Bebekli Hayat Bana Göre Değilmiş

Ahhahhaaa top arabası ha:KK70:
Çok tatlı:))
Ben 3 küçük çocukla top arabası kullanmadım ya:-)

Doyurup çıkıyordum,alışveriş yapar gezerdim,büyüklere atıştırmalık küçüğe süt alırdım sadece.
Ha bir de suyla
Birer katta giysi ve bez tabi,bir kağnı etti yavo_O
Ondan galiba yazıık der gibi bakıyorlardı,ben de size ne der gibi bakıyordum:KK70:
Yaşadığım kabus dolu günleri hiç hatırlamak bile istemiyorum. Ben aslında hala çocuklarla bir yere gitmek istemiyorum. Bilmem zevk almıyorum pek. Hep diken üstünde oluyorum. Ayy bebekli kadın görünce vücudum atıyor Pelin bacımız gibi.
Şimdi biraz daha sakin ve rahat olmaya çalışıyorum.

Evet maalesef. Aslında genel anlamda sağlıklı beslendiklerini düşünüyorum.
Gün içerisinde yediklerini bir kâğıda yazdığımda iyi iş çıkarmışım gibime geliyor :KK53:
Her çocuğun bayıla bayıla yediklerine burun kıvırıp,çubuk kraker yiyen bir garip canlı benimkiler :ruh:

saglikli besleniyolarsa cok guzel bisey bu

benim oglum da yemez hic bi paketli gida, tatli olan herseyden nefret eder. hepsi bi cins anacim bunlarin:KK48:

gecen kahvaltida helva verdim dokundu, dokununca midesi bulandi agzindaki peyniri de tukurdu. sonra masadaki tum kahvaltiliklari yere atip bitti dedi:KK48:

:110: hic sasirmamis gibi yapiyorum mune ilk kez duymamisim gibi yapıyorum... basima gelmesin diye:KK70:

bazi cocuklar 10 cocuk gücünde oluyo ya gercekten. masallah diyeyim kizinizin inadina
:KK70:
Aman valla hepinizin çocuğu sakin olsun, düz duvara tırmanmasınlar, lazımlık taşımak zorunda kalmayın inşaalllaaaaahhh :dua:

Heh işte benim kız 10 çocuk gücündeydi, belki ondan tek olsun tam olsun dedik, başka çocuğa cesaret edemedik :)))
Bilmişlik ondaydı, inat onda, 4 yaşına kadar tuvalete oturtamadım, her yere lazımlık taşıdım, zaten çocuk çantası taşımak eziyet ki benim kız çok terleyen bir çocuk olduğundan bebeklik çağı sonrası da yanımda yedek kıyafet taşıyordum, bir de yetmez gibi lazımlık sürüklüyorduk :)) istemediği hiçbir şeyi yaptıramazdınız, bir de beni rakibi olarak görürdü, kızlar baba aşığı oluyor, ben giysin diye bir elbise gösteririm, ben söyleyince giymezdi babası söyleyince tamam babacığım deyip giyerdi, arabada önde oturma krizine girerdi, ben babasının yanında oturamazmışım, ne biçim giyinmişim, ben daha güzelim değil mi baba deyip babasından onay beklerdi, benle ilgili hiçbir şey bulamazsa akşam babasına bu kadın bana vurdu, şurama vurdu baba deyip bacaklarını gösterir artistik ağlamasını yapardı :)) hala babasının aşığı cadı kızım, kıyafetlerini bile babasına danışmaya devam ediyor :))

Yaşadığım kabus dolu günleri hiç hatırlamak bile istemiyorum. Ben aslında hala çocuklarla bir yere gitmek istemiyorum. Bilmem zevk almıyorum pek. Hep diken üstünde oluyorum. Ayy bebekli kadın görünce vücudum atıyor Pelin bacımız gibi.
Şimdi biraz daha sakin ve rahat olmaya çalışıyorum.
Bünye adrenalin salgılamaya alışmış tabi:KK70:
Anlıyorum etkilenir insan.
Ben özlüyorum o günleri,kahvaltılıkları alıp deniz kenarına götürürdüm bazen,martılara denize baka baka kahvaltı yapardık.
Ben de şimdi geriliyorum,ergenler pek bir şeye memnun olmuyor çünki,artı en güzel yerde bile teknoloji peşlerini bırakmıyor,engelleyince de "kuralcı anne" oluyorsun,yarın hakkımda konu açacaklar,gardımı aldım:KK70:

Aman valla hepinizin çocuğu sakin olsun, düz duvara tırmanmasınlar, lazımlık taşımak zorunda kalmayın inşaalllaaaaahhh :dua:

Heh işte benim kız 10 çocuk gücündeydi, belki ondan tek olsun tam olsun dedik, başka çocuğa cesaret edemedik :)))
Bilmişlik ondaydı, inat onda, 4 yaşına kadar tuvalete oturtamadım, her yere lazımlık taşıdım, zaten çocuk çantası taşımak eziyet ki benim kız çok terleyen bir çocuk olduğundan bebeklik çağı sonrası da yanımda yedek kıyafet taşıyordum, bir de yetmez gibi lazımlık sürüklüyorduk :)) istemediği hiçbir şeyi yaptıramazdınız, bir de beni rakibi olarak görürdü, kızlar baba aşığı oluyor, ben giysin diye bir elbise gösteririm, ben söyleyince giymezdi babası söyleyince tamam babacığım deyip giyerdi, arabada önde oturma krizine girerdi, ben babasının yanında oturamazmışım, ne biçim giyinmişim, ben daha güzelim değil mi baba deyip babasından onay beklerdi, benle ilgili hiçbir şey bulamazsa akşam babasına bu kadın bana vurdu, şurama vurdu baba deyip bacaklarını gösterir artistik ağlamasını yapardı :)) hala babasının aşığı cadı kızım, kıyafetlerini bile babasına danışmaya devam ediyor :))
İki erkek çocuğundan sonra bir tane de kızım olsun diyordum ama bu yazdıklarından sonra tekrar düşüneceğim galiba :deli:
Şaka bir tarafa kız da erkek de yerleri ayrı hala istiyoruum :)
Benim oğlanlarda çok hareketli büyük oğlum düz duvara tırmanır cinsten bir cesaret doğurdum ikinciyi biraz daha sakinleşti abi olunca şimdi diyorum hadi Cool doğur üçüncüyü beraber büyüt sonra da keyfine bak , deli miyim ne :KK45:
Zorluğu çok ama her gece varlıklarına şükür ediyorum ve iyi ki diyorum ...
Sanırım bu dünyaya anne olmak için gelmişim :anne: Bu arada cimcimeyi öpüyorum :KK15:
Mune abla cimcime demişimde kızın büyük galiba :)

Bünye adrenalin salgılamaya alışmış tabi:KK70:
Anlıyorum etkilenir insan.
Ben özlüyorum o günleri,kahvaltılıkları alıp deniz kenarına götürürdüm bazen,martılara denize baka baka kahvaltı yapardık.
Ben de şimdi geriliyorum,ergenler pek bir şeye memnun olmuyor çünki,artı en güzel yerde bile teknoloji peşlerini bırakmıyor,engelleyince de "kuralcı anne" oluyorsun,yarın hakkımda konu açacaklar,gardımı aldım:KK70:
Yok ya ne özliycem nefret ediyorum eski fotoğraflardan.
Florya sahiline gezinmeye giderdik bazen. Herkes bebeğiyle oturup keyif yaparken. Ben o bilmem kaç merdiveni 30-40 defa inip çıkardım. Niye? Çünkü küçük kızımın en büyük keyfi merdiven inip çıkmaktı.

Yani bir babalık hissi gelmedi ona da zaten beklemiyordum da. Şimdi o oldukça pozitif, şuna baksana diyor gülüyor, seviyor, hala baba gibi hissetmediğini söylüyor ama.
Bence geçecek. Sanırım uzun süre aradan sonra oldu yani siz rahata alıştıktan sonra. Birde bana kızmayın ama biryerde okudum ben hatırlamıyorum ama hep aklımda bebeği güzel olan anneler bebeklerinin yüzüne daha çok bakarmış. Bebeklerde güzel annelerin yüzüne gibi bişeydi. Çok etkilenmiştim yıllar önce okumuştum. Konuyla pek alakası olmayabilir pekte anlamam ama şimdi daha minik ya azıcık hatları belirginlesince daha bağlanirsiniz belki.

mune siz yazinca o kadar guzel geliyo ki sanki eglenceli bi aile filmi izliyomusum gibi

ama ben sizin gibi yapabilir miyim bilmiyorum. bi cocuk daha olsa bakabilir miyim diye dusunuyorum. cesaretim yok gibi

ben de babama asiktim annem gicik olurdu bana:KK23: babasinin yalakasi derdi. ama ciddi yalakaydim ben. babam salonda cay bardaginin icine kasigi koyardi cayi bitince nerde olursam olayim duyar, kosa kosa gider, bardagi doldurur, sekerini atar, karistirir verirdim:KK36:

herkes sok olurdu nasil duyuyosun o sesi diye pavlovun köpeği halt etmis yanimda bence:KK70::KK70:

kiz çocuğu olmak boyle bisey galiba kizinizi anliyorum

İki erkek çocuğundan sonra bir tane de kızım olsun diyordum ama bu yazdıklarından sonra tekrar düşüneceğim galiba :deli:
Şaka bir tarafa kız da erkek de yerleri ayrı hala istiyoruum :)
Benim oğlanlarda çok hareketli büyük oğlum düz duvara tırmanır cinsten bir cesaret doğurdum ikinciyi biraz daha sakinleşti abi olunca şimdi diyorum hadi Cool doğur üçüncüyü beraber büyüt sonra da keyfine bak , deli miyim ne :KK45:
Zorluğu çok ama her gece varlıklarına şükür ediyorum ve iyi ki diyorum ...
Sanırım bu dünyaya anne olmak için gelmişim :anne: Bu arada cimcimeyi öpüyorum :KK15:
Mune abla cimcime demişimde kızın büyük galiba :)
Allah hepsine sağlıklı ömürler versin, kötüler kötülükler tüm çocuklardan uzak olsun, kaderleri güzel olsun.
Büyük ablacım, 24 yaşına girecek yakında :))) ama tabii hala benim bilmiş bücür yavrum, malum anneler için çocukları hiiiç büyümez, valla eğer kendinde o cesareti buluyorsan bir çocuk daha yapmalısın, evladın kızı erkeği olmaz ama kız evlat da başka bir tatlı oluyor, bebekken ne elbise giydireceğimi, hangi tokayı takacağımı şaşırırdım, oyuncak bebek gibi her dakika başka bir kıyafet giydirip çıkarırdım :)) büyüdüklerinde anneye tam manasıyla arkadaş oluyorlar, mesela ben kızımla anne kız gezmelerinden, birlikte konsere gitmekten, aylak aylak gezip bir cafede birşeyler içmekten çok keyif alıyorum, uzun uzun seyredip bu benim kızım iyi ki doğurmuşum diyorum, bizim baba da sevgi konusunda paylaşımsız, kızı söz konusuysa dünya durur :))) ben iyi ki doğurmuşum deyince hayır ben iyi ki doğurmuşum diyor :KK70:

mune siz yazinca o kadar guzel geliyo ki sanki eglenceli bi aile filmi izliyomusum gibi

ama ben sizin gibi yapabilir miyim bilmiyorum. bi cocuk daha olsa bakabilir miyim diye dusunuyorum. cesaretim yok gibi

ben de babama asiktim annem gicik olurdu bana:KK23: babasinin yalakasi derdi. ama ciddi yalakaydim ben. babam salonda cay bardaginin icine kasigi koyardi cayi bitince nerde olursam olayim duyar, kosa kosa gider, bardagi doldurur, sekerini atar, karistirir verirdim:KK36:

herkes sok olurdu nasil duyuyosun o sesi diye pavlovun köpeği halt etmis yanimda bence:KK70::KK70:

kiz çocuğu olmak boyle bisey galiba kizinizi anliyorum

Ben cesaret edemedim, tabii sizler beni örnek almayın, isteyen bol bol çocuk yapsın lakin ben tek çocuk annesi olabilecek potansiyeldeyim, insan evladını seviyor belki 10 tane olsa hepsini çok severim ama nasıl anlatsam çok sabırlı, muhteşem bir anne değilim, biraz fazla kısıtlanınca boğuluyorum, ben böyle çocuğu kanguruya koyup dışarı fırlayan, yazmış kışmış uzun yolmuş dinlemeden aklına eseni yapan, gezme saati, o saati bu saati deyip kendini çocuğa göre değil de çocuğu kendine uyduran biriyim, uykusuzluk, uyku düzeni sorunu yaşadım ama misal kızımı sessizlikte uyumaya alıştırmadım, o uyurken müzik açardım, o yüzden de eğlenceye de gitsek, bir düğün dernek de olsa kızım uyuyacaksa o gürültü içinde fosur fosur da uyurdu.

Kızlar çoook fenaaaa :)))

Allah hepsine sağlıklı ömürler versin, kötüler kötülükler tüm çocuklardan uzak olsun, kaderleri güzel olsun.
Büyük ablacım, 24 yaşına girecek yakında :))) ama tabii hala benim bilmiş bücür yavrum, malum anneler için çocukları hiiiç büyümez, valla eğer kendinde o cesareti buluyorsan bir çocuk daha yapmalısın, evladın kızı erkeği olmaz ama kız evlat da başka bir tatlı oluyor, bebekken ne elbise giydireceğimi, hangi tokayı takacağımı şaşırırdım, oyuncak bebek gibi her dakika başka bir kıyafet giydirip çıkarırdım :)) büyüdüklerinde anneye tam manasıyla arkadaş oluyorlar, mesela ben kızımla anne kız gezmelerinden, birlikte konsere gitmekten, aylak aylak gezip bir cafede birşeyler içmekten çok keyif alıyorum, uzun uzun seyredip bu benim kızım iyi ki doğurmuşum diyorum, bizim baba da sevgi konusunda paylaşımsız, kızı söz konusuysa dünya durur :))) ben iyi ki doğurmuşum deyince hayır ben iyi ki doğurmuşum diyor :KK70:
Amiiin
Kızınızla yaşıtız siz öyle anlatınca bir an küçük sandım sonra anladım ahaha :)
Ayy bende hayırlısıyla bir kızım olsun istiyorum. Biz de annemle arkadaş gibiyiz gerçekten kız evladı farklı oluyor haklısın ablacım çok imrendim valla size Allah nazarlardan kötülüklerden korusun hep böyle mutlu bir aile olun:nazar:

Ben ne yapacağım acaba 36 haftalık hamileyim eşimden 2 aydır ayrı baba evindeyim cumaya kadar boşanma davası açılıyor 2 aydır herşeyi tek başıma yapıyorum ailem çok şükür arkamdalar eş kişisi bir kez olsun arayıp sormadı . Bebek 2 hafta geriden geliyor eğer bu hafta kilo almazsa haftaya doğum gerçekleşecek . Tek başına bi hayat bekliyor beni bebeğimle üstelik eşimi çok sevdim ondan bir parçam olsun istedim diye cocuk oldu yoksa birkaç sene daha yapmam diyordum evlenmeden. Daha çok yeni evliyim 1 sene bile olmadı . Zor zamanlar geçirirken lohusalığım nasıl geçecek Rabbim yardımcım olsun..

Valla ben uykusuzluktan telef oldum, ayıplayacaklar diye kimseden utanıp sıkılacak değilim, birileri birkaç saat baksada kendimi dinlesem, şöyle ayaklarımı uzatsam bir müzik açsam rahatlasam dediğim çok zamanlar oldu, hiçbir çıkış yolu bulamasam kanguruyu eşime takıp hadi sen biraz kızını dolaştır diyordum, çocuklar üzerine kitaplar okumadım, faydası vardır sanırım ama dediğiniz gibi maalesef çocukların hepsi kitap bilgisiyle büyütülemiyor, belki birkaç çocuğum olmadığımdan, tek çocuklu kadın anneliği ne bilir de denebilir ama her çocuk farklı karakterle doğuyor, kardeşlerin bile huyu birbirine benzemiyor, her çocuğunuz için farklı annelik yapmak zorunda kalıyorsunuz, bunu en başta annemde, sonrada çevremdeki 2-3 çocuklu diğer kadınlarda gözlemledim.

Öğrenciniz:KK43: yavrum ya kolay mı anneyi kaybetmek, hem de en ihtiyaç duyduğu yaşlarda çok üzüldüm, o evlatcım kimseye diyemediği duygularını yazmış, ne acı kimseye diyememek kimseye anlatamamak:KK43: bacak kadar çocuğu bile nasıl sindirmişiz toplum olarak.

Koalina çok bilinçli bir kadın, hamilelik öncesi de böyleydi, kız vicdan yapıyor, zaten vicdan yaptığı için kendiyle uğraşıyor, mücadele ediyor bazen eleştirmek hele de bilerek içini acıtmak ayıp kaçıyor, çünkü o insan uzanacak el arıyor, belki geçecek bunlar denmesini bekliyor, şurada kadın kadındayız çok mu zor bunu yapmamız, evli bir kadın kocasını aldatır hadi eleştir, sinirlen ama hem anneliğe o kadar kocaman manalar yükleyip hem de başka bir kadını anneliğinden vurmak, bu kız depresyonda üstelik, köprüye çıkan birine oyalama bizi atla der gibi yorum yapmak doğru değil, idrakyollari dedin, o kızın oğluna çözümümüz var mı? O kızın çıldırmaya hakkı yok mu mesela, ki idrak de çok bilinçli bir kadın ama bunalıyor, anne diye bunalmaya hakkı yok diyemeyiz.

Çok bücür bunlar :))) kızım ele avuca sığmaz bir bebekti, yemin ediyorum 1,5-2 yaşına gelene kadar akla karayı seçtim, uykusunu düzene koydum başka huyları çıktı, sokakta sakin sakin annesinin elini tutmuş yürüyen çocuklara özenirdim, benim kız elimden sabun gibi kayardı, birkaç kere resmen maraton yarışçısı gibi koşup son dakika yakaladığım oldu, en sonunda baktım olmuyor çocuk kemerlerinden alıp taktım, şimdi buna da kıyamet kopacak ama kusura bakılmasın benim kızım yürüteçten bile maymun gibi tırmanıp kaçan bir bebekti, can güvenliğini böyle sağlayabiliyorsam kimse aaa kötü anne diyemez, 9. ayı bitince yürümeye başladı, elinizden kurtulup yola doğru öyle bir koşardı ki kendinizce önlemler almak zorunda kalıyorsunuz, resmen bağladım belini, sokakta elinden tutarken o kemeri de sıkıca kavrıyordum, şimdi görseniz o bebek kızım değil sanki sakin mizaçlı bir kız oldu :))
Büyüdüklerinde sakinleşiyorlar ama büyüyene kadar da size kök söktürüyorlar resmen.
Aa o zamanlarda varmıymış
Bende geçen eşime gösterdim bize bundan lazım dedim
o bile tepki gösterdi tasmaya benziyo diye
en az benim kadar bakıyor oğlumuza durumu biliyor ona rağmen
Tam 16 aylık oldu tosba
Ne arabada duruyor ne kucakta
Elini tutmaya çalışınca çığlık çığlığa
Uzaktan bakan dövüyorum falan zanneder
Normal yürüse hadi bırakayım diyeceğim ama bizimki adeta koşuyor :/
Ev ana caddede
Dolmuşlar falan vızır vızır
İlerde sakşnleşiyorlar teorisi doğru gibi o zaman
Oğlumu gören aynı dayısı Allah sabır versin diyor :mad:
Kardeşim anlatılmaz yaşanır bir çocuktu :))
Şimdi dünyanın en efendi en saygılı en çalışkan erkeği olabilir :)
Ya sabır deyip yola devam :)

Yaa valla ne yalan söyleyeyim benimki de kız oldu diye aşırı sevinçliyim.
İnşallah kafa dengi oluruz. Canım sıkılıyo tek başıma :KK70:
Tek atımlık kurşunumuz vardı, kız olsun diye içimizden geçti hep. Şükür :) cinsiyet o kadar da önemli değil aslında ama herkesin gönlünden bişey geçiyordur belki de. hepsi sağlıklı olsunlar canları sağolsun tabiki.

Bence geçecek. Sanırım uzun süre aradan sonra oldu yani siz rahata alıştıktan sonra. Birde bana kızmayın ama biryerde okudum ben hatırlamıyorum ama hep aklımda bebeği güzel olan anneler bebeklerinin yüzüne daha çok bakarmış. Bebeklerde güzel annelerin yüzüne gibi bişeydi. Çok etkilenmiştim yıllar önce okumuştum. Konuyla pek alakası olmayabilir pekte anlamam ama şimdi daha minik ya azıcık hatları belirginlesince daha bağlanirsiniz belki.

Okuduğunuz şu olabilir. Yapılan bir araştırma sonucunda “güzel” bulunan bebekler ailelerinden daha çok ilgi görüyormuş. Ebeveynler güzel bebeklere daha sevecen ve ilgili davranıyormuş

Ayy çok heveslendim ben de bir ķız evlat istiyorum..Tabi hayırlısıyla :KK66:)

Yaa valla ne yalan söyleyeyim benimki de kız oldu diye aşırı sevinçliyim.
İnşallah kafa dengi oluruz. Canım sıkılıyo tek başıma :KK70:
Tek atımlık kurşunumuz vardı, kız olsun diye içimizden geçti hep. Şükür :) cinsiyet o kadar da önemli değil aslında ama herkesin gönlünden bişey geçiyordur belki de. hepsi sağlıklı olsunlar canları sağolsun tabiki.
Kaç yaşınızda doğurdunuz benim de sıkıntılı biraz:KK43:

Aa o zamanlarda varmıymış
Bende geçen eşime gösterdim bize bundan lazım dedim
o bile tepki gösterdi tasmaya benziyo diye
en az benim kadar bakıyor oğlumuza durumu biliyor ona rağmen
Tam 16 aylık oldu tosba
Ne arabada duruyor ne kucakta
Elini tutmaya çalışınca çığlık çığlığa
Uzaktan bakan dövüyorum falan zanneder
Normal yürüse hadi bırakayım diyeceğim ama bizimki adeta koşuyor :/
Ev ana caddede
Dolmuşlar falan vızır vızır
İlerde sakşnleşiyorlar teorisi doğru gibi o zaman
Oğlumu gören aynı dayısı Allah sabır versin diyor :mad:
Kardeşim anlatılmaz yaşanır bir çocuktu :))
Şimdi dünyanın en efendi en saygılı en çalışkan erkeği olabilir :)
Ya sabır deyip yola devam :)
Şimdi ki gibi kolay bulunamasa da vardı :) valla eşim dahil kimseyi dinlemedim, gören kızıyordu ama bir gün aynı yaşta kızı olan bir arkadaşım kızımın saniyesinde fırladığını görünce hak verdi, öyle bir koşuyorlar ki tazı yanlarında yavaş kalır :)) çok korkmuştum, arkadaşımın da şahit olduğu olayda kızım elimden o kadar hızlı kaçtı ki yürüdüğümüz kaldırım yüksek olmasa arabalar çarpardı, kaldırım yüksek olunca düştü, yerden kalkıp yine kaçmasın diye çocuğun üstünden atlamamla yakalamam bir oldu, bir daha mı dedim asla bu çocuğu bağlamadan bir yere çıkmam, elini sıkı tutmuyor musun derseniz gayet sıkı tutuyordum, hareketli çocuğa sahip olanlar hep tetiktir, ben de öyle tetikteydim ama yine de başarıyordu kaçmayı, arkadaşımın kızı yavrum sakin sakin yürürdü, benim kız Tazmanya canavarı gibi fırlardı:)

Her çocuk için geçerli midir bilmem ama çoğu çok sakinleşiyor, annemin arkadaşının oğulları vardı, ben öyle çocuklar görmedim, buzdolabına tırmanıyorlardı, dolap tepesinden atlıyorlardı, prizlere bile parmak sokan haşarı çocuklar olur ya, onlardandılar :)) büyüdüklerinde ikisi de çok efendi mülayim oldu.

X