Beden algı bozukluğu başlıyor sanırım

Ya konu sahibi de dahil bu yanilgiya düşen ne çok goruyorum. Kim cikartmis uzun sac kezbanlik ya acil uzun saçlar grubu kurmamiz lazim. 😄
Burda ne kadar belli bilmiyorum ama saclarim meme altlarima kadar uzun neredeyse belime gelecek doğal saclarim.
BIr çogu uzatamiyor emin olun. Kuyrugunu kesen tilki hikayesini okuyun. 😃
Senin de cok güzel saçların maşallah 🧿 uzattım bende kim ne derse desin takmam artk. Sonradan farkettim kıskançlığından söylemiş zaten o kişi.

Yaş ilerledikçe oluyor herhalde ya😅 34 yaşındayım hiçbir zaman iddialı şıkır şıkır bir kadın olmadım. Ama fazla kilodan da hoşlanmıyorum. Hoş incecik de olmadım hiç. 38-40 beden arasında gittim geldim. İki çocuk var. İş var. Standart hayat koşturmacası ama ben de kendimi beğenmemeye başladım kilo verdim. Daha da mı versem diyorum. Arkadaşlar iyisin diyor ama bol giyindiğim için fiziğim anlaşılmıyor emin olamıyorum. Saçlarım beyazladi. Bu yaşımda evet. Sandığımdan daha stresliyim sanırım. Başka problemler de seziyorum kendimde. Özdeğer problemi sanırım. Bu kendime itiraf edemediğim bir şey yeni yeni keşfediyor ve nasıl aşacağımı kestiremiyorum bakalım.
Yani estetik operasyonlar yerine spor yapmıyorsanız onu dahil edin. Cilt bakımı falan yaptırın da ama gereksiz estetik müdahaleye girmeyin. Onun ucu iyi yerlere çıkmıyor 😬

Ben tokken 62 cm bele yağ aldırma düşündüm gsgsgsg 😀 yani baştan sona her yeri yaptırasım var

Bence sen ailenden hic ovulmemissin, pek takdir gormemissin...boyle seylerden bahsedip aaa hayir cok guzelsin cok incesin vs duymak icin buraya konu acmissin cunku ideal bel olcusunden dem vurup 32ye orta yasim artik demenin abarti oldugunu sen de cok iyi biliyorsun

hadi benim saçım simsiyah ben o yüzden safkan Kezbanım (!), saç belimde
ama size ne oluyor bu renklerle onu anlamadım :KK70:

bana bir işe alım sırasında kadın patronum direkt demişti şöyle kısa modern kesim yaptır, böyle kezban duruyor diye,
tabii ki yapmadım ama ortamda tek kendi saç rengini kullanan da bendim.

özellikle güya şehirli, güya okumuş ve köylünün alt sınıf olduğunu düşünen bir kesim var mesela onlara göre şehirli modern kadın boyalı ve kısa saç kullanmalı.
özellikle de kadınlar böyle hele ki benim kuşağım ve üstü.. mesela yeni nesilde görmüyorum böyle şeyler. benden sonraki nesil tarafından bi süre pocahantasa bi süre moanaya benzetildim mesela kimse demedi ki ııı köylü kezban, onların bakışları çok farklı.
biz çocukken daha fenaydı, saç boyatmak bir de büyüme alametiydi liseye gelip saç boyatmamış kıza çocuk diye bakarlardı, boyatınca büyümüş olurdun. evlenince de direkt kısa bir küt model kestirir meç filan attırırlardı...

not: saçımı hiç boyatmadım.

Ben de boya kullanmiyorum kendi renginde ve düz kesim uzun birakiyorum saclarimi ama yüzüme kezban diyen olmadi hiç. Boyle forumda, sosyal medyada filan rastladim uzun saça kezban diye zorbalik yapildigina ve sasiriyorum. Siyah uzun saçta gayet güzel ben genel olarak saç seviyorum ne renk olursa olsun kadina saç yakişiyor bence.

Boğaziçiyse Boğaziçi Allah aşkına ne olacak, tonlar ODTÜ Boğaziçi mezunu tanıyorum hepimiz insanız işte. Diplomam var diye adamın poposu kalkmış iyi hoş da, konu sahibesi sokakta dilencilik mi yapıyor, kendisi de hukuk fakültesi mezunu ve devletin hakimi. Ha bunlar olmasaydı da hiç fark etmezdi, insan insandır kardeşim bu adamın poposu kalkmış.

Bunlardan ayrı olarak ABDde ne Boğaziçi kalıyor, ne ODTÜ kimse bilmiyor/tanımıyor, eğitim olarak da zaten bu 2 okul da ABD okullarının cok altında. Kısacası kimse kendini bir halt sanmasın, MIT mezunu adam da tanıyorum, Harvard da hepsi normal insan olarak yaşıyor oyum buyum diyen yok öyle. Çöp yani saçmalık toptan konu sahibesi tekmeyi atarak iyi yapmış o adam da umarım manken diye diye belasını bulur hastalık kapar sonunda da ç.kü düşer.
okullarla bi derdim yok Cherry, ben de dereceyle benzer bir yer kazanıp okudum ama elbette tıp ya da hukuk okuyan biri buralardan değil de yine kaliteli yine dereceyle girilen x başka bir okuldan mezun olmuştur. çok doğal olarak. kastım adademik bir şey değildi.

ve fakat,
bizim toplulumuzda hakim bir kadın gidip herhangi biriyle birlikte olamaz. işste kast ettiğim bir nokta burası.

olmaya kalksa hem etraf ayıplar hem meslekte bile sıkıntı çıkar, hatta birlikte olup evli olmasa ayrı dert bile olur, öyle bir ülke burası. (biliyorum avrupada yaşıyorsun, ben de uzun süre yaşadım, ABD doktoralı çok arkdaşımdan da biliyorum kastettiğin eğitim seviyeleri, ama konu o değil, bizde yazılı olmayan bir kast sistemi var, konu o).

yoksa benim erkek arkadaşım üniversite mezunu bile değil benim böyle konularda bir sıkıntım takıntım yok ---ya bu arada toplumumuzda bu iş böyle dediğim 100 şeyden 98'ini onaylamıyorumdur veya hoşlanmıyorumdur, burada çok konuda çok yanlış anlaşılıyorum. ben "bu toplum böyle" derken "oooh iyi ki bu toplum böyle" demiyorum.---

hatta ben genelde üst düzey (en azından bu ülkeye göre) okumuş erkeklerin içinde manyak olana da daha fazla rastlıyorum, benimle ego yarıştıran, üste çıkmaya çalışan ya da saçma sapan huyları olan çok oldu etrafımda maalesef (bu benim şansızlığım yoksa okumuşlar manyak diye genellemiyorum)

hatta ben genelde üst düzey (en azından bu ülkeye göre) okumuş erkeklerin içinde manyak olana da daha fazla rastlıyorum, benimle ego yarıştıran, üste çıkmaya çalışan ya da saçma sapan huyları olan çok oldu etrafımda maalesef (bu benim şansızlığım yoksa okumuşlar manyak diye genellemiyorum)

Valla kanka az biraz oku okuyan cebi para goren adamlarin poposu kalkiyor kendini bir halt saniyor, aynen bu konudaki adama donuyor. Istanbula son gittigimde boyle ruh pastasi, saygisiz erkeklerle is sebebiyle ayni ortamda bulundum resmen igrendim ... diger konuya da yazdim, Turk erkekleri iycie bozdu cc A Aysenimi

İyi akşamlar herkese. Yaklaşık 1 yıldır gittikçe artan bir güzellik takıntım gelişmeye başladı. Normal düz bir kadınım kiminiz güzel bulursunuz kiminiz ortalama. Öyle aklınıza herkesin hayran olduğu bir tip gelmesin. Ama yukarıda da dediğim gibi yaklaşık 1 senedir aklımda sürekli ama sürekli görünüşüm ve hep daha iyi olmalıyım fikri var. Evden çıkmayacağım zamanlar da bile makyaj yapmaya başladım. 1 bardak kola içsem vicdan azabı çekmeye başladım. İşin garibi sosyal medya da kullanmıyorum yani o çok güzel kadın içeriklerine maruz kalmıyorum. 32 yaşındayım 1.62 boyum 53kiloyum. Bugün belimden yağ mı aldırsam acaba diye düşünürken buldum kendimi ve bu hastalıklı düşünce ve gidişat beni korkutuyor.
Üstelik bir süre önce fiziğime hayrandım. Fizik yine aynı fizik ama bana ne olduysa sürekli kusur bulmaya başladım. Başka insanlara böyle bakmıyorum.
Başka bir kadında kusur göremiyorum yani aklımda insanları bu şişman bu zayıf bunun kırışıklıkları var diye hiç değerlendirmiyorum hatta hiç mi hiç dikkat etmiyorum ama kendimde en ufak bir kusur gözüme batıyor.
Orta yaşım artık ve her insan gibi yaşlanıyorum. Bununla barışmanın bir yolu var mı ? Veya bu his nereden gelmiş olabilir durduk yere. Önceden kendime hiç takıntılı değildim şu an aynada çoğu zaman dünyanın en çirkin kadına bakıyor gibiyim.

Bir ihtimal acaba diyorum şu mu sebep oldu ? Örneğin birisi karşımda herhangi bir olumsuzluğundan bahsediyorsa ben onu teselli etmek için 2 katı kendimde olan bir olumsuzluktan bahsederim. Acaba böyle yapa yapa kendimi mi inandırdım diyorum. Bana gelip deseniz ki atıyorum selülitlerim var ben siz üzülmeyin ve kendinizi çirkin hissetmeyin diye kendimin selülitlerini 5 kat abartarak anlatırım.
İnsanlar burnumu çok beğenirdi ve övdükleri zaman mahçup olup yok yav aslında şurası şöyle burası böyle derdim ve artık burnumu yaptırmam gerektiğini düşünüyorum.

Ezelden beri böyle olduğu için bilinçaltımı mı inandırdım diyorum 🤔
Veya diyelim ki gerçekten artık bir şeyler değişiyor ve yaşlanıyorum bununla nasıl barışırım. Sizde durumlar nasıl ? Sürekli vücudunu kafaya takan bir insan olmak istemiyorum ben .
Bazen dönem dönem böyle takıntılarımız olabiliyor ve sosyal medya kullanmasanız bile çevremizde çok fazla estetik konuşulur oldu artık. Ayrıca , geçenlerde İş yerinde iletişim dili dersi almıştık ve eğitmen sizin bu birisi size bir şey anlattığında sizin ona bende daha fazlası var örneğini anlatmıştı. Yani birisi size bir dertle geliyor siz de ona o da bir şey mi bende daha büyüğü var diyorsunuz ve bu karşıdakine kendisini değersiz hissettiriyormuş.yani mesela , Size birisi selilütüm var diye geldiğinde sizin , ben selülitlerinin çok olduğunu düşünmüyorum ama sen kendini daha iyi hissedeceksen bunun için krem alabilirsin , spor yapabilirsin ve ya bir güzellik merkezine gidebilirsin. Ama bana kalırsa sen böyle de güzelsin. Gibi bir konuşma yapmamız gerekiyor. Böylece karşıda ki onun sorunuyla ilgilendiğinizi ve ona değer verdiğinizi anlayacaktır ve sizde bilinçaltınıza bunu işlememiş olacaksınız ☺️

Ben bu kisa saç akimini kacirmişim galiba.
Uzun saçin kezban modeli olduğunu bilmiyordum.
Benim saçlarimda belime kadar(di).
Artik bakamadiğim icin mecbur kestirdim ama eski saclarimi cok özlüyorum :KK43:

E egecell

Cok güzel bir kadinsin.

Valla kanka az biraz oku okuyan cebi para goren adamlarin poposu kalkiyor kendini bir halt saniyor, aynen bu konudaki adama donuyor. Istanbula son gittigimde boyle ruh pastasi, saygisiz erkeklerle is sebebiyle ayni ortamda bulundum resmen igrendim ... diger konuya da yazdim, Turk erkekleri iycie bozdu cc A Aysenimi
ya işte onu kast ediyorum ben de

aynı adamı ben tr'de de gördüm mesela x başka ülkede de mesela, böyle örneklerim çoktur

o x ülkede çöpünü kendi çıkarıyor, arabasını kendi park ediyordu, normal insan gibi konuşulabiliyordu.

burada ama X bey X bey etrafında dönüyorlar hem parası var hem diploması hem belli bir kariyer düzeyi, böyle olup bozmamış erkek az mesela.

deidğin diğer konuyu bilmiyorum benim kendi tecrübem böyle.

bir de mesela --herkes akademik kariyer kasmak ya da arge yapmak, çok teknik bir işte çalışmak, uzmanlık gektiren x bir meslek erbabı vs vs olmak zorunda değil asla öyle bir şey kast etmiyorum-- ama bu dediğim erkeklere onlarla aynı veya daha üst düzey zeka/teknik kapasite vs. seviyesindeki kadınların (tek 1 kadın da olabilir) olduğu ortamda bir haller oluyor. esas anlatmaya çalıştığım şey bu.
aynı düzeyde erkeklerle sıradan projedeki ilerleme değilse geyik araba, altcoin, metaverse nasıl tutmadı yaaa filan konuşan adam, kadınla resmen sidik yarıştırma derdine filan düşüyor, ezmeye çalışıyor, küstah hudut bilmez vs. gerçekten erkeklik taslama şekilleri bir iğrenç bir tuhaf hal alıyor, burada da muhtemelen benzer bir hikaye vardır -sanırım sen de bunu yaşamışsın.

Ben kendimle öyle bir barıştım, öyle bir barıştım ki öyle böyle değil😒.
ne kadar güzel. çok tebrik ederim.

mesela ben daha barışamadım tam ama deniyorum

bir zamanlar oldukça ideal denecek bir fiziğim vardı.

bir de avrupada en uzun süreyle de doğu avrupada yaşıyordum valla yolda durdurup sen nerelisin, kimsin üstündekini nerden aldın filan diye sorarlardı 20 sene önce. şampuan reklamı çekimleri için davet filan alırdım. (orada esmerlik makbul tabi bir de o zamanlar ne suriyeli istilası var ne afgan göçü, izole yerler)

ha o zaman da çok güzelim gibi bir kafada değildim -aileniz 1 kere bile güzel kızım demediyse, size dünyanın en güzel kadını gibi davranan eş/sevgili yoksa siz de kendinizle çok barışık bir insan değilseniz zaten mümkün değil güzelim diye düşünmeniz

ama meslea şimdiye göre 35705767688 kat filan daha güzeldim, onu demek istiyorum.

ne oldu, bi hasta oldum
senelerce tedavi
senelerce uğraş, ataklar, hastanaler. çok yıprattı.

elbette seneler de geçti. o zamanlar kendimle barışık olsaymışım ne kadar güzel, fit, iyi hissedermişim kendimi diyorum. o yüzden bi 20 sene sonra da bugüne bakıp öyle dememek için daha barışık olmaya çalışıyorum.

Açılın benim ilgi alanım 😀 şimdi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu deme sakın ama üzerinden o rehaveti atınca bana yaz sana çok güzel bir spor programı göndereceğim. İnce bel kalkık popo ve bacak kalınlaştırmadan yapıyor bunu. Şimdiki gibi Çirkinlik krizine girdiğim zamanlar dışında bu program bende baya işe yaradı ben düzenli olarak pilates yapmama rağmen evde yaptığım bu programdan fayda gördüm
Rica etsem o, muhteşem programı bana da atabilir misin?😅😅

Konunuzu okurken, saçlarınızı ve fiziğinizi gösterdiğiniz fotoğrafları gördüm ve şunu söylemeye geldim; çok güzelsiniz!
Saçlarınız bugün kısa olur atıyorum siyah olur, birkaç sene önce sarı olur uzun olur, birkaç sene sonra kıvırcık olur kızıl olur. Ben yeni saçlarınızın da size çok yakıştığından o kadar eminim ki 😍
Bende mesela kısa saç aşığıyım, daha 3 gün önce yine gittim küt kestirdim, uzunken de güzeldi, şimdi de güzel.
Ve sizin hiçbir operasyona ihtiyacınız yok. Hepimiz çok güzeliz ulan! 🧿🧿
Ben de E egecell i güzel bulanlardanım. Hatta çok güzel bir kadın. Daha önce fotoğrafını yine görmüştüm incecik beli var maşallah🤗🙈

ne kadar güzel. çok tebrik ederim.

mesela ben daha barışamadım tam ama deniyorum

bir zamanlar oldukça ideal denecek bir fiziğim vardı.

bir de avrupada en uzun süreyle de doğu avrupada yaşıyordum valla yolda durdurup sen nerelisin, kimsin üstündekini nerden aldın filan diye sorarlardı 20 sene önce. şampuan reklamı çekimleri için davet filan alırdım. (orada esmerlik makbul tabi bir de o zamanlar ne suriyeli istilası var ne afgan göçü, izole yerler)

ha o zaman da çok güzelim gibi bir kafada değildim -aileniz 1 kere bile güzel kızım demediyse, size dünyanın en güzel kadını gibi davranan eş/sevgili yoksa siz de kendinizle çok barışık bir insan değilseniz zaten mümkün değil güzelim diye düşünmeniz

ama meslea şimdiye göre 35705767688 kat filan daha güzeldim, onu demek istiyorum.

ne oldu, bi hasta oldum
senelerce tedavi
senelerce uğraş, ataklar, hastanaler. çok yıprattı.

elbette seneler de geçti. o zamanlar kendimle barışık olsaymışım ne kadar güzel, fit, iyi hissedermişim kendimi diyorum. o yüzden bi 20 sene sonra da bugüne bakıp öyle dememek için daha barışık olmaya çalışıyorum.
Ben 30 yaşımda evlendim,hamile kalana kadar gerçekten çok fit bir vücuda sahiptim.Güzel olmak ve ya güzel görünmek adına hiçbir zaman bir çabam olmadı çünkü hayatım boyunca ne moda takip ettim,ne de bir akımın peşinden gittim.Zaten şu anda 44 yaşındayım ve bu yaşıma göre iyi sayılırım,eskiye göre bayağı bir fazlalığım var ama hareket kabiliyetimi kısıtlamıyor ve herhangi bir sağlık sorunum yok.En önemlisi de insanın kafasının dinç olması zaten,insan kendi ile barışırsa bir şekilde mutlu olmayı da başarıyor.Heee eski halimi özlüyor muyum derseniz tabi ki özlüyorum ama geri dönemeyeceğimi de kabullenmiş durumdayım🙂.

Bı yerde kendinizde bı yetersizlik duygusu gelişmiş nerde niye orasını bilemem ...kendinizle barismanizi dilerim...bı kere orta yaşta değilsiniz ....ikincisi sağlığına dikkat etmek gelişmek güzel baslangiclar takdir edilesi ama herşeyin azı karar çoğu zarar ...başkalarının fikrine çok önem verdiğinizi düşünüyorum aksini söyleseniz bile....bu başlı başına yanlış zaten

Ya konu sahibi de dahil bu yanilgiya düşen ne çok goruyorum. Kim cikartmis uzun sac kezbanlik ya acil uzun saçlar grubu kurmamiz lazim. 😄
Burda ne kadar belli bilmiyorum ama saclarim meme altlarima kadar uzun neredeyse belime gelecek doğal saclarim.
BIr çogu uzatamiyor emin olun. Kuyrugunu kesen tilki hikayesini okuyun. 😃
Benim asla uzamaz aşırı özenirim

Açılın benim ilgi alanım 😀 şimdi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu deme sakın ama üzerinden o rehaveti atınca bana yaz sana çok güzel bir spor programı göndereceğim. İnce bel kalkık popo ve bacak kalınlaştırmadan yapıyor bunu. Şimdiki gibi Çirkinlik krizine girdiğim zamanlar dışında bu program bende baya işe yaradı ben düzenli olarak pilates yapmama rağmen evde yaptığım bu programdan fayda gördüm
Nasıl bir program?

X