumuyor Muş Buda benim başıma geldi
Sonra bir ev aldı babası beraber yaşamaya başladık nikahı ise erteledi hep zaten ailesi istemiyor Muş bunun sebebi ise kimsesiz olmam bir ailemin olmaması ve açık biri olmam açıktan kastım baş örtülü değilim diye .
Halbuki oğlu kumardan alkolden geri gelmiyor bunu da biliyorlar ama ben kumarını bu kadar aşırı alkolü olduğunu hamile kaldıktan sonra öğrendim dışarı çıkamıyorum kimsem yok izin yok yani bir eltim var onunla arada dertleşiyorum ama güvenip birsey diyemiyorum onun da nikahi yok oda öyle yaşıyormuş çok geçti ama ben nereye düştüm dedim temaslı bir siddet görmüyorum ama psikolojik şiddet sürekli görüyorum bir karı koca ilişkimiz zaten yok anlıyacagınız bir yatılı bakıcı gibiyim . Birikim yapmaya çalışıyorum gizliden biraz var birikimim ama bebeğim emmiyor sade mamayla besleniyor ve bakıcı fiyatları araştırıyorum Şuan evde yeni geldi mesala uyuyor . Uyanınca yine kavga tartışma bana yakıştırdığı kelimeler buraya yazılmayacak kadar ağır oysaki ben evden bile dışarı çıkmazken bana o kelimeleri söylemesi çok anlamsızdı . Uyurken telefonuna baktığında eski eşiyle sürekli hergün kısa kısa görüşmeler belki çocuk İçin bilmiyorum ama sürekli konuşuyorlar . Bebeğimle evde durduğu bir kaç saat içerisinde az da olsa ilgileniyor çünkü erkek çocuğu oyuzden onu seviyor her şeyin en iyisini alıyor ona eziyeti sadece bana belki diyeceksiniz boşver ozaman bebek için dayan ama bu psikolojik şiddetin insana nasıl travmalar bıraktığını bilemezsiniz nefes alırken bile canınız yanacak hale geliyor her dk ağlamak geliyor içinizden keşke böyle kalsa korkuyorum kendime zarar vermekten bebeğime zarar vermem korkmayın o bu dünyadaki en masum varlık tüm bebekler gibi oda masum . Tıpkı benimde masum anlarımda yapayalnız kaldığım gibi annemde babamı tertekmiş ve benide oda hep şiddet görmüş her iki türlüsünü de . Kızlar annelerinin kaderini yaşarmış . Peki soruyorum siz benim yerimde olsanız ne yaparsınız

Hayır bakıcı tutar durumu var sadece ikna etmem lazım bebeğim benimle kalacak o da istediği zaman görecek bakıcı tutması ve benim çalışmam İçin bebeğim mamayla besleniyor ev faturalar derken ve bebeğimin masrafları bakıcıya vericek para kalmıyor oyuzden ikna etmem lazım sadece bakıcı İçin

Resmi nikahı kıymayan imam nikahı da kıymasın zaten. Allahı kitabı alet etmesin yediği haltlara.

Size de kadın sığınma evinden başka çözüm öneremiyorum maalesef.

Canım öncelikle kimsenin seni yargılamak ve üzerinden prim yapıp kendi doğrularını empoze etmesine izin verme:) sen güçlü bir kadınsın en azından bazı şeylerin doğru gitmediğini anlamışsın ve bu durumdan kurtulmak istiyorsun.. Bana kalırsa yapman gereken ilk şey bağımsızlığını eline alabilmen için çalışmaya başlamak. Daha sonrasında eşinle konuşup ayrılmak istediğini nedenleriyle beraber söyleyebilirsin.Çocuğun icin ise pişmanlık duyma ileride hep yanında olup sana destek olucak bir melek olarak düşün onu:)

Tamam dertleselim ama insanlara neyin ne oldugunu duzgun bir sekilde anlatsaniz olmuyor mu? Illa ki ben cok magdur edildim demek yerine ben goz gore gore bir hata yaptim deyince insanlarin derdinizi dinlemeyecegini saniyorsaniz yaniliyorsunuz. Ben onu birakmayayim diye beni hamile birakti deyince bakin bu gercekten onun sucu demek mi oluyor?

Kac yasindasiniz? Isiniz, mesleginiz var mi? Yoksa gidecek bir yeriniz var mi? Yoksa siginma evi gibi bir secenek dusunmez misiniz?
İstediğin akıl almaksa tek bir çıkış yolun var. Kadın sığınma evine gitmek. Sonrasında iş bulup çalışmak, düzen kurmak. İnsan anne olunca daha güçlü oluyor herkül moduna geçiyor.
Bugüne kadar yaşadıkların geçmişte kaldı. Eğer çocuğunun da senin gibi bir hayatı olsun istemiyorsan o hayattan vazgeç. Zengin adam sevdası insanı hiçbir yere götürmez.

Zenginlik dediğiniz şey para ben yıllarca çalıştım kazandım paraya ihtiycım olmadı onun zenginliğine hiç ihtiyacım olmadı ben sadece sevdim ama iyi biriymiş gibi davrandı sevgisiz kimsesiz büyüyünce inanıyorsun işte güzel davrandı benimle dertleşti ağladı bile hatta ama bunların hepsinin sadece iki yüzünden bir tanesi olduğunu görmedim suan sizinle konuşsa dersiniz ki sen bu adamı nasıl kötülersin dısardaki insanlar öyle farklı ki bana da öyle güzeldi taki işte avucunun içine alıp kimsesiz olduğumu tamamen anlayıncaya kadar

Şimdi gitseniz anneniz veya babanızdan biri kabul etmez mi sizi. Sonuçta kan bağı var bence irtibata geçin onlarla.

Zenginlik dediğiniz şey para ben yıllarca çalıştım kazandım paraya ihtiycım olmadı onun zenginliğine hiç ihtiyacım olmadı ben sadece sevdim ama iyi biriymiş gibi davrandı sevgisiz kimsesiz büyüyünce inanıyorsun işte güzel davrandı benimle dertleşti ağladı bile hatta ama bunların hepsinin sadece iki yüzünden bir tanesi olduğunu görmedim suan sizinle konuşsa dersiniz ki sen bu adamı nasıl kötülersin dısardaki insanlar öyle farklı ki bana da öyle güzeldi taki işte avucunun içine alıp kimsesiz olduğumu tamamen anlayıncaya kadar

Yahu hani sen ayrilmak istiyordun? Derdin derdine cozum aramak mi? adami anlatmak mi? Madem ayrilmak istiyorsun siginma evine git. Sonra calisir hayatina bakarsin.

Herkes hata yapar hepimiz yaptık. Boşlugumuz oldu,yeri geldi o boşlukları degmeyecek insanlarla doldurduk. İnandık,sevdik hatta. Bu iyi duyguları heba edenlerde suç. Ama hatandan dönmek şuan senin elinde böyle adamlar yalnız kalmalı,yalnız ölmeli

X