Bayram bayram üzüntüden her yerim ağrıyor

hee kız tarafı mı istekli diyorsun yaş farkı yüzünden mi ?
Onlar aralarinda gayet anlasmislar bunun nisanlisi yanasmamis muhtemelen
Onuda is,Saglam marka bir araba ev biseyle hamlayabilirler eski turk filmlerinde o sevgimi satin alamazsinizlar

Bende buna benzer bir hikaye var
Sonunda mal mulk kalmadi surunuyorlar o ayri
Ustelik erkegi nisanlisindan ayirip halasinin kizina verdiler

Son düzenleme:
Eh yazlık evde kalmak zorundalar mıymış?
İlla tatil gerekiyorsa gidip 2 gün otelde kalıp gelsinler
Oh ne ala hem karnım doysun hem pastam dursun
Nişanı da düğünü de saklayacaklarmış sırf orda kalmak için
Ne saçma
Nişanlının tepkisi daha saçma
Ben yaşadıklarımdan şunu anladım
Eş ailesinden biriyle sorun yaşadığında o an tepkini vereceksin
İçine atıp sonradan eşe nişanlıya söylediğinde asla ama asla ailesine kızmaz kötülemez
Kötü olan sen olursun
O yüzden dan dan söylcen ne varsa

Nisanlima soyledigimde sanki cok daha kotusunu bekliyordu gibi bir cumle kurmussunuz. Umarim altindan baska seyler cikmaz. Adam belli ki hazirliksiz yakalandi topu annesine atti, annemle cozun dedi. Simdiye kadar sizi annesi ile muhattap etmeyen adam simdi neden muhattap ediyor?
Daha beterlerini de yapabilirdi anası demek bu resmen.

Hımm bir bakalım;
1- Sevgilinizi zengin birisi ile evlendirmek istemişler olmamış.
2- Buna rağmen o ailenin evinde kalmaya devam ediyorlar.
3-İsteme orada olmuş sanırım. Madem bunun duyulmasından çekiniyorlar; o zaman niye o ev?
4-Sevgiliniz 35 yaşında neden hala annesi ve teyzesi ile birlikte?
Bildiğiniz yiyici bunlar.

Konu sahibi, kaç canım, kaçççççç.

Merhaba hanımlar. Nerden başlayacağımı bilmiyorum. Çok üzgünüm. Biraz uzun olabilir ve karışık bir şekilde anlatmış olabilirim. Şimdiden affola.

4 yıllık bir ilişkim var. Ayrı şehirlerde yaşıyoruz. İkimizde çalışıyoruz ve ailelerin tek çocuklarıyız. Sevgilim annesi ve teyzesiyle yaşıyor ve 35 yaşında. Ben 7 yaş küçüğüm. Yaşı söyleme sebebim konuyla ilgili, sevgilim 10 yıldır çalışıyor ve tecrübesiz, insan ilişkilerini idare edemeyecek birisi değil.

2 hafta önce de aile arasında isteme oldu. Her şey çok güzel gidiyordu aslında. Sevgilimle aramızda hiçbir problem yoktu. Dün kurban bayramı sebebiyle annemle ben sevgilimin annesini ziyarete gittik. Şu anda biz de, onlar da aynı tatil yöresindeyiz, memleketlerimizde değiliz. Sadece sevgilim iş sebebiyle geri döndü, burda değil.

Meseleye gelirsek annesi ve teyzesinin kaldıkları bu yazlık ev kendi evleri değil, bir aile dostlarının eviymiş ve aile dostları da evlerini onlara kullandırıyorlarmış, yazları gelip denize falan girsinler diye.

Ziyarete gittiğimizde hoş beş ettikten sonra annesi, yazları geldikleri evin sahibinin, 43 yaşında eşinden boşanmış bir kızı olduğunu, kızın annesinin kendisine sevgilimle aralarını yapıp evlendirelim dediğini söyledi. Tabi olmamış. Eğer bu aileyi görürsek burada isteme olduğunu söylemememizi onlara ayıp olacağını söyledi. Hem oğlanla evlendirmedik hem de evlerinde kalıyoruz bi de başka kızı istemeye gidiyoruz diyerekten. Neyse biz de salak gibi orda tamam tamam dedik. Sanki bu söylenen çok normalmiş gibi ve kadın da devam etti. Kızın yaşı uygun olsaydı ben onu alırdım çok zenginlerdi oğlum rahat ederdi diyerek. Orda annemle bana kal geldi herhalde hiçbir laf edemedik. Taksi çağırıp hızlıca kalktık. Tabi bu laf yenilir yutulur cinsten değildi. Bir de daha önce ben evlerine gittiğimde veya aile tanışmasında da kadın boş beleş laflar söylüyordu. Ama bu söylediği hem de annemin yanında söylemesi saygısızlığın dik alası. Ve benim üç beş derken artık istenmediğimi düşünmeme sebep oldu. Hem nişanı ne zaman yapıyoruz diye soruyor bir yandan böyle konuşuyor. Biz afalladık. Bu ne dengesizlik ne amaçla söylendi bu. Daha önceleri annesi kırıcı bi şeyler söylediğinde sevgilim annem cahil birisi sen onun dediklerini lütfen takma diyordu çok fazla muhatap etmiyordu bi şekilde konuşmalarıyla beni rahatlatıyordu. O zamanlar söyledikleri de boş beleş şeyler olunca ben de tamam dedim. Ama dün bu konuyu konuştuğumda diğer kadına karşı kıskançlık yaptığımı sanıp olayı anlatmaya çalışmama rağmen, bu konuyu annemle hallet beni arama diyerek sinirlenip telefonu kapattı. Hatta sanırım daha kötü bir şey bekliyormuş gibi bir tavrı vardı. Tabiki konu kıskançlık değil isteme olmuş, nişan arefesinde söylenen bu sözü ben hazmedemiyorum. Sevgilimin verdiği tepki beni daha da üzdü. Beni aramadığı sürece aramak istemiyorum. Ama kendimi de anlatamadım. İfade edemedim ikimiz de konuşma esnasında sinirlendik çünkü. Meramımı anlatamadım. Şu an konuşmuyoruz. Ben hala ne saçma sapan bi şey olduğunu anlamış değilim. İnanamıyorum. Buraya yazma sebebim de belki rahatlamak, belki akıl almak. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Kaliteye bak ya yazlığa beleş gelmişler diye üfff herşeyin farkındasın ne güzel iyi düşün....

Bence madalyonun dolu penceresinden bakın. Erkek arkadaşım beni istedi, beni aldı. O kızda geride kaldı deyin, kayınvalide diye susmak zorunda değilsiniz. Böyle tattli sert soylebilirsiniz. Bir erkek istediği yaşta ailesinin evinde kalabilir. O yorumları takmayın. Sevginizi, ilişkinizi doya doya yaşayın. Takmayın erkek tarafını (=

Konu sahibi arkadaşım olayı biraz daha anlaman (nasıl bir ilişki yumağı içine girmeye çalıştığınız) ve erkek arkadasina meramini anlatmak için verdiğin çabaya son vermen için yaşadığınız olayı rolleri değiştirerek yeniden kurguluyorum. Erkek arkadaşın ve ailesi babanin karşısına çıkmış ..Allah'ın emrini okumuşlar ...baban "yalnız bu ev bir arkadaşımın evi ,ben kira vermeden oturuyorum çünkü onun da bir oğlu var...bizim kızda da gözleri -gonulleri var,aslında bizim kiz da o delikanlıyı secsin isterim hayatı kurtulur ...birazdan buraya gelirlerse istemeye geldiginizi söylemeyeceğim ayıp olmasın şimdi malum kira vermeden oturuyoruz ...sizi x diye tanıtacağım siz de yalanimi onaylayın! " dese sence babanin sözleri patavatsizlik olarak mi yorumlanir yoksa erkek arkadasinin ailesi babanın yüzüne karşı "genisliginiz bize uymaz" diyip hatta okkalı bir küfür edip kalkar giderler mi?

İğrenç bir zihniyetleri var. Siz de ana kız ne diye saf saf dinliyorsunuz? Hadi sizin nişanlınızı kaybetme korkunuz var diyelim, anneniz nasıl bir şey diyemedi hayret. Adam bunun için annesi adına özür dilemeyip, haddini bildirmiyorsa çekeceğiniz var demektir.

Acaba nedir nedir? Valla benim aklima net bir sey gelmiyor ne yalan soylim ama film gibi olaylar duyunca adamin tepkisi bana anormal geldi.konu sahibinin de dikkatini cekmis ki konuda bu ayrintiyi yazmis.
Yoksa insan o yazliga gitmeye utanir.
O kadın adamdan elini çekmemiş işte. Adamın ailesi deli gibi korkuyor '' Onun evinde Albatrosanda yı ağırlıyoruz duyacak '' diye. Albatrosanda net bir şekilde istenmeyen gelin. Altlarındaki yazlık gidecek diye telaşa düşmüş yiyici aile. Adam galiba o kadını kendinden büyük diye istememiş. Ama O Ozzgeee nin de dediği gibi lüks bir spor arabaya tav olur. Bu iş devam ederse çok rezil şeyler yaşanacak gibime geliyor. Adamın annesi Albatrosandanın yanında böyle konuşacak kadar ileri gitmiş zaten, oğlunu zengin kadınla evlendirmeden rahat etmez o.

E hadi isteme olayını söylemediniz, düğün yapınca da mı bilmeyecek bu insanlar?

Oldu olacak sizi akrabamız diye tanıtsınlar.

Yeni gelinleriyle beraber oğullarına düşündükleri kızın yazlığına gitmekte yüzsüzlük olur ayrıca.
Zaten düğün yapmayı düşünmüyorlar ki, konu sahibi gitsin diye uğraşıyorlar.

X