Saç Uzatma Yöntemleri Bebek Yagi & Sac Uzatmak ?

Her nekadar saçları yumuşattığı ve şekil vermekte kolaylık sağladığı kesin olsada bebek yağı saça sürülmez, uzun vadede saçı kurutur ve saç köklerini tıkar zira ph değeri saç derisine sürmeye uygun değildir ...Eğer vucuda sürülecek yağlar ile şampuanlar aynı olabilecek olsaydı vucut jeli ile şampuanı ayrı ayrı almazdık değil mi? Aranızda hiç vucut jeli+şampuanın bir arada olduğu bir ürünü kullananınız oldu mu, kullananalar ne demek istediğimi anlamıştır...Ayrıca saçlarına acıbadem sütü sürenler varmış bu da son derece yanlış bir uygulama, normal şartlarda aslında acı badem sütü kesinlikle makyaj çıkartmakta bile kullanılmamalı ve bu ürün hala neden satılıyor hiç bir fikrim yok ph değeri kullanıma uygun değil...Bu arada zamanında bende kullandım ve çokda memnun kalmıştım hesapta ancak dediğim gibi uzun vadede sakıncalarını görüyorsunuz...

sağol tatlım..ben de kullanmayı bıraktım senin bu uyarılarından sonra.
:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

nedendir bilmem ama actigim konulara hep olumsuz msjlar yaziyorsun..
nerde görülmüs duyulmus Allah askina bebe yaginin uzun vadede kullanildiginda saclari kuruttugu ??
kullananlar memnun! en önemliside zaten bu..
hangi yag olursa olsun saclari kuttugunu hic duymadim, yaglandirdi diyenler var baska yaglar hakkinda ama kuruttuguda nerden cikti yaa :)
kendim 2-3 aydir kullaniyorum ve ilk kullandigim gunden beri cok memnunum..
birakalimda memnun kalanlar kullansin, olumsuz yorumlarla insanlarin aklini karistirmayalim lutfen!

Özellikle konularına olumsuz yorum yaptığımı sanıyorsun sanırım ama inan bana hiç alakası yok sadece bu şekilde denk düşüyor demek ki, yazdığım gibi bende oldukça uzun süre kullandım uyarılara rağmen ve saç katiküllerini iyice deforme ettiğini daha sonra fark ettim.Daha evvel denk geldin mi veya dikkat ettin mi bilmiyorum belki açtığım veya yorum yaptığım konuların daha çok güzellik, saç bakımı, cilt bakımı ve güzellik enstitüsünde kullanılan kavitasyon vs gibi konular olduğuna ...sebebi eski bir güzellik uzmanı olmam ve benim tecrübelerim bu yönde, ben bldiğim halde bu hatayı yaptım...Hepimiz saçlarımızın sağlığını düşünüyoruz ancak dediğim gibi uzun vadede benim gibi aman nasılsa bir şey olmaz deyip saçları daha çok hasara maruz bırakmak ne derece doğru...Burada kullanan arkadaşlar, sen dahil henüz kullanmaya yeni başladınız bu yüzden tepkine hiç kızmıyorum dediğim gibi kullandığım dönemde bende gayet memnundum üstelik ben banyodan çıkar çıkmaz direkt ıslak saça sürüyordum ki mesajımda belirttim kullandığımı... Bu yüzden rica ediyorum bebekyağı yerine kafa derisini ve saç köklerini uyaran daha doğal ve saç ph sine uygun ürünler seçin, ilerleyen zamanda saçlarınız kedi tüyü gibi inceldiğinde allah allah o kadar bakım yapıyorum acaba neden böyle oluyor demeyesiniz benim gibi...Şu an bebek yağı yerine jojba yağı, fındık yağı kullanıyorum, badem yağı bana yaramıyor saçlarımın rengini koyulaştırıyor ve gliserin en büyük kurtarıcım oldu,bebek yağnıı cildim için kullanıyorum ancak saçlarımdan kesinlikle uzak tutarım... senin anlayacağın burada amacımız paylaşım yapmak, eğer yanlış bir şey varsa bunu düzeltmek bilgi vermek buna rağmen kullanan varsa elbette ki saygı duymak gerek, nihayetinde herkes kendinden meshuldür...Olumsuz cevap yazdığımı söylediğin diğer konularada bakacağım tatlım, yanlış anlaşılmak istemem...

sanirim sen yaglari zaten birakmistin.. 1 hafta önce felan..
saclarimi yaglar yapis yapis yapti diyordun..
simdi mi birati oldun :)

ne demek istediğini anlamadım arkadaşım..
ama lütfen daha kibar ol..
ben sana hep kibar davrandım,aynısını senden de beklerim..
ama yapmazsan da keyfin bilir...

ben hep saygılıydım ve öyle kalacağım..

kılıçbalığı canım sana sorum olacaktı.bir kuaför şampuanına jojoba koy demişti.jojoba yağı ne için acaba?bir de şampuana koyarsak etkili olurmu ve ne kadar koymalıyım?Kusura bakma çok soru sordum...

kılıçbalığı canım sana sorum olacaktı.bir kuaför şampuanına jojoba koy demişti.jojoba yağı ne için acaba?bir de şampuana koyarsak etkili olurmu ve ne kadar koymalıyım?Kusura bakma çok soru sordum...

Jojoba saçı besleyip anında dolgunluk veren bir yağ(geçici dolgunluk) uzun vade kullanımda saçları besleyip daha gür bir hale getiriyor ama yoğun bir yağ olduğu için şampuanın içinde nasıl etki eder bilmiyorum, saçı yağlandırabilir, bunun yerine banyodan yarım saat evvel ılıttığın jojoba+zeytin yağı ile saç maskesi yapman daha mantıklı olabilir ve diğer zamanlarsa saçların yumuşaması için arkadaşlar gliserinli bir tarif paylaştılar bunu saç uçları ve saç boylarına sıkabilirsin, hem yumuşak oluyor hem saçların kırılması kopması önleniyor...Ben 1 çay bardağı su+1 kola kapağı gliserin+20 damla jojoba yağı+4 damla fındık yağı+bir e vitamini tableti kullandım, siz saça uygun başka doğal yağlar kullanabilirsiniz...Saçları açık renk olanlar badem yağı,ceviz yağı gibi yağlardan, saçları koyu renk olanlar buğday yağından uzak dursunlar...

sanirim sen yaglari zaten birakmistin.. 1 hafta önce felan..
saclarimi yaglar yapis yapis yapti diyordun..
simdi mi birati oldun :)

Şimdi bırakmadı canım, bu gliserinli saç suyu tarifinde bebeyağı kullanan arkadaşlar vardı, aynı uyarıyı orada ve bir kaç başlıkta yaptım valhala bu yüzden bebeyağını bıraktı...

Jojoba saçı besleyip anında dolgunluk veren bir yağ(geçici dolgunluk) uzun vade kullanımda saçları besleyip daha gür bir hale getiriyor ama yoğun bir yağ olduğu için şampuanın içinde nasıl etki eder bilmiyorum, saçı yağlandırabilir, bunun yerine banyodan yarım saat evvel ılıttığın jojoba+zeytin yağı ile saç maskesi yapman daha mantıklı olabilir ve diğer zamanlarsa saçların yumuşaması için arkadaşlar gliserinli bir tarif paylaştılar bunu saç uçları ve saç boylarına sıkabilirsin, hem yumuşak oluyor hem saçların kırılması kopması önleniyor...Ben 1 çay bardağı su+1 kola kapağı gliserin+20 damla jojoba yağı+4 damla fındık yağı+bir e vitamini tableti kullandım, siz saça uygun başka doğal yağlar kullanabilirsiniz...Saçları açık renk olanlar badem yağı,ceviz yağı gibi yağlardan, saçları koyu renk olanlar buğday yağından uzak dursunlar...

sağol tatlım..ben de buğday yağını bıraktım sen öyle diyince :))
valla iyiki varsın :KK9::KK9::KK9::KK9:

Şimdi bırakmadı canım, bu gliserinli saç suyu tarifinde bebeyağı kullanan arkadaşlar vardı, aynı uyarıyı orada ve bir kaç başlıkta yaptım valhala bu yüzden bebeyağını bıraktı...

sağol Kılıçbalığı arkadaşım...yanımda olduğun için..
:90::90::90::90::90:

Son düzenleme:
kilicbaligi bebek yagi almayi dusunuyordum ama uyarin biraz kafami karistirdi:26:

sac derisine zararli demissin peki deriye degilde sadece sacin kendisine deriye degdirmeden sursek nasil olur?

sağol tatlım..ben de buğday yağını bıraktım sen öyle diyince :))
valla iyiki varsın :KK9::KK9::KK9::KK9:

Rica ederim, nasılki benim sizden öğrendiğim bir çok şey varsa bazı şeyleride benim paylaşmam lazım, paylaşmak güzeldir...Laf aramızda ben bir ara bebe yağı olayını aşıp evde bebe yağı bulamayınca saçıma ambre solaire sürüyordum arkadaşlar, şaka gibiyim...Uzattı mı evet uzattı, zaten dikkat ettiyseniz yazın bacak tüylerimiz çok daha hızlı çıkar ama getirdikleri götürdüklerinden fazla ...Tabii ben bu naneyi yiyeli herhalde 8-10 sene oluyor...

Bu arada lütfen tartışmayın kızlar...

Son düzenleme:
Rica ederim, nasılki benim sizden öğrendiğim bir çok şey varsa bazı şeyleride benim paylaşmam lazım, paylaşmak güzeldir...Laf aramızda ben bir ara bebe yağı olayını aşığ evde kalmayınca saçıma ambre solaire sürüyordum arkadaşlar, şaka gibiyim...

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Rica ederim, nasılki benim sizden öğrendiğim bir çok şey varsa bazı şeyleride benim paylaşmam lazım, paylaşmak güzeldir...Laf aramızda ben bir ara bebe yağı olayını aşığ evde kalmayınca saçıma ambre solaire sürüyordum arkadaşlar, şaka gibiyim...

yok tatlım ya neden tartışayım bu arkadaşla..ben saygı ve kibarlık çerçevesinde cevap yazdım..

binbir çeşit insan var..ben boşvermeyi öğrendim..ve artık ona cevap vermek gereğini duymuyorum...
boşverelim gitsin :18::18::18:

kilicbaligi bebek yagi almayi dusunuyordum ama uyarin biraz kafami karistirdi:26:

sac derisine zararli demissin peki deriye degilde sadece sacin kendisine deriye degdirmeden sursek nasil olur?

Kafa derisine de saçların kendisine de zararlı tatlım...Daha doğal yağlara yönelin nihayetinde bebe yağı doğal bir yağ değil, gerçi kullandığımız şampuanlar vs de değil ama elimiz mahkum kullanıyoruz...Bebe yağı al ama cildine kullan, banyodan sonra nemliyken sür:KK1::KK1::KK1:

çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.Ben de bakım yapıyordum.ama bir düzenleme yapmam gerekecek galiba :)

Kafa derisine de saçların kendisine de zararlı tatlım...Daha doğal yağlara yönelin nihayetinde bebe yağı doğal bir yağ değil, gerçi kullandığımız şampuanlar vs de değil ama elimiz mahkum kullanıyoruz...Bebe yağı al ama cildine kullan, banyodan sonra nemliyken sür:KK1::KK1::KK1:

:KK69::KK69::KK69::KK69::KK69:

çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.Ben de bakım yapıyordum.ama bir düzenleme yapmam gerekecek galiba :)

Bu bakımların en zor tarafıda bu, aynı anda hepsi birden yapılmıyor ve bir zamandan sonra insan sıkılıp bırakıyor...Sinamekili kürü yaptım 4 defa ama 5. ciyi hala yapamadım mesela...

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

tesekkur ederim canim, ozaman zeytinyagina devam diyorum:KK64:

X