Bayramım zehir oldu. Sizce abartıyor muyum?

Evet evliyim. Altı sene boyunca iyi kötü bı çok şey bende yaşadım. Ama uzatıp kin besleyip kimseden nefret etmedim. Bide herşeyin yeri zamanı var. Size başka bı konu da karışmamış bu hayır meselesi hiç takilmamaniz lazımdi bu tarz şeylere.. çok fazlasiyla abartmissiniz aşırı enaniyetli birisiniz hâlâ kabul etmiyosunuz yaptıklarınızın yanlış olduğunu.
Sizin kadar yüce gönüllü değilim demek ki. Herkes aynı olmak zorunda da değil.

Evet yemek yaparken ben de eldiven kullanarak yaptım ama eşim istemiyor dokunmamı. Et poşetine bile dokundurtmadı dün. Ben de çok meraklı değildim ellemedim.

Meraklı değilsiniz ellemediniz ,kurban etinizi kayın pederiniz yapmaya meraklı miydi acaba sordunuz mu mesela bu kismi ?Her işi onlar yapıp şuraya da pay verin demesi işinize karışmak oldu değil mi ?

Kayınpederden tavsiye almayacak kadar nefret et ama kurban parçalama işini ona yaptır, çok zekice 🤣
Et parçalaması benim tercihim değildi. Ücretini verip kestirdiğimiz kişiye de parçalatırdım. Eşim böyle yapmış. Bilsem en başından hiç oraya götürmezdim zaten.

Meraklı değilsiniz ellemediniz ,kurban etinizi kayın pederiniz yapmaya meraklı miydi acaba sordunuz mu mesela bu kismi ?Her işi onlar yapıp şuraya da pay verin demesi işinize karışmak oldu değil mi ?
Evet gerçekten meraklıydı. Kendisi demiş getir ben parçalayıp dağıtırım diye. Ki küçük baş zaten. Ortalama 10 dk sürdü.

Et parçalaması benim tercihim değildi. Ücretini verip kestirdiğimiz kişiye de parçalatırdım. Eşim böyle yapmış. Bilsem en başından hiç oraya götürmezdim zaten.
Adam tavsiye verince hüngür hüngür aglayan siz babana parcalatmak istemiyorum diyebilirdiniz, sizde o kapasite var yani.
Sevgili babanız üzülmenizi istemiyordu madem ona parçalatsaydiniz.
Ya da kayinpederin ağzını bantlayip öyle yaptıracaktiniz parcalatma işini 😂

Evet gerçekten meraklıydı. Kendisi demiş getir ben parçalayıp dağıtırım diye. Ki küçük baş zaten. Ortalama 10 dk sürdü.

Çok şanslısınız o zaman 😂😂😂😂 Allah herkese böyle şans versin.Keske yine gurur yapıp Nayır nolamaz ben hallederim bu işi de deseydiniz .Adam hem başkasının işine karismayi (sizin tabirinizle diyorum) ,hem et parçalamayi seviyor 😂😂😂😂

Evet doğru değil kurban üzerinden böyle düşünmek
Hiç değil hem de.O kadar abartmışsınız o kadar abartmışsınız ki okurken ben şiştim,eşinizi düşünemiyorum iyi dayanmış tepki bile vermemiş.
Hayat böyle geçmez,her şeyi takayım kendime de eşime de zehir edeyimle geçmez.
Babası sizi sevmiyorsa sevmiyor,siz de onu sevmiyorsunuz karşılıklı yani.Sonuçta eşinizin babası sizi sevmiyor diye oğluna hiç mi fikir beyan etmeyecek.

Kendi çıkarı için yapılan birşey yok durumda o yüzden tepkiniz abartı.
Tavsiyeyi herkes verir bu konuda gozardi etseniz daha hoş olurdu.
Eşinizi kişkirtmiyorsa yada sizinle muhattab olan başka biri ile aranızı bozmuyorsa bu tür şeyler yasamadiysaniz
Böyle durumda gozardi etseniz birşey kaybetmezdiniz.

İbadetlere böyle olumsuz duygular karıştırılmasından çok rahatsızlık duyuyorum.

Bu kadar sinir krizi geçirecek ne olduğunu da anlayamadım. Sonuçta verecek yeriniz yokmuş, adam da size yer önermiş. Madem karışmalarını istemiyordunuz, kasaptan parçalara ayırtıp direkt dağıtacaktınız. Eşinizin ailesine et doğratıp üzerine dağıtacağınız kişileri de henüz bilmediğinizi söylerseniz doğal olarak böyle ilerler bu süreç.

Son olarak kendi ailenizle buluşamamanız da maalesef kendi tercihiniz olmuş.

Benden kaynaklı olsa eşimin hiçbir yakınıyla iletişim kuramazdım diye düşünüyorum. Hepsiyle iletişim var, kayınvalidemle de onun fazla ısrarcı olmasından dolayı rahatsızlık duyduğum şeyler olsa da iletişimimiz gayet iyi. Kayınpederin huyu böyle olsa herkesle böyle olurdu. Gözlemlediğim kadarıyla insan seçiyor. İşine gelene iyi beğenmediğine böyle davranıyor. Başından beri beni ve ailemi de beğenmedi anlaşılan.
Eee sevmek zorunda mı? Oğlu sevsin yeter...

Benim anlamadiğim 1 senelik evlisiniz, eşiniz ya da kayınvalideniz ile hiç konuşmadıniz mi babam niye böyle bana karşı ben ne yaptim güceniyorum vs diye. Oradan buradan duyma ile olmaz ki..

Büyük bir kavgam yok diyorsunuz, ailemi beğenmedi diyosunuz ama hep fısıltı. Somut bir şey yok. Adamla bile konuşabilirsin yani müsaitsen konuşmk istiyorum diye. Hamilesin ne yapacak sana hakaret mi edecek. Çok yeni evlisiniz, bebeginiz olacak ister istemez içlş dışlı olacaksınız daha fazla. Böyle her şeye kurularak bir ömür geçmez. Bence eşinle ve kayınpederinle oturup konuşmalısın. Belki fark etmediğin bir hata yapmışsındir, yol yakınken barışırsın.

kurbanınız kabul olsun ama böyle kesmekten, bayramjn zehir olmasindan ise mutlu huzurlu bi ortamı tercih ederim.

Ben sizi eski konulardan biliyorum ve sizin adınıza o zamanda çok üzülmüştüm.
Dolmakla haklısınız.
Hep eş ailesi ve hep onların dediği oluyor.
Siz çok naif bir kadınsıniz.
Eş ailesinin yaptığı her şeyin batması normal.
Çünkü baştan beri tavirlilar ve sizi kullanıyorlar.
Eşiniz de artık taraf olmaktan bıkmış durumda.
Siz de eskiyi düşünüp bileniyorsunuz.
Artık hamilesiniz zor da olsa takmamaniz lazim.

Benim anlamadiğim 1 senelik evlisiniz, eşiniz ya da kayınvalideniz ile hiç konuşmadıniz mi babam niye böyle bana karşı ben ne yaptim güceniyorum vs diye. Oradan buradan duyma ile olmaz ki..

Büyük bir kavgam yok diyorsunuz, ailemi beğenmedi diyosunuz ama hep fısıltı. Somut bir şey yok. Adamla bile konuşabilirsin yani müsaitsen konuşmk istiyorum diye. Hamilesin ne yapacak sana hakaret mi edecek. Çok yeni evlisiniz, bebeginiz olacak ister istemez içlş dışlı olacaksınız daha fazla. Böyle her şeye kurularak bir ömür geçmez. Bence eşinle ve kayınpederinle oturup konuşmalısın. Belki fark etmediğin bir hata yapmışsındir, yol yakınken barışırsın.

kurbanınız kabul olsun ama böyle kesmekten, bayramjn zehir olmasindan ise mutlu huzurlu bi ortamı tercih ederim.
Kayınvalidemle ve eşimle konuştuğumda huyu öyle diyip duruyorlar. Ama gözlerimle de görüyorum işine gelen kişilerle nasıl güzel iletişim kurduğunu.

kendisiyle nişanlıyken bir kere konuşmayı denedim yüzüme bile bakmadı. Devamı da gelmedi konuşmanın.

Siz hormonlardan olacak sanırım abartmışsınız her şeyi.
Adamla iletişimde değilsiniz belki huyu,belki size öyle çok önemli değil. Eşinizin burda size karşı yaptığı bir şey yok. Yaptığınız davranışları anlamlandıramamış.

X