Ayrılmak istiyorum çok yoruldum

eda_aren

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2022
11
-2
26
Arkadaşlar yaşım 24 5 aylık bi oğlum var evlilik dışı ama babasıyla beraber yaşıyoruz onu bırakmayım diye hamile bıraktı bende kıyamadım oğluma dünyaya geldi evleneceğiz dedi ama bir imam nikahı bile kıymıyor kumara gidiyor hemen hemen hergün benimle ilgilenmiyor sonra bizim için kumara gittiğini söylüyor kazanıyorum diyor sürekli bu konudan kavga ediyoruz bırakıp gitmek istiyorum ama bebeğim var ona bakacak bir durumum yok ailemde yok küçük yaşta evden kaçtım annem babam ayrıydı babamda kakıyordum hep şiddet gördüm dayanamadım ama hayatım böyle daha da karardı oğlum neşe kaynağım ama sevgisiz kimsesiz ilgisiz kumarla ilgilenen eve sabah 7-8 gibi gelen biri var hayatımda hergün ağlıyorum keşke aldırsaydım bebeğimi diyorum daha da üzülüyorum ne yapacağımı bilmiyorum çok çaresizim kendi memleketim de de değilim bir tane bile arkadaşım yok yapayalnızım dertleşecek bir numara dahi yok bir arkadaşım vardı sadece onuda yasakladı konuşamıyorum kimsem kalmadı kafayı yemek üzereyim ama oğlumu bırakmak istemiyorum böylede yaşamak istemiyorum çünkü sonu yok dost hayatı gibi yaşıyor benimle akıl verin bana lütfen yargılamayın ben hatalarımın farkındayım ama oldu artık parası var bakıcı tutar bakar bi tane daha oğlu varmış büyütmüş 10 yaşında bilmiyorum böyle bir adam olduğunu bilsem koşarak kaçardım ama çok geç artık :KK43:

Arkadaşlar yaşım 24 5 aylık bi oğlum var evlilik dışı ama babasıyla beraber yaşıyoruz onu bırakmayım diye hamile bıraktı bende kıyamadım oğluma dünyaya geldi evleneceğiz dedi ama bir imam nikahı bile kıymıyor kumara gidiyor hemen hemen hergün benimle ilgilenmiyor sonra bizim için kumara gittiğini söylüyor kazanıyorum diyor sürekli bu konudan kavga ediyoruz bırakıp gitmek istiyorum ama bebeğim var ona bakacak bir durumum yok ailemde yok küçük yaşta evden kaçtım annem babam ayrıydı babamda kakıyordum hep şiddet gördüm dayanamadım ama hayatım böyle daha da karardı oğlum neşe kaynağım ama sevgisiz kimsesiz ilgisiz kumarla ilgilenen eve sabah 7-8 gibi gelen biri var hayatımda hergün ağlıyorum keşke aldırsaydım bebeğimi diyorum daha da üzülüyorum ne yapacağımı bilmiyorum çok çaresizim kendi memleketim de de değilim bir tane bile arkadaşım yok yapayalnızım dertleşecek bir numara dahi yok bir arkadaşım vardı sadece onuda yasakladı konuşamıyorum kimsem kalmadı kafayı yemek üzereyim ama oğlumu bırakmak istemiyorum böylede yaşamak istemiyorum çünkü sonu yok dost hayatı gibi yaşıyor benimle akıl verin bana lütfen yargılamayın ben hatalarımın farkındayım ama oldu artık parası var bakıcı tutar bakar bi tane daha oğlu varmış büyütmüş 10 yaşında bilmiyorum böyle bir adam olduğunu bilsem koşarak kaçardım ama çok geç artık :KK43:
Allah yardımcın olsun. Zor bir durum ama çocuğunu sakın bırakma. Şu an sen dayanamıyorsun çocuk bir ömür nasıl dayanacak. Şu an tek neşe kaynağım oğlum diyorsun. Onun da neşe kaynağı sen olacaksın. Allah bir kapı açar inşallah.

Yani adam sabaha karşı eve geliyor ve günün çoğunu dışarda geçiriyorsa, kumar dışında kavganız yoksa sıkın dişinizi bir süre daha çaktırmadan para biriktirin. Çünkü nafaka hakkınız falan olmayacak.
Adama karışmayın ki kavga gürültü de olmasın. İş arayın o süreçte sonra çıkın gidin bağlayacak bir şey yok sonuçta.
Çocuğunuz için ama elde bir miktar paranızın olması çok önemli.

Bu arada aklıma geldi kaymakamlığa başvurun. Yardım talep edersiniz. En azından harçlığınız çıkar.

O kavgalar sırasnda bebeginiz napıyor? Hırsınızı cocuktan cıkarmazsınız umarım birde baba olacak kişi cocuga karsı nasıl? Adamın ailesi falan da mı bilmiyor sizi ? Valla cocuk dogurup dost hayatı yasayacak kada rrahatsınız ama iş calısmaya ne bileyim kacp kurtulmaya gelince cesaret edemiyorum diyorsunuz cocugnuzu bırskmayın zaten bu adama birde bebegi mi bırakıp gidiceksiniz ozaman anneliginize yazık derim.dunyaya getrmeyi bildin o herife bırakmadan bakmayıda ogren. Sıgınma evinde yasyaın birsure orada yardım alınıyor mu bilmşyorum ama biriktirirsiniz anne babanızdan yardım almaya bakın ne olursa olsun kızlarına kıyamaz aileler belki sana akrsı tepkileri yumusar bi sekilde kendinize yeni başlangıçlar yaparsınız bebeginzle ama lütfen o bebegi o adama bırakıp gitmeyin

imam nikahı bile kıymıyor kumara gidiyor hemen hemen hergün
İmam nikahı ne yaaa!!! Kaçıp da huzur bulan kadın yok galiba (Kadınlar kulubünden öğrendim.). Kur'an kumar için şeytan işi pislik der. Kumar oynayan adamın gayri meşru çocuğu var (Başka kadından da var.), Sizin de derdiniz hiçbir geçerliliği olmayan imam nikahı. İçiniz mi rahat edecek. Ciddi gündeme getirin resmi nikahı. Bu arada üstte bir üye de belirtmiş, kaymakamlık ve Aile Bakanlığı'ndan kişisel sosyal yardım alabilirsiniz.
onu bırakmayım diye hamile bıraktı
Her şeyden daha önemlisi bir daha hamile kalmamak için uygun bir doğum kontrol yöntemi kullanın. Aile sağlığı merkezlerinde ücretsiz spiral takturabilirsiniz veya doğum kontrol hapları alabilirsiniz. Kocanız olacak adam prezervatif kullanmak istemeyebilir. Doğum kontrolünden daha önemli bir şey yok. Dünyaya zavallı çocuklar getirip perişan etmeye hakkınız yok.

Daha ilk cümleyi okurken anladım evli olduğunu. Sanki adam bir günde kumarbaz olup eve sabah 7'de gelmeye başladı. Çoluk çocuk yokken kazanılan paralarla gezmek tozmak almak güzel tabi. Bugün kapıyı çeksen ne sorumluluk var ne bir şey. Ama çocuk olunca kıpırdayamıyorsun bir yere. Adamın ilk çocuğuyla olan bağlantısına ilgilenmemesine falan hiç dikkat etmediniz mi?

Tecavüz harici zorla hamile bırakılmak nasıl oluyor, tecavüz olsa ilk yapacağın hastaneye gidip muayene olmak, hastane polisine bilgi vermek ya da ertesi gün hapı almak olmaz mı normalde?

Küçük yaşta evden kaçmak, check
Evlilik dışı ilişki, check
Gayrımeşru çocuk, check
Evinin çoluk çocuğunun rızkını kumarda harcayan erkek, check
Korunurken ya da zorla hamile bırakılmak, check
......, check
Kombo maşallah, bunların sadece biri yeter konu açmaya.

Konu sahibi yapacağın iki şey var.

Birincisi
Kenarda köşede paran var mı bilmiyorum ama derhal para bul ve bir avukata git. Olduğu gibi anlat. Diğer çocuğun hakkını asla gasp etmeden çocuğunuz için bir güvence arayın. Yazmamışsın ama bu adamda mal mülk var gibi ve bence sen de bunlara tav oldun. Bir çocuk yapar hayatım kurtulur diye düşündün ama adam parayı kumarda yiyor size koklatmıyor.

İkincisi
Bu adamla irtibatı koparmak. Kanunen neyse çocuğun nafakasını versin o kadar. Bakıcı tutup kira ödemeye yardım edecek kadar versin yeter. Çalışın çabalayın düze çıkınca da tamamen bağlantıyı koparın. Bu adamda gelecek yok boşuna çocuk bunu baba bilmesin. Hayrı olsa diğer çocuğuna babalık yapardı. Yazık ortada ziyan olmuş iki küçük çocuk var.

Ama bence siz devam edeceksiniz. Kumar mumar en azından babası başında gelip gidiyor diyeceksiniz. Ailenizde ne yaşadınız bilmiyoruz belki de çok ağır olaylar geçti başınızdan. Ama kendi yaşadıklarınızı çocuğunuza yaşatmayın.

Belli ki çok yalnız kalmışsın boşluktasın. Sakın ola bir hatadan başka hataya koşma. Çok gençsin sığınma evine git. Orda yavrunla bir düzen kur.yaşın çok genç oku iş bul kendin ve evladın için birşeyler yap

Daha ilk cümleyi okurken anladım evli olduğunu. Sanki adam bir günde kumarbaz olup eve sabah 7'de gelmeye başladı. Çoluk çocuk yokken kazanılan paralarla gezmek tozmak almak güzel tabi. Bugün kapıyı çeksen ne sorumluluk var ne bir şey. Ama çocuk olunca kıpırdayamıyorsun bir yere. Adamın ilk çocuğuyla olan bağlantısına ilgilenmemesine falan hiç dikkat etmediniz mi?

Tecavüz harici zorla hamile bırakılmak nasıl oluyor, tecavüz olsa ilk yapacağın hastaneye gidip muayene olmak, hastane polisine bilgi vermek ya da ertesi gün hapı almak olmaz mı normalde?

Küçük yaşta evden kaçmak, check
Evlilik dışı ilişki, check
Gayrımeşru çocuk, check
Evinin çoluk çocuğunun rızkını kumarda harcayan erkek, check
Korunurken ya da zorla hamile bırakılmak, check
......, check
Kombo maşallah, bunların sadece biri yeter konu açmaya.

Konu sahibi yapacağın iki şey var.

Birincisi
Kenarda köşede paran var mı bilmiyorum ama derhal para bul ve bir avukata git. Olduğu gibi anlat. Diğer çocuğun hakkını asla gasp etmeden çocuğunuz için bir güvence arayın. Yazmamışsın ama bu adamda mal mülk var gibi ve bence sen de bunlara tav oldun. Bir çocuk yapar hayatım kurtulur diye düşündün ama adam parayı kumarda yiyor size koklatmıyor.

İkincisi
Bu adamla irtibatı koparmak. Kanunen neyse çocuğun nafakasını versin o kadar. Bakıcı tutup kira ödemeye yardım edecek kadar versin yeter. Çalışın çabalayın düze çıkınca da tamamen bağlantıyı koparın. Bu adamda gelecek yok boşuna çocuk bunu baba bilmesin. Hayrı olsa diğer çocuğuna babalık yapardı. Yazık ortada ziyan olmuş iki küçük çocuk var.

Ama bence siz devam edeceksiniz. Kumar mumar en azından babası başında gelip gidiyor diyeceksiniz. Ailenizde ne yaşadınız bilmiyoruz belki de çok ağır olaylar geçti başınızdan. Ama kendi yaşadıklarınızı çocuğunuza yaşatmayın.
Bende benim yaşadıklarımı yaşamasın diye mücadele veriyorum para biriktiriyorum biraz biraz adam evlenmiş ayrılmış ailesi de tanıyor durumları iyi nikah istemiyorlar ailesi bile kimsem olmadığı İçin diğer çocuğa annesi babası bakmış büyütmüş cahillikle tanıdığım bir insan böyle biri olduğunu göstermedi bana ben onu böyle tanımadık taki hamile kalıncaya dek ondan sonra büyük kötü yanlarını göstermeye başladı

Onu birakmiyim diye hamile birakti mi? Tecavüz mü
Yani adam sabaha karşı eve geliyor ve günün çoğunu dışarda geçiriyorsa, kumar dışında kavganız yoksa sıkın dişinizi bir süre daha çaktırmadan para biriktirin. Çünkü nafaka hakkınız falan olmayacak.
Adama karışmayın ki kavga gürültü de olmasın. İş arayın o süreçte sonra çıkın gidin bağlayacak bir şey yok sonuçta.
Çocuğunuz için ama elde bir miktar paranızın olması çok önemli.

Bende öyle yapıyorum birikim yapıyorum hayat çok pahalı bakıcı araştırıyorum dünya para ama elimden gelen herseyi yaparım o benim evladım Bnde anneden ayrı büyüdüm 6 yaşından beri oyuzden annesizliği çok iyi biliyorum çoğu insan yüne beni yargılamış ama benim hayatım doğduğum andan beri kötü ilerliyor bana kimse doğru yanlışı öğretmedi hep kendim mücadele verdim ne kadar zor olduğunu yaşayan bilir böyle kimsesiz olunca kötü bir insanın sana gösterdi sadece iyi yüzünü görüyorsun bnim tek hatam kimsesiz olmam

X