Bayramlaşma konusu

Primaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2020
1.378
357
25
Hanımlar abim yurtdışında çalışmaya gitti. Biz yengemle anlaşıp ilk gün annemlere gidecektik birlikte sonra o kendi ailesine gideceğini söylemiş anneme. Biz ilk gün kendi annemde2. Gün kayınvalidemde vakit geçirmek için anlaştık eşimle 3. Gün de çalışıyor zaten eşim. Bende yengeme mesaj attım yenge ilk gün annemde olacaktık gelecekmisin diye. Gelmeyeceğini annesigilde olacağını söyledi. Bende yiğenimide görmek istediğimi söyledim plan yaptık değiştiremem ilk gün annemlerde olacağız bunu biliyordu. Bende 3. Gün gelebilirsem bayramlaşmaya gelirim yazdım görüldü atmış. Şimdi içimden gitmek gelmiyor zaten hep kendini geri çekiyor aileme karşı. Bayram harçlığını anneme versem o verse yiğenime sizce olur mu.

Siz nasıl bayramın ilk gününü ailenizle geçirmek istiyorsanız o da aynı şeyi istemiş. Bunda sorun edecek, trip atacak bir şey yok.
Kesinlikle trip atmak değil kendi istedi yakın oldukları için önce annene geçeriz birlikte diye bizde o yüzden plan yaptık

Tutamayacağı söz vermek istememiş ondan görüldü atmış. Siz harclığı annenize verin en iyisi.

Herkes ilk gün bence de annesine gitmeli ama sizinle bir plan yapıp bozmuş, şimdi de mesajınıza cevap vermiyorsa kesinlikle 3. günü görüşmeyin. Harçlığı da vermeyin bir gün yüzyüze geldiğinizde verirsiniz.

Hanımlar abim yurtdışında çalışmaya gitti. Biz yengemle anlaşıp ilk gün annemlere gidecektik birlikte sonra o kendi ailesine gideceğini söylemiş anneme. Biz ilk gün kendi annemde2. Gün kayınvalidemde vakit geçirmek için anlaştık eşimle 3. Gün de çalışıyor zaten eşim. Bende yengeme mesaj attım yenge ilk gün annemde olacaktık gelecekmisin diye. Gelmeyeceğini annesigilde olacağını söyledi. Bende yiğenimide görmek istediğimi söyledim plan yaptık değiştiremem ilk gün annemlerde olacağız bunu biliyordu. Bende 3. Gün gelebilirsem bayramlaşmaya gelirim yazdım görüldü atmış. Şimdi içimden gitmek gelmiyor zaten hep kendini geri çekiyor aileme karşı. Bayram harçlığını anneme versem o verse yiğenime sizce olur mu.
3.gün onun koyune mı gideceksiniz bayramlaşmaya
Yengenizin evine mı

İlk günü ailesinin yanında geçirmek istemiş. Ayrıca çocuğu görmek istiyorum demişsiniz ama farkli şehirlerde mi yaşıyorsunuz sahsen görümcem bana böyle birsey söylese (sanki göstermek istemiyor gibi) bende ona görüldü atarım zaten üçüncü günü görüşebileceksiniz anladığım kadarıyla. Kadının eşide yanında değilmiş, biraz anlayışlı olmak lazım amaç yeğen görmekse 3. Gün görün veya bayram sonrası görüşün abartmaya gerek yok

Son düzenleme:
Siz nasil kendi ailenizle vakit gecirmek istiyorsaniz o da kendi ailesiyle vakit gecirmek ister, kocasi yok napsin tek basina? Konusmalariniz emrivaki olmus rahatsiz hissettim ki gelin de öyle düsünmüstür görüldü atmistir muhtemeleb 🤷🏼‍♀️

İlk günü ailesinin yanında geçirmek istemiş. Ayrıca çocuğu görmek istiyorum demişsiniz ama farkli şehirlerde mi yaşıyorsunuz sahsen görümcem bana böyle birsey söylese (sanki göstermek istemiyor gibi) bende ona görüldü atarım zaten üçüncü günü görüşebileceksiniz anladığın kadarıyla. Kadının eşide yanında değilmiş, biraz anlayışlı olmak lazım amaç yeğen görmekse 3. Gün görün veya bayram sonrası görüşün abartmaya gerek yok
Bana ilk yengem söylediği için biz plan yaptık eşimle zaten. Kendisi ilk gün annemlere gideceğini söyledi bende o yüzden ilk günü annemlere gitme planı yaptım. Sonradan yengem bozdu. O ilk gün gideceğini söylemeseydi ben onun annemlere geçeceği zamanda giderdim annemlere. Yemgem planı
Siz ve aileniz özel misiniz herkes sizin ailenizde toplanmak zorunda ? Ailesine gideceğini bildiğiniz halde niye mesajla rahatsızlık veriyorsunuz ? Abiniz yok o da ailesiyle geçirmek istemiş çok baglisin madem yeğenine sen gidiver . Görümcelik yaparsan görüldü atarlar
Anlamadın herhalde yengem kendi plan kırdı ilk gün annenlere gidelim diye sonradan anneme ben anneme gideceğim demiş ona ben demedim anneme gelmdiye kendi planı değiştirdi bende ona göre kendimi ayarlamıştım bugün birlikte gezeriz demişti. Bende o yüzden buraya konu açtım böyle durum var 3. Gün gitsem mi diye

Ay benim anlamadığım plan yaptık deyip duruyorsunuz,ee bozulsa nolacak planınız, anladığım kadarı ile aynı şehirdesiniz hepiniz, bayramdan sonra görürsünüz yeğeninizi filan da illa sizinle gitmek zorunda mı aynı gün . Tamam plan yapmış ama bozulmuş işte plan ki annenizi aramış söylemiş , daha ne ,ne abartmıssınız cidden. Bir de abiniz yokken yengeniz gelmese bile haklı bana göre yani. Salın kadını.

insanları bir rahat bırakın ya ,siz kimsiniz de önce size gelecek ,size göre plan yapacak ? herkesin kendi ailesi annesi babası kardeşleri var ,siz kimsiniz mesela ? yeğenini sanki hiç görmedin bir de harçlık verecekmiş onu bahane ediyorsun , at hesabına kadının çok vermek istiyorsan , Allah sizin gibi insanların şerrinden korusun ya uzak etsin bir de koşa koşa buraya gelmiş konu açmaya , sizin gibi görümceler beter olsun aynısı bende de var

Yengenizde sizin büyüğünüz değilsede abinizin eşi,gelininiz abinizde yurtdışında ve büyük olarak sayıp yengenizede ayrı uğramanız gerek zaten anneye gelmiş hazırdaki yengeyi bayramda görmeyi ben ziyaret saymazdım eğer bu kadar hassas bi insansam.

X