BAŞIM ÇOOK BÜYÜK BELADA NE OLUR AKIL VERİN

sence konu fake diye mune kapatacak mı ki :)
evet devir farklı ama insanlar aynı..
benim teyzemin kızıda evlendi.. 88 doğumlu..
ne yani erken evlendi diye hemen fake mi oluyor..
neyse inanmazsanız yazmazsınız olur biter niye bu kadar hırpalıyorsunuz kendinizi

Kendimi hirpaladigim felan yok ve evet, fake konu yasaktir. Eger bir konu fake ise Mune abla tarafindan kapatiliyor.
Ve sadece erken evlendigi icin fake demedim, konu icinde farkli tutarsizliklar var ve dolayisiyla fake oldugunu düsünüyorum.

Ayrica neyi, ne zaman ve nerde yazacagimi sen belirliyemezsin. Ister bir yorum yazar, ister 10 yorum yazarim.

Ailen de biliyor zaten onun doğru bir insan olmadığını çek resti anlatirsa herseyi ki ben cesaret edeceğini sanmıyorum iftira atıyor dersin o tipte biri zaten belli sana da inanırlar. He bu da sana ders olur bir daha ki hayatına sokacagin insanı iyi secersin ..

Bence şimdiden ailene ; beni tehdit ediyor , sana türlü iftiralar atarım , seni rezil ederim diyor diye anlatın .

Yani o daha bu hamleyi yapmadan , siz yapacağını anlatın .

Bu şekilde kimse ona inanmaz .

Çokta korktuğunuzu belli etmeyin . Korkunuz onu güçlendirir .

"Resimlerinigösterdim annem hiç beğenmedi kızım senin gözün kör mü dedi. Bi suna bak bi kendine dedi. Amaben yakışıklı aramıyorum anne çok düzgün biinsan dedim. Kızım yapma dedi hiç uyumludeğilsiniz dedi. "

Beğenmeyen kişi anne, kızım diye hitap ediyor :mad:
Neremle okuduysam artık, çok yanlış anlamışım.

Konu sahibinin şu boyda şu kilodaydım bu sıkıntıdan zayıfladım şu kilo oldum olarak anladım yazdıklarını . Kendini övdüğünü düşünmüyorum . Kendini övse bile konusu bu değil zaten karşısında onu takıntı haline getirmiş bir adam var .İstenmediğini bildiği halde işi gücü bırakıp konu sahibinin şehrine taşınan .

Son düzenleme:
Ne işin olur kafayimi yedin boyunca evladın var kız çocuğun var memurun ne işin olur bu adamı öyle bir korkutki doğduğuna pişman ederim de savcılığa veririm seni de zorlamı de git ver savcılığa tehdit ediyor iftira atıyor de kendini ne kadar rezil etmissin

En büyük hatanız o kişi ile ilgili ailenize çok erken bahsetmiş olmanız. Dilerim en kısa zamanda kurtulursunuz

Istediğini söylesin elinde kanıt yok. Millete dersin kabul etmedim delirdi. Bana iftira atıyor şantaj yapıyor diye. Sana mi inanırlar yalancının birine mi. Uzak durun polise söyleyin kendinizi garantiye alın. Yoksa daha kötü şeyler yapabilir. Allah affetsin yardım etsin... üzüldüm...

Herkes ayni şeyi yazmış demek ki aklın yolu bir.

Ailesi de biliyor psikopat olduğunu, zitlasinca her seyi yapabileceğini o nedenle siz durumu kendi lehinize çevirin.

Ben ayrilmak istediğimi söylediğim için tehdit ediliyorum.Birlikte oldugumuzu söylerim falan diye tehdit ediyor seklinde anlatın ailenize falan.
Ya da polise gidin. Nasıl ispat edecek?
Ortada video var mi? Yatakta çıplak fotoğraflarınız var mi?
Eğer yoksa sıkıntı yok.

Herkese birlikte olduk yalanını söylerim diye tehdit ediyor beni diye anlatacaksınız.
Polis müdahale eder.
Aileniz de onun yerine size inanır emin olun.
Onun ailesi bile size inanabilir.

Senin annenin zamani ve simdiki zaman farkli. Üstelik konu sahibi güya ask evliligi yapmis, yani annesi babasi onu cocuk gelin olsun diye evlendirmemis. Size normal geliyormu bu devirde bir kizin 14 yasinda ask evliligi yapmasi? Üstüne bide alkol bagimli bir es ile liseyi bitirip, kpss gibi agir bir sinavi verip memur olmasi?

14 yasinda evlilik yapacak kadar cahil, ama lise ve kpss kadar zeki fakat tekrar tanimadigi erkek ile beraber olacak kadar cahil, "hicbir erkek bana hayir diyemez" gibi cümleler kuracaksin kadar cahil olmasi tuhaf degilmi?

@Mune abla bir bakarmisin? Bence konu fake.
Konuya ne diyeceğimi bilemedim ama yorumunu görünce, içimden geçenler tam da bunlarmış.

Konu gerçek ya da değil bilemem ama konudan bi sosyal mesaj çıkarımı yapmak şart. Örnek olsun tüm kadınlara; farklı şehirden gelip günübirlik görüştüğünüz adamlarla, evini yerini yurdunu işini bilmediğiniz adamlarla, evli olup olmadığına emin olmadığınız adamlarla, ailesi ve çevresi tarafından manyak gibi görülüp görülmediğini bilmediğiniz adamlarla, iki güzel lafa aldanıp, konu sahibinin deyimiyle 'nefsinize yenik düşüp' ertesi gün pişman olacağınız işlere kalkışmayın.
Çevremde bile gördüm böyle sonradan çok pişman olanları, kim bilir ne kadar çok var aynı durumda olan, pişman olacağınız şeyleri, sizi intihar düşüncesine sokacak şeyleri yapmayın. Arkasında duramayacağınız şeyleri yapmayın, kendiniz için.

Arkadaşlar ben 30 yaşında boşanmış iki çocuk annesiyim. Bundan üç ay öncesine kadar hiç kimse ile bi ilişki yaşamadım. Üç yıldır boşadım. Ve üç ay önce benim iş yerimde tesadüfi bir tanışma oldu anlatacağım şahısla. Dul bi kadın olmak toplumda zor olduğundan vé ben artık düzenli bi yaşam istediğim için evliliği de yavaş düşünüyordum. Bu kişiyle de iş yerimde tanıştık çok ısrarlı görüşmek istedi ilk etapta ilgimi çekti çünkü oda ayrılmışdi ve bi çocuğu vardı yanında. Benimde istediğim buydu. Bi baba ancak benim çocuklarımı ve beni anlayabilirdi. Ben numaramı verdim tamam görüşelim mesaj ile ama olmaz ise lütfen ısrarcı olmayalım dedim çay içtik ve tabiki asla olmaz ben sapık değilim lütfen kimseyi zorlayacak değilim dedi. Ben kimseden hicbirsey saklamayan birisi olduğum için. 15 gün kadar telefon ve mesaj ile hemen herseyi konuştuk ve cok ciddi ciddi ilerliyorduk. Önce anneme sonra kardeşlerime ve ardından oğluma ben birisi ile görüşüyorum ve sizinde tanismaniZi istiyorum dedim. Oğlum 14 yaşında kızım 6 yaşında. Oğlum anne olabilir dedi bende tanisayim dedi. Ailem yine öyle. Ben istediğimi ve ciddi düşündüğümü söyledim. Benden 6 yaş büyük kendisi. Pastane isletiyorum ve usta pastaciyim dedi. Hiç araştırma ihtiyaci hissetmedim bile ailem araştırsin diye. Çünkü güven verici konuştu hep benimle. Başka şehirde iş yeri çünkü. Resimlerini gösterdim annem hiç beğenmedi kızım senin gözün kör mü dedi. Bi suna bak bi kendine dedi. Ama ben yakışıklı aramıyorum anne çok düzgün bi insan dedim. Kızım yapma dedi hiç uyumlu değilsiniz dedi. Çünkü ben 23_24 yaşında ve hiç iki çocuk doğurmuş gibı durmayan gayet Fit genç kendine çok bakan sarışın yeşil gözlü hiçbir erkeğin yok diyemedigi bi kadınım ama bunlar boş keşke biraz kaderim düzgün olsaydı. Buda dolayısıyla aşık oldu. Etrafımda pervane oluyor. Başka şehirden pastalar çiçekler hediyeler eve iş yerime yağıyor. O kadar ilgili ki beni bile bağladı kendine. Biz bu sekilde üç ay filan sevgili olduk sürekli her hafta uçakla beni görmeye geliyor gidiyor. Geçen ay geldiğinde de bana oturmaya geldi gece indi uçaktan ve seni görüp öyle gideyim annemler dedi. Tamam canım gel dedim. oğlum yoktu kahve içti muhabbet ettik. Bu zamanà kadar elimi dahi tutmamisti üç ay boyunca ne o istedi ne de ben. Ama bi anda sarıldı öptü yanağımdan seni çok seviyorum dedi. Sonra öpmeye başladı ve karşı gelmedim. Bi anlık nefsime uydum allah beni kahretsin çok pişmanım. Ve biz birlikte olduk. Sonra bana dedi ki sakin pişman olma benim karimsin sen dedi en kisa zamanda evlenicez dedi. Ama ben pişmanlığı yenemedim. Hergün ağlamaktan helak oldum. Ve ondan oyle bi An soğukluk geldi. Bu iki gün kaldı gitti. Ben çok soğuk davranınca tekrar geldi çünkü çok seviyor. Ailesini getirecek ki ailem ile tanışşunlar kimse gelmiyor. Tam 20 gün kaldı kimse yok. Hergün arıyor hazilanin ailem geliyor millet hazırlık yapiyo kimse yok. Babam killandı. Araştırdı ki bu orada Pastanede çalışan birisi. Ailesi de oğlum bu kızı sana vermezler diyo. Yalanimi ortaya çıkarmayın diyo. Aile rezil olacak diye gelmiyor. Ama bu psikopat zorluyor. Sonra ben buna dedim ki kimse gelmesin istemiyorum ben seni filan bu delirdi. Bana ağzıma içki vurmam demis di. Gitmiş içmiş içmiş camı kapıyı indirmiş aşağı. Eli kolu kesikler içinde. Hastanelik oluyor. Falan filan. Kardeşi beni aradı dedi ki abla şununla konuş gitsin sonra o gider ayrıl. Bizde babamlar da onaylamıyoruz abimin evlenmesini çünkü o degismez. Tamam dedim. Neyse dedim git kendine çeki düzen ver kafamı toplamam lazım dedim. Buda ben birikim yaptım pastaneyi acicam sana müthiş bi hayat kurup seni alıcam dedi ve bende görecegiz dedim ve gitti. On gün o yazdı ben cevap vermedim. Aradı açmadım. İstemiyorum herseyin yalan çıktı dedim. Bu iki gün sonra çıktı geldi. Buraya yerleşti işi gücü bırakmış. Benimle burada yaşayacakmış falan. Laftan anlamıyor. İnanılmaz nefret ettiğim şeyi yaptı bana yalan söyledi. Beni tehdit ediyor ailene oğluna herseyi anlatırım iş yerine gelip seni rezil ederim diyor. Benimle birlikte oldu diyeceğim diyor. Burası küçük bi memleket ve beni herkes tanır. Büyük bi kamu kurumunda çalışıyorum. Bunları yapacak bi insan. Mesela resimlerim var çıplak değil ama bunlarla tehdit ediyor eski eşine gondercem ki çocukları alsın senden diye. Babam bunu duyarsa ölür onunla yattığımı. Allah affetsin beni uyku uyumuyorum yalvariyorum allahım affet diye. Bu belayı da benden al rabbim diyorum. Tövbe evlenmek filan bir daha asla. Ben rezil olamam ailemin oğlumun başını önüne egemem. İntihar etmeyi denedim. Kızımın yüzüne bakıyorum yapamıyorum o iyice küçük. Polise gidemem rezil olurum. Çünkü karakoldan cagrilinca iyice azacak hersey yapar. Ailesi ile konuştum. Elimize geçmiyor bulamıyoruz telefonları açmıyor diyo abisi ve babası. Abisi diyor zitlasma hersey yapabilir. Ne yapacağımı şaşırdım kaldım. Kafayı yedim resmen . 170 boy 59 Kilo zaten zayiftim. 52 Kilo olmuşum. Bittim resmen. Ne olur yardım edin akıl verin pismanlik zaten yaşıyorum. Eleştiri alacak durumda değilim lütfen.
İyide şimdi biz ne desek boş sonuçta şeytana uyulmuş olsada ortada bir irade söz konusu hata sizin hatanız karşınızdaki psikopat yani dikkatli olsaydınız keşke (nasihat vermek veya eleştirmek değil amacım mühim olan pişmanlık ki pişmansınız belli) Yukarıda en güçlümüz duruyor bize düşen ona el açmak o herşeye kadir Rabbim yardımcınız olsun

Kaniti yoksa ne yapabilir ki? Ailesi bile dengesizligini biliyor bisey dese bile iftira dersin. Allaha sigin ona dua et, intihar etmekle sorunlar duzelicek mi? cocuklarini bi herif ugruna annesiz birakmaya degecek mi? Cok rahatsiz ederse karakola gidin uzaklastirma filan alin.

X