Ayrılmalı mıyım? yardım edin bana

Arkadaşın hikayesini dehşetle okudum bir çoğunu ben yaşadım 6 yıllık evliyim bir oğlum var kayınvalide ağır depresyon hastası ve eşim bir kabul etse de iki benim annem deli degildiyor 6 yıldır annenizin tedavisine bakalım bu kadın iyi değil dedim beni insan yerine koymadılar kadın oğlu yokken evime torun sevmeye diye gelir 2sokak otemizde oturmasına rağmen yatılı kalırdı eşime sorun yapardım ama o bunu sorun olarak görmezdi annesi oğlu yokken geldiğinde bana ağır küfürler hakaretler ederdi beceriksiz sen çocuğa bakamıyorum vs sürekli kavga ederdi sonra seni dovmedigime pişmanım derdi 6 yılda o böyle yaptıkça ben kendimi geri çektim yıl sürdüğü oldu konusmadim eşimde aynı ben onun da psikolojik hasta olduğunu düşünüyorum bir kez boşanmaya gittim ağlaya zirlaya geri getirdiler sonra terapi aldık aile terapisi 2.seanstan sonra eşim gitmek istemedi çünkü doktor da benim gibi düşünüyordu annesi neden evinde kocası bekar oğlu varken bizde yatılı kalıyordu işte neden hakaret ediyordu bu hakkı ona kim veriyordu falan..neyse 1yildir iyiyiz eşimle çünkü ben bütün beklentilerimi sıfırladım hiçbir beklentim yok huzurum olsun oğlumla geziyorum eğleniyorum ne eşimi ne ailesini umursamıyorum ha benim ailem ayağını evimden keseli çok oldu çünkü tartışmada eşim sürekli senin annen yapıyor seni dolduruyor vs dediği için annemin ve dayımın yüzüne söylediği için onlarda yuva bozulmasın o yokken geliriz diyolar ama gelmiyorlar ben gidiyorum...şimdi benim sıkıntım da şu ki kaynana iyice gitti kafa eşim tutturdu bize gelsin ya biz kadınla kusuz ve ben onun daha adını duyunca kalp ritimlerim çoğalıyor sinirden olmaz sen git annen kötüyse onun evinde bak benim gidecek yerim yok bende kendimi hasta hissediyorum diyorum ama yok bı çözüm bulunmazsa daha fazla kendimi ezdiremem kimse kusura bakmasın benim annem şeker tansiyon kalp hastası ne zaman hasta olsa evime getiremedim eşim bir kez bile kapısını çalmadı istemiyorum annesine bakmak üstelik onun babası var benim oda yok annem yanlız yasiyorr söylemek istediğim birşey var hasta insanların içinde sağlıklı düşünmek çok zor lütfen evlendiginiz kişi size değer vermiyorsa aile olmuyorsa çocuk yapmayın o çocuklara yazık olan çocuklara oluyor

Merhaba, yazinizi azmederek başından sonuna kadar okudum. Öncelikle şunu söylemek isterim; burçların taşıdıkları özelliklere çok inanırım. Karaktere etki ettiğini düşünüyorum. Esiniz başak burcu mu? Daha öncesinde para harcamanizla ilgili ciddi sorunlar mi yaşadınız yoksa hep mi böyleydi? Anneye bir şey diyemiyorum bu arada. Onun oğlunu herkesten kıskanan bir ruh hastası olduğunu düşünüyorum. Ama sanırım sizin eşinizden başka uğraşacak bir şeyi olmayan büyük işsizlerden... Allah kolaylık versin. Bir yerde okumuştum ve çok hoşuma gitmişti; 'iyi gitmeyen evliliklerde cesurlar boşanır; korkaklar çocuk yapar.' maalesef yüzde 100 katılıyorum. Anladığım kadarıyla cahil biri değilsiniz ama göz göre göre sorunlarınızı ikiye katlamaya cabalamissiniz. Derdinize çocuğunuzu da ortak etmek istemissiniz. Çocuğu, güzel giden evliliğinize ve mutluluğunuza ortak edip güzelce büyütmek için değil; dertlerinizi kendimizce bir nebze hafifletmek düşüncesiyle ve ruhsal terapi olarak istemissiniz. Üzülüyorum böyle olunca.. Yargılamak için yazmıyorum, duygular bazen çok ağır basabiliyor. Her şeyi bir anda değiştirmek kolay değil. Size çocuk yapmasaydin keşke ya da boşan gibi tabirler kullanmak haddim değil elbette. Ama keşke acele etmeseydiniz. Oturmayan bir evlilikte çocuğu biraz erteleseydiniz. Çocuğu düşünerek yapsaydiniz keşke. Ama artık çok geç.. Bu evliliği devam ettirmek istiyorsanız kayınvalidenizle küs kalamayacağınız aşikar. Ama aranıza mesafe koyarak devam etmenizi öneririm. Sözlerine çok takılmadan kendi hayatınıza bakmanızı tavsiye ederim. Kendi hallerine bırakın, biraz araya zaman girsin. Sular elbet durulur. Çocuğunuza odaklanın ve başka şeyleri umursamayin. Bırakın, insanlar konuşsun. Sadece bir konu beni inanılmaz rahatsız etti. Her şeyi gidip ailesine yetiştiren bir koca! Bu çok büyük bir sorun gerçekten. Bunu eşinizin acil olarak çözmesi lazım. ' Kol kırılır yen içinde kalır.' demişler. Bununla ilgili tatlı bir şekilde eşinizi uyarmaya çalışın. Sonrasında ne yapacağınıza karar vermenizi öneririm. Umarım her şey gönlünüzce olur :)

Avukat Seval veya Selin.
Konu tam senlikmis.
Gelip rutin fircani at bize.,vur kırbacini sırtımıza.
Türkiye'deki boşanmaların %80'i kk'dan zaten :)

Ayrıldığı kadının namusuna kadar laf eden biriyle evlenerek en baştan hata etmişsiniz aileniz bilmiş gormuste siz görememişsiniz çok iyi bir şey olsaydı öteki kadın daha cicim ayinda onu bırakmazdı kimsede yoğurdum eksi demez ayrılın çocuğunuzu bu adamla buyutmeyin

Ne yazık ki böyle biriyle ömür geçmez. Allah yardımcınız olsun.

Bacım adam boşanmış boşanmayı biliyor delil topluyor kafayı kırmış. Böyle bir adamın yanında çocuk yetistirilmez bari çocuğuna acı. Allah aşkına seni dövmüş darp raporu al bu kadar katlanmışsın madem sende dişini sık sende delil topla. Anası ile konuş bı ihtimal oğullarının ikinci boşanma yaşamasını istemedikleri için belki oğlanla konuşurlar ama konuşsalar bile böyle bir adamla evli olmayı nasıl miden kaldırıyor Yüzük isterken pahalisini istemek kendi parasını senden saklaması sana merhameti olmayan bir adam bacım bu neyine bu hayvanın peşinden gidiyorsun

5 aylik hamilesin gebelik tansiyonun var farkinda degilsin anlasilan. Tansiyonun o kadar yukselmis ki bayilmissin. Duzrnli olarak doktora gitmek zorundasin cok ciddiyim. Tansiyon hapi vereceklerine eminim. Bu kadar uzulunce tansiyonun hic dusmez kendinede bebegede zarar verirsin. Bend3 cok cektim ve 30 haftalik dogurdum. Karnimdaki yarikla bön bön baktim bebegini kucaklayan annelere. Hala da cocuk kuvezde.

Seni dinledim. Sıkıntını hissettim içimde.
Sen de videolarla delil topla kimseye göstermeden biriktir. Çünkü belli ki şu an boşanmayyacaksın bari ilerisi için elinde delilin olsun. Bu süreçte sana yapılan eziyetin delilllerini toplayabildğin kadar topla. Boşan dedik diye boşanmayacaksın, ama kendine bu eziyeti yapma. Yine sever sevilirsin. Eziyet sürecini uzatma. Gençliğini o aile ile heder etme. Sonra geç kaldım deyip hiç yapamazsın. Ömrün çöp olur.

Ders 1: kendi ayaklarinin ustunde durmadan , parasi var zengin diye adam olamamis artiklarla evlenirseniz , bi kuafor parasina muhtac hale gelirsiniz.

Adamin annesi edepsiz kismini anlarim da erkekliginin olmadigi bilgisi size nasil ulasti?
Nerden baksan leşş bi hayat.

O kadar uzun ki bikac yeri okudum sadece , para avciliginiz basinizi yakmis . Hayir herkes adami suclamis da , adam bastan belliymis bile bile niye evlendin ? (“Muteahhit”)

Ben uzulmedim , bile bile lades.

yarıya kadar bile okuyamadım, ne var ne yok dökmüşsünüz ama bile bile lades demişsiniz malesef,
Çocukların göremediğini ebeveynler görüyor, başta babanızın sözünü dinleseydiniz keşke, hadi o zaman göremediniz, boğazınızı sıktığında da mı göremediniz, size resmen kasdetmiş, nasıl affettiniz

Kadının konusu 2016’da, 2018’de ikinciyi yapmış sonra durumdakileri kötülemiş çocuklarına kp ismi konulmuş onun da konusu var.

Şaka gibiler.

Artık bu i şiddet ve sevgisiz evliliklerinde çocuk olayını yapmalarını yaşım geçiyor, hazır adam var sevişelim ayrılırsak da çocuklarım olur mantığı ile olduğuna inanıyorum bazen ikinci çocuk yapma olayını babaları aynı olsun diye açıklayan da oluyor.

Bu kadar insanları duygusal sömürerek sonra da kavga edenlerin ailesinin de bir yerden sonra arkasını dönmesini anlıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…