Babalar Ve Kizlari

Zepp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2006
9.312
21
44
BABALAR VE KIZLARI

0 yaşında
Baba : Ne kadar da güzel. Şimdi bu küçücük şey
benim kızım mı? Gözleri de bana ne kadar çok benziyor.
Kızı : Bu gözlerini benden hiç ayırmayan adam
babam olsa gerek.

5 yaşında
Baba : Prensesim benim, güzel kızım.
Söyle bakalım baban sana ne alsın?
Kızı : En çok babamı seviyorum.
Babam, niye annemle uyuyor?
Hep benimle uyusun, başkasını sevmesin.

10 yaşında
Baba : Gittikçe yaramaz oluyor, kime çekti bu kız?
Kızı : Ben babama aşığım. Büyüyünce
babam gibi erkekle evleneceğim.
Babam bu ay harçlığımı arttırır mı?

15 yaşında
Baba : Ne kadar da çabuk büyüdü. Eve de gittikçe
geç kalmaya başladı, bu gidişle başına kötü
bir şey gelecek. Sanırım daha sert konuşmalıyım.
Kızı : Babam yüzünden arkadaşlarımla istediğim
kadar vakit geçiremiyorum. Bana baskı uygulamasından
nefret ediyorum. Ne zaman özgür olacağım?

20 yaşında
Baba : Artık sözümü dinlemiyor. Benden
giderek uzaklaşıyor. Kendi parasını da kazanmaya
başladı ya, bana ihtiyacı kalmadı tabii. Uzun
zamandır tatlı bir-iki laf geçmedi aramızda zaten. Evi de
sürekli erkekler arıyor. Galiba kızım elden gidiyor.
Kızı : Her dediğime alınıyor, beni bir türlü anlamıyor.
Hele geçen gün giydiğim mini eteğe karışmasına
ne demeli? Evden ayrılıp, kendi hayatımı kurmalıyım.
Çocuk muamelesi görmekten bıktım artık!

25 yaşında
Baba : Bir gün bunun olacağını biliyordum.
İşte evleniyor. Zaten aramız eskisi gibi değildi.
Şimdi bir de kocası var. Prensesim beni terkediyor.
Kızı : Böyle bir günde bile o mutsuz ifadeyi
takınmasının ne lüzumu var ki? Biliyorum, onu
bir türlü içine sindiremedi. Bu yüzden yapıyor.
Kendi hayalindeki damat değil ya!
Sanki birlikte yaşayacak olan o.

30 yaşında
Baba : Çok az görüşüyoruz. Daha sık
biraraya gelsek ne iyi olur. Hem torunlarımı
da özlüyorum. Kendi arkadaş çevrelerinden
fırsat bulup da bize gelemiyorlar ki...
Kızı : Babamları da çok ihmal ediyorum galiba.
Yine telefonda çok üzgün geldi sesi.
Haftasonu onlara süpriz yapmak en iyisi.

40 yaşında
Baba : Kızım, benim entellektüel düzeyimi
yeterli bulmuyor. Ona göre çağın gerisinde
düşünüyormuşum. Oysa küçükken derslerine
hep ben yardım ederdim. Anlayamadığı
bütün problemleri bana sorardı.
Şimdi beni beğenmiyor. Bir daha onunla
asla politik tartışmalara girmeyeceğim.
Kızı : Babam giderek daha da çocuk gibi davranıyor.
Sürekli bir şeylerden yakınıyor. Gerçi
son zamanlarda sağlığı da iyi değil ama.
Ya ona bir şey olursa? Zaten hiçbir zaman
dilediği gibi bir evlat da olamadım.

45 yaşında
Baba : Kızımın mutlu bir yuvası olması ne güzel.
Gözüm arkada gitmeyeceğim. Her şeyi
kendi başardı. Onunla gurur duyuyorum.
Kızı : Babam için çok endişeleniyorum. Onu
kaybetmeye hazır değilim. İlaçlarını da hep
ihmal ediyor zaten. Allah'ım onu benden alma!

50 yaşında
Baba : Dünyada mutlu kal kızım !
Kızı : Seni çok özleyeceğim ve arayacağım babacığım.
Şimdi ben kime danışacağım, kim yardım
edecek bana? Ne olur gittiğin yerde çok mutlu ol.
Ve hep yanımda olduğunu hissettir, ne bileyim ben,
arada sırada işaretler yolla mesela.
Ah babacığım! Sensiz nasıl yaşayacağım?

55 yaşında
Kadın : Sen gideli, seni daha iyi anlıyorum babacığım.
Keşke seni hiç üzmeseydim demeyeceğim, çünkü
"keşke"lerin hiçbir şeyi değiştiremeyeceğini biliyorum.
Yine de beni duyuyorsan, lütfen seni üzdüğüm
her gün için çok ama çok pişman olduğumu bil olur mu?
Binlerce gözüyle, boşluktaki adam uzanır, düşsel bir
incelikten onu kendi gecesine alır

keske herkes boyle normal baba kiz iliskisi yasasa. ben yeni bes yasimdada 55 yasimadada bu yazilanalri hic anlamiycam. sadece 55 yasima gelince artik hic olmuycani bilicem

kesinlikle 10 yasima kadar babama asik olan bir kiz cocuguydum, her sabah onun yanina gider usuyorum beni yanina al derdim, beni kocaman kollariyla sarar bacaklariylada sarmalardi. o zamanlar ne kadar mutluydum,surekli gelir gider operdim onu.

ama o yastan sonra onu tanidikca yada birseyleri anlamaya basladikca ondan nefret eder hale geldim. hale bazen sever bazende nefret ederim:KK43:((

keske hersey cok daha farkli olsaydi, keske kucuk oldugum zamanlardaki gibi beni hep opup koklasaydi, yasiniz kac olursa olsun, anne ve baba sevgisine her daim acsiniz:KK43: ben hala onun sevgisine muhtacim mesela, biraz iyi davransa hemen yumusuyorum, ona soguk davrandigim icin kendimi sucluyorum, ama izler var yuregimde, bazende bedenimde:KK43:(((

:bigrazz: benim babamla aram diğer kardeşlerime oranla her zaman çook iyi olmuştur.ne bilim sanki beni daha çok sewiyoo:razz: hap beni daha çok arar.bende ona karşı daha yakınım.evlendiğim zaman ondan ayrılmak bana çok zor gelicek çookk....:eyes:

babamı cok seviyorum ama bana hiç sarılıp öptügünü hatırlamıyorum şevkat görmedim sadece hissediyorum beni sevdiğini kişilik yapısı bu kızmıyorum ama cok ihtiyac duydum ve halada duyuyorum şevkate ilgiye.Annemde pek ilgi göstermiyo artık büyümüşüm çocuk gibi sarılıp öpmesini nie bekliyormusum yalnıs bi düşünce yinede onlar benim herseyim onlarsız bi hayat düşünmek bile istemiyorum.

Bir çocuğun hayatında hele kız çocuğunun hayatında baba çok önemlidir. Karakterini belirleyicidir, özgüveninin gelişmesinin yardımcısıdır. Benim babam gerçekten eşsiz bir babadır bu anlamda. Küçükken öğle tatillerinde eve gelip bizi uyutmalarından tutunda, defter kitap kaplamaya, kır yürüşüyüne çıkmaya, koşmaya, birlikte yemeğe gitmeye kadar herşeyi paylaştım babamla. Şimdi de benim minik oğluma annemle birilkte büyük bir zevkle bakıyor. Geçen yıl kalp ameliyatı olmasına, tansiyon problemi olmasına rağmen tüm zamanını bize adadığı gibi şimdi oğluma da adıyor. Ben bu yüzden babama sadece küçükken değil şimdi de aşığım. Onun gibi birini daha tanımadım hayatımda. Allah uzun ömürler versin babacığıma.

benim annemde babamda ayrı babamı pek gördüğüm söylenemez ama olsun onu çok seviyorum allah eksikliğini yaşatmasın babamla hiç kötü anım olmadı herzaman bana karşı çok sıcak ve sevecendir onuda annemide çok seviyorum:eyes:

Babam yaşama kaynagım benim bi evlat olarak tabiki annemide seviyorum ama babam ayrı , annemle hep problemler yaşadım ama babamla asla öle olmadı bana karşı herzaman anlayışlı ve sevecen oldu tek kızdıgım noktası anneme uyması minik pandam beni seni çok seviyorum

Biz 5 kardeşiz 4 ü kız şu yirmibeşli yaşa acayip güldüm kardeşimi hatırlattı bana. benim babamda en çok beni arar 30 yaş gurubuna pek uymuyorum çok yakınım ve heran beraberiz çünkü. yanlız 25 yaşı ben 23 de yaşadım.. neyseki durumu kötü yapmadan hallettik. küçükken babam bi dolmakalem getirmişti ikinizin dedi. abimde daha büyük ya, bu benim bana almış çünkü beni daha çok seviyor demişti. babama söyledim.. ertesi gün aynısından bana almıştı. hiç unutmam. Canım Babam ya.

Babamla benim aramda da çok güzel bir ilişki vardır ve bu hep böyle olmuştur.İki tane abim var ama her zaman babam beni daha çok sevdiğini ima etmiştir.Sanırım onu kaybetmek beni de çok yıpratır.Allahım anne ve babalarımıza sağlıklı uzun ömürler versin.

babamla 1 aydır aramız çok kötü :KK43: çok üzülüyorum ama bu sefer onun hatası sanırım özrü de ben dilicem kafamçokkarıştı

benim babam rahmetli oldu canim babam nur icinde yatsinnnnn
ama baba konusuna deginince benim evde4yasinda tatlimi tatli cadimi cadi babaya asik bir kizim varrr
tabiki bu arada rakip olarak beni görüyorrrr
beni cokkkkkkkk cokkk seviyormus amaaaa babasini daha cok mus
velede bak bakan büyüden ben asik oldugu babasi canim babacigim diyisi varrr bir görünnnn canimya allah uzun öbür versin hem kizima hem babasinaaaa

X