Bayramım zehir oldu. Sizce abartıyor muyum?

Sabahtan beri et kesiyorum.. hamilelerin cig ete dokunmamasi gerekiyordan sonra toparlayamadim.. neden ki..

çok gereksiz bir insansınız

Siz ayarlasanız, adam da size hayır şuraya vereceksiniz dese eşinizde kabul etse diyeceğim haklısınız. Adam karışmış. İnsanlar eşinize dolaylı yoldan da size elli kere verecek yerinizi sormuş. Bunun için tüm gün ağlamak ? Aileme gelip anlatmak? Bir turda orda ağlamak. Sonra eşle eve dönmemek. Sinir olup bir de mesaj atmak bir sürü. O kadar zor o kadar zor birisiniz ki gerçekten bu nazınız bir çekilir beş çekilir. Daha da çekilmez. Yani en azından ben çekmezdim.

Hormonlar da bir yere kadar, yazık etmeyin ne kendinize ne eşinize..
Çünkü gerçekten fazlasıyla abartmışsınız. Eşiniz de çok sabırlı davranmış gerçekten. Lütfen eşinizden özür dileyin. Bu tür olaylar yıpratır evliliğinizi.
Kendinize dert aramayın.
Hem ne farkeder ki; ha babasının dediği yere verilmiş ha sizin. Baskı kurulmamış, karışılmamış, defalarca sorulmuş size zaten.
Birde bu kadar nefret edecek ne var ki eşinizin babasından. Sizin yerinize etinizi bile parçalamışlar.

Adam ihtiyaç sahibi olanları söylemiş. Ha muhtar ha sizi istemeyen kayınpeder ne farkeder yahu. İlla şuraya verin kendiniz yiyin falan dememiş ki. Ayrıca et parçalatmaya gelince minnet ediyorsunuz gayet siz elleyemiyorsanız ki bunun hamile olmanızla alakasını anlayamadım ama neyse. Verirsiniz kesen kişiye güzelce poşetler dağıtırsınız.

Kapris olarak görüyorum ben bunları. Eşiniz şimdi iyi kötü nazlıyor sizi ama patlar adam. Bakın hamilesiniz anne olacaksınız dünyada ağlama krizine girecek o kadar ciddi sorun var ki. Neden etimize karıştı diye de sinir olunmaz abartmayın lütfen.

Sizin değerinizi, kp inizin size karşı davranışları belirlemez. Bugün kp olur, yarın komşu olur, diğer gün bir başkası. Kendinizin farkına varın, değerinizi kendiniz belirleyin. Yoksa bu girdapta kaybolursunuz.

Ben sizi kısmen haklı buldum.
Kısmen diyorum çünkü kayınpeder ile o kadar kötü iletişiminiz varsa onun evinde ne işiniz vardı?
Sizi görünce yolunu çeviren adam sizinle bayramlaşmıyordur herhalde.
Kurbanı da bir kasaba parçalatsaydınız.

Kadın ya da adam, karşı tarafın ailesi tarafından istenmiyorsa, bu belli ediliyorsa o evlilik olmamalı. Özellikle Kadın için çok zor oluyor. Çünkü çoğu erkek daha sonra babası veya annesi küfür bile etse babasını savunuyor. Karısının istenmediğini bilip başta yanındayım cart curt diyen adamlar sonra kayboluyor.

Sizin vereceğiniz yer yokmuş ki. Gidip muhtara soracakmışsınız. O da bakalım en ihtiyacı olanı mı diyecek. Bir hayır meselesini kendi meseleniz haline getirip ortalığı velveleye vermeniz gidip ailenize şikayet etmeniz falan çok çirkin. Gerçekten eşim gidip ailesine anlatsa aramızdaki durumu bir de ayağıni yere vura vura, kollarını kavuşturarak ağlasa acayip soğurdum. Ayy bir titreme geldi.

Bir kurban eti bile olay oluyorsa siz bu evliliği nasıl yürüteceksiniz acaba?
Ben dün kurbanımı memlekette kestirdim. Eşim kime verildi sormadı bile.
Evlilik bir çok sorunla baş edebilmeyi gerektirir. Sizi çok toy buldum. Kayınpederinizi sevmiyor olabilirsiniz ama eşiniz hatrına saygı duymanız gerekiyor. Kayınpederinize beslediğiniz kin evliliğinize zarar veriyor. Hele ki olaylara kendi babanızın karışması çok yanlış. Evli karı koca sorunlarını kendi arasında çözer. Anaokulu çocuğu gibi birini hakem tayin etmişsiniz. Yanlış yapıyorsunuz.

Gelen vurmuş giden vurmuş yine. Tek sıkıntınız kp in size olan abuk tavrı iken faturayı eşinize kesmişsiniz. Ben de bu denli şiddetli olmasa da böyle yapardım. Anlıyorum eşinize nazınız geçiyor istiyorsunuz ki sizi anladığını sizi yalnız bırakmadığını hissettirsin. Fakat bu öfke nöbeti ve devam eden ne yapayım arayayım mı sürüncemesi fazla olmuş. Şimdi herkes anlaşmış gibi size yüklenince gardınızı almışsınız savunmaya geçmişsiniz ama yorumların şov kısmını es geçin ve çoğu kadının haklı olduğu kısımları görmeye çalışın. Kp için biriken öfke yanlıs zamanda yanlıs dozda ve yanlıs kişiye patlamış. Derdiniz kiminleyse kozlarınızı onunla paylaşmayı deneyin.

Dünkü merak konusunda bahsettiğim tavırlardan biri buydu mesela. Belki o konuyu da okuyanlar olmuşsa ne demek istediğimi daha net anlamışlardır. Tanımadığı birinin anlatımını kendi ağzından dinleyip hareketleri salaklık olarak isimlendirebiliyor. Ve bir başka yorumda aynı pervasızlıkla yorumunu savunuyor. Kelimenin tam anlamıyla hadsizlik.

Ben eşinize çok çok çok çok ama çok üzüldüm.

Yazık adamcagiza
Hakikaten adam adamcağız yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…