Bayramlaşma konusu

Ne çok büyütmüşsünüz, kendinizi anlattığınız kadar samimi olsaydınız aman canım yengem de haklı annesine gitmek istemiş fikri değişmiş ben gider görürüm yeğenimi bi ara nolacak derdiniz. Sizin derdiniz yengeyi kötülemek

Bence boşverin ya.
Neden peşinde bu kadar dolanıyorsunuz ki? Görmek isteyen çabalar. O çabalamıyorsa siz hiç çabalamayın.
Herkes kiminle vakit geçirmek istiyorsa onunla geçirsin.

Hanımlar abim yurtdışında çalışmaya gitti. Biz yengemle anlaşıp ilk gün annemlere gidecektik birlikte sonra o kendi ailesine gideceğini söylemiş anneme. Biz ilk gün kendi annemde2. Gün kayınvalidemde vakit geçirmek için anlaştık eşimle 3. Gün de çalışıyor zaten eşim. Bende yengeme mesaj attım yenge ilk gün annemde olacaktık gelecekmisin diye. Gelmeyeceğini annesigilde olacağını söyledi. Bende yiğenimide görmek istediğimi söyledim plan yaptık değiştiremem ilk gün annemlerde olacağız bunu biliyordu. Bende 3. Gün gelebilirsem bayramlaşmaya gelirim yazdım görüldü atmış. Şimdi içimden gitmek gelmiyor zaten hep kendini geri çekiyor aileme karşı. Bayram harçlığını anneme versem o verse yiğenime sizce olur mu.
Alel acele bayram harçlığı vermek zorunda değilsiniz. Gördüğünüz zaman verirsiniz.

yorumlarda niye bu kadar saldırıldı anlayamadım, konu sahibinden yana büyük bir ısrar görmedim şahsen. sanki ilk gün nasıl bize gelmez ailesine nasıl gider demiş de hemen saldırıya geçilmiş. sadece plan yapmışlar plan bozulmuş yenge görüldü atınca o da yorum beklemiş. konu sahibi planımı değiştiremem yazınca yengem değiştirsin ben niye değiştiriyorum gibi anlaşılmış ama o anlamda kötü niyetle söylediğini düşünmüyorum.
bana kalırsa da harçlığı annenize verin. hepimiz bir kere de olsa planları son anda değiştirmişizdir canımız öyle istemiştir, artniyet görmedim ben yengeden yana. 3.gün için belki planı vardır kesin olmadığından mesaja dönmemiştir. ya da ortam kalabalıksa müsaitlik bulup dönememiştir unutmuştur

Yok abimin evine gitmek istedim ama dönmedi hala
İyi de belki evine dönmeyecek köyde geçirecek bayram bu üçüncü günün planini köye gittiği için ailesiyle yapacaktır belli değildir. Ona da tmm dese ve gelemese siz belli ki gönül koyacaksiniz. Belli değil gelmeyebilirim dese yine aynı şekilde. Şu söylem daha uygun olur sen döndüğünde haber verirsin müsait olursak bayramlaşmak için görüşmek isterim deseniz daha uygun.

Çocuğun bayram harçlığını annenize bırakmanız biraz drama queenlik olmuş. Gelin vicdan yapsın istediniz herhalde. Harçlık bayramda el öptükten sonra çocuğa sevinsin diye verilen bir şey. Sanki zorunlu ve acelesi varmış gibi anneye bırakmak nedir? Biz yemedik, gelin de yemez bence.

Gormediginiz yegene harclik
Birakmaniz cok sacma degilmi gorseydiniz verirdiniz ayricada demekki cok onemsememis cevap bile vermemis sizde zorlamayin yani

X