Basen eritmek için diyet

yasak_elma

cicoz
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2013
91
10
Merhaba arkadaşlar

Boyum 169 kilom 65 yaşım 23

Fiziğim armut tipinde. Belim ince , omuzlarım falan geniş değil çok şükür. Ama gelgelelim ki bütün fazlalıklarım bacaklarım ve basende toplanmış.
Lise zamanıma kadar fiziğim normaldi yaz tatilinde 3 ayda 10 kilo falan aldım. sabahtan akşama kadar oturduğum için resmen popom büyüdü.
O zamandan beri hiç bi şekilde gitmedi bu bacaklarım. Kilo verdiğim zamanlar oldu ama iyice göbeğim belime geçti. bacaklarda tık yok. o zaman daha da kötü durdu. Aranızda benim gibi alt fiziğinden rahatsız olanlar vardır illaki , uyguladığınız bir diyet bir egzersiz, ve ya başka birşey var mı fayda gördüğünüz bir şeyler varsa paylaşır mısınız ?Şimdilik şu aşağıdaki ender saraç diyetini buldum internette. Uygulayan var mı aranızda ?

Sabah kahvaltınızda ; 1 adet yeşil elma (kabuğu soyulmadan yensin) 1 adet sert seftali
Ara öğünde ; 2 parmak taze dil peyniri
Öğlen yemeğinde ; 1 porsiyon tavuk ızgara (derisiz), rokası bol olacak şekilde yeşil salata
Ara öğünde ; 5 adet yulaflı bisküvi
Ara öğünde ; saat 17,30 gibi 1 adet yeşil elma
Akşam yemeğinde ; 5 yemek kaşığı zeytinyağlı fasulye, 1 dilim çavdar ekmeği, 1 porsiyon mevsim salatası
Yatmadan 1 saat kadar önce ; 1 bardak şekersiz tarçınlı diyet süt,

Canımmm benimde problemim bu. şu basen bölümümu eriteyim göbişte var bende :/ bacaklarim incelsin istiyorummm.. spor salonuna gitmeye basladım bu pek diyetle olacak gibi değildi cünkü. Günde en az 2 lt su iciyorum ve 1litresini çubuk tarçınlı olacak şekilde iciyorum tatli isteğimi engellemek icin.. squat hareketleri yapiyorum bacak inceltme ve sıkılaştırma icin öneriliyodu ben sıkı şekilde yaptığımda faydasını görmüştüm cidden sende dene istersen

Canımmm benimde problemim bu. şu basen bölümümu eriteyim göbişte var bende :/ bacaklarim incelsin istiyorummm.. spor salonuna gitmeye basladım bu pek diyetle olacak gibi değildi cünkü. Günde en az 2 lt su iciyorum ve 1litresini çubuk tarçınlı olacak şekilde iciyorum tatli isteğimi engellemek icin.. squat hareketleri yapiyorum bacak inceltme ve sıkılaştırma icin öneriliyodu ben sıkı şekilde yaptığımda faydasını görmüştüm cidden sende dene istersen

Çok sağ ol canım.

Bende öyle öyle düşünüyorum. Diyetin bi faydası olmuyor. ne yapsam göbeğim eriyo iyice. Dediğin gibi en iyisi spor yapmak. Şu bahsettiğin squat hareketlerine bakıcam. Ama bacağı inceltmeden kasa mı çevirir yoksa bacağım incelir mi ?

Çok sağ ol canım.

Bende öyle öyle düşünüyorum. Diyetin bi faydası olmuyor. ne yapsam göbeğim eriyo iyice. Dediğin gibi en iyisi spor yapmak. Şu bahsettiğin squat hareketlerine bakıcam. Ama bacağı inceltmeden kasa mı çevirir yoksa bacağım incelir mi ?

Merhabalar!
squat yapma bence pilates gibi kas uzatan egzersizler yap. callanetics de çok iyi. ama her şeyden önce kilo vermen lazım, kardiyo ve diyetle. diyet için çok kasmamanı öneririm, şekerli yapay gıdaları ağzına bile sürme, geri kalan diyet kuralları da belli; herkes kendine göre yorumluyor. en mantıklısı da o, çünkü kendini sen daha iyi tanıyorsun.
benim de basen problemim var, sporla gidiyor oralar emin ol (kilo aldığım için geri geldi basenlerim)
diyetin bir faydası olmuyor deme önemli olan diyet aslında. önce bi beş kilo versen sonra spora odaklanırsın.
%80 diyet, %20 spor etkiliyormuş.

squat bacak inceltmez aksıne üst bacağı kalınlaştırır bilginiz olsun

benimde vücudum aynı bu şekilde ben de boy da yok malesef o yüzden çok çikrin duruyor :KK43:(
ben geçen sene de yapmıştım büyük faydasını gördüm
yine yapmaya başladım kaç gündür
leslie ile yürüyüş videolarından 3 mil olanını yapıyorum ardından mari wansor un bacak inceltmek için olan videosunu yapıyorum fayda göreceğime inanıyorum
linkleri aşağıya yazdım incelersin

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=320949&page=373

http://www.dailymotion.com/video/xfgrjv_mari-winsor-pilates-buns-thigh_sport

Merhabalar!
squat yapma bence pilates gibi kas uzatan egzersizler yap. callanetics de çok iyi. ama her şeyden önce kilo vermen lazım, kardiyo ve diyetle. diyet için çok kasmamanı öneririm, şekerli yapay gıdaları ağzına bile sürme, geri kalan diyet kuralları da belli; herkes kendine göre yorumluyor. en mantıklısı da o, çünkü kendini sen daha iyi tanıyorsun.
benim de basen problemim var, sporla gidiyor oralar emin ol (kilo aldığım için geri geldi basenlerim)
diyetin bir faydası olmuyor deme önemli olan diyet aslında. önce bi beş kilo versen sonra spora odaklanırsın.
%80 diyet, %20 spor etkiliyormuş.

Hımmm mesaj için çok teşekkürler söylediklerini muhakkak dikkate alacağım.

Çevremdekilerden de zayıflamadan bacak sporları yaparsam bacağımın incelmeyip sıkılaşacağını duymuştum. on gün kadardır yemeyi azalttım kalorilere dikkat ederek yiyorum. Umuyorum ki etki edecek. Yanısıra da bacak egzersizlerini günde 20şer 10 ar gruplar halinde yapıyorum. Birde biberiye yağının bacak incelttiğini duydum. Deneyen var mı ??

benimde vücudum aynı bu şekilde ben de boy da yok malesef o yüzden çok çikrin duruyor :KK43:(
ben geçen sene de yapmıştım büyük faydasını gördüm
yine yapmaya başladım kaç gündür
leslie ile yürüyüş videolarından 3 mil olanını yapıyorum ardından mari wansor un bacak inceltmek için olan videosunu yapıyorum fayda göreceğime inanıyorum
linkleri aşağıya yazdım incelersin

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=320949&page=373

http://www.dailymotion.com/video/xfgrjv_mari-winsor-pilates-buns-thigh_sport

Linkler için çok teşekkürler. Demek faydasını gördün. hiç ölçüm yaptın mı peki bacak çevresi için ? Birde ne kadar süre boyunca yaparak fayda gördün acaba ?

Linkler için çok teşekkürler. Demek faydasını gördün. hiç ölçüm yaptın mı peki bacak çevresi için ? Birde ne kadar süre boyunca yaparak fayda gördün acaba ?

canım bu sene daha yeni başladım geçen sene çok düzenli olmamak üzere sadece leslie yi iki ay yaptım ve basen çevresi 6 cm kadar incelmişti
büyük fark oluyor gerçekten

canım bu sene daha yeni başladım geçen sene çok düzenli olmamak üzere sadece leslie yi iki ay yaptım ve basen çevresi 6 cm kadar incelmişti
büyük fark oluyor gerçekten

Wooww çok ciddi fark yapmış sadece iki ay!!!

Şuan da çok umutlandım. Yaza kadar 6 cm bende incelsem daha ne isterim. :)

Wooww çok ciddi fark yapmış sadece iki ay!!!

Şuan da çok umutlandım. Yaza kadar 6 cm bende incelsem daha ne isterim. :)

şu videoları yaparsan farkı sende göreceksin belki iki aya kalmadan bile
çünkü benim bacakların yapısı genetik kalınlar o kadar zor inceliyorlar ki
ahh tek derdim bacak bacak :KK43:(

şu videoları yaparsan farkı sende göreceksin belki iki aya kalmadan bile
çünkü benim bacakların yapısı genetik kalınlar o kadar zor inceliyorlar ki
ahh tek derdim bacak bacak :KK43:(

Aynen canım benim aynnenn! Ya herkes ay belin ne kadar ince hiç göbek yok falan diyor sürekli. Ama bacaklarımın durumunu anlatamam sana. Alt bacağa kadar çatlak ve selülit içindeyim. Sarkmalar başka dert. Yıllardır erimedi gitti. Tam 7 yıldır bacaklarım böyle. Çok üzülüyorum ya. En çok istediğim şey 38 beden olmak. Şuan çoğunlukla 40 bazı modellerde 42 giyiyorum. Üst bedenim de 38 ama 36 beden kıyafetlere de girebiliyorum.

Aynen canım benim aynnenn! Ya herkes ay belin ne kadar ince hiç göbek yok falan diyor sürekli. Ama bacaklarımın durumunu anlatamam sana. Alt bacağa kadar çatlak ve selülit içindeyim. Sarkmalar başka dert. Yıllardır erimedi gitti. Tam 7 yıldır bacaklarım böyle. Çok üzülüyorum ya. En çok istediğim şey 38 beden olmak. Şuan çoğunlukla 40 bazı modellerde 42 giyiyorum. Üst bedenim de 38 ama 36 beden kıyafetlere de girebiliyorum.

bende sarkık ve selülit yok ama alt bacağım tam bir facia sanki balon şişirmişde yapıştırılmış gibi arkada böyle yanlara doğru geniş ıyyy
üstte iç bacakların felaket bıngıl bıngıl :))
benim boyda kısa 1.58 üstüm dana ince gögüs yok üstte 36 bile geniş geliyor incecik bir belim var anlatamam sana
ama alt fena
sanki üst başka birine alt başka birine ait

bende sarkık ve selülit yok ama alt bacağım tam bir facia sanki balon şişirmişde yapıştırılmış gibi arkada böyle yanlara doğru geniş ıyyy
üstte iç bacakların felaket bıngıl bıngıl :))
benim boyda kısa 1.58 üstüm dana ince gögüs yok üstte 36 bile geniş geliyor incecik bir belim var anlatamam sana
ama alt fena
sanki üst başka birine alt başka birine ait

Off inşallah incelir şu backlarımız ya. :) Şort en sevdiğim kıyafettir ama şu bacaklar yüzünden giyinemiyorum içim gidiyo yazın gördüğüm şortlardan.

Benim kilom normal boyuma göre ama maalesef bacaklar kalin,basen var arkadaşlarım ne kadarda normal desede.. squat yaptığımda bacaklarımın sıkılaştıgını hissediyordum tamam belki pek incelme yok ama sıkılaşmıştı. Pilates yapıyorum spor salonunda ayrıca squata da devammm :) umarım hepimiz istediğimiz fiziğe ulaşırızzz:)) bol bol su icin bayanlarr:)

Allahım bu kızlar beni anlatıyooorrr :) alt taraf 40-42 beden üst taraf 38 :KK70: iki ayrı kişiye ait sanki :p basenler, hiç sıkı olmayan kalın sarkık selülitli bacaklar :KK43: lisede oturduğum yıllardan beri... boyum 1.62 o zamanlar 70 kiloydum şimdi 60 kiloyum ama bacaklarda basenlerde fark sadece 1 beden... yüzümden gitti sanki bütün kilolar. tamam her yerimden gitti basenlerim aşırıydı azaldı biraz ama yüzümden belime kadar sanki başka bir insan belden aşağısı başka bir insan :) off artık bu yaz 38 beden pantolon giymek istiyorumm yeterrr.. kabinde kıyafet denerken bacaklarımı görmek bile istemiyorum görünce moralim bozuluyo çıkıp gidiyorum.. yolda yürürken bacaklarımın birbirine sürtünmesinden bıktım bacaklarımın kısa ve kalın görüntüsünden bıktım.. hadi kızlar sporlarınızı yapın incelin de oluyoooooooo deyin banaaaa :KK43: :)

Aynen ben de anlattığınız gibiyim 9eylülden bu yana 84ten 65e kadar düşebildim bebek istiyorum bebek olana kadar diyete platese devam. Size önerim ebru Şallı nın platesi tv Programlarında yaptığı çok etkili oluyor. Sağlık Açısından düşünürsek bizim tipimiz elma tipine göre çooook avantajlı. Içimden yağlanma yok sağlık sıkıntımız yok şükür. Şeker tuz unlu mamül yok :))))

Allahım bu kızlar beni anlatıyooorrr :) alt taraf 40-42 beden üst taraf 38 :KK70: iki ayrı kişiye ait sanki :p basenler, hiç sıkı olmayan kalın sarkık selülitli bacaklar :KK43: lisede oturduğum yıllardan beri... boyum 1.62 o zamanlar 70 kiloydum şimdi 60 kiloyum ama bacaklarda basenlerde fark sadece 1 beden... yüzümden gitti sanki bütün kilolar. tamam her yerimden gitti basenlerim aşırıydı azaldı biraz ama yüzümden belime kadar sanki başka bir insan belden aşağısı başka bir insan :) off artık bu yaz 38 beden pantolon giymek istiyorumm yeterrr.. kabinde kıyafet denerken bacaklarımı görmek bile istemiyorum görünce moralim bozuluyo çıkıp gidiyorum.. yolda yürürken bacaklarımın birbirine sürtünmesinden bıktım bacaklarımın kısa ve kalın görüntüsünden bıktım.. hadi kızlar sporlarınızı yapın incelin de oluyoooooooo deyin banaaaa :KK43: :)

hahah acaba kardeş miyiz diye düşünmeden edemedim. :) Gerçekten vücutlar aynı. Bacak kalın olduğu için bacak boyunuda kısa gösteriyor. Popo kalksa biraz tamamdır. :)

Mari winsor buns & things yaptım şimdi kızlar. :) Bacaklara süper gelecek bi egzersiz deneyin bence. Acayip yanıyo basenler yaparken

Aynen ben de anlattığınız gibiyim 9eylülden bu yana 84ten 65e kadar düşebildim bebek istiyorum bebek olana kadar diyete platese devam. Size önerim ebru Şallı nın platesi tv Programlarında yaptığı çok etkili oluyor. Sağlık Açısından düşünürsek bizim tipimiz elma tipine göre çooook avantajlı. Içimden yağlanma yok sağlık sıkıntımız yok şükür. Şeker tuz unlu mamül yok :))))

Canım çok iyi vermişsin helal olsun. :) İnşallah istediğiniz zaman bebeğinizi kucağınıza da alırsınız sağlıkla.

Dediğin gibi bende fiziğin ters armut tipinde yani dar popo geniş omuzlar olmasındansa geniş baseni tercih ederdim valla. Ya da göbekli kalın bi bel elma tipi.

Tamam bizim fizikte güzel değil ama kötünün iyisi diyelim. :)

Benim kilom normal boyuma göre ama maalesef bacaklar kalin,basen var arkadaşlarım ne kadarda normal desede.. squat yaptığımda bacaklarımın sıkılaştıgını hissediyordum tamam belki pek incelme yok ama sıkılaşmıştı. Pilates yapıyorum spor salonunda ayrıca squata da devammm :) umarım hepimiz istediğimiz fiziğe ulaşırızzz:)) bol bol su icin bayanlarr:)

Canım squat sıkılaştırıp kas yapıyo o yüzden incelme biraz zor sanırım onda. Ama madem basenlerin belirgin değil sıkılaştırman iyi olur . :) Sporun iyisi kötüsü olmaz. Madem seviyorsun yap canım. Ben bunca yıl yapmadığıma pişmanım.

X