Beden algı bozukluğu başlıyor sanırım

Beden algınızı bu mu bozdu bilemem ama. Herhangi bir derdi anlatınca teselli etmek için kendi derdini anlatan, kendini yerden yere vuran insanlar çok çekilmez oluyor yapmayın artık bunu (kamu spotu)

Hiç başlamayım o halde. Vitaminlere devam...
Piyasadaki kolajenler protein tozudur ve protein toz haline getirilirken uygulanan işlemler zarar verici oluyor. Bu durumda faydadan ziyade zararlı etkiler ortaya çıkıyor.
En doğal kolajen kaynağı doğru bir şekilde hazırlanmış kelle paça vs'dir.

Açılın benim ilgi alanım 😀 şimdi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu deme sakın ama üzerinden o rehaveti atınca bana yaz sana çok güzel bir spor programı göndereceğim. İnce bel kalkık popo ve bacak kalınlaştırmadan yapıyor bunu. Şimdiki gibi Çirkinlik krizine girdiğim zamanlar dışında bu program bende baya işe yaradı ben düzenli olarak pilates yapmama rağmen evde yaptığım bu programdan fayda gördüm
Bana da gönderir misin programı 😍

İyi akşamlar herkese. Yaklaşık 1 yıldır gittikçe artan bir güzellik takıntım gelişmeye başladı. Normal düz bir kadınım kiminiz güzel bulursunuz kiminiz ortalama. Öyle aklınıza herkesin hayran olduğu bir tip gelmesin. Ama yukarıda da dediğim gibi yaklaşık 1 senedir aklımda sürekli ama sürekli görünüşüm ve hep daha iyi olmalıyım fikri var. Evden çıkmayacağım zamanlar da bile makyaj yapmaya başladım. 1 bardak kola içsem vicdan azabı çekmeye başladım. İşin garibi sosyal medya da kullanmıyorum yani o çok güzel kadın içeriklerine maruz kalmıyorum. 32 yaşındayım 1.62 boyum 53kiloyum. Bugün belimden yağ mı aldırsam acaba diye düşünürken buldum kendimi ve bu hastalıklı düşünce ve gidişat beni korkutuyor.
Üstelik bir süre önce fiziğime hayrandım. Fizik yine aynı fizik ama bana ne olduysa sürekli kusur bulmaya başladım. Başka insanlara böyle bakmıyorum.
Başka bir kadında kusur göremiyorum yani aklımda insanları bu şişman bu zayıf bunun kırışıklıkları var diye hiç değerlendirmiyorum hatta hiç mi hiç dikkat etmiyorum ama kendimde en ufak bir kusur gözüme batıyor.
Orta yaşım artık ve her insan gibi yaşlanıyorum. Bununla barışmanın bir yolu var mı ? Veya bu his nereden gelmiş olabilir durduk yere. Önceden kendime hiç takıntılı değildim şu an aynada çoğu zaman dünyanın en çirkin kadına bakıyor gibiyim.

Bir ihtimal acaba diyorum şu mu sebep oldu ? Örneğin birisi karşımda herhangi bir olumsuzluğundan bahsediyorsa ben onu teselli etmek için 2 katı kendimde olan bir olumsuzluktan bahsederim. Acaba böyle yapa yapa kendimi mi inandırdım diyorum. Bana gelip deseniz ki atıyorum selülitlerim var ben siz üzülmeyin ve kendinizi çirkin hissetmeyin diye kendimin selülitlerini 5 kat abartarak anlatırım.
İnsanlar burnumu çok beğenirdi ve övdükleri zaman mahçup olup yok yav aslında şurası şöyle burası böyle derdim ve artık burnumu yaptırmam gerektiğini düşünüyorum.

Ezelden beri böyle olduğu için bilinçaltımı mı inandırdım diyorum 🤔
Veya diyelim ki gerçekten artık bir şeyler değişiyor ve yaşlanıyorum bununla nasıl barışırım. Sizde durumlar nasıl ? Sürekli vücudunu kafaya takan bir insan olmak istemiyorum ben .
Çok gençsiniz henüz, ben 50'li yaşlara yaklaşıyorum ve benzer şeyler yaşıyorum, cildim kurumaya ve parlaklığını kaybetmeye başladı, bu beni üzüyor, ufak tefek birşeyler yapıyorum ama açıkçası pek de yaramıyor. Sonra kendi sağlığıma ve ailemin sağlığına şükrediyorum. Belli bir yaştan sonra yapabileceğimiz tek şey yaşımızın en iyi ve sağlıklı versiyonu olmak sanırım.

Bu hastalık neymiş çok merak ettim. Ben de bir süredir kolajen kullanıyorum da.

Konu bu degil ki, burada aktarabilecegim aylarca Adim adim kotulesmem ve benim fark ettigim bir ayrinti. Kafamiza gore hic bir takviye alinmaz ztn diyoruz ama yasayinca baska her takviye icin vucuda zarar verme ihtimali var hatta bazi hastaliklarda bagisiklik baskilanmali, saglik sakaya gelmiyor

30 yasimla beraber bende de basladi azicik psikopatlik, aynada yüzümü iyeceneee inceliyorum kirisiklik var mi diye ama yok maşallah 😂

Forumun akli basinda, yorumlarini begendigim uyelerindensiniz, sizin konunuzun bu içerikte olmasina cok sasirdim.

Bu konuda "abartmayi" kontrol etmeye calisin.

Belime kadar küllü kumral(doğal) saçlarım vardı. Birkaç kişinin kezban laflarına gaza gelip kısa kestirdim cok pişman olmuştum sonradan. Bana kezban diyenin de saçında sarının 5 tonu vardı oysaki. Bence fıstık gibisin. Bu kendimizi beğenmeme psikolojik olabilr bence.

Ya konu sahibi de dahil bu yanilgiya düşen ne çok goruyorum. Kim cikartmis uzun sac kezbanlik ya acil uzun saçlar grubu kurmamiz lazim. 😄
Burda ne kadar belli bilmiyorum ama saclarim meme altlarima kadar uzun neredeyse belime gelecek doğal saclarim.
BIr çogu uzatamiyor emin olun. Kuyrugunu kesen tilki hikayesini okuyun. 😃

Eklentiler

• 1000008744.jpg
    1000008744.jpg
    123,2 KB · Görüntüleme: 122
Alintiladim hikayeyi. 😄😄😄

Tilkinin kuyruğu kayaya sıkışmış ve kuyruğunu kesmek zorunda kalmış.
Daha sonra bir başka tilki onu gördüğünde
“Kuyruğunu neden kestin?” diye sormuş.
Kuyruğu kesik olan;
“Böyle mutlu hissediyorum.
Sevincimden havalara uçuyorum” demiş.
Bunun üzerine diğer tilki de kuyruğunu kesmiş.
Fakat mutluluk yerine şiddetli bir acı çekmiş.
Hemen tilkiye gelip; “Neden bana yalan söyledin?” demiş.
Tilki; “Eğer acı çektiğini diğer tilkilere söylersen onlar asla kuyruğunu kesmez ve bizimle dalga geçerler.” demiş.
Bu iki tilki diğer tilkilere yaşadıkları mutluluğu (!) anlatmışlar.
Böylece tilkilerin çoğu kuyruklarını kesmişler.
Çoğunluk onlara geçince bu sefer kuyruğu olanlarla dalga geçmeye başlamışlar.

ortalama güzellikte bir kadın olsanız belki bu kadar takıntı olmazdı.

ama siz bu coğrafyada zaten az bulunan bir renge ve fiziğe sahipsiniz -maşallah

bir kere estetik işlemlerin büyük kısmı sizin fiziğinizdeki kadınlar için tasarlanmıyor. estetik işlemlerle çok iyiye giden bi sürü kadın elbette var ama, dediğim gibi onların bambaşka oranları ve tipleri var, sizde işe yaramaması çok normal, siz hedef kitle değilsiniz ki. siz kurcaladıkça bozacaksınız muhtemelen....

yanlış anımsamıyorsam boğaziçi mezunu ve iyi kariyerli birisiydi, maddi durumu da iyiydi

toplumumuzda erkeğin kariyeri ve parası
kadının güzelliği diye bir olay var

beklentiler, iyilik, başarı, ideallik kavramları böyle işliyor güzide toplum kriterlerimizde -ve bizim de zihnimizin bir yerlerinde belki...
kıvanç ya da manken olması beklenmiyor erkekten zaten -yeni nesil hariç, yeni nesil şekilde erkek-kadın ayırmıyor. eşi de fabrikatör gibi bir şeydi, aşağı yukarı o yüzden mankeni kendine hak görüyor muhtemelen.

Boğaziçiyse Boğaziçi Allah aşkına ne olacak, tonlar ODTÜ Boğaziçi mezunu tanıyorum hepimiz insanız işte. Diplomam var diye adamın poposu kalkmış iyi hoş da, konu sahibesi sokakta dilencilik mi yapıyor, kendisi de hukuk fakültesi mezunu ve devletin hakimi. Ha bunlar olmasaydı da hiç fark etmezdi, insan insandır kardeşim bu adamın poposu kalkmış.

Bunlardan ayrı olarak ABDde ne Boğaziçi kalıyor, ne ODTÜ kimse bilmiyor/tanımıyor, eğitim olarak da zaten bu 2 okul da ABD okullarının cok altında. Kısacası kimse kendini bir halt sanmasın, MIT mezunu adam da tanıyorum, Harvard da hepsi normal insan olarak yaşıyor oyum buyum diyen yok öyle. Çöp yani saçmalık toptan konu sahibesi tekmeyi atarak iyi yapmış o adam da umarım manken diye diye belasını bulur hastalık kapar sonunda da ç.kü düşer.

Açılın benim ilgi alanım 😀 şimdi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu deme sakın ama üzerinden o rehaveti atınca bana yaz sana çok güzel bir spor programı göndereceğim. İnce bel kalkık popo ve bacak kalınlaştırmadan yapıyor bunu. Şimdiki gibi Çirkinlik krizine girdiğim zamanlar dışında bu program bende baya işe yaradı ben düzenli olarak pilates yapmama rağmen evde yaptığım bu programdan fayda gördüm

ben de talibim bu programa. :)

Öncelikle şunu belirteyim, yorumlarını beğeniyle takip ettiğim bir üyesinizi.
Yorumlarınıza bakarak hayata karşı güzel bir duruşunuz olduğunu düşünüyorum.
Ve diğer arkadaşlara katılıyorum, bence çok güzelsiniz. :)
Zamanla yaş aldıkça insanın yaşlanmayı kabul etmesini gerektiren zor bir süreç de başlıyor.
Orta yaş bunalımı denen şey de sanırım genç kalmak isterken yaşlandığını farketmekle başlıyor zaten.
Ancak siz henüz bu dönemden çok uzaksınız, yani yaşlılığı kabullenme konusunu şimdilik bir kenara bırakabilirsiniz.
Onun dışında yanlış anlamadıysam bir ayrılık sürecinden geçiyorsunuz.
Bu dönemlerde kadınların saçına, vücuduna vs takması, bunlarla oynaması sık yaşanan bir durum.
Ayrıca dediğiniz gibi kendinizle ilgili söylediğiniz cümlelerin de bilinç dışında bir etkinlik kazanmış olma ihtimali de olabilir.
Bu süreçte iç sesinizi ve kendinizle ilgili söylemleri bilinçli bir şekilde pozitife çevirmeyi deneyebilirsiniz.
Başkalarını motive ederken vs de en azından kendinizle ilgili negatif yorumlardan kaçınmaya çalışın.
Vücudunuzla ilgili değişim dürtünüze direnmenin zor olduğunu anlıyorum. Bu durmda burun estetiği, dudak dolgusu vs yerine doğal yöntemlere dikkatinizi vermeye de çalışabilirsiniz.,
Söylemeye çalıştığım, sizi rahatsız eden bu değişim dürtünüzü doğal bakımlara yönlendirebilirsiniz.

Birisi kendini kötü hissediyorsa onu yalnız değilsin bak bende böyleyim demeyin karşı tarafın özgüvensiz gördüğü konuyu sırf teselli edicem diye kendinizi de özgüvensiz yapmışsınız.Kimsenin olmayan özgüvenini yükseltmeye çalışmayın destek olun ama kendinizi niye anlatıyorsunuz ki ? ben mesela kendimi beğenirim ama hoşuma gitmeyen bişey yoktur çünkü üstüne düşünmem her halimle seviyorum kendimi .Kafama taktığım bir özelliğim yok ama olursa da bunu başkalarına söylemem neden insanlar bilsin ki benim zayıf yönümü kaldı ki ben söyleyene kadar anlamadıkları şeyler oluyor :KK70:fıstık gibiyim diyorum kendime çünkü öyleyim :KK200: olumsuz düşünmeyin, dile getirdikçe daha da çok kafaya takmışsınız kendinizi boş yere üzmüşsünüz hiç gerek yok.Sağlığa önem verin çok istiyorsanız botoks veya diğer işlemleri yaptırabilirsiniz ama bu kiloda karından yağ aldırmak istemek abartı geldi bana.Terapi almıyorsanız alın lütfen.

Eşim beni kıskandıkça istese mankenlerle bile olacağını söyleyip dururdu o mu etkiledi acaba 🤔
Ay mankenler ona bakar mıymış acaba kendini ne sanıyor eşiniz git mankenlerle ol ne işin vardı da evlendin deyin ona o zaman.Siz de isteseniz erkek modellerle olacağınızı söyleseniz ne tepki verir acaba kendisi :KK66:

Dış görünüşe ne kendimde ne karşı cinste gereğinden fazla önem vermem. Gereği dediğim şey keyif bozmayacak seviyeye denk geliyor😂 çünkü her insan dış görünüşün ötesidir (en başta ben) yani dışarıdan görünen ambalajın ötesinde konuşacak konuları, ilgi alanları, terbiyesi ve kibarlığı olan bir ben var. O da sevilmeyi takdir edilmeyi çokça hak ediyor.

ortalama güzellikte bir kadın olsanız belki bu kadar takıntı olmazdı.

ama siz bu coğrafyada zaten az bulunan bir renge ve fiziğe sahipsiniz -maşallah

bir kere estetik işlemlerin büyük kısmı sizin fiziğinizdeki kadınlar için tasarlanmıyor. estetik işlemlerle çok iyiye giden bi sürü kadın elbette var ama, dediğim gibi onların bambaşka oranları ve tipleri var, sizde işe yaramaması çok normal, siz hedef kitle değilsiniz ki. siz kurcaladıkça bozacaksınız muhtemelen....

yanlış anımsamıyorsam boğaziçi mezunu ve iyi kariyerli birisiydi, maddi durumu da iyiydi

toplumumuzda erkeğin kariyeri ve parası
kadının güzelliği diye bir olay var

beklentiler, iyilik, başarı, ideallik kavramları böyle işliyor güzide toplum kriterlerimizde -ve bizim de zihnimizin bir yerlerinde belki...
kıvanç ya da manken olması beklenmiyor erkekten zaten -yeni nesil hariç, yeni nesil şekilde erkek-kadın ayırmıyor. eşi de fabrikatör gibi bir şeydi, aşağı yukarı o yüzden mankeni kendine hak görüyor muhtemelen.
Boşanıp donuna kadar alırsa görürüm ben o kendine hak gördüğü mankenleri 🙊

Ya konu sahibi de dahil bu yanilgiya düşen ne çok goruyorum. Kim cikartmis uzun sac kezbanlik ya acil uzun saçlar grubu kurmamiz lazim. 😄
Burda ne kadar belli bilmiyorum ama saclarim meme altlarima kadar uzun neredeyse belime gelecek doğal saclarim.
Uzun saç sevda ya , ben arada 4 5 parmak kadar kesip sonra yine uzatıyorum.Annem dışında herkes beğeniyor , annem saolsun her Allahın günü kes der ama hiç umrumda değil :halay:
IMG_20230101_141233.jpg
Eki Görüntüle 3423085

Şunu da yazmadan geçemeyeceğim. Kendini en çok beğenenler, ortamlarda üstten üstten konuşanlar kendilerini en az sevenler oluyor aslında. Herhalde o gereksiz havalar bir şeyleri kapatmak için atılıyor
Üstten üstten konuşmak kibir zaten direkt, öylelerinden uzak durmak lazım ama kendini beğenmekte sakınca görmüyorum :KK200: sürekli dile getirmek de itici , gerçekten beğenen insanın yaydığı özgüvenli enerjiden anlaşılır zaten.

Eklentiler

• 1000000873.jpg
    1000000873.jpg
    140,9 KB · Görüntüleme: 85
hadi benim saçım simsiyah ben o yüzden safkan Kezbanım (!), saç belimde
ama size ne oluyor bu renklerle onu anlamadım :KK70:

bana bir işe alım sırasında kadın patronum direkt demişti şöyle kısa modern kesim yaptır, böyle kezban duruyor diye,
tabii ki yapmadım ama ortamda tek kendi saç rengini kullanan da bendim.

özellikle güya şehirli, güya okumuş ve köylünün alt sınıf olduğunu düşünen bir kesim var mesela onlara göre şehirli modern kadın boyalı ve kısa saç kullanmalı.
özellikle de kadınlar böyle hele ki benim kuşağım ve üstü.. mesela yeni nesilde görmüyorum böyle şeyler. benden sonraki nesil tarafından bi süre pocahantasa bi süre moanaya benzetildim mesela kimse demedi ki ııı köylü kezban, onların bakışları çok farklı.
biz çocukken daha fenaydı, saç boyatmak bir de büyüme alametiydi liseye gelip saç boyatmamış kıza çocuk diye bakarlardı, boyatınca büyümüş olurdun. evlenince de direkt kısa bir küt model kestirir meç filan attırırlardı...

not: saçımı hiç boyatmadım.

X