Babam ve Sevgilim..

babam şimdide biliyo,görüşmeye gittiğimi,akşam iş çıkışı beni alıyo geç gelicem diye arıyorum hiç sorun yapmıyo..şimdilik öyle düşünüyorum ama inş dediğin gibi olmaz canım :2:

şu babamla konuşma işini halletseydim gerisi kolay olacak inş :18:

benim babam çok tersti erkek arkadaş durumlarına ama bir baba olarak sunu düşünmesi lazım

kızım onla bunla gezmiyor ciddi bir ilişkisi var nışanlanmak istiyor. Bu düşünce çok önemli.

Babam nişanlandıktan sonra çok değişti daha ılımlı olmaya başladı bazen eğlenceye giderdik gece dönerdim 1 gibi beni bekler yle yatardı ( annem bunu duyunca inanamadı 15 yıl vli kaldılar babamın böyle birşeye izin verecegie asla inanmazdı )

Anlıcan kişiden kişiye değişiyor ben nişanlanınca cok rahatladım aileler öyle sık sık gidip gelmiyor

Benim için en önemlisi aileme laf gelmemesiydi biri bişi dediğinde (bilirsiniz eski mahalleleri ) babam " kızım nişanlı" diyebilsin istemiştim.

Öylede oldu çok şükür şimdi evliyim

ABi an önce babanla tüm düşüncelerini paylaş kendi kendini doldurma kendi kendine düşünme

ne konuşacagınıda önceden planlama zaten konuşmaya başlayaınca konuşuyorsun

Konuşmak sana ii gelecek

Eskiden bende bekleriz ne olacak ki diyordum, hemen evliliğe de yanaşmıyordum üstelik, şimdi düşünüyorum da söz, nişan zaten evliliğe giden yolda birer aşamadır. Erkek arkadaşının yaşına söz, nişan ne gibi bir katkı sağlayabilir onu da anlayamadım? Hayırlı işler uzatmaya gelmez diyen herkese de hak vermeye başladım, ne kadar uzarsa süreç, ilişkilerin de o kadar laçkalaşma, cıvıklaşma ihtimali oluyor, her kafadan bir ses çıkıyor derken herkesin en çokta çiftlerin canı sıkılıyor, yıpranıyorlar. Bu yüzden uzatmama yoluna gidiliyor.

O kadar rahatlattınki benii anlatamamm bugun en geç yarın anneme söyliyim açsın konuyu ve açıkca fikrimi dile getireyim..

haklısın ama o zamanda bütün sülalem duyduu,gezmem tozmam laf oluyo artık

arkadaşım ben bir buçuk yıl nişanlı kaldım neler çektik eşimle. çok sıkıntılı bir dönem ne kadar kısa olursa o kadar iyi.. ailen zaten bırak dememiş görüşmene de engel değiller bence nişan yapmayın. bu sefer herkesin (düğün ne zaman ) sorularıyla o kadar bunalıyorsun ki... ben öyle olmuştum en azından çok uzun nişanlı kalmak iyi değil işin cılkı çıkıyor aileler de problem olabiliyor.. yok neden ziyaret etmediler neden bizi aramadılar nasıl dünürlük neden ilgisizlik var nedenler hiç bitimiyor anlayacağın.

Evlilik yolunda her evre farklıdır. Sevgililik dönemi, sözlü yada nişanlılık dönemi, evlilik dönemi, çocuk dönemi vs.. Ben 7 sene sonunda evlendim, 3 yılda nişanlı kaldım.. Nişanlılık döneminin uzun olmasında bir sakınca yok bence. Annesiyle tanışıyor olabilirsin ama araya resmiyet girdiğinde herşey farklı bir boyut kazanabilir. Tanıma açısından iyi bile olabilir. Dışardan bakıldığında olmaması için hiç bi neden görünmüyor gelip konuşulmasında fayda var bence.

Son düzenleme:
haklısın ama o zamanda bütün sülalem duyduu,gezmem tozmam laf oluyo artık

Benim babam çok karşıydı sevgilim olmasına, ama şimdi tanıştırdık, biz gittik derken 1,5 senedir arada hiç birşey yokken flört etmeye devam ediyoruz, bende diyorum zaten bu hali bile sıkıntılıyken, yani işin içine aileler girdiğinde bir tuhaf oluyor, illa ki farklı olanlar vardır ama, o bişey söylüyor, bu bişey söylüyor derken çatışmalar, tartışmalar..

Ya aklından geçeni yapacaksın, ya da babanın sesine kulak vereceksin, tercih senin tatlım..

O kadar rahatlattınki benii anlatamamm bugun en geç yarın anneme söyliyim açsın konuyu ve açıkca fikrimi dile getireyim..

ne demek emin ol doğrular bunlar

İnan konuşunca rahatlayacaksın ve bu kadar içine dert edecek bişi olmayacagını göreceksin.

Bence 1.5 sene nişanlı kalacaksan bunu çok güzel sekilde değerlendirebilirsin.

Çeyiz için alacagın seyleri daha rahat bir xzamana yayarsın çalşır paranı biriktirirsin

öyle yemek yapmayı öğreneyim falan derdin olmasın evlenince ister istemez yapıyorsun öğreniyorsun

Ama babanı kırma emin ol oda maddi durumunu göz önünde bulundurarak sana bu sekilde cevap veriyor.

Bir baba kızını en iyi şekilde evlendirmek ister evlendirirken bileziğini takmak ister ve bir çok seydaha

Yani senin düşünemediğin seyleri baban düşünerek cevap verir.

Benden snaa en büyük tavsiye sakın karşı tarafa kendi aileni ezdirme hani demişsin ya erkek tarafı acele ediyor.

Bu gibi durumlarda ailem bu sekilde uygun görüyor de babamın bildiği birşey var de eğer aksini yaparsan ömrün boyunca kaldıramayacagın laflarla ezilebilirsin. (ben yaşamadım ama yaşayanı gördüm cnm )

herkes kendi yaşadığına göre nişanlı kal yada kalma der sana ben sıkıntılı günler geçirdim sadece iki ay nişanlı idim ama eskilerde zaten çok uzun tutmazmış nişanlılık süresini bence uzun 1 seneyi çok geçecek ise tanışmayı ertelemekte fayda var. Çünkü araya bayram seyran girecek bunlar aileler olarak görüşülmesi gerekli zamanlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…