Babam, korkum, kabusum. Hayatımı yeniden inşa ediyorum hasta ruhum iyileşiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen harika bir kişiliksin, bunu tüm içtenliğim ve psikolog sıfatımla söylüyorum. Son zamanlarda gördüğüm en güçlü insansın.Benzer hisleri paylaşmışız hayat boyu benzer bir aile ortamında büyümüşüz. Aniden ve çok fazla duygulandırdın beni uzun uzun yazamayacak kadar. ne olur artık çok mutlu ol sana diyecebileceğim tek şey bu.

Teşekkürler. Umarım herkes mutlu olur, en çokta mutluluğunun ne olduğunu henüz tatmamışlar...

Bir gülseren budayicioglu tadında Kitap okudum sanki umarim bundan sonraki hayatiniz bu kötü anılara sünger çeker evliliğinizde cok mutlu olun inşallah

Şimdi nasılsın? Hayat nasıl akıyor?
Aslında görünüşte mükemmel iyiyim.
Burada konu açsam bu da dert mi denir.
Hayalim olan yüksek lisansı yaptım bitirdim.
Şuan çalışmıyorum. İstifa edip meslek değiştirmeye karar verdim. Kendime iş kuruyorum.
Evlendim, eşimle çok mutluyum. Tek istisnası evliliğimdeki kayınvalidem oldu. Babamla eş değer nefret ettirdi kendinden.
Şuan aşırı mesafeli bir ilişkimiz var. İdare ediyorum.

Tek sorunum geçmişin izi travmalarım yani psikolojik problemler.
2 senedir iyi bir psikiyatriste gidiyorum. Hala yeni yeni şeyler çıkıyor.
Doktorumun tabiri ile iyileşme durumum bir bebeğin yeni ayaklandığı tekrar tekrar düşüp kalktığı o döneme benziyor. Dehb ve yeme bozukluğum var. Bunlarla mücade ediyorum.
En önemlisi babam öldü.
Şuan bu konu hakkında hissettiğim tek şey huzur.

Yani aslında iyiyim, sadece kendimle problemliyim.

O kadar sıkıntı o kadar yokluk icin basarili olmana p es etmeyip tekrar tekrar mücadele etmene bayıldım.. zümrüdü anka gibisin küllerinden doğup doğup başarmışsın helal olsun diyorum sadece insallah mutluluğun daim olur hedeflerin gerçekleşir ...

Hikayeniz beni çok üzdü. Ama sonunda iyi olmanıza çok çok sevindim. İnşallah daha güzel daha mutlu huzurlu bir hayatınız olur. Bunu kalpten diliyorum canım

Okumuş bir kadın olarak aşık oldugum için evlenip Türkiyeye geldim 5sene çok güzel mutlu bir evliliğim oldu. Sonra eşim iş değiştirdi yeni hayata adım attık daha güzel olacaktı derken 1 defa aldattı. Kendi aileme söyleyemedim kınayacaklar kendin sevdin seçtin gittin diye. Kaynanamgil de kadın kısmı susar, ilk bahtım altın tahtım, yastık değiştirmekle baht değişmiyor. Kocan eninde sonunda dönüp gelecek kimseye bişey söyleme diye baskı yaptılar. Kızım 3 yaşındaydı. Sustum. Evet pişman oldu döndü, ben rol yapıyordum artık herşeyi bilip susmak çocuğun için çok ağır bir durum. Çocuğumuza karşı ilgiliydi değiştiğini düşündüm. Söyleyip ortalığı bulandırmayım dedim. Sustukca o herhalde benim ezik oldugumu onsuz yapamayacağımı falan düşündü. 2ci defa aldattı yine herkes sus otur aman ne olacak derken. Bu defa susmadım, ben deneme tahtasımıyım? Bide aldattığı kadınlar keşke hayat kadınları olsaydı. İlk aldattığı da dışarıdan gördüğün kadarıyla iyi düzgün aile kızı idi. İkincisi de kendisi gibi polis kız. Ve ikincisiyle ilişkisi hala devam ediyor, bizde boşanma arifesindeyiz. Zerre pişmanlık yok içimde, tek pişmanlığım keşke ilk yaptığında susmasaydım. Kızımızı da ayda yılda bir telefonla 2 dakikalık arıyor. Hiç bir zaman kızıma kötülemedim babasını, kendi beni dövdüğüne şahit oldu. Söz vaktine çeker derler. Geçen sene bugündü 13 şubat asla unutmayacam, sevgilisi o polis hani başımız sıkıştığında koştuğumuz polis varya iyileri tenzih ederim o polis kızın doldurmasıyla gelip eve beni dövdü.
Şimdi bazen aklıma şey geliyor ya kızım keşke susup oturaydın babasız büyümeseydim derse diye gelecekte.?İnşallah öyle şeyler düşünmez kızım. Bana çok düşkün kızım. Umarım gelecekte kızım da mutlu kendi ayakları üstünde duran mutlu bir insan olur.

Maalesef bir kere yapan tekrar yapıyor.
Daha fazla keşke demeyip doğrusunu yapıyorsunuz.
Eğer susup otursaydınız o zaman çocuğunuz susup oturmayı tavsip ederdi.
Çünkü siz susup oturması gerektiğini öğretmiş olurdunuz. Tıpkı size söyleyen insanlar gibi.
Baba hakkında doldurmuyorsanız sizlik bir durum olmaz. Dert etmeyin sizi anlayacaktır. Sizin suçunuz değil...
Keşke benim anneminde boşanacak cesaret olsaydı da babam hayatımızda olup bizi mahvetmeseydi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…