Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcım ve taciz olayı

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
hakim tacize uğrayan çocuğu %99 haklı bulur. çünkü o bunları oyun zanneder. baro avukatı çocuk tacizlerine bakıyordu o söylemişti eğer böyle bir durum varsa inanmazlar diye korkmayın dedi. bence şikayet edin mutlaka

bende düşündükçe bakıcı kadına sinir oldum ya bir arkadaşın dediği gibi çocuk onu yaparken o nerdeymiş
gerçekten şikayetçi olunki o çocuk psikolojik tedavi olsun yoksa geleceğin sapığı olacak
Hanımefendi polisede güvenin sizi kesinlikle korurlar inş bu yazınızıda bir şekilde dikkate alırlarda şu bakıcı müsvetteside cezasını çeker inşallah

bende psikolojik destek görmüştüm 6 yaşında kızınızda atlatır ama bilinçaltı çok kötü işte atabilir zamanla

siz çocuğu cezalandırmak için şikayetçi olmayacaksınız ki böyle bir çocuğu yetiştiren aileyi ifşa etmek için şikayetçi olacaksınız . . .
böyle bir aileye değil çocuk herhangi bir varlığın emanet edilmesini önlemek için şikayetçi olacaksınız . . .

kızınızın halini hiç katmadan;

böyle bir şey yaşayıp şahit olup gereğini yerine getirip şikayet etmezseniz, bundan sonra o kadına bırakılacak ve bırakılan bebeğinde tıpkı sizin kızınızın başına gelen şeyleri yaşamasında artık o kadın kadar payınız var demektir . . .

sizi vicdanınızla baş başa bırakıyorum . . .​

anlamadım 12 yaşında ki çocuk..12 yaşında ki hangi çocuk -yala der?ne alaka?Çocuk mocuk dinlemem annesininde bebesininde kafasını kırarım!Her anne çocuğunu tanır.Kimse kusura bakmasın.çocuk en fazla pipisini gösterir,ne bu böyle?anasından babasından gördüğünü yapıyor o zaman ,hemde 3 yaşında bir bebeğe!çok sinirlendim.Lütfen polise vs elinizde ki imkanı kullanın.

arkadasım aaslında o kadar sasırmaya gerek yok tvdekı programlar ınternette gırılen sitelr arkadas cevresı etkılıyor cocukları gazetede haydar dümene yazmıyorlar mı 13 yasında kızlar erkekler ilişki yasadıklarını malesef kı bu durumdayız ama asıl sorumlu aıleler tabıkı cocuga o zemın ı hazırlayan dıs ve ıc tehlıklerden korumayan aılelerın bası bos cocuklarının bu sekılde davranması kacınılmaz:KK19:

Konu son derece kötü. Ve iki tarafda çocuk.
Kızınız henüz 3 yaşında diğer taraf 12.
Kızınız oyun çağında diğer taraf cinselliği yeni yeni farkeden, merak eden taraf.
İkisi de suçsuz aslında. 12 yaşındaki çocuk bunları kızınızı taciz etmek masadıyla yada sapıklık masadıyla yapmadı elbette.
O merak ediyordu, ailesi sorularına cevap bulamadı, o da gitti sorularının cevabını kendi buldu.
Elbette savunmuyorum bu duruma yanlış anlaşılmasın ama bu yönüyle ele alınması gereken bir durum.

Yazacaklarımdan dolayı çok üzgünüm ama bu konuda iki tarafında da ailesi suçlu.

Şimdi yazacaklarım lütfen bundan sonra annelere biraz daha bilinçli olma yolunda yardımcı olsun.
Asla kendimi övmek, bilmişlik yapmak maksadıyla da yazmıyorum.
Gerçi öyle anlasınızda problem yok yeterki çocuklarınıza faydası dokunsun.

Konu sahibi arkadaşım benim de 4 yaşında bir kızım var. Çalışan bir anneyim.
Kızım doğduğunda hatta kız olacağını öğrendiğim anda araştırdığım ilk konu bu oldu.
Ona kendini korumayı nasıl öğretirim. Nasıl vücudunun kendine özel olduğu gerçeğini aşılarım.
Nitekim araştırmalarım sonucu çok şey öğrendim, uyguladım ve başardım.

Kızımın altını doğduğu günden itibaren asla kimsenin yanında değiştirmedim.
Altını değiştireceğim zaman ondan izin aldım, haber verdim.
"Şimdi altını değiştireceğim ve çok kısa sürecek" gibi sözler söyledim.
Başkaları zaten yapamaz ama Baba, dayı, dede, teyzeler, halalar vs kızımı asla ve asla dudağından öpemez izin vermedim.
Sadece annem ve ben başkası asla.
Giyinip-soyunma olayı sadece kendi odasında benim eşliğimde yapıldı. Babamız dahil onun yanında hiçbir zaman üstünü değiştirmedim.
Banyo yaparken yada wc yi kullanırken mutlaka banyo wc kapısını kapalı tuttum.
Mümkünse ben bile dışarıda bekledim.
Şimdilerde kızım bazı sorular sormaya başladı. Şu an bu dönemdeyiz çünkü. Sorularına anlaşılır cümleler ile hep cevap veriyorum, asla "aaa ayıp, büyümen lazım bunu öğrenmek için" falan gibi cümleler kurmuyorum.
Siz cevap vermezseniz o gider başka yerden başka şekilde öğrenir.
Yabancılarla konuşmasına asla izin vermeyin asla. Bırakın çocuğunuza yobaz desinler, soğuk desinler. Sorun değil. Yabancılarla konuşmaması gerektiğini, biri ona bişiy verip konumak istediğinde çığlık atmasının uygun olacağını ve mümkünse hemen oradan uzaklaşması gerektiğini öğretin.
Evinizde kapı açma işini yapmak için çocuğunuza izin vermeyin. Bir çocuk evin kapısını açmamalı bunu ona öğretin.
Odasında yaşıtları yada büyükler ile oynarken asla kapı kapanmasın izin vermeyin.
Her ne olursa olsun çocuğunuzun sizinla konuşabilmeli.
Eşler arasında şu durum söz konusu olur zaman zaman. Anne bişeye izin vermez baba alır " sakın anneye söyleme" der.
Aman diyim yapmayın. Çocuk anneden asla ve asla hiçbir şartlar bişiy saklamaması gerekitğini öğrenmeli.
Bunun aksine siz yine izin vermeyin ama baba alsın istediğini. Sonra ona "şimdi bunu annene söylememiz lazım, eminim ondan saklamadığımız için çok sevinecektir ve bize kızmaz. Ama sonradan kendisi öğrenirse kalbi kırılır ve ondan sakladığımız için bize kızabilir" desin. Yada roller değişilsin siz izin veren taraf olun.
İnanın tim bunlar işe yarıyor.
Kızım şimdi mümkün değil kimsenin yanında giyinmez, kendine güveni tam, benden hiçbir suretle bişiy saklamaz, yabancılarla asla konuşmaz. Markette pazarda sokakta parkta asla kendine dokunulmasına izin vermez.
Tüm bunlara rağmen sevdiklerine sarılmaktan, sevginin dokunarak gösterilmesinden hoşlanan bir çocuk.
Kime nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilir Maşallah Rabbim :nazar:

Tüm bunları yaparken aman ha cinselliği öcü gibi göstermeyin. Ona kendisini korumayı öğretin. Dolaylı yoldan tüm bunları öğretin. Cinsel organının kendine özel olduğunu bilen çocuğa tacizi anlatmak zaten kolaydır.
Kendini koruyabilen, kendine güvenen bireyler yetiştirmek biz annelerin elinde.

çok güzel bir paylaşım olmuş,bugünden itibaren bende harfi harfine uygulayacağım..düşününce çokda mantıklı.çok sağol arkadaşım paylaşımın için..

Kızınız oyun çağında diğer taraf cinselliği yeni yeni farkeden, merak eden taraf.
İkisi de suçsuz aslında. 12 yaşındaki çocuk bunları kızınızı taciz etmek masadıyla yada sapıklık masadıyla yapmadı elbette.
O merak ediyordu, ailesi sorularına cevap bulamadı, o da gitti sorularının cevabını kendi buldu.
Elbette savunmuyorum bu duruma yanlış anlaşılmasın ama bu yönüyle ele alınması gereken bir durum.

Şimdi yazacaklarım lütfen bundan sonra annelere biraz daha bilinçli olma yolunda yardımcı olsun.

Kızım doğduğunda hatta kız olacağını öğrendiğim anda araştırdığım ilk konu bu oldu.
Ona kendini korumayı nasıl öğretirim. Nasıl vücudunun kendine özel olduğu gerçeğini aşılarım.

Başkaları zaten yapamaz ama Baba, dayı, dede, teyzeler, halalar vs kızımı asla ve asla dudağından öpemez izin vermedim.
Giyinip-soyunma olayı sadece kendi odasında benim eşliğimde yapıldı. Babamız dahil onun yanında hiçbir zaman üstünü değiştirmedim.
Şimdilerde kızım bazı sorular sormaya başladı. Şu an bu dönemdeyiz çünkü. Sorularına anlaşılır cümleler ile hep cevap veriyorum, asla "aaa ayıp, büyümen lazım bunu öğrenmek için" falan gibi cümleler kurmuyorum.
Yabancılarla konuşmasına asla izin vermeyin asla. Bırakın çocuğunuza yobaz desinler, soğuk desinler. Sorun değil. Yabancılarla konuşmaması gerektiğini, biri ona bişiy verip konumak istediğinde çığlık atmasının uygun olacağını ve mümkünse hemen oradan uzaklaşması gerektiğini öğretin.
Evinizde kapı açma işini yapmak için çocuğunuza izin vermeyin. Bir çocuk evin kapısını açmamalı bunu ona öğretin.
Odasında yaşıtları yada büyükler ile oynarken asla kapı kapanmasın izin vermeyin.
Eşler arasında şu durum söz konusu olur zaman zaman. Anne bişeye izin vermez baba alır " sakın anneye söyleme" der.
Aman diyim yapmayın. Çocuk anneden asla ve asla hiçbir şartlar bişiy saklamaması gerekitğini öğrenmeli.
Bunun aksine siz yine izin vermeyin ama baba alsın istediğini. Sonra ona "şimdi bunu annene söylememiz lazım, eminim ondan saklamadığımız için çok sevinecektir ve bize kızmaz. Ama sonradan kendisi öğrenirse kalbi kırılır ve ondan sakladığımız için bize kızabilir" desin. Yada roller değişilsin siz izin veren taraf olun.
Kızım şimdi mümkün değil kimsenin yanında giyinmez, kendine güveni tam, benden hiçbir suretle bişiy saklamaz, yabancılarla asla konuşmaz. Markette pazarda sokakta parkta asla kendine dokunulmasına izin vermez.
Tüm bunlara rağmen sevdiklerine sarılmaktan, sevginin dokunarak gösterilmesinden hoşlanan bir çocuk.

Tüm bunları yaparken aman ha cinselliği öcü gibi göstermeyin. Ona kendisini korumayı öğretin. Dolaylı yoldan tüm bunları öğretin. Cinsel organının kendine özel olduğunu bilen çocuğa tacizi anlatmak zaten kolaydır.

Çok güzel ve yararlı bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık aslında bu konuyla ilgili bir topik açsanız eminim burdaki annelere ve anne adaylarına hatta gelecekte anne adayı olacak arkadaşalrada çok yararınız olurdu

Konu sahibi arkadaşım, çok üzüldüm olanlara. Elbette şikayetçi olun. Kızınız için psikolojik destek almaya da devam edin. İyi bir destek ve doğru yaklaşımlarla bu konunun bilinçaltında iz bırakmadan atlatılması mümkün olacaktır. Çok üzmeyin kendinizi, çok da suçlamayın. Bundan sonrasına bakın.

Paylaşım için teşekkürler. Ben bir erkek bebek annesiyim. Tabi kız çocuk gibi olmaz ama kötü senaryolar benim de aklıma gelmiyor değil. Bu konular üzerine düşünsem de ayrıntılar konusunda bu kadar dikkatli değildim. Yeniden gözden geçireceğim yapabileceklerimi.

12 yaşındakine suçsuz denmesi biraz saçma olmuş.. "yala" demiş.. çocuk dediğimiz böyle bir kelimeyi bilmez..
artık 12 yaşındakilerini çocuk olarak görmemeliyiz.. herşeyi biliyorlar çünkü..

kesinlikle şikayet edilmeli ve tedavi görmesi sağlanmalı..

işte zaten öyle insanlar büyüyünce edepsiz sapığın teki olup çıkıyorlar ne olacak bilmiyorum ama işin esprisi hadım edilsin böyle köpekler

ben küçükken korkumdan anneme bile söyliyememiştim 5-6 yaşlarındayken çocugun biri bana altını çıkar s.. diye bir şey yapıcaz böyle yapılıyormuş demişti çıkartmıştı altını üstüme oturucaksın şimdi sende demişti çok korkmuştum tam gittim yanına tam oturacaktım ki kalktığımı hatırlıyorum yani hafızam bu kadarını hatırlıyor bu olayda bahçede olmuştu evin karşı apartmanının bahçesinde ..neyse böyle başka çocuklar falan devam etti 8 yaşlarına kadar bende sessiz yani kibar ve sevilen bir kızdım küçükken neden böyle şeyler başıma geldi bilemiyorum ..erkek önde yetişen bir milletimiz olduğu için erkeklik organı simge sayılıyor kesiceksin onları hadım edeceksin o zaman görecekler

Umarım paylaşımlarım faydalı olmuştur sizlere.
Asıl ben okuyup değerlendirdiğiniz için teşekkür ederim.

12 yaşındakine suçsuz denmesi biraz saçma olmuş.. "yala" demiş.. çocuk dediğimiz böyle bir kelimeyi bilmez..
artık 12 yaşındakilerini çocuk olarak görmemeliyiz.. herşeyi biliyorlar çünkü..

kesinlikle şikayet edilmeli ve tedavi görmesi sağlanmalı..

İşte tam bende bunu söylemeye çalışıyorum.
O çocuk bunun ne anlama geldiğini bilseydi böyle demezdi ve yapmazdı.
Bir yerde ya gördü ya duydu.
Ve hatta belki de çok özür dilerim ama bunu annesi babasından bile görmüş olabilir.
Okuduğum makalelerde hep bunu gördüm. Anne babanın çok dikkatli olması lazım evde çocuk varken.
Çünkü çocuğa göre annenin babanın yaptığı herşey doğru olarak algılanır.

Bir çocuğun herşeyi bilmesi de doğruyu bildiği anlamını taşımıyor maalesef. Bi şekilde öğreniyorlar herşeyi ama önemli olan doğruyu öğretmen, doğru yönlendirmek çocuklarımızı.

Ve 12 yaşında biri kesin ve değişmez şekilde çocuktur.

Umarım paylaşımlarım faydalı olmuştur sizlere.
Asıl ben okuyup değerlendirdiğiniz için teşekkür ederim.

İşte tam bende bunu söylemeye çalışıyorum.
O çocuk bunun ne anlama geldiğini bilseydi böyle demezdi ve yapmazdı.
Bir yerde ya gördü ya duydu.
Ve hatta belki de çok özür dilerim ama bunu annesi babasından bile görmüş olabilir.
Okuduğum makalelerde hep bunu gördüm. Anne babanın çok dikkatli olması lazım evde çocuk varken.
Çünkü çocuğa göre annenin babanın yaptığı herşey doğru olarak algılanır.

Bir çocuğun herşeyi bilmesi de doğruyu bildiği anlamını taşımıyor maalesef. Bi şekilde öğreniyorlar herşeyi ama önemli olan doğruyu öğretmen, doğru yönlendirmek çocuklarımızı.

Ve 12 yaşında biri kesin ve değişmez şekilde çocuktur.
bu konuda haklısın canım anne babalar bazen çocuklarını küçük görüyor birşey anlamaz sanıyor dikkat etmiyorlar ben iki yaşında komşumuzun oğluna bakıyorum oda benim üzrime çıkıp hareketler yapıyordu beni öpüyor du anlamışsınızdır bu harekeltleri yani sonunda sordun kim böyle yapıyor diye / anneee babaaa/ dedi yanlarında yatıyor görmüş demekki annesine anlattım uyardım inş dikkat ederler bundan sonra daha 2 yaşında bir çocuk bunları anlarsa büyükler ne yapmazki konu sahibi arkadaşın kızınada çok üzüldüm yavrum daha 3 yaşında birşey anlamıyor oyun sanıyordur ama sessiz kalmamalı bence çocuk tedavi edilmeli başka çocuklarada yapar ilrede :KK20::KK20::KK20:

valla çocuk konusu çok hassas bi gözünden diğerine bile güvenmiceksin...
anlamıyorum çok vazgeçilmez bi konumunuz işiniz varsa zaten ya güvenilir birine kendi şartlarınızda kendi evinizde vs.. baktırabilirsiniz paraya kıyarsınız...ya da kusura bakmayın oturup kendi çocuğunuza bakın...arkadaşa katılıyorum zaten kazandığınız üç kuruş onuda bakıcıya verip çocuğunuzu saçma sapan insanlara emanet etmeyin...bunu genel olarak fikrimi belirtmek için yazıyorum ama konu sahibinin eşide çok pasif geldi..ya bu olayın hesabını sorun kızınıza sahip çıkın ya da bi daha kimseye emanet etmeyin oturun kendiniz bakın çocuğunuzu...
kimse benim çocuğum erkek diye de güvenmesin artık erkek kız farketmiyo ne kadar iğrenç şeyler duyuyoruz...

ayy çok üzüldüm psikolojisi bozulmştur kızın 3 yaşında hemde ama karşıdakide çocuk yani büyük deil tabi..oda vücudunu tanıyo ve bi yerden bu yaşlarda oluyo mutlaka..kızlrda aynı şeklde merakları yani de yala filan demeiside sanırım çok film izlemiş çevredn yetişme tarzındn olsa gerek..ilerde o çocukta pişman olucktır eminim yni onunda psikolojisi önemli..hata yapmış oalblr..kalkıp onu savunmuyorum neticede oda tatminlik merak şeklnde yapmışş..olabliyo.ileri gitmemişse o çocuguda düşünrk hareket edin yhani tabi sessiz kalmayında..bilemyrm uzmana sorun iyice..

ayy canım yaa zor bir durum gerçekten
kabul edilir bir tarafı yok daha 3 yaşında size anlatmasıda güzel bir şey bence
takdir ediyorum sizi psikolojik destek almanız çok büyük bir şey

şuan için taşınmaya imkanım yok ama ilerde düşünüyorum çünkü psikiyatr çocuğum biraz büyüyüpte tek başına dışarı çıkmaya başladığında o kişi tarafından tekrar tacize uğrayabileceğini tehdit edilebileceğini söyledi. suçlı olan onlar ama kaçmak zorunda olan biz oluyoruz. bunu anlamıyorum... çok moralim bozuk evde kızımın yaptıklarını gördükçe geceleri uyuyamıyorum. kızım da sapık gibi oldu onların kendine yaptığını yaptığını oda bize yapmaya çalışıyor. sabah gidip şikayetçi olsam mı bilemedim haftasonu hep bu konuyu düşündüm durdum

canım çok üzüldüm bu duruma benimde yeni bebeğim oldu çalışmakta istiyorum ama bunlar hep kafamı kurcalıyo işte... bence şikayette bulunmalısın çocuğun muhtemelen bu olanları hatırlıycak büyüdüğü zamanda eğer şikayetci olursan oda kendini koruyan ve kahraman bir ailesinin olduğunu düşünecek. ayrıca şikayette bulunmazsan oda bundan ömür boyu utanacak.

bukadar kötüsü diil ama küçk yaşlarda benimde başıma bi taciz gelmişti komşumuzun oğlundan. annem öğrendi ve babam dahil kimseye söylenmedi hala aklıma gelince sanki benim ayıbımmış gibi utanırım oysa annem babam gerekeni yapsaydı onu mahallede gördüğümde 20 li yaşlarımda bile gözlerimi kaçırmak yerine gözünün içine dimdik bakardım.

allahım yarabbim..
okurken gözlerim yaşardı.
ne pislik insanlar yetişiyor çevrelerimizde. çocuğuna güvensen, etrafa güven yok.
o tacizci çocuk da, nerden gördüyse gördü bunları.. demekki o da bi tacizcilerle sapıklarla muhatap hayatında. ne gördüyse onu uyguluyor çocuk.
sizin yavrunuza da çok üzüldüm. kendi kızım gibigördüm, içim titriyor şu anda.
mesajların tamamını okuyamadım.
umuyorum şikayetçi olmuşsunuzdur, kökünden kuruturlar o ailedeki sapıklık içinde olan insanları.

allah bunları nasıl bilyorsa öyle etsin.

biraz geç oldu ama sonunda dün eşimle birlikte çocuk şube karakoluna gidip şikayette bulunduk. bulunmadan önce eşimde bakan kadını arayıp söylemiş ağzına gelenide saymış....
zavallı yavrum evde benim işim olduğu zamanlarda oturma odasının kapısını kapatıp eşorfmanını ve külotunu indiriyor ve koltuğa yatıp bebeğiyle birşeyler yapıyor.. ben içeri girdiğimde ise doğrulup anne çişim gelmişti deyip hemen tuvalete yöneliyor ben durumu farketmeyim diye.... bebeğiyle ne yaptığını göremedim ama sesimide çıkaramadım. karakolda ifademizi verdikten sonra psikolog geldi onada anlattım olanları.. diğer aile için birşey yapamazsınız oda çocuk daha ve karşı tarafın annesi içinde çok travmatik bir durum dedi. burada önemli olan çocuğunuz psikolojisini düzeltmek olmalı buda enaz travmatik olaylarda altı ay sürer dedi. psikiyatrist değilde bir pedagogdan yardım almalısınız dedi. ben de şikayet amacımızın bu kadının yarın öbürgün bir daha çocuk baktığı zaman o çocuğun başınada böyle birşey gelmesini istemediğimiz olduğunu söyledim. oda birdaha kadının bu olanlardan sonra çok dikkatli olacağını böyle birşeye izin vermeyeceğini çocuğunda böyle birşey yapmayacağını savundu. çocuğumun ifadesinin oradaki şartlar altında alınamayacağınında notunu düştü. büyük bir ihtimal savcılığa tekrar çağırıp orada ifadesini alacaklar. kadına tazminat davası açabilirsiniz dendi ama bizim gözümüz tazminatta değil öyle birşey düşünmüyoruz...

umarım bu olanları enaz zararla atlatabiliriz. bu durumda en büyük görev bana düşüyor annesi olduğum için ama benimde pedagog desteği almam lazım. çünkü psikayatr pek fazla yardımcı olamadı. pazartesi dr uma uğrayıp karakola gidip şikayetçi olduğumu söylemem lazım zaten bilgisi olması lazım durumdan. 31 ocaktaki görüşmeden sonra randevuyu niye 7marta tekrar verdi bilmiyorum arası çok uzun oldu ne yapacağımı bilmiyorum. düşündükçe sıkıntı basıyor.....

neyseki ucuz atlatmışsınız.şikayetçi olmakla da doğru olanı yapmışsınız.çocuğunuzsa çok küçük daha.psikolojik destek alınca unutur bunları.gelecekte aklına bile gelmez.geçmiş olsun.

X