Bayram bayram üzüntüden her yerim ağrıyor

Ne biçim insan bunlar

Evlerinde bedava kalmak için oğullarını yamana peşindeler

Nişanlı zaten satılık mı kiralık mı belli değil onurlu bir erkek olsaydı biz bu evde oturmicaz derdi

Seni severim konu sahibesi ama bu nasıl bir aile😶
İnanın çok şaşkınım ve üzgünüm.

Ne densiz ve saygısız insanlarlarmış.Milletin yazlığında bedavadan keyif sürebilmek, sizin onurunuzu kırmaktan daha önemliymiş demekki.Kızlarını almadık, evlerinde oturuyoruz diyerek, eksiklendiğine göre.Çıkarlarına çok düşkün insanlar. Ben senin gelinin olacağım farkındamısınız acaba? Oğlunun asker arkadaşı değilim. Önce bir bunu netleştirelim diye tepki vermeliydiniz.
Bence kimseyi hiç arayıp, sormayın.Ne yapacaksa yapsın.Karşı taraf hatasını anlayıp, özür dilemezsede bir daha iletişime geçmeyin.Kaynana aşırı densiz bir insan, oğluda hep onu düzeltecek değil. Bir süre sonra, annem böyle biri ben ne yapayım, idare et der çıkar.Şimdiden sorununu onunla çöz demiş zaten.Değer görmediğiniz hiç kimseye değer vermeyin. Tek tavsiyem budur.

Söz öncesi boş beleş laflar etse de bana sürekli canım kızım sen benim kızımsın herşeyimsin seni çok seviyorum dedi. Daha neler neler. Sürekli beni öpmeleri, sarılmaları. Annemler dahi inandılar yani iyi olduklarına.
Doğrudur.
Demek ki insanlara hiç inanmamak, güvenmemek gerek.
Seven sayan insan bu şekilde davranmaz çünkü.

Onlar kartlarını açık oynamış.madem öyle sizde içinizde tutacağınıza açık konuşun..nişanlında yanınızda olacak şekilde ziyarete git.o gün bunları demiştiniz. Bu evliliği istemediğinizi düşünüyorum.öyle ise açık ve net belirtin de..ıstiyorum derse neden böyle bir densizlik ettiğini sor. .sende açık konuş

Hımm bir bakalım;
1- Sevgilinizi zengin birisi ile evlendirmek istemişler olmamış.
2- Buna rağmen o ailenin evinde kalmaya devam ediyorlar.
3-İsteme orada olmuş sanırım. Madem bunun duyulmasından çekiniyorlar; o zaman niye o ev?
4-Sevgiliniz 35 yaşında neden hala annesi ve teyzesi ile birlikte?

Hımm bir bakalım;
1- Sevgilinizi zengin birisi ile evlendirmek istemişler olmamış.
2- Buna rağmen o ailenin evinde kalmaya devam ediyorlar.
3-İsteme orada olmuş sanırım. Madem bunun duyulmasından çekiniyorlar; o zaman niye o ev?
4-Sevgiliniz 35 yaşında neden hala annesi ve teyzesi ile birlikte?
İsteme bizim evimizde oldu. Burada derken kast ettiğim evin bulunduğu il yani.

Daha önceleri annesi kırıcı bi şeyler söylediğinde sevgilim annem cahil birisi sen onun dediklerini lütfen takma diyordu çok fazla muhatap etmiyordu bi şekilde konuşmalarıyla beni rahatlatıyordu.

Ama dün bu konuyu konuştuğumda diğer kadına karşı kıskançlık yaptığımı sanıp olayı anlatmaya çalışmama rağmen, bu konuyu annemle hallet beni arama diyerek sinirlenip telefonu kapattı. Hatta sanırım daha kötü bir şey bekliyormuş gibi bir tavrı vardı

Annesine iki çift laf edemiyor, diyor ki sen hallet. Bu adam 35 yaşına gelmiş hala ailesi ile yaşıyor. Bu olayda seni yalnız bıraktı. Evlenirsen daha beterleri olacak.

Kuzum ,kayinvalidene "üzülme annecim ben sana ne yazlıklar alırım ..ne yalilarda oturturum...iyi ki oğlunuz beni eş olarak seçmiş ..ne kadar da şanslıyım sizin ailenize gelin oluyorum" diyebilecek kadar aşktan kafayı yemediysen bence bu evlilikten uzak dur ! Senden bekledikleri onların yaşam standardını yukseltmen ,haberin olsun

Son düzenleme:
Bu benimde başıma gelen bir duruma benziyor benim eski kvde onlara ziyarete gittiğim bir gün (ayrı şehirlerde yaşıyoruz).Siz ilişkinin başındayken işte biz nişanlını başkalarıyla tanıştırmak istedik biri çok zengindi ama istemedi hatta ben görüşmeye gittim kızıda sevmiştim falan gibi konuşmuştu ben nişanlım istemedi nasılsa diye çok önemsememiştim ama ayrılık aşamasına geldiğimde kadın gerçekten asla konuşmayı bilmiyor sürekli patavatsız konuşmaları olduğunu gördüm bunu çok daha geç farketmemin tek sebebi farklı şehirlerde yaşayıp az muhattap olmamız Allah kolaylık versin benim eski nişanlım annesinin yanlışlarını bir süre sonra görmemeye o öyle dememiştir o yanlış söylüyorsundur falan demeye başladı hatta konuşmalarımızda artık biz annenle konuşurken onun yanında ol dinle bile diyordum

Nisanlima soyledigimde sanki cok daha kotusunu bekliyordu gibi bir cumle kurmussunuz. Umarim altindan baska seyler cikmaz. Adam belli ki hazirliksiz yakalandi topu annesine atti, annemle cozum dedi. Simdiye kadar sizi annesi ile muhattap etmeyen adam simdi neden muhattap ediyor?
Ne demek istediniz biraz daha açar mısınız

Merhaba hanımlar. Nerden başlayacağımı bilmiyorum. Çok üzgünüm. Biraz uzun olabilir ve karışık bir şekilde anlatmış olabilirim. Şimdiden affola.

4 yıllık bir ilişkim var. Ayrı şehirlerde yaşıyoruz. İkimizde çalışıyoruz ve ailelerin tek çocuklarıyız. Sevgilim annesi ve teyzesiyle yaşıyor ve 35 yaşında. Ben 7 yaş küçüğüm. Yaşı söyleme sebebim konuyla ilgili, sevgilim 10 yıldır çalışıyor ve tecrübesiz, insan ilişkilerini idare edemeyecek birisi değil.

2 hafta önce de aile arasında isteme oldu. Her şey çok güzel gidiyordu aslında. Sevgilimle aramızda hiçbir problem yoktu. Dün kurban bayramı sebebiyle annemle ben sevgilimin annesini ziyarete gittik. Şu anda biz de, onlar da aynı tatil yöresindeyiz, memleketlerimizde değiliz. Sadece sevgilim iş sebebiyle geri döndü, burda değil.

Meseleye gelirsek annesi ve teyzesinin kaldıkları bu yazlık ev kendi evleri değil, bir aile dostlarının eviymiş ve aile dostları da evlerini onlara kullandırıyorlarmış, yazları gelip denize falan girsinler diye.

Ziyarete gittiğimizde hoş beş ettikten sonra annesi, yazları geldikleri evin sahibinin, 43 yaşında eşinden boşanmış bir kızı olduğunu, kızın annesinin kendisine sevgilimle aralarını yapıp evlendirelim dediğini söyledi. Tabi olmamış. Eğer bu aileyi görürsek burada isteme olduğunu söylemememizi onlara ayıp olacağını söyledi. Hem oğlanla evlendirmedik hem de evlerinde kalıyoruz bi de başka kızı istemeye gidiyoruz diyerekten. Neyse biz de salak gibi orda tamam tamam dedik. Sanki bu söylenen çok normalmiş gibi ve kadın da devam etti. Kızın yaşı uygun olsaydı ben onu alırdım çok zenginlerdi oğlum rahat ederdi diyerek. Orda annemle bana kal geldi herhalde hiçbir laf edemedik. Taksi çağırıp hızlıca kalktık. Tabi bu laf yenilir yutulur cinsten değildi. Bir de daha önce ben evlerine gittiğimde veya aile tanışmasında da kadın boş beleş laflar söylüyordu. Ama bu söylediği hem de annemin yanında söylemesi saygısızlığın dik alası. Ve benim üç beş derken artık istenmediğimi düşünmeme sebep oldu. Hem nişanı ne zaman yapıyoruz diye soruyor bir yandan böyle konuşuyor. Biz afalladık. Bu ne dengesizlik ne amaçla söylendi bu. Daha önceleri annesi kırıcı bi şeyler söylediğinde sevgilim annem cahil birisi sen onun dediklerini lütfen takma diyordu çok fazla muhatap etmiyordu bi şekilde konuşmalarıyla beni rahatlatıyordu. O zamanlar söyledikleri de boş beleş şeyler olunca ben de tamam dedim. Ama dün bu konuyu konuştuğumda diğer kadına karşı kıskançlık yaptığımı sanıp olayı anlatmaya çalışmama rağmen, bu konuyu annemle hallet beni arama diyerek sinirlenip telefonu kapattı. Hatta sanırım daha kötü bir şey bekliyormuş gibi bir tavrı vardı. Tabiki konu kıskançlık değil isteme olmuş, nişan arefesinde söylenen bu sözü ben hazmedemiyorum. Sevgilimin verdiği tepki beni daha da üzdü. Beni aramadığı sürece aramak istemiyorum. Ama kendimi de anlatamadım. İfade edemedim ikimiz de konuşma esnasında sinirlendik çünkü. Meramımı anlatamadım. Şu an konuşmuyoruz. Ben hala ne saçma sapan bi şey olduğunu anlamış değilim. İnanamıyorum. Buraya yazma sebebim de belki rahatlamak, belki akıl almak. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
İki deniz bir kumsal icin millete yaltaklanan para icin oglunu zengine verme hayali kuran karsisindakinede oglunada saygisi olmayan anne ile teyze diyeceklerim bu kadar
Hayiirrrliisiiii

Nişanlınızı içten içten kolluyorsunuz derdimi anlatamadım falan diyerek. Herşey açık değil mi ? Zengin kıza kapak atmak istemişler olmamış size mecbur kalmışlar. O kadar içlerinde kalmış ki dertlenmeden duramıyorlar. Siz de afedersiniz saf mısınız nesiniz isteme olayını unutuyoruz tamam mı diyen aileye tamam diyorsunuz , büyülendiniz mi ne yaptınız ? Nişanlızın tüm bundan habersiz olması mümkün mü ? Burada kendini ifade etmesi gereken siz misiniz o bu annesi mi ? Susun sessiz kalın kapınıza gelip beni dinle diyene kadar bekleyin. Bir yazlık ev kadar değeriniz olsun.
Cok yakin akraba degilse kim tatil beldesindeki yazligini birilerine tahsis eder?Onlar parayla iylikle etkileme oglan tarafi ya tutarsa pesinde

X