Babam ve Sevgilim..

2e14ekim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2014
93
23
Arkadaşlar meraba,uzun süredir bu sitedeyim ama kullanıcı adımı unuttuğum için yeni hesapla geldim :KK43:
şimdi sorun şu, 3 yıldır birlikte olduğum biri var, ben 21 o 27 yaşında askerliğini vs kısa dönem yaptı geldi..
Geçen yıl anneleri tanıştırdık,şimdide ailecek tanışmak istiyolar,adı konsun artık diyolar..
babam bu kadar detaylı bilmiyo sadece görüştüğüm biri olduğunu biliyo,banada erkek arkadaşımın annesi nisan ayında gelmeyi düşünüyoruz dedi.bizde annemle babama söyleme kararı aldık.
Önce annem konuştu,ben bu sene düğün yapamam demiş,ki bende istemiyorum bu sene..seneye kalacak düğün bu kezde 1.5 yıl nisanlı kalmış olacaklar çok zor demiş..İsterse gelsinler ama ilerde çok sorun yaşayacaklar demiş..var mı uzun süre nişanlı kalan ?
ayrıca bu akşam aile toplantısı olacak hep birlikte konuşulacak,ben istiyorum dersem nisanda gelecekler..ama haklısın baba daha erken dersem 8 ay falan daha beklemek durumunda kalıcaz..
Siz olsanız napardınız,nolur yardım edin :KK43:
(ki babam hariç bütün sülalemde biliyo,dedem dayılarımm vs vs.. )

Arkadaşlar meraba,uzun süredir bu sitedeyim ama kullanıcı adımı unuttuğum için yeni hesapla geldim :KK43:
şimdi sorun şu, 3 yıldır birlikte olduğum biri var, ben 21 o 27 yaşında askerliğini vs kısa dönem yaptı geldi..
Geçen yıl anneleri tanıştırdık,şimdide ailecek tanışmak istiyolar,adı konsun artık diyolar..
babam bu kadar detaylı bilmiyo sadece görüştüğüm biri olduğunu biliyo,banada erkek arkadaşımın annesi nisan ayında gelmeyi düşünüyoruz dedi.bizde annemle babama söyleme kararı aldık.
Önce annem konuştu,ben bu sene düğün yapamam demiş,ki bende istemiyorum bu sene..seneye kalacak düğün bu kezde 1.5 yıl nisanlı kalmış olacaklar çok zor demiş..İsterse gelsinler ama ilerde çok sorun yaşayacaklar demiş..var mı uzun süre nişanlı kalan ?
ayrıca bu akşam aile toplantısı olacak hep birlikte konuşulacak,ben istiyorum dersem nisanda gelecekler..ama haklısın baba daha erken dersem 8 ay falan daha beklemek durumunda kalıcaz..

Babanın bu sene düğün yapamam demesinin nedeni nedir ?? MAddi anlamda mı ? yaşının küçük olması nedeni ile mi ne ??

Ben 1.5 sene nişanlı kaldım (eşimle kendimiz isteik ) Zordan kastı ne insanların bilmiyıorum ama zorluğu su ki artık bi an önce sevdiğin insanla evlenmek istiyorsun

Bence kendinide hazır hissetmiyorsan bekle evlilik sevgililkten farklı bir durum elbette hiç bir zmaan hazır hissedemessin çünkü bir ev senin ellerinde olacak ama bu soruları kendine sor bence ne istiyorsun ???

Hakkında hayırlısı olsun cnm

Sende zaten bu sene evlenmek istemiyosun , ama nisanli kalmakta bir sorun yok ...

Nisanlilik donemi guzeldir , hem daha yakindan taninis olursunuz birbirinizi ..
Hemde daha rahat gorusursunuz... evliler bile sorun yasiyor nisanliykende elbet yasiyacaksiniz...

Babana istedigini soyle bence.. eger nisanli kalmak istiyosun 1,5 sene..

valla büyüklerin dediğine göre nişanla düğün arasını uzun tutmak iyi olmazmış. Ben de etrafmdaki gözlemlerim ve kendi nişanlılık sürecimi ele alırsak hak veriyorum buna. Biz 3 ay nişanlı kaldık ama ne çektik biz biliyoruz. Herkes karışıyor, aileler geriliyor... Nişanlılık süreci 6 aydan çok olmamalı derdi annem, hak verdim. Bence o kadar uzun tutmayın ama aileler de biliyormuş baban da bilecek. Bu kez de görüşmene gidip gelmene laf edecek. Bu saatten sonra eskisi gibi rahat da takılamazsın. Karışık bi durum

Bende bu şartlarda 1.5 sene nişanlı kalacağım ve onun öncesinde 1 sene sözlü.. Sorun yapmıyormuyum yapıyorum ama o benden kaynaklı biran önce sevdiğim insanla evlenmek istiyorum o yüzden.. Onun dışında çevren nasıl bilmiyorum ama mutlaka soru yağmuruna tutulacaksın.. Sen herşeyi düşün kendi kararını kendin ver.. Ever üstesinden gelirim diyorsan nişanlan =)

2 sene nişanlı kaldık hiç de sorun olmuyor..

1.5 yıl uzun bir süre değil nişanlılık için ama genelde duyduğum ne kadar kısa olursa o kadar iyi olur şöyle yapın derim bir orta yolu vardır bu işin yaz gelsin geçsin kış gelmeden yapalım dersiniz baban sonbahar gibi olur 1 sene 10 ay gibi bir zaman dilimi rahat rahatta yetişir her şey hem babanı kırmamış olursun birkaç aya rahat rahat hazırlanırsınız karşı tarafta anlayışla karşılayacaktır kız evi naz evi olsun o kadar :KK23::112:

Babanın bu sene düğün yapamam demesinin nedeni nedir ?? MAddi anlamda mı ? yaşının küçük olması nedeni ile mi ne ??

Ben 1.5 sene nişanlı kaldım (eşimle kendimiz isteik ) Zordan kastı ne insanların bilmiyıorum ama zorluğu su ki artık bi an önce sevdiğin insanla evlenmek istiyorsun

Bence kendinide hazır hissetmiyorsan bekle evlilik sevgililkten farklı bir durum elbette hiç bir zmaan hazır hissedemessin çünkü bir ev senin ellerinde olacak ama bu soruları kendine sor bence ne istiyorsun ???

Hakkında hayırlısı olsun cnm

hem maddi hem manevi anlamda..çünkü babam görme engelli ve beni güvence olarak görüyodu sanırım..
evlenmek için hazır hissetmiyorum ama artık adı konsun istiyorum,onun yasından ötürü aileside öyle istiyo aradayım :KK43::44:

Sende zaten bu sene evlenmek istemiyosun , ama nisanli kalmakta bir sorun yok ...

Nisanlilik donemi guzeldir , hem daha yakindan taninis olursunuz birbirinizi ..
Hemde daha rahat gorusursunuz... evliler bile sorun yasiyor nisanliykende elbet yasiyacaksiniz...

Babana istedigini soyle bence.. eger nisanli kalmak istiyosun 1,5 sene..

Yaşamadığım için bilmiyorum o süreç nasıl olur,oda haliyle korkuyo nasıl bi aile vs diye..
oof of ne diycem napıcamm,erkek arkadaşımda bana bırakıyo,sen nasıl istersen öyle olsun diyo..

valla büyüklerin dediğine göre nişanla düğün arasını uzun tutmak iyi olmazmış. Ben de etrafmdaki gözlemlerim ve kendi nişanlılık sürecimi ele alırsak hak veriyorum buna. Biz 3 ay nişanlı kaldık ama ne çektik biz biliyoruz. Herkes karışıyor, aileler geriliyor... Nişanlılık süreci 6 aydan çok olmamalı derdi annem, hak verdim. Bence o kadar uzun tutmayın ama aileler de biliyormuş baban da bilecek. Bu kez de görüşmene gidip gelmene laf edecek. Bu saatten sonra eskisi gibi rahat da takılamazsın. Karışık bi durum

Zaten şimdiden bi baskı var,hergün biri arayıp soruyo e herkes biliyo daha neyi bekliyolar tanışmak için diye :KK43: ki dediğiniz gibi babamla konuştuktan sonrada rahat olamıycam,görüşmeye gidip gelmeme karışabilir..sonuçta sevgilim olduğunu bilecek,geri kafalı biri değil ama ne kadar tahammül eder buna :KK43:

ben tam 1 yıl nışanlı kaldım hiç bir sorun yaşamadık çok şükürhem babanı kırmayacak hemde kendi isteklerinide içine katarak bir yol izlemelisiniz. görüşme zamanını nisan değilde haziranda yapın sonbahara nışan takın haziran gibide düğün yaparsanız çok uzun bi süre olmaz

hem maddi hem manevi anlamda..çünkü babam görme engelli ve beni güvence olarak görüyodu sanırım..
evlenmek için hazır hissetmiyorum ama artık adı konsun istiyorum,onun yasından ötürü aileside öyle istiyo aradayım :KK43::44:

anladım canım

ama nişanlılık kötü değil eskisi gibi kıyı köşelerde evine bırakma olmuyor, telefonunla gizli gizli konuşmak zorunda kalmıyorsun (tabi uluortada konuşmuyorsun ) ailelerde sorun yaşanabiliyor ancak bazı seyler sizin elinizde herşeye muhalefet etmeyeceksiniz.

Hem şuna inan kaderinde varsa öylede böylede evleneceksiniz hayırsızsa zaten Allahım evlenmeden önce bozsun

ben tam 1 yıl nışanlı kaldım hiç bir sorun yaşamadık çok şükürhem babanı kırmayacak hemde kendi isteklerinide içine katarak bir yol izlemelisiniz. görüşme zamanını nisan değilde haziranda yapın sonbahara nışan takın haziran gibide düğün yaparsanız çok uzun bi süre olmaz

Haklısın aslında..
Çok sağol yorumun içinn..

anladım canım

ama nişanlılık kötü değil eskisi gibi kıyı köşelerde evine bırakma olmuyor, telefonunla gizli gizli konuşmak zorunda kalmıyorsun (tabi uluortada konuşmuyorsun ) ailelerde sorun yaşanabiliyor ancak bazı seyler sizin elinizde herşeye muhalefet etmeyeceksiniz.

Hem şuna inan kaderinde varsa öylede böylede evleneceksiniz hayırsızsa zaten Allahım evlenmeden önce bozsun

babamın üzülmesine dayanamam sorun orda sanırım..üç gündür kendimi yedim bitirdim ama Allaha şükür babamda bana karşı hiçbi değişiklik yokk,arkasını dönmedi,tavır almadı bana..
Babamla nasıl konuşcam pkıı sinir stres oluyorum düşndükce :44:

Zaten şimdiden bi baskı var,hergün biri arayıp soruyo e herkes biliyo daha neyi bekliyolar tanışmak için diye :KK43: ki dediğiniz gibi babamla konuştuktan sonrada rahat olamıycam,görüşmeye gidip gelmeme karışabilir..sonuçta sevgilim olduğunu bilecek,geri kafalı biri değil ama ne kadar tahammül eder buna :KK43:

ben 9 yıl ist da yalnız yaşadım nişanlanınca ailemin yanına geldim düğünde orda olacağı için hem vakit geçiririm hem de düğün hazırlığı yaparım diye. babam modern anlayışlı bi adam olmasına rağmen nişanlıyken zar zor görüştüm zırt pırt ararlardı nerde kaldın eve gel diye. Kaldı ki ben İst gece 12 de 1 de eve gelirdim o saatlerde geldiğimi de bilirlerdi arkadaşlarla gezdim derdim bişey demezlerdi. Nşanlı olunca bi tuhaflaştılar garip baskılar filan. Yaşım olmuş 28 babam izin vermiyor diye çıkamıyorum habersiz çıkıyorum filan, nişanlım söyleniyor bu ne böle koca insansın 3 ay sonra evlenicez niye izin vermiyor bıdı bıdı bıdııı... Nişanlımla annemlerin arasında kalmıştım, koptu kopacak duruma gelmişti inanki.

sıkıntı yaşanıyomu peki,aileler ne sıklıkta gelip gidiyo birbirine ya da nasıl olur bunun prosedürü ?

tamamen tercih meselesi .. uyuma baglı .. :KK16:
canım prosedürü yok bunların kiiiiii ..:KK36:
sakin ol en önemli senin mutlu olman .. :123:

nişanlım hafta 1,2 kere gelirdi,bayramda falan giderdim bende .. :KK55:
onları davet ederdik ayda bir 2 ayda bir duruma göre tatlımm
:KK49::KK49:

Ben napiyim o zaman:21: üç senedir nişanlıyim okullarımızın bitmesini bekledik simdi bir de askerlik var olcak dört sene hem nişanlılik donemi güzeldir biz pek sorun yaşamadık özlem disinda hakkinizda hayırlısı olsun

X