Beden algı bozukluğu başlıyor sanırım

Öncelikle kendinizi insanların karşısında küçültmeyin derim, sonra dediklerinizi ciddiye alıp zayıflıklarınızı kollayabilirler. İnsan bu, çiğ süt emmiş:)
Ek olarak bence boyunuza göre kilonuz olağanüstü, yani olabilecek en ideal kilodasınız diycem ama kelin ilacı olsa başına sürücek 170 boyuma 61 kgyım ama bana sorsan kaç aydır 56 kg olıyım diye aç kalıyorum türlü türlü eziyetler yıpratmalar içindeyim kendimi.
Ama boşuna kendimizi zorluyoruz. Sosyal medya kullanmıyormuşsunuz ama bi de şunu düşünün hiç meşhur internet sitelerinde dolaşmıyor musunuz alışveriş için.. ordaki mankenler ister istemez beynimize yer ediniyor, ölçüleri vs..
Yani bu takıntılı tutumuzu etkileyen bir çok sebep var.
Bu kadar toleranssız ve zalim olmamalıyız kendimize karşı.

Ben de boya kullanmiyorum kendi renginde ve düz kesim uzun birakiyorum saclarimi ama yüzüme kezban diyen olmadi hiç. Boyle forumda, sosyal medyada filan rastladim uzun saça kezban diye zorbalik yapildigina ve sasiriyorum. Siyah uzun saçta gayet güzel ben genel olarak saç seviyorum ne renk olursa olsun kadina saç yakişiyor bence.
Aynen özellikle ense hizasında kısa saç kullanan ve omuz hizasında kestren kadınlar çok yapıyor bunu.
O senin seçimin, uzun saç ise benim beğenim. Sırf senin gibi zevke sahip olmadığım için mi “kezban” olarak yaftalanıyorum?
Ayrıca o tabire de sinir olurum, çok yanlış.

Ben de E egecell i güzel bulanlardanım. Hatta çok güzel bir kadın. Daha önce fotoğrafını yine görmüştüm incecik beli var maşallah🤗🙈
Hepimiz çok güzeliz, aksi mümkün değil. Aramaya kalkarsak o kadar çok kusur buluruz ki, mesela bende 45 kg'yum. Kendime 7-8 kg istiyorum. Eskiden çok kafaya takardım neden böyle diye, 30'lu yaşlarla beraber bununla barıştım.
Ben sizi de görmedim ama eminim harika görünüyorsunuz 🌸🌸
Hepimiz çiçek gibiyiz

Aynen özellikle ense hizasında kısa saç kullanan ve omuz hizasında kestren kadınlar çok yapıyor bunu.
O senin seçimin, uzun saç ise benim beğenim. Sırf senin gibi zevke sahip olmadığım için mi “kezban” olarak yaftalanıyorum?
Ayrıca o tabire de sinir olurum, çok yanlış.
Ya ben kısa saç aşığı bir kadın olarak uzun saçlı kadınlara bu kezban tabiri yapanları da çok anlamsız buluyorum. Bir kere kezban nedir yani? Herkesin kendine yakıştırdığı bir saç boyu ve modeli var. İsteyen beline kadar saç kullansın isteyen kulak altı yapsın.
Kezban vs bunlar zorbalık, umarım artık buna son verirler. Bende düzenli olarak saç kestiren tayfadanım çünkü kısa saçla kendimi iyi hissediyorum. Demek ki diğerimiz de uzun saçla kendini iyi hissediyor. Uzun saç kezbanlık, kısa saç modernlik olayını kim çıkardı acaba, herkes her şeye ne kadar çok karışıyor ya. Ben konu sahibinin saçını gördüm, cirilla'nın saçlarını da gördüm harika görünüyorlar 💐

X