Bebeğini kaybedenler......

Yani senin regli 10. Günde falanmi geldi anlamadim.dr bana 5-6 hafta sonra regli olursun dedi.ilişkide 6 hafta yasak dedi.

canim kaç haftalikti senin kürtajdan hiç korkma anesteziyle hiçbirşey anlamiyorsun.ama uyaninca bebeğinin gittiğini anlayinca için aciyor.inşallah hepimiz atlatiriz buigünleri

özel merkezlerde mı yapılıyor kürtaj muayenehanede yapacaksa anestezi uzmanı getirmem lazım bilmiyorum nasıl olacak memlekete annemin yanına gidiyorum hiç olmazsa onların yanında kalırım 8 haftalıktı benim kuzum kalbi atmadı

bence tam teşeküllü bir hastanede yaptır orda uzman olarak her doktor vardır.inşallah her şey yolunda gider benimde 7,5 haftalıktı 1 hafta önce atmıştı 1 hafta sonra durdu.çok acı birşey allah kimseye göstermesin.bizlerede birdaha göstermez inşallah

kuzu bende seni merak ediyordum canim dustu mu diye.bence biraz daha bekle kendi dusse keske.olmazsa kurtaj olursun mecbur.kurtajda aci hissetmezsin belki ama kendin dusurmen daha avantajli senin için.benim kanamamda agrimda kesildi.normale dondum tamamen.ve ikinci çocuk için beklemem gerekmiyor.regl olduktan sonra tekrar deneyebilirsin dedi doktor.

karinca kiz sanada geçmis olsun canim.Allah bir daha yasatmasin insallah.en kisa surede mujdeli haberleri birbirimize veririz umarim.

baby nurse canim birsey sormak istiyorum sana.folik asiti ne için ve ne siklikla kullaniyorsun.bende tekrar hamile kalmak istiyorum.ara vermeyi dusunmuyorum.sence almalimiyim bende.ayrica su çorekotu,bal ve tarçin olayi da nedir.o da aynen ne zaman kullanilmaya baslanilmali.

CANIM HAMİLELİK ÖNCESİ 3 AY ÖNCE FOLİK ASİTE BAŞLANMALI VE BU 3 AYLIK DÖNEM HAMİLİLİKTE BESLENDİĞİMİZ GİBİ BESLENMELİ VE YUMURTA KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN REGLİNİN İLK GÜNÜNDEN BAŞLAYARAK 20 GÜN ÇÖREK OTU BAL VE TARÇIK KARIŞIMINDAN SABAH AÇ VE AKŞAM YATMADAN ÖNCE 1 TATLI KAŞIĞI YENMELİ AYRICA EŞLERİMİZİNDE VARSA UFAK TEFEK PROBLEMLERİ ONUN İÇİNDE KEÇİ BOYNUZU KÜRÜ DENENMELİ
ALLAH BİZLERE BU ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN BİR KERE VEYA BAZILARIMIZ BİRKAÇ KEZ YAŞADI YAŞANMASI GEREKİYORDU RABBİMİZ ÖYLE UYGUN GÖRDÜ.
BİZ ELİMİZDEN GELENLERİ YAPALIM SORASINI RABBİMİZİN TAKTİRİNE BIRAKALIM:1hug:

BENİM GİBİ BEBEĞİNİ KAYBEDEN ARKADAŞLARIM.........BENİM KADER ARKADAŞLARIM.....BİZ BU LİNK ALTINDA KALMIYCAZ HEP ALLAH NASİP EDERSE DİYORUMKİ ARAMIZDA Bİ LİSTE YAPSAK BEBEKLERİMİZİ KAYBETTİĞİMİZ TARİHLERİ YAZSAK KORUNMA SÜREMİZİ YAZSAK VE HAMİLE KALANLAR HAMİLE KALDIKLARI TARİHİ YAZSA HER HAMİLELİK HABERİYLE HEPİMİZİN İÇİNE UMUT DOLSA SEVİNSEK FENA OLMAZ DİYMİİİİİİİ
İLK BENDEN BAŞLIYALIM İSTERSENİZ
BEBEĞİMİ KAYBETTİĞİM TARİH 02.06.2008
KORUNMA SÜREM 6 AY
İNŞALLAH HAMİLE KALINCA MÜJDEMİDE BURDAN VERMEK NASİP OLUR.....:1hug::1hug::1hug:

yesimnurcum tesekkurler cevabin için.ben az once eczaneden aldim folik asiti ve kullanmaya basliyorum.benim dusuk tarihim 15.08.2008 ben birdahaki regle kadar korunucam sadece.reglin hemen sonrasinda çorekotlu karisimi da deniycem ayni zamanda ovulasyon testi de yapicam.biz elimizden geleni yapalim gerisi yuce Allahin takdiri.

selam tatlim
bende bebişim gelişmediği ve kalp atişlari duyulmadiği için kürtaj olmak zorunda kaldim
kürtaj tarihim : 09.07.2008
korunma sürem : Ilk adetten sonra serbest
ilk adet : 35 gün 12.08.2008 4 gün sürdü
ve artik çalişmalar başladi biraz öncede dr görüştüm 3 ay böyle korunmasiz ilişkiye devam et dedi sonra olmazsa bi bakariz diye söyledi
hayirlisi allahtan inşallah bebişlerimiz bize koşar adimlarla gelir

galiba bu forma kimsecikler uğramıyor
hadi kızlar birimiz hepimiz için hepimiz birimiz için
kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5hihoyyythihoyyythihoyyyt

bende bebeğimi 8+3 ken kalbinin durması sebebiyle kaybettim miniciğimin kesesi gelişmemiş büzüşüp kalmıştı çok üzüldük çok ağladık eşimle,rüyama bile girdi kızdı yavrum. Ama şimdi ikincisi için çalışmalara başladık Allah ikinci kez hiç kimselere banada yaşatmasın rabbim...:Saruboceq:

E.L.I.F.T.G bende 16 temmuz kürtaj 13 Ağustos adet ilk günümd dr görüştüm adetten sonra korunma dedi,20 tam kesildi bugün start vercemm hadi inşallah boş çıkmayızz

Son düzenleme:
benim ki 8. ayın 9unda düştü bir kere adet gördükten sonra deniyebilirsin dedi

selam,benim kürtaj tarihim 06.08.2008
korunmaya gerek yok denildi ama henüz kesin kararımı veremedim,biraz bekleyebilirim.

YEŞİMNUR 02.06.08 6 AY KORUNMA SÜRESİ
BEATRİSE 15.08.08 İLK ADETTEN HEMEN SORA
E.L.İ.F.T.G 09.07.08 İLK ADETTEN HEMEN SORA
PEPUDA 16.07.08 İLK ADETTEN HEMEN SORA
LOLO 09.08.08 İLK ADETTEN HEMEN SORA

KIZLAR 5 KİŞİMİYİZZ SADECE BEN BEKLEMEM LAZIM YAAAAAA:dilcikar::dilcikar::1no2::1no2::1no2::1no2:

YEŞİMNUR 02.06.08 6 AY KORUNMA SÜRESİ
BEATRİSE 15.08.08 İLK ADETTEN HEMEN SORA
E.L.İ.F.T.G 09.07.08 İLK ADETTEN HEMEN SORA
PEPUDA 16.07.08 İLK ADETTEN HEMEN SORA
LOLO 09.08.08 İLK ADETTEN HEMEN SORA
KEOPS 35 06.08.08 İLK ADETTEN HEMEN SORA

KIZLAR 6 OLDUK EN ÇOK SABRA İHTİYACI OLAN BENİM GALİBA BİDE KENDİMİ LİSTENİN BAŞINA YAZMIŞIM NE GEREK VARSA:roflol::roflol:

canım kıyamam sana inanki çok üzüldüm bizlerde bu acıyı yaşadığımız için seni anlıyorum tüp bebek olması cabası....burda herkez 1kimi 2 kimi 3 yavrusunu kaybetmiş çok zor bir durum allah sabır versin arkadaşım inşallah biran önce kurtulur sağlığına kavuşursun zor bir travma anlıyorum ama geçecek canım emin ol bende kadın doğumda .çalışıyorum tüp bebeğin ne zorluklarla olduğunu çok iyi biliyorum ama allah kimine başından kimine sonradan sıkıntı verirmiş sana başından vermiş hiç yılma canım bir dahakine inşallah olacak ben serviste geçen 16.tüp bebek denemesini yapanı gördüm biraz sabır istiyor küretajda olsa hiç ağrı olmuyor korkma allah yardımcın olsun görüşürüz:Saruboceq:

arkadaşım folik asit mutlaka içmelisin folbiol içiyorsan günde 1 tane folic plus içiyorsan günde 3 tane gebelikten 2-3 ay önce düzenli kullanım mutlaka öneriliyor nöral tüp defekti olmasın diye (google dan bu hastalığı araştır çok kötü bir hastalık emin ol içersin )veriliyor gebe kaldığını öğrendikten sonra 4.-5.haftalarda içmemin bir anlamı yok yani havanda su dövmeye benziyor çünkü çocukta o yapılar oluşuyor hiç işe yaramıyor ciddiye al ve hemen başla diğer karışımıda bilmiyorum öğrenirsen banada haber ver görüşürüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…