Doğal Saç Bakım Kürleri Bakım kürüme tavsiye verebilir misiniz?

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

sonsuzluk0607

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2011
514
102
merhabalar saçlarımda 3-4 senedir stres hashimoto tirodi vs gibi durumlardan dolayı dökülme var.kullandığım tiroit ilaçları dökülmeyi aza indirmiş olsa da yok etmiş değil hala saçlarım dökülüyor ve gittikçe azalıyor saçlarım.25 yaşındayım artık saç diplerim gözükmeye başladı.forumda okuyup araştırıp bazı kürleri yapma kararı aldım.bu kürle uzatma ve dökülme için bilgisi olan arkadaşlar şunu yap yada yapma derse çok sevinirim.

1.Haftada iki kere Argan yağı+Tatlı badem yağı +Ylang ylang yagı+Zeytin yağı karışımı uygulayacağım.

2.Haftada 3-4 gün karanfil suyu ile fısfıs hazırlayıp saç diplerime sıkacağım.

3.otacının saç toniği var elimde karanfil kullanmadığım günlerde bunu kullanacağım.

4.şampuanım otacının bitkisel şampuanı içine çam terebentin yağı koyacağım.(bir süredir böle kullandm işe yaramıştı.)

sizce nasıl hepsini yapsam hızlı uzar ve güçlenir mi? bilen varsa nasıl bir kür olur bu tavsiye verebilir misin?

ben tresan sampuanın içine cam telebentinin yanında 1 kutu dogum kontrol hapı ezip koydum 2 aydır kullanıyorum gayette memnunum dökülmem baya azaldı saclarım daha parlak ve hacimli duruyor tarifi burdan ögrenmiştim arastırıp deneyebilirsin cok kişi var faydasını gören

merhabalar saçlarımda 3-4 senedir stres hashimoto tirodi vs gibi durumlardan dolayı dökülme var.kullandığım tiroit ilaçları dökülmeyi aza indirmiş olsa da yok etmiş değil hala saçlarım dökülüyor ve gittikçe azalıyor saçlarım.25 yaşındayım artık saç diplerim gözükmeye başladı.forumda okuyup araştırıp bazı kürleri yapma kararı aldım.bu kürle uzatma ve dökülme için bilgisi olan arkadaşlar şunu yap yada yapma derse çok sevinirim.

1.Haftada iki kere Argan yağı+Tatlı badem yağı +Ylang ylang yagı+Zeytin yağı karışımı uygulayacağım.

2.Haftada 3-4 gün karanfil suyu ile fısfıs hazırlayıp saç diplerime sıkacağım.

3.otacının saç toniği var elimde karanfil kullanmadığım günlerde bunu kullanacağım.

4.şampuanım otacının bitkisel şampuanı içine çam terebentin yağı koyacağım.(bir süredir böle kullandm işe yaramıştı.)

sizce nasıl hepsini yapsam hızlı uzar ve güçlenir mi? bilen varsa nasıl bir kür olur bu tavsiye verebilir misin?

Argan yağı e vitamini açısından oldukça zengin bir yağ fakat ben bunu kürlerin içinde değil, saçları kurttuktan sonra serum niyetine kullanmanı tavsiye ederim.

1- Badem yağı+Hintyağı+Zeytinyağı+çam terebentin+1 veya 2 edet Evin ampul şeklinde bir karışım yap hem dökülmeyi keser hem saç uzamasını hızlandırır yalnız işin içine çam terebentin girdiğinde bunu yalnızca saç köklerinde kullanabilirsin, saç boylarına sürme kurutur. Evin ampul eczanede satılır.Saç boyların için yine badem+hint+zeytinyağı karışımı veya sadece zeytinyağı kullanabilirsin. Ne kullanırsan kullan ilk olarak ılıt... İlk kullandığın bir kaç defa saçlarında yoğun dökülme gözlemleyebilirsin korkma, normaldir.

2- Karanfil suyunu banyodan sonra durulama suyu olarak kullan, (yazın hergün kullanabilirsin ama bu mevsimde saç nezlesi olma ihtimalin yükselir)
3-Otacının saç toniğini her gün kullanabilirsin(hızlı kurur)
4-Çam terebentini şampuana ekleme, bir süre sonra saçı kurutuyor ve uçları incelmeye başlıyor. Kendi tecrübeme dayanarak ben artık şampuana eklemek yerine yağ karışımlarına ekliyorum.

Ek olarak, yine eczaneden Bepanthen ampul al, 200 ml şampuan içine 1 adet ekle.
Ampulleri kırarken havlu gibi kalın birşey ile tutarak kır, elin kesilmesin.

Dalanın zeytin yağlı şampuanı bizde bayağı etki yapmıştı. Hatta gürleştirmişti eşimin saçlarını, benimkini de. Tek problemi saçı sertleştiriyor. Bu da doğal olduğunun göstergesi. Çünkü yeşil sabun kullandığımda da aynı sertleşmeyi yapmıştı, saçlar alışkın olmadığı için.

Argan yağı e vitamini açısından oldukça zengin bir yağ fakat ben bunu kürlerin içinde değil, saçları kurttuktan sonra serum niyetine kullanmanı tavsiye ederim.

1- Badem yağı+Hintyağı+Zeytinyağı+çam terebentin+1 veya 2 edet Evin ampul şeklinde bir karışım yap hem dökülmeyi keser hem saç uzamasını hızlandırır yalnız işin içine çam terebentin girdiğinde bunu yalnızca saç köklerinde kullanabilirsin, saç boylarına sürme kurutur. Evin ampul eczanede satılır.Saç boyların için yine badem+hint+zeytinyağı karışımı veya sadece zeytinyağı kullanabilirsin. Ne kullanırsan kullan ilk olarak ılıt... İlk kullandığın bir kaç defa saçlarında yoğun dökülme gözlemleyebilirsin korkma, normaldir.

2- Karanfil suyunu banyodan sonra durulama suyu olarak kullan, (yazın hergün kullanabilirsin ama bu mevsimde saç nezlesi olma ihtimalin yükselir)
3-Otacının saç toniğini her gün kullanabilirsin(hızlı kurur)
4-Çam terebentini şampuana ekleme, bir süre sonra saçı kurutuyor ve uçları incelmeye başlıyor. Kendi tecrübeme dayanarak ben artık şampuana eklemek yerine yağ karışımlarına ekliyorum.

Ek olarak, yine eczaneden Bepanthen ampul al, 200 ml şampuan içine 1 adet ekle.
Ampulleri kırarken havlu gibi kalın birşey ile tutarak kır, elin kesilmesin.

peki sence yağları kendimmi karıştırayım yoksa mesela mecitefendi yada otacı gbi markaların saç bakım yağınımı alayım?ne dersin cnm?

sampuaninizin icine kiracaginiz 3 bemix ampul 3 bepanthen ampul. saclarinizin daha hizli ve saglikli uzamasini saglayacaktir... ayrica dus sonralari saclara bi iki damla gul yagi ile taramak daha parlak ve saglikli gorunmesini saglar

kimse yokmu yardım edebilecek?
canım öncelikle geçmiş olsun; bende geçn yıllarda uzun süreli bir kür yapmıştım hala etkilerini görüyörum( şimdi yapmıyorum bebek düşünüyoruz ne olur ne olmaz diye bıraktım uzun zamandır yapmadım) neyse kullandığım kürü yazayım
eczaneden bepantol+evigen+bemiks ampüllerden alabilirsin. bunlardan birer tüp birkaba boşalt üzerine biraz zeytin yağı,badem yağı, 1 yumurta sarısı pul biber(kan dolaşımını hızlandırması için) bunları iyice karıştır sonra saç köklerine masajla uygula ve poşetle sar. ortalam 30dk veya 1 saat bekledikten sonra yıkayabilirsin.yıkadıktan sonra saçlarına en son durulama suyu olarak ortalama 1 lt suya 1 çay bardağı elma sirkesi ile son durulama yaparsan saçların çok güzel parlak olur ; kokusu kuruyunca geçiyor merak etme.
hafta 2 kere yapabilirsin ama etkisini görmek için düzenli yapman ve sabretmen gerekli. bırakalı 1 yıl falan oldu kuaföre gidince hala ufak saçların çıkıyor diyolar. sevgiyle kal

herkes kokar diye yapmıyor ama ben etkilerini gördükten sonra kokuyu felan umursamıyorum :KK66: zaten kuruduktan sonra kesinlikle koku kalmıyor.. sarımsak kürünü tavsiye edebilirim

peki siz sarımsağı ezerek mi yaptınız yoksa 3e 4e bölerek mi ? çünkü ezince saçta kalıntı bırakıyor ve terleyince felan o kokuyor ama ben küçük parçalara bölerek yapıyorum hiç koku olmuyor

evet herkes kokuyor diyor ama ben hiç öyle bi sorunla karşılaşmadım saçlarımda bi acayiplik var sanırım :-) inşallah en kısa zamanda bir çözüm bulursunuz

X