Bakımlı ol(a)mamak..

2 bebek annesiyim. Biri 3 biri 1 buçuk yaşında. İlk doğumdan sonra tam kendimi toparlamaya başlamıştım ki supriz bir hamilelik daha. Hem ben hem bebeklerim için sancılı geçen bir zamandı. Simdi 1.5 yasinda olan kuzumda toparladı artık kendisini benden bağımsız oyunlar oynuyor evde kardeş kardeş takılıyorlar. Tabi hala geceleri biri göğsümde biri ayağımda öyle uyutuyorum. Bu hengamede kendime bakmak istesem dahi çok afedersiniz esim eve gelene kadar tuvalete bile gidemediğim oldu. Hala da oluyor zaman zaman. Esim gelince açım susuzum uykusuzum diyip atıyorum üstüne çocukları. Anca bi kendime zaman ayırıyorum. Dün eşimden birseyler istedim yine benim dediklerimi umursamadığı için almamış. Bende duşumu almış ustumu düzeltmiş hafif makyaj yapmış şekildeydim uzun zaman sonra.. Dediklerimi almadığı için kızdım biraz söylendim yemek yemek istemedim onunla. Zorla geldi kurdu sofrayı beraber yedik. Sana bu halinle lafta etsen kıyamam kızamam asla bebek gibisin, diğer turlu kendini dağıtıyorsun hic çekilmiyorsun dedi. Ben şok... Aslında çok güzel bi kadınsın ama bakmıyorsun kendine baksan ben senin bir dediğini iki etmem dedi... Yani tamam insanin kendine bakması önemli biyerde ama bana karşı davranışını değiştirecek kadarda mı önemli? Normalde o ettiğim laflarla adam benle konuşmazdı ama hiç sinirlenmedi bile geldi sarıldı su güzelliğe yakışmıyor bu sözler uzatma karıcm dedi.. Yani evde pijamalarla ne kadar bakımlı olacağım ki? Var mi evde böyle hem rahat hem şık olabilecek önerileriniz? Birde bebeklerle surekli bakımlı olmak mümkün mü gerçekten?
Benimkilerin arasıda sizin yaş kadar di çok zor zamanlardı şimdi biri 4 Diğeri 6 yasinda iyice rahata etmiştim ki şimdi nur topu gibi 6 aylik bir bebem var
Ben süslemeyi severim canım isterse ara ara ayna karşısına geçer saçımla,makyaj vs yaparım
Ama hakikaten kendimize vakit ayırmanız çok zor ev işi,çocuklar derken kendime kalan zamanda dinlenmek istiyorum. Makine değiliz tembellik bizim de hakkımız eşinin tavrı hiç hoş değil davranış şekli kalıplara göre değişmemeli
Seni sürekli öyle görmek istiyorsa sana yardımcı olmalı yapiyormu elinden geleni

Aslında eşiniz kiricak şekilde söylememiş. Be nce o eve gelince çocuklara onna birakip hemen kendinize bir 20 30 dakika ayırın.
Yanı sizi hiç görmezden gelmemiş, sizi beğendiğini söylemiş. Ama tabi bunu biraz kabaca söylemiş. Siz haklisiniz. Ama küsecek bir durum yok bence.
Tayt tunik kurtarıcı evde bence de.
Dipnot: evin işi super olsun önceliği olmayan birisi olarak yazıyorum

Benim kardesımın cocukları da aynı yasta, salona çit aldılar. Çit seklınde ıcınde mınderler var atıyor cocukları oraya bes dakka dusa gırıp cıkabılıyor . Bı dusunun ıstersenız

Eşinizin söylemi hoş olmamış gerçekten. Ben şöyle düşündüm biz nasılsak karşıya o enerjiyi veriyoruz ya şimdi eşiniz işten yorgun geliyor evde de yorgun bir yüzle karşılanmak yorgunluğunu artırıyor olabilir. O yüzden ne kadar yorgun olsanızda enerjik görünmeye çalışın belki kast ettiği odur. Tabi 2 çocukla ne kadar mümkün olur onu bilemiyorum.
İnşaat işçisi değilse taş taşımıyorsa kimse işteyken aman aman yorulmuyor aksine adamın şen şakrak gelip kadına destek olması lazım. Çocuklu iş arkadaşlarım kadın da erkek de olsa işe gelince dinlendiklerini söylüyorlar 😀 Kolay mı ufacık iki çocukla bütün gün üstelik hamileymiş konu sahibi. Evet kendimize bakmamız lazım, evet pijamayla değil de bakımlı görünce kimin olsa hoşuna gider ama bu hanım keyfinden mi salmış 😕 tutsun o zaman bir yardımcı konu sahibi de kendine zaman ayırsın. Öyle bir imkan yoksa adamın düşüncelerini kendine saklaması lazım. Sana dış görünüşün ölçüsünde değer veriyorum der gibi olmuş, öyle demek değildir niyeti belki hatta kendince iltifat bile etmeye çalışmış olabilir eşi ama dan dun konuşmuş işte.

İncitti aslında beni eşimden bu duyduklarım.... Sonuçta ben onu o olduğu için seviyor sekle asla onem vermiyorum. Ama o şekil arıyor. Ve keyfimden değil asla dağınık dolaşıyor olmam. İnsan keyfinden tuvalete gitmek için kocasının gelmesini beklemez herhalde.. Biraz yardımcı olsa zaten kendimi toparlarım..

üzülmekte haklısın ama erkeklerin beyninin nasıl çalıştıgını hepimiz gayet iyi biliyoruz , ne yazık ki öncelikle göze hitap edeceksin onlar için ,

kendinle biraz daha ilgilenmeye çalış kendin için

Erkekler için diş görünüş herşey eşim evde yemek olmasın evi temizleme ama kendine bak demişti 🙄
Ben de şimdi bunu anlatan bişey yazacaktım konu sahibi eşinize şunu söyleyin bakım istiyorsan ki bakımdan kastı makyaj ve giyinmekse.. evde ya yemek olmicak ya ev dağınık olacak yada ben bakımlı olucam yani illaki birşey eksik kalıcak dört dörtlük yapmak mümkün değilki kendinize zaman ayiracaksaniz illaki biseyiniz eksik kalacak o zamanda onun için laf etmeyecekse evi sadece üstten toparlayıp yemeği yapıp ayna karşısına geçin derim. He bide bakımlı olmayınca istediğinizi umursamıyor oluşu çok kaba bir düşünce sonuçta sizin çocuklarınız olmasaydı zaten çok güzel bakım yapardınız çocuklar onunda canı kanı yeterki onlar iyi olsun büyüsün istediği sonrada olur diye düşünmemiş

Kocanız full bakımlı fit bir bey midir?
Ev giyimi bile özenli mıdır?

Benim eşim kendi de evde kendini dağıtır benim dağıtmam da rahatsız etmez.
Ben çocuk yokken de öyle rahat bir tiptim yani.
Ama tek çocukla bile anladım ki çok zor bakım falan. Bıyıklarımı bile kaç gündür alamadım.

Neyse 2 Çocukla bakım hiç kolay değil elbette.

Böyle adamlar varmış bir arkadaşım demişti ki kilo veren karısına karşı inanılmaz değişmiş kocası. Sanki başkasıyla evlenmiş gibi hissetmiş.
O derece.

Ben beni fazla kilolarımla da dizi cıkmış pijamalarimla da çekici bulan adamla olmak isterim.
Bakimliyim diye sevmiş değer vermiş bence de incitici. Haklisiniz.
Benim eşimde sizin gibi temizdir ama byle pijamalarla rahat otururuz. Bende çocuk olmadan öncede rahattm evde sevyrm rahatlığı hergun makyaj yapmakta bana göre degl ya doğal güzellik diye biseyde var en sevdgm doğallık açıkçası

Böyle ayı bi kocaya suslenıp napcaksın ki çok kızıyorum böyle anlayışsız tiplere. 3 senede 2 çocuk doğurmuşsun üstüne bide bakım zamanı ayırmaya çalış yoksa koca böyle desin oldu tamam

Bihter ziyagil gibi tut bana da 5 tane yardimci, bak bakalim bakimin dibine vurur, seni bile şutlardım deyin.

Ben arkadaşımın eşinden böyle bir eleştri duymuştum, bana dert yanıyordu, bakımlı olmasını istiyorum çok şey mi diye. Çok yanlış kişiye soruyorsun ben ondan beterim demiştim. O gerçekten full bakımlı, kıyafetine özen gösteren sixpackli bi adam olarak arkadaşımın göbüşüne pijamasına alıştı.
böyle şeyler başkası için yapılmıyor, ben yapamıyorum yani. Kendim istemeliyim, kendim için özenmeliyim. Yoksa sürekliliği olmuyor. siz iki küçük bebekle hergün yapamazsınız zaten, insanüstü bir çaba olur. Eşiniz sizinle düşüncesizce böyle konuşabiliyorsa sizde düşüncesizce yatılı bi yardımcım olsa, o çocuklarla evle ilgilense bende kendime özen gösterebilirim diye konuşabilirsiniz bence.

Ha bu kadar öküz dediklerinizi bile umursamayan adam hafif üst duzeltmeye size bu güzelliğe yakışmıyor, bebek gibisin vs dedi , tabi tabi.

2 bebek annesiyim. Biri 3 biri 1 buçuk yaşında. İlk doğumdan sonra tam kendimi toparlamaya başlamıştım ki supriz bir hamilelik daha. Hem ben hem bebeklerim için sancılı geçen bir zamandı. Simdi 1.5 yasinda olan kuzumda toparladı artık kendisini benden bağımsız oyunlar oynuyor evde kardeş kardeş takılıyorlar. Tabi hala geceleri biri göğsümde biri ayağımda öyle uyutuyorum. Bu hengamede kendime bakmak istesem dahi çok afedersiniz esim eve gelene kadar tuvalete bile gidemediğim oldu. Hala da oluyor zaman zaman. Esim gelince açım susuzum uykusuzum diyip atıyorum üstüne çocukları. Anca bi kendime zaman ayırıyorum. Dün eşimden birseyler istedim yine benim dediklerimi umursamadığı için almamış. Bende duşumu almış ustumu düzeltmiş hafif makyaj yapmış şekildeydim uzun zaman sonra.. Dediklerimi almadığı için kızdım biraz söylendim yemek yemek istemedim onunla. Zorla geldi kurdu sofrayı beraber yedik. Sana bu halinle lafta etsen kıyamam kızamam asla bebek gibisin, diğer turlu kendini dağıtıyorsun hic çekilmiyorsun dedi. Ben şok... Aslında çok güzel bi kadınsın ama bakmıyorsun kendine baksan ben senin bir dediğini iki etmem dedi... Yani tamam insanin kendine bakması önemli biyerde ama bana karşı davranışını değiştirecek kadarda mı önemli? Normalde o ettiğim laflarla adam benle konuşmazdı ama hiç sinirlenmedi bile geldi sarıldı su güzelliğe yakışmıyor bu sözler uzatma karıcm dedi.. Yani evde pijamalarla ne kadar bakımlı olacağım ki? Var mi evde böyle hem rahat hem şık olabilecek önerileriniz? Birde bebeklerle surekli bakımlı olmak mümkün mü gerçekten?
bu nasıl bir kendini bilmezlik yaaa. şöyleleri de koca oluyor ya. Bu saatten sonra onun için tırnağınızı bile kesmeyin. Terbiyesiz adam

Herkes çok kızmış eşinize ama bence haksızlık etmeyin ya. Adamın hoşuna gitmişsiniz o an, sizi diğer günler için de motive etmek istemiş.
Bunu söylerken biraz pot kırmış ama art niyetli gelmedi bana:)

Tabi çok ilgisizse çocuklarla hiç ilgilenmiyosa başka şikayetleriniz de varsa kocanızdan bilemem ama, bu anlattıklarınıza göre patavatsız ama karısını seven bi adam görüyorum ben

İsterse günlerce konuşalım erkeklerin sevme şekli farklı.
Haklı bulmamakla ve klişe olmakla birlikte çok iyi bir ev hanımı, anne, mutfakta aşçı, yatakta (afedersiniz) fahişe istiyorlar. Bunların önem sırası kişiye göre değişir.
Eşinizin söylediklerinde hoş olmayan kısım ise halinizden anlamaması.
Madem sizden özen istiyor kendinize vakit ayırmak için fırsat versin ya da başka çözümler bulsun.
Bende yakında doğum yapacağım eminim yaşarım bu durumu. Ama diş göstermek gerekli ki aslan kesilmesinler.
Bende kendimi böyle görmek istiyorum bana yardımcı ol deyin.

Ben de ailesine karşı kaplan, yatakta aslan, sokakta herkül, evde kedi istiyorum.

Ama bulamadım.

Iki küçük çocuğu bırakıp 4 saat ortadan kaybolsak geldiğimizde evi yanmış mi buluruz kendini ölmüş mü belli değil.

Arzular şelale.
Çok biliyorlar haa :KK14:

Sadece çayı koydum duşa girdim saçlarımı kuruttum ve 40 dk bebeği ona bıraktım.
Çocuk ağlıyo sesini duyuyorum.

Severken çocuğu diyor ki "Annen de gider gelmez kızım. " :)
40 dk da bunu diyor 2 saatte büyük iş başardım edasında geziyor.
3 saat daha hiç bırakmadım bilmem ne olur..

Benimde 3 ve 1,5 yaşında iki oğlum var. Ben bakımlıyım, kendime ve evime özen gösteririm. Bakımlı olmayı severim günlük bi ruj, bi rimel bile hemen benim havamı değiştirir, iyi hissettirir kendimi.

X