Babam Yüzünden EŞimle Boşanıyoruz, Canım Çok Yanıyor :(

Sahsen ben esimi cok seviyorsam yuvamizin yikilmasini hic kimse icin bosanmazdim istedigi kadar arasin esimi vs ailesini onlara babamin tutarsiz bir kisiligi oldugunu maalesef elimdende birsey gelmedigini bu yüzden beni mazur görmelerini rica ederdim egerki anlayis gösterirlese ne ala göstermezlersede kndileri bilir ben aciklamami yapmissam benden cikmistir bu baba mevzusu ayrica babamada ne kadar rahatsizlik verdigini egerki devam ederse onunla butun baglarimi kopartacagimi söylerdim ve mutlu mutlu evlilgime devam ederdim esinizde sanki bahane ariyormus gibi hemen atlamis bosanalim mi sorusuna demek ki senin sevdigin kadar o seni sevmiyormus yoksa böyle bence basit seyleri bahane edip seven kalbler birbirinden kopamazlar

o kadar sinirlendim ki, babanız çok afedersiniz ama yaşamasaymış keşke şu an resmen hayatınızda bi sıkıntı olmadan mutlu mesut ailenizle devam edecekmişsiniz yolunuza. inanamıyorum bu eziyete bu rezilliğe, iyiler erkenden göçüp gidiyor kötüler de böyle geberene dek bela oluyor insanın başına işte.

Ee be canim bı dur dram dram bı yere kadar helal olsun kendini yetiştirmiş geliştirmiş bir kız dedim oraya kadar güzel gidiyordun bak şimdi pasif bir annen var bu alkoligi bırakıp merdiven silse sen ve kardeşin bu travmaları yaşamadan büyüseniz iyi olurmuş kardeşinin sorunları hep çocukluk travmalari artı en büyük hatan ben böyle bir aile kurmayacagim diye hedef noktani böyle yapman bunu kim dese bı degisigi oluyor bir sonraki hatan elin adamına o eşine ve ailesine bu kadar guvenmen bak şimdi baban alkolik annen pasif olabilir aile seçilemez senin bunda bir suçun yok oteleyen ve sana bunu hissettirenin alnını karislarim.Sen eş ailesini aile bilmeyecektin elle gelen düğün bayram eşine bak bak bak neler biriktirmiş içinde nasilda yarandan vuruyor seni goruyormusun babanla görüşmek konuşmak zorunda değilsin yok boynunun borcu Korkma Allah baba hakkı diyerek Allah adaletlidir o herşeyi bilir bak sevgili konu sahibi biliyorum dinlemeyeceksin belki beni ama seni yarandan vuran kocana dönme bu ezikliği omurboyu kullanacak o sana karşı artık güçlü dur evladına işine Allah'a dostlarına sığın bir gün niye böyle yazdığımı umarım anlarsın.

İstemese ayrilmaz o eşin hadi oradan sen ne kadar iyisin ya sarsmak istiyorum seni hemde nasıl ve nasıl birşeyler buldum hikayende kendimden o onu demiş yok duzenli aile hayatı yokmuş yok öyleymiş yok sevgili kayınbaba ve kayınvalide millet ne demiş öyle ha....ve sevgili eş vicdan numara yapıyor dünden razı boşanmaya zaten kafasında hep alttan alta bunu kuruyordu yoksa kim durur ya sevginin ailenin eşin çocuğun önünde...sen neyi sakladınki millet neler yapıyor ya sucmu vicdanın ve mantığın arasında kalmak lütfen kendini suçlamayı kes ......Niyeti olmayan adam böyle yola çıkmayı kabul edermi ah konu sahibi ah gerçekleri Allah şu mübarek Ramazan hatırına sana göstersin ciddiyim baban neyse ne gelip benzinmi döktü evinize carpsinlar suratina telefonu ne alaka

Ee be canim bı dur dram dram bı yere kadar helal olsun kendini yetiştirmiş geliştirmiş bir kız dedim oraya kadar güzel gidiyordun bak şimdi pasif bir annen var bu alkoligi bırakıp merdiven silse sen ve kardeşin bu travmaları yaşamadan büyüseniz iyi olurmuş kardeşinin sorunları hep çocukluk travmalari artı en büyük hatan ben böyle bir aile kurmayacagim diye hedef noktani böyle yapman bunu kim dese bı degisigi oluyor bir sonraki hatan elin adamına o eşine ve ailesine bu kadar guvenmen bak şimdi baban alkolik annen pasif olabilir aile seçilemez senin bunda bir suçun yok oteleyen ve sana bunu hissettirenin alnını karislarim.Sen eş ailesini aile bilmeyecektin elle gelen düğün bayram eşine bak bak bak neler biriktirmiş içinde nasilda yarandan vuruyor seni goruyormusun babanla görüşmek konuşmak zorunda değilsin yok boynunun borcu Korkma Allah baba hakkı diyerek Allah adaletlidir o herşeyi bilir bak sevgili konu sahibi biliyorum dinlemeyeceksin belki beni ama seni yarandan vuran kocana dönme bu ezikliği omurboyu kullanacak o sana karşı artık güçlü dur evladına işine Allah'a dostlarına sığın bir gün niye böyle yazdığımı umarım anlarsın.
Konu sahibi buraya bunı bırakıp gitmiş daha başka sözü yok 😆 seneler olmuş bende sabırla okuyup bitirdim sonra farkettim. İnsan bir demez mi canım ne oldu bitti sonra?

Ya öyle şey olur mu hic ? Tamam baba baba degil de esin nasil boyle cart diye bosaniyor. Sen mi aratip para istetiyorsun? Kusura bakma da esine bahane olmus. Engelleyelim der toplu halde engeller soran olursa da benim babam degil ben görüşmüyorum der geçelim derdiniz. Bak mesela ben evliyken benim dolandırıcı bir kuzenim vardı. Bunu utandığım için eski eşimden saklamistim. Geldi bize geçerken tam bir ay kaldı adam. Eşimin arabasını aldı markete diye bir hafta gelmedi. Isyerine gidip adına saçma sapan ihalelere teklif vermiş. Ondan sonra kartımdan sürekli nakit çekilmiş eşime gelmiş mesaj o zaman sordu eşim bu üç oldu paraya mı ihtiyacın var diye. Ben şaşırdım meğer çekip yerine koyuyomus. Onun da üstünü örttüm. En son abisi geldi abisinin kartını alıp çekmiş yerine koymuş adam yurtdisina memleketine dönerken havalaninda kalmış aradı kaldım burada diye. Ben dedim kuzenim çekmiştir. Adam dedi ki neden madem böyle biri uyarmadin beni. O zaman aklım neredeydi bilmiyorum. En son eski eşim çağırmış çocuğu ve demiş ki al bu çek senin bu da uçak biletin. Sen dön evine bu para da seni iki ay idare eder karimdan ve bizden uzak dur. Benim haberim bile yıllar sonra oldu. Daha kaybolan alyansi ve o zaman yeni çıkan ilk iphonedan bahsetmedim. Adam bana hediye almıştı onu da çalmış. Ben bulamadim dedim tamam dedi anladı. Onu da satmış birine. Ama adamla anlasamiyorduk o yüzden bile bir kere bosanalim demedi. Rezil olduk ailesine üstelik. Ayrıca başka bir arkadaşımın manyak bir babası vardı içip içip kapıya dayanirdi bir gün dayanmış kapıya ve damat çıkınca dövmüş adamı. Adam da baba diye elini kaldirmamis kası gözü yarılmış. O adam da bosanmadi. Baban baban olsun git disarda nazardan yap ama ben görmek istemiyorum dedi. Yani baban ofsayt ama esin de hiç çok iyiyiydik seviyorduk falan diye iyi değil güzelim. Esin seviyor olsa senin suçun olmayan böyle birşey de ayrılmayı göze almaz. Üstelik çocuk varken. Benim eski eşim de öyle bencil egoist bir adamdır ama bu mesele için asla bosanmayi düşünmezdi bile. Bence sen babandan kurtul ve eşine de sakın mahçup hissetme. Mahçup olması gereken o bu olayı kullanıp ayrılmış.

X