Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcım ve taciz olayı

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
tabiki cahillik kadının yaptığını ve benimde yaptığım büyük cahillik oldu ergenlik çağında çocuğu olan birine kızımı baktırmam. bundan dolayı asla kendimi affetmeyeceğim. ama önemli olan bundan sonrası inşallah kızımın psikolojisini düzeltebiriz şuan okadar çıkmazda görüyorum ki kendimi. niye daha önce farketmedim niye engel olamdım niye bıraktım ama çalışan anne olupta insanın çocuğuna bakacak kimsesi olmaması çok zor...:18:

Kendinizi boş yere suçluyorsunuz.. Siz böyle olacağını nereden bilecektiniz ki. İçinde bulunduğunuz durumu anlıyorum ama önce siz güçlü olmalısınız.. Dediğim gibi bunu erken farketmeniz çocuğunuz için çok büyük bir şans. Gerçekten iyi bir destek alırsa halolacaktır siz içinizi ferah tutun. Siz şuan anne yüreğiyle endişeleniyorsunuz ama ben çevremden duyduğum ve edindiğim bilgilerle sizi bilgilendirmeye çalışıyorum.

Kendinizi boş yere suçluyorsunuz.. Siz böyle olacağını nereden bilecektiniz ki. İçinde bulunduğunuz durumu anlıyorum ama önce siz güçlü olmalısınız.. Dediğim gibi bunu erken farketmeniz çocuğunuz için çok büyük bir şans. Gerçekten iyi bir destek alırsa halolacaktır siz içinizi ferah tutun. Siz şuan anne yüreğiyle endişeleniyorsunuz ama ben çevremden duyduğum ve edindiğim bilgilerle sizi bilgilendirmeye çalışıyorum.

güçlü olmaya çalışıyorum kızım için inşallah bunlarıda atlatacağız bana destek olduğunuz içinde çok teşekkür edrim

tabiki cahillik kadının yaptığını ve benimde yaptığım büyük cahillik oldu ergenlik çağında çocuğu olan birine kızımı baktırmam. bundan dolayı asla kendimi affetmeyeceğim. ama önemli olan bundan sonrası inşallah kızımın psikolojisini düzeltebiriz şuan okadar çıkmazda görüyorum ki kendimi. niye daha önce farketmedim niye engel olamdım niye bıraktım ama çalışan anne olupta insanın çocuğuna bakacak kimsesi olmaması çok zor...:18:

Bence kızınızın yaşı küçük olduğu için ileride bilinç altında yer etmeyecektir hatırlamayacağını düşünüyorum.Şuan psikolojik destek alıyor olmasınında büyük yararı olacaktır.Şuan kızınızın evde o kişiden öğrendikleri uygulamasından vazgeçirmek için ilgisini farklı şeylere yöneltmeye çalışsanız.Yeni oyuncaklar alsanız mesela yada ilgisini çekecek değişik oyunlar bulun.Onları oynayın evde.Kısa zamnda unutacaktır diye düşünüyrum.İnşallahta öyle olur.Ama kadın bana hiç tekin gelmedi en kısa zmanda oradan taşınmanızı tavsiye ederim.Hatta kızınızıda kreşten alıp kendiniz bakma imkanınız varsa şu an daha güvenli olacaktır.

Bence kızınızın yaşı küçük olduğu için ileride bilinç altında yer etmeyecektir hatırlamayacağını düşünüyorum.Şuan psikolojik destek alıyor olmasınında büyük yararı olacaktır.Şuan kızınızın evde o kişiden öğrendikleri uygulamasından vazgeçirmek için ilgisini farklı şeylere yöneltmeye çalışsanız.Yeni oyuncaklar alsanız mesela yada ilgisini çekecek değişik oyunlar bulun.Onları oynayın evde.Kısa zamnda unutacaktır diye düşünüyrum.İnşallahta öyle olur.Ama kadın bana hiç tekin gelmedi en kısa zmanda oradan taşınmanızı tavsiye ederim.Hatta kızınızıda kreşten alıp kendiniz bakma imkanınız varsa şu an daha güvenli olacaktır.

dr değil ama başhemşire aynı şeyi önerdi çocuğunuzla oyunlar oynayın patates baskısı yapın bebekleri banyoya girip yıkayın bebeklerine külot giydirin çıkarmak isterse "hayır! sen bakamazsın orasını sadece annesi görebilir" deyin külodunu asla başkasının yanında çıkarmaması gerektiğini söyleyin bu babası bile olsa dedi erkeklerin kucağına oturtmayın bu dedesi ve babasıda dahil dedi. uyguluyoruz bakalım inş. unutur

dr değil ama başhemşire aynı şeyi önerdi çocuğunuzla oyunlar oynayın patates baskısı yapın bebekleri banyoya girip yıkayın bebeklerine külot giydirin çıkarmak isterse "hayır! sen bakamazsın orasını sadece annesi görebilir" deyin külodunu asla başkasının yanında çıkarmaması gerektiğini söyleyin bu babası bile olsa dedi erkeklerin kucağına oturtmayın bu dedesi ve babasıda dahil dedi. uyguluyoruz bakalım inş. unutur

Evet bunlar uygulanabilir.Kızınız ın yaşı küçük olduğu için çabk unutacaktır.Ve ilgisini başka yöne çekmek kolay olacaktır.Ama siz çalışıyorsunuz sanırım.Şu ara kızınızın ilgiye çok ihtiyacı olduğu bir dönem.Gerekirse senelik izin kullanmanızı tavsiye ederim.İnşallah en kısa zamanda atlatırsınız.Gerçekten çok kötü bir zamndayız artık çocuk yetiştirmek iki katı zor.Kerndinizide suçlamayın nereden bilebilirdiniz.

Kendini suclama sakin, neticede kim ister böyle olsun?
Ama kresler cok pahalimi? Neden bir kadin tarafindan bakilir cocuklar?
Merak ettim , zira Türkiye`de yasamiyorum.
Bence bir cocugun kres`e gitmesini daha uygun buluyorum, cünkü orda baska cocuklarla ve en önemlisi yasitlariyla oynamasi cok
önemli.
Insallah büyüynce hic bir seyi hatirlamaz.

inanmıyorum bu nasıl birşey. artık 12 yaşındaki çocuklarda sapkınlaşmaya başladı.
ama çocukta kabahat yok. onu yetiştiren ailede var hata.
kesinlikle şikayetçi olun diyorum. kıyamam ben kızına umarım bunu unutur.
çalışan anne olmak ne zor.
benim oğlumda kreşte çok şükür memnunum.
evde biriyle bırakmam çok zor. rabbim yardımcınız olsun.

yazdıklarını tüylerim diken diken okudum allahım ne günlere kaldık küçücük çocuklar neler yapıyor.kızınız için en doğrusunu yapıyorsunuz destek çok önemli bu konuda,en kısa zamanda yaşadıklarını unutur inş..o anneye söyliyecek bişey bulamıyorum en ağır cezaları alır umarım:KK47:bence şikayet edin...

fiziksel bir temas olmuşmu diye dra götürmedim açıkcası. psikiyatrda beni öyle bir şeye yönlendirmedi. kadın çocuğumu onlarla asla yalnız bırakmadığını... vs. söylüyor kendini savunuyor ama tabiki en büyük suç kadında sonuçta biz ona emanet ettik ama o koruyamadı. daha önce kızım kadının evindeyken eşim kadını pazarda görmüş kadın inkar ediyor tabiiki

off cok gecmıs olsun cok üzüldüm calısan annelerın cocuklarına cok üzülüyorum kendı cocugum dahıl allahım korusun hepsını
sıkayet durumunu bılemıycem tabıkı sıkayet edılmelı ama korkularınız var haklı olarak daha cok yaralanabılırısnız dedıgınız gıbı devletımız bız koruyamıyor malesef:KK19:

cocugun tam ergenlık cagı bakıcı kadının da sorumsuz oldugu bellı dısarıya gıttıgıne göre cocuk evdeyken

bende farkında olmadan taciz olayına maruz kaldım dayımın oglu tarafından aramızda 3 yaş var o 13 ben 10 yaslarında fıalnken zaten baska bı sehırde yasıyorlardı bayram tatılı cın geldıkelrınde bana karsı davransıalrına anlam veremedım cok uzun zaman sonra anneme anlattım boyelboyel oldu ben hıcbısey anlamdım bısey olmusmudur hatırlamadıgım fılan dıye yok yok dedı ama ben psıkoljık olarak cok etkısnde kaldım daha sonrakı yıllarda obsesyon olarak karsıma cıktı 1 yıl okuluma gıdemedım ılkd efa yazıyorum bunları burda neden bılmıyorum ama bundan sorna kızınıza cok dıkkat edın demek ıcın belkıde ona yardımcı olun bu travmayı atlatması ıcın ben su an 30 yasındayım ama belkıbu olay olmasaydı daha farklı olabılırıdm bı donem kendıme guvensızdım erkeklerden nefret ettım psıkolojık tedavıde gördüm su an cok cok ıyıyım ama hala cekıngen bırıyım bu hep onun etkısı bılıyorum :KK5:

tekrar cok gecmıs olsun hepımız cok bılınclı olmaylıyız cunku bısey olduktan sonra telafısı daha da zor Allahım hepımızın evlatlarını korusun tüm kötülüklerden

Ne diyeceğini bilememek çok kötü...
İçim yandı resmen...
Ama ne olur lütfen şikayet edin...
Belki size şimdi kızabilirler ama sonra anlayacaklardır...
Çünkü o çocuğunda psikolojik desteğe ihtiyacı vardır...
12 yaşında bunları aklına getirmek, bir rahatsızlığın belirtileri olabilir...

Minik kuzunun bunları hatırlamayacağını umut ediyorum...
Benim de 2 oğlum var ve birbirlerinin yanında bile iç çamaşırlarını değiştirmelerine izin vermiyorum...
Bu eğitim çok küçük yaşta başlar diye düşünüyorum...
Anne baba çocuklarının yanında kıyafet değiştirmezse dikkat ederse çocuklar da buna dikkat eder...
Ben çocuklarımın yanında evde bile kısacık şortlar etekler giymiyorum...
Rabbim minik kuzularımızı kötü niyetli insanlardan korusun...

Son düzenleme:
Ne günlere kaldık yarabbim :KK43:Bende şikayet edilmesi taraftarıyım,burada bütün sorumluluk bakıcıya verilmiş,kendi çocuklarını ve emanet olan kızınızı sürekli gözetim altına almalıydı.Birde anladığım kadarıyla bir defaya mahsus bir olay değil,kuzucuğun dikkatini çekmiş,bebeğim ah ne bilsin.: ( Bütün bunlar yaşanırken bakıcı ne yapıyordu acaba,sinir oldum inanın ki.,Psikolojik destek almanız ilerisi için faydalı olacaktır mutlaka.

Ve lütfen ama lütfen hemen taşının oradan...
Mümkün olan en kısa zamanda...
Kızınızı o insanla daha fazla aynı ortamlarda bulunmasına müsade etmeyin...
Hiç birimizin canı sizin kadar yanamaz biliyorum ama
Yaptığımı ahkam kesmek olarakta algılamayın lütfen...
Ama sizin o mahallede onların yakınında bulunduğunuz her an minik kuzuya darbeymiş gibi geliyor...
Siz evladınız için ve kendi huzurunuz için tabii ki en iyisini bilirsiniz mutlaka
Benim ki sadece bir öneri öngörü...
Çünkü yolda bile karşılaşsanız yanlışlıkla kızınıza bu durumu hatırlatacakmış gibi geliyor ve korkuyorum...
İlk mesajımda belirttiğim gibi umarım minik kuzu bunların hiçbirini hatırlamayacak ve
Harika huzurlu bir yaşamı olacaktır...
Sevgilerimle...

Başlığı görünce zaten şaşkına döndüm,okuyunca hiç dayanamadım yazılanlara.Özellikle bakıcı kadının tavırları beni şok etti.Bence bu olay ilk değil ki bu kadın bunu da örtbas etmeye çalışıyor.Eşi duyarsa belki yine köpürecek.Ayrıca o belgeleri alması hiç birşey ifade etmez bence çünkü hukuksal bir şey olsa bile doktor raporu istenecektir çocuğunuz size anlattıklarını yine anlatırsa kadın neyin savunmasını yapacak ki.Tabi bu benim fikrim.Benim de 3 yaşında kızım var.Ben uzun zaman önce başladım"kimseye kutunu gösterme,zorla bakmak isterlerse bağır,tanımadığın kişilerin seni sevmesine izin verme,zorlarsa seni bağır,erkeklerin,abilerin kucağına oturma"vs anlatırım.Eğer kayınvalidem veya halalar ile gezmeye giderse evin erkek çocuklarıyla onu yalnız bırakmamalarını tembihlerim.Ne bileyim elimden geleni yapmaya çalışıyorum.Artık tacizin kötülüklerin cinsiyeti,yaşı yok.Allah hepimizin evlatlarını tüm kötülüklerden korusun.Sizin yavrunuz da atlatacaktır İnşAllah beyin daha taze herşeyi unutacaktır.Allah yardımcınız olsun arkadaşım.

aman yarabbim!!!:KK50: cok geçmiş olsun...o 12 yasındakı cocuk falan deil ne cocugu!! onu yetiştiren(!) ailesine de diyecek söz yok...herzaman dıyorum onune gelen anne baba olmamalı... bence konu ustunde durup şikayet etmelisiniz... çocugunuzuda psikologa goturmekle cok ıyı yapmıssınız...

Çok Üzüldüm Çok Geçmiş Olsun..
Allah Herkesi İyi İnsanlarla Karşılaştırsın..

ayyy tövbe YARABBIM...:KK5:
cok gecmis olsun,ALLAH IYI INSANLARLA KARSILASMAYI NASIP ETSIN(AMIN):nazar:

Bu olayda yer alan tüm çocukların doktora görünmeleri gerekiyor.
Küçük kıza çok çok üzüldüm, ama merak etme unutacaktır. Allah'ta mikrop kapmamış.
Ve Allah'tan ileri gitmemişler....!!!! Allah korumuş.

O oğlanların durumu vahim. Çünkü 12-13 yaş kişiliğin yavaş yavaş şekillendiği yaşlar ve o çocuklar bu tiyniyette yetişiyorlarsa ileride de ellerinden her şey beklenir!!! Ahlaki değerleri kazanmış olmaları gerekirdi şimdiye kadar çoktan. Küçük sabiyi meraklarının aleti etmişler üstelik en pis şekilde.. Acımasız ve sapkınlığa yatkınlar. Anneleriyle kanlı bıçaklı olsanız da bunları ona söyleyin... Geleceğin potansiyel sapıklarını durdurmak onların ellerinde.

siz çocuğu ona emanet ettiniz çocuklarının yaptıklarından da o sorumlu...
belkide çocuklarına siz göz kulak olun oyun oynayın dedi ve
kendi işine gücüne baktı, çocuğu çocuklara emanet etti yani...

keşke eşiniz karşılaştığı zaman çocuklardan bahsediceğine kadının kendisine hesap sorsaydı...
çok sinir bozucu bi durum bence kadını kocasına şikayet edin dicem ama
o nası biri başınıza dert olurlar mı bilemem....

çok geçmiş olsun ve çocuğunuzu emanet ettiğiniz kişilere daha fazla dikkat edin lütfen...

X