Ayrılmalı mıyım? yardım edin bana

Bir sene nasıl bu insanlara dayandın ? Vallah ben 1 hafta dayanamazdim. Kendine daha fazla yazık etme. Çocuk olmadan hemen çık git. Bu zehirli insanlar seni hasta eder.

Yemin ederim adam şeytandan beter. Evlilik kiler deriz biz buna. Yani adam evliliği zehir edip tazminat alıyor kızlardan.

Bu anlattıkların gerçekten kanımı dondurdu. Ve okurken tek düşündüğüm şey seninle ilgili kesinlikle ve kesinlikle boşanman gerektiği oldu. Böyle bi aileye o çocuk nasıl gelecek. Şöyle düşün sen bile bu kadar ağır şeyler yaşıyosun gecelerce ağlıyosun kıyamam o çocuğu düşün bi de... Bak kardeşim senin o eşle o aileyle bi geleceğinin olması çok zor. Anladığım kadarıyla gençsin de arkana bile bakmadan git o evden bence. Çocuğunla kendine zor da olsa bi hayat kurarsın ama o evde büyütme o çocuğu çok yazık edersin hem kendine hem o çocuğa. Yapabilirsin kendine inan ve çok dua et... Allah yardımcın olsun...

4 yıl öncenin konusu bu. Eski konuları hortlatmayın yeni üye

Bu ne yahu gılgamış destanı gibi kapıyı örttüm, meyveyi kestim, balkona çıktım, kuaföre gittim, asansöre bindim, çayı tazeledim... v.s. bu kadar da detay anlatılmz bacım okuyanlara da yazık günah inanın ruhu daralıyor okudukça bitmiyor neyse konu eski ama umarım konu sahibi boşanıp kendini kurtarmıştır!

Nefes alamadım okurken, yani bizim kadınlarda şu mantık var. Eşin ağzına etse de sus aman o erkek, yatakta hep kadın mutlu edecek, bakımlı olacak. Yıkın artık şu kalıpları.
Valla okurken çok sinir oldum size özellikle annelerle kayanangile gitmesi, annene saydırması, annenin ona sarılması olayları tatlıya bağlamak için. Ama birde annene sor nasıl duygu oldugunu, incinmiş mi vs diye.
Ha birde okuyanlar olursa ders olsun, bir laf var bizim burda, karısı ölen adama kız vermekte sakınca yoktur, ama karısını boşayan erkeğe kız verilmez. Çünkü o ameli salih biri olsa hazırdakı karısına sahip çıkar boşamaz. Böyle durumlarda iki taraf da dinlenmeli. Neden boşanmış iyice araştırılmalı. Allah yardımcınız olsun, ne yapmanız gerektiğini yazamam Sadece Allah kolaylık versin diye bilirim.

Bu adamla ve ailesiyle yaşanmaz ilk karısı kurtulmuş darısı sana

kesınlıkle bosan bak bu gunlerde cok anlamlı buldugum bır soz var. fedakarlık karsılıklı olana denır bır feda ederken dıgerı kar edıyorsa ona ıcaret denır . bazen bız kadınlar maddı demıyorum manevi fedakarlık yaptıgımızda ve sureklı yapmamıza ragmen halen karsı tarafın
durugun kabahat kesınlıkle bosan sureklı fedakarlık yapıp karsı tarafı memnun edemıyorsan bu senın sucun degıl malesfkı anladıgım kadarıyla kocan kıbırlı bır ınsan kv....... insan . sureklı kendını degersız hıssedecegın mutsuz hıssedecegın kendı yasam kalıtenı dusureceg bır ortamda durmamalısın . bence o karı gıbı herseyı annesıne soyleyeyn bır adamla hayat gecmez heersey daha fazla cırkınlesmeden ayrıll bu arada altınları saklaman gayet normal ve sana tavsıyem kesınlıkle sakladııgn yerden cıkarma kendını garantıye alman lazım yenı hayatında lazım olur ve kullanırsın esını belkı sevıyor olabılırsın ayrılalamam gozuyle bakma vıcdan sakın yapma en kotu gunlerın gelsın aklınaAYRILLLLLL DURMMMMAAA

Amann istediğin kadar yaz arkadaşım kadın 2 çocuğunu doğurmuş boşver

Ayrıldığı eşine o kadar çamur atan adamdan hiç mi şüphelenmedin .Zaten karaktersiz olduğunu belli etmiş en baştan .Nişan alışverişinden nasıl bir adam olduğu yine bariz belliymiş.Ailen araştırmış seni uyarmış .Sen bile bile lades demişsin .Şimdide ah vah ediyorsun .Boşan ,şayet boşanmazsan bunca problem içinde kafayı bozarsın .Sonra o seni boşar üstüne zaten psikolojik sıkıntılıydı ,kafayı yedi derler .Çocuk neden yaptın bu Evliliğe yazık olan çocuklara oluyor .

İkinciyi doğurmuş arkadaş
selam arkadaşlar.12 gün önce ikinci çocuğumu oğlumu dünyaya getirdim ve hala isimsiz.çünkü eşimle anlaşamıyoruz.

İlk hamileliğimde eşimle ve ailesiyle çok büyük sorunlar yaşadım işitmediğim kalmadı aileme demedikleri kalmadı bunların üstüne 29.haftasında doğdu kızım.2ay küvözde kaldı.Çocuk doğunca eşim çok değişti artık ondan yana bir sorunum kalmadı,görüşmem dediğim ailesiylede görüşmeye başladım,bana iyi davranıyorlar çok hizmetkarlar yedirip içiriyolar ayağıma kadar getiriyolar ama annesi bi anda annemin ya da benim arkamdan köpürebiliyo,anasına böyle dedi anasına böyle yaptı gibi.ailemin adını dahi geçirmiyolar zaten,onlar olmasın biz bize böyle yaşayıp gidelim istiyolar.Annesi her defasında kızım için o benim,oğlanda eşimin diyo,sahiplenmesi de canımı sıkıyo zaten.İyiler mi kötüler mi anlayamıyorum vicdanımıda sızlatıyolar ama kin de tutturuyolar.Geçmişi zaten bi türlü tam manasıyla unutamadım.

Şimdi de benim çocukluğumdan beri hayalim olan erkek evlat isteğime kavuştum.Kızıma çok düşkünüm fakat hep bir oğlum olsun istedim ve ikinci çocuğa eşim çok sıcak bakmasada kızım 1,5 yaşında çünkü,ısrarlarımla kavuştum çok şükür Allah bana bir erkek çocuk nasip etti.Bu doğumumuda 37.haftamda gelişimi yavaşladığı için suni sancıyla yaptım.Tarifi zor acılar çektim.Şimdi eşim babasının ismini vermek istiyo.Babası yaşlanmışta,gözünün önünde yaşasın istiyormuşta,babasının çok desteği olmuş bu günlere gelmesinde de...
Yahu tamam baba bu tabi ki sana destek olacak bu güne getirecek,benim ki de baba benmki de yaşlı yani.O vefa borcunu ödesin diye mi doğum yapıyorum,büyütme zahmetine giriyorum.Hem neden oğlum onun babasının ismiyle sahipleniliyo hak mı bu,benim babamında torunu değil mi? Babası bana altınları ya da başka bir maddi şey taliçep etmeyeceksen boşanın o zaman diyen adamdı.Şu an pervane oluyo evet ama unutamıyorum ailemin yok sayıldığı saygı görmediği bir ortamda yaşanılanları tam manasıyla sineye çekemiyorum.Ne saçma süregelen bir adet bu nasıl bir megolamanlıktır.Bunları eşime söyledim beni kıskanç ilan etti,damarlarına kadar işlemiş kıskançlık diyo. Onu üzüyo olmakta beni çok üzüyo keşke kabul edebilsem ama yapamıyorum.Eşimle konuşmuyoruz sütüm desen azaldı ağlamaktan,ne yapıyım nasıl bir yol izliyim bilmiyorum,siz ne düşünüyorsunuz?

Sonra bu konuyu açmış

Bu konuya son yorumu da şu olmuş

Şu cümle de çok manidar
Bunca şeye rağmen sarsılmamış isim olayıyla sarsılacaktı sanki
Konuyu okuyana kadar patladım cidden aşırı ayrıntı karmaşa var
Boğazını sıkmış adam
Çay demledim falan yazıyor hayret birşey insanın sinirleri bozuluyor valla okusan bi dert yani

Bunları yazana kadar hepsini okumuştum çok üzülmüştüm napacak diye
Nebicim aile dedim şunlara bak.kadina neler etmişler dedim.kadin boşanmıştr umarim diyordum ikinciyi yapmış

Bunları yazana kadar hepsini okumuştum çok üzülmüştüm napacak diye
Nebicim aile dedim şunlara bak.kadina neler etmişler dedim.kadin boşanmıştr umarim diyordum ikinciyi yapmış
İşte bazen burda böyle okuyup üzülüyoruz inş kendini kurtarır diyoruz sonra bakıyoruz eşim özünde iyidir yorumlarını
Üzüldüğümüz için enayi gibi hissediyoruz :)

Bu konudan özellikle anne babaların çıkaracağı çok önemli dersler var.

İlk konuya baksanız ilişki daha nişan alışverişinde patlamış, saygı bitmiş. Yine evleneceğim denmiş evlenilmiş ilk çocuk olmuş. Bu kadar olaydan (boğaz sıkma vb) sonra üstüne ikinci çocuk da gelmiş.

Evladınızın evliliğinin böyle olduğunu düşünün. Bir noktadan sonra sizin elinizden birşey gelmez, boşanma kararını eşler vermeli. Kafasında bitirmedikçe olmaz.

Ayrıca çocuklarınız size evliliğin hep kötü yanlarını şikayet eder, konu sahibinin o kadar da kötü hissetmediğini ancak son mesajlarda görebiliyoruz.

Evladınızın arkasında durun, açık çek verin ama gaza gelmeyin, yarı yolda kalıverirsiniz.

buna çok güldüm ya hasta adam Allah kurtarsın

bir laf var bizim burda, karısı ölen adama kız vermekte sakınca yoktur, ama karısını boşayan erkeğe kız verilmez. Çünkü o ameli salih biri olsa hazırdakı karısına sahip çıkar boşamaz.
maalesef katılmıyorum çünkü eşim de boşanmıştı ve karşılıklı ayrılmaya karar vermişlerdi çok şükür bizim bir sorunumuz yok. böyle genellemek çok incitici boşanmak da evlenmek kadar doğal ve hak bir durum. ameli kötü olanlar boşanmıyor sadece onu demek istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…