Banyo temizliği yapamıyorumm çıldrımak üzereyim

Viledayla tabi ki. Biz iki kişiyiz eşim sabah gidiyor akşam geliyor. Ev kirlenmiyor aslında sadece kıl tüy yüzünden devamlı banyo tuvalet temizliği yapıyorum.temizlik ve yemek işi nankör iş kendini sakın yıpratma.
Gerçekten öyle ya ertesi gün bile yerde kıl tüy olması beni sinirlendiriyor :KK70:

Teşekkür ederim :KK200:

Ya benim galiba kablosuz elektrikli süpürge almam lazım klasik süpürge kablosu çekmesi taşıması zul geliyor.
Duşa girmeden ya da çıkmadan temizlik nasıl oluyor diye düşünüyordum bende genelde öyle yapılıyor ya.
Bu akşam ya Allah diyip böyle bi sıralama yapcam acaba kaç dk işin içinden çıkarım :KK70:

Bi de biraz dağınık biriyim, onları toplamak 20 dk zaten :KK70:
İşi kolaylaştıran en büyük kısım süpürge valla diğer türlü uzun sürüyor gerçekten😁
Birde yeni evlisiniz alışırsınız zamanla ama dolap içi falan daha 4 ay olmuş evleneli boşverin çocuk olana kadar keyfinize bakın daha çok,temizlik bir şekilde oluyor bende herşey mükemmel olsun diye hep uğraşırım çocuk oldu hala uğraşıyorum ama çok gereksiz kendine eziyet cocuk olunca herşeyi hızlı yapmayı öğreniyorsunuz otomatik 😃

Yok beyaz renk su lekesi göstermez de ıslak kalınca da temizlik bitmemiş öyle sulu sulu kalmış gibi durmuyor mu?
Bi de su öyle beklerse alt katın tavanında da problem olur mu diye de çekinip kurulamaya çalışıyorum.
Fayans öyle sel gelmiş gibi altına su geçirmez hemen. Yani o kadarcık su sel etkisi yaratmaz. O yüzden alt kata geçmez merak etmeyin.

Benim klozetin arkasına giremem mesela ben öyle kurulamaya 2 saate kuruyor zaten. Hergün yıkamıyorum yalnız çok kıl tüy oluyorsa süpürge tutun muhakkak..

İşi kolaylaştıran en büyük kısım süpürge valla diğer türlü uzun sürüyor gerçekten😁
Birde yeni evlisiniz alışırsınız zamanla ama dolap içi falan daha 4 ay olmuş evleneli boşverin çocuk olana kadar keyfinize bakın daha çok,temizlik bir şekilde oluyor bende herşey mükemmel olsun diye hep uğraşırım çocuk oldu hala uğraşıyorum ama çok gereksiz kendine eziyet cocuk olunca herşeyi hızlı yapmayı öğreniyorsunuz otomatik 😃
Evlenmeden önce kendimi asla temizlik için paralamam, ev işleriyle ömür geçirmem diyordum ama dert oluyor bana :KK70:
He yapıyor muyum yapmıyorum ama yine de dert :KK70:

İnşallah elim hızlanır benim de, yoksa bi tezgah ocak silişimi görseniz ağlarsınız ahaha :KK70:

Fayans öyle sel gelmiş gibi altına su geçirmez hemen. Yani o kadarcık su sel etkisi yaratmaz. O yüzden alt kata geçmez merak etmeyin.

Benim klozetin arkasına giremem mesela ben öyle kurulamaya 2 saate kuruyor zaten. Hergün yıkamıyorum yalnız çok kıl tüy oluyorsa süpürge tutun muhakkak..
Süpürge önemli herkesin ortak fikri :)

Evet klozet arkası, fırçalık bölümüm dar benimde ve geçen sefer orayı kupkuru yapcam diye kaç bez değiştirdim ee sonra da soğudum zaten :)

Teşekkür ederim..

Önceki evimde benim de banyom küçüktü viledayla filan köşelere girmekle hiç uğraşmazdım
Önce banyo paspasını süpürün ve duşakabinin içine silkeleyin çıkarın banyodan sonra tüm zemini süpürün
İlk önce lavaboyu sonra duşakabini en son klozeti temizleyin
Ben domestos yada cifle yada asperox ile temizliyorum, lavabonun ayrı süngeri var güzelce ovup suyla durulayıp kuru bezle parlatıyorum, sonra duşakabini hallediyorum ayrı sünger ve bezle, en son da klozeti ayrı sünger ve bezle temizleyip içine çamaşır suyu döküp kapağını kapatıyorum.
Zemine su akıyor deterjan damlıyor zaten, yüzey temizleyici sprey sıkıp temiz bezle silin heryeri viledayla değil elinizle
Paspasını serin bitti
Bu kadar sorun olacak ne var anlayamadım, yaptıkça pratikleşeceksiniz
Sabah saçınızı duşakabinin içinde tarayın bir su tutun aksın kıl tüy
Duştan sonra duşa kabinde kurutun saçınızı yada kuruttuktan sonra zemini hemen süpürün
Yada bir havlu üzerinde kurutun tarayın havluyu duşakabine silkeleyin
Saçları zeminde görmek rahatsız ediyor ama oraya dökende sizsiniz çözüm üretmek çok zor olmamalı
Akşam mutfağı banyoyu iki dk süpürün yatmadan
Deterjanlı ıslak mendiller var banyo temizliği için, her akşam yatmadan lavaboyu klozeti onlarla silin iki dk sürüyor, klozetin içine biraz çamaşır suyu damlatın kapatın kapağını yatın
Hafta sonu da tarif ettiğim gibi daha detaylı temizlerseniz her an mis gibi olur
İki banyoyu da kullanmanız şart mı?

Önceki evimde benim de banyom küçüktü viledayla filan köşelere girmekle hiç uğraşmazdım
Önce banyo paspasını süpürün ve duşakabinin içine silkeleyin çıkarın banyodan sonra tüm zemini süpürün
İlk önce lavaboyu sonra duşakabini en son klozeti temizleyin
Ben domestos yada cifle yada asperox ile temizliyorum, lavabonun ayrı süngeri var güzelce ovup suyla durulayıp kuru bezle parlatıyorum, sonra duşakabini hallediyorum ayrı sünger ve bezle, en son da klozeti ayrı sünger ve bezle temizleyip içine çamaşır suyu döküp kapağını kapatıyorum.
Zemine su akıyor deterjan damlıyor zaten, yüzey temizleyici sprey sıkıp temiz bezle silin heryeri viledayla değil elinizle
Paspasını serin bitti
Bu kadar sorun olacak ne var anlayamadım, yaptıkça pratikleşeceksiniz
Sabah saçınızı duşakabinin içinde tarayın bir su tutun aksın kıl tüy
Duştan sonra duşa kabinde kurutun saçınızı yada kuruttuktan sonra zemini hemen süpürün
Yada bir havlu üzerinde kurutun tarayın havluyu duşakabine silkeleyin
Saçları zeminde görmek rahatsız ediyor ama oraya dökende sizsiniz çözüm üretmek çok zor olmamalı
Akşam mutfağı banyoyu iki dk süpürün yatmadan
Deterjanlı ıslak mendiller var banyo temizliği için, her akşam yatmadan lavaboyu klozeti onlarla silin iki dk sürüyor, klozetin içine biraz çamaşır suyu damlatın kapatın kapağını yatın
Hafta sonu da tarif ettiğim gibi daha detaylı temizlerseniz her an mis gibi olur
İki banyoyu da kullanmanız şart mı?
Ebeveyn banyosu daha küçük olduğu için ben onu kullanmıyorum, girdiğim zaman eşim kadar şip şak çıkamadığım için o da beni beklemeyip ebeveyni kullanıyor. Gerçi orada petek olmadığı için soğuk oluyor diye eşim de benim banyoya geçti, yaza kadar kullanmayız herhalde.

Haklısınız bu kadar problem olmamalı ama yapı olarak dağınık ve daha önce hiç iş yapmamış insan olunca afallıyor insan biraz.

Evlenmeden önce kendimi asla temizlik için paralamam, ev işleriyle ömür geçirmem diyordum ama dert oluyor bana :KK70:
He yapıyor muyum yapmıyorum ama yine de dert :KK70:

İnşallah elim hızlanır benim de, yoksa bi tezgah ocak silişimi görseniz ağlarsınız ahaha :KK70:
Derdiniz bu olsun halledersiniz hiiiç merak etmeyin 🤣

Roosmanda bende kalın ve büyük olduğunu düşüneek domolun limonlu ıslak mendilini aldım minicikti.
Sonra sleepy ıslak bezleri aldım onlar da çok iş görüyor.
Mop olarak ne kullanıyorsunuz ve banyo mopunuz ile diğer odaların mopu ayrı mı?
Rossmanin ayri yer bezi var sizin dediginiz degil.yani ebat olarak daha buyuk ve kagit havlu gibi kalin.ben sleepy kullaniyorum simdi o da guzel.sizin dediğiniz limonlu olani ben wc kapagini silmede ya da toz almada falan kullaniyorum.mop olarak da temizligi sevmesem de her turlusu var bende.bana gore en iyisi silva.fisfisli mop da var ikisinin de yedek bezleri var her yere aynisini kullanmiyorum en son banyoyu silip makineye atiyorum hepsini.

Öncelikle dağınıklıktan kurtulmanız gerekiyor yoksa işiniz her zamaan uzar, saçınızı banyoda tarıyor ve yapıyorsanız bir örtü sermenizi öneririm yada ben her saçımı yaptığımda hemen bi süpürürüm iyice dolmasın diye. Ama temizlikten önce illa ki süpürmek gerekiyor bence ben yıkamam her temizlikte banyo. Klozeti lavaboyu temizler sonra duşa girer duşakabini temizlerim çıkınca da saçımı yaptıktan sonra banyoyu süpürüp silerim. Benimde iki banyom var büyük banyoyu ne ben ne eşim kullanmayız :)

X