Ben abartıyormuşum eşim öyle diyor

Merhabalar direk konuya giriş yapıyorum.
Sabah kızımın telefonuna mesaj geldi.
Kütüphane harcını yatirmasi gerek diye hatırlatma mesajı o sırada telefonu elimdeydi bende .
Kızım ödemeni yapalım dedim sonra da şakasına sana iş bulalım calisip faturani sen öde olur mu dedim.sakasina

Eşim de ordan sen ince calis ihtiyaç larini karşıla da sonra çocuğa söyle dedi.gulerek

Daha öncede boyle şeyler söyleyip şaka yaptım demişti.Ve sonu baya kötü bitmişti.

Ben hiç tepki vermedim
O yüzüm düşünce bağırdı çağırdı sana şaka da yapamıyorum falan filan diye

Son 2 yıldır çalışmıyorum.
Öncesinde hep özelde çalıştım ama artık özelde şartlar çok ağırlaştı kpss ye çalışıyorum benmi abartıyorum ya bu nasıl bı saka
Her şakanın altında bir gerçek vardır insan aklına düşmeyen şeyin şakasını yapmaz bence dümdüz içindekini söylemiş kıvıramayınca da bağırmış çağırmış haklısınız

Merhabalar direk konuya giriş yapıyorum.
Sabah kızımın telefonuna mesaj geldi.
Kütüphane harcını yatirmasi gerek diye hatırlatma mesajı o sırada telefonu elimdeydi bende .
Kızım ödemeni yapalım dedim sonra da şakasına sana iş bulalım calisip faturani sen öde olur mu dedim.sakasina
Eşim de ordan sen ince calis ihtiyaç larini karşıla da sonra çocuğa söyle dedi.gulerek
Daha öncede boyle şeyler söyleyip şaka yaptım demişti.Ve sonu baya kötü bitmişti.
Ben hiç tepki vermedim
O yüzüm düşünce bağırdı çağırdı sana şaka da yapamıyorum falan filan diye
Son 2 yıldır çalışmıyorum.
Öncesinde hep özelde çalıştım ama artık özelde şartlar çok ağırlaştı kpss ye çalışıyorum benmi abartıyorum ya bu nasıl bı saka
Kendiniz hassas olduğunuz için abartmışsınız ne var bunda gülün geçin.Siz de aynısını çocuğa söylemişsiniz ama benimki şakaydı onunki değil;mantıklı bir açıklama olamaz.
Eğer cümleyi çok kasıtlı bulduysanız
Eşinize siz de seninki gibi e......buldum ne gerek var deyip taşı gediğine de koyabilirdiniz.

Bir kere yapıyorsa şakadır ama sürekli aynı şeyi söylüyorsa o pek şaka olmuyor ya

Özel sektör de çalıştım
Ama şartlar kötü ve çalışma saatleri çok uzun artık.
Kpss çalışıyorum
Herkes memur olamaz ki memur olmayan başkasının eline mi baksın
Bu sitenin yarısı özel sektörde çalışıyor onların canı yok mu? Ekmek aslanın midesinde artık

Cocuga soylediginiz laf size soylenince niye olay okuyor? 🙄
Madem öyle siz niye yapiyorsunuz. 😬
Ama cocugun bulundugu ortamda sizi bozmasi da doğru gelmedi pek bilemedim ya.

Yanlış anlamayın ama eşiniz haklı. Neden gidip çalışmıyorsunuz da böyle laflar duyunca üzülüyorsunuz. Adam ara ara doğruları söylüyor, siz küsünce şaka yaptım diyo aslında şaka değil kendi düşüncesi. Özel sektörde şartlar ağırlaştı demişsiniz ne kadar nazlısınız bu sözlerden daha mı ağır özel sektör? Bence girin bi işe çalışın yanında da kpss’ye hazırlanın

Bu da gayet yapilabilinir bir şaka ayrica, garipseyenleri de ben garipsedim🤣

Ama esinizin size yaptigi saka degil, bu ortada.
İkisini ayni kefeye koyanlari bi incelemek lazım
mybiglove söz konusu konu sahibesi ve eşiyse konu farklı değerlendirilmeli.

Kırılmasın ama uzun süredir eşiyle alakalı çok konu açtı o yüzden üyeler duruma hakim, benim bile bazı şeyler aklımda kaldı, bir kere çift olarak asla birbirlerine tahammülleri yok ve bu yıllardır böyle, bir tanesi gerçekten şaka dahi yapsa şaka değil beni iğneliyor deyip birbirlerine karşı gard alıyorlar.

Sürekli bir itiş-kakış halindeler, yapmaları gereken boşanmak ama adam cimriliğinden (mahkeme masrafı, avukat masrafı, nafaka vs) kadın da düzenini bozmak istemediğinden boşanmanın lafını bile ettirmiyor Kirpapatyam46.

Zamanında kırıldığı hiçbir konuyu vaktiyle konuşarak halletmemiş içinde biriktirmiş şimdi de en ufak bir şeyde eskinin de hesabını tutarak patlayan bir kadın olmuş, bu zaman zaman çocuklarına da yansıyor bence, mesela adam “bu evdeysen çocuğa dua et” gibi sözler sarf ediyormuş, bu sözler Kirpapatyam46’yı incitiyor o yüzden bazen kızının yaptığı taklitler bile sinirlerini bozuyor.

Bilmiyorum ama çocuk üzerinden birbirlerini iğneliyor, çocuk üzerinden baskın görünmeye çalışıyor olabilirler, ikisinin de tek savunma yöntemi kızları çünkü.

mybiglove söz konusu konu sahibesi ve eşiyse konu farklı değerlendirilmeli.

Kırılmasın ama uzun süredir eşiyle alakalı çok konu açtı o yüzden üyeler duruma hakim, benim bile bazı şeyler aklımda kaldı, bir kere çift olarak asla birbirlerine tahammülleri yok ve bu yıllardır böyle, bir tanesi gerçekten şaka dahi yapsa şaka değil beni iğneliyor deyip birbirlerine karşı gard alıyorlar.

Sürekli bir itiş-kakış halindeler, yapmaları gereken boşanmak ama adam cimriliğinden (mahkeme masrafı, avukat masrafı, nafaka vs) kadın da düzenini bozmak istemediğinden boşanmanın lafını bile ettirmiyor Kirpapatyam46.

Zamanında kırıldığı hiçbir konuyu vaktiyle konuşarak halletmemiş içinde biriktirmiş şimdi de en ufak bir şeyde eskinin de hesabını tutarak patlayan bir kadın olmuş, bu zaman zaman çocuklarına da yansıyor bence, mesela adam “bu evdeysen çocuğa dua et” gibi sözler sarf ediyormuş, bu sözler Kirpapatyam46’yı incitiyor o yüzden bazen kızının yaptığı taklitler bile sinirlerini bozuyor.

Bilmiyorum ama çocuk üzerinden birbirlerini iğneliyor, çocuk üzerinden baskın görünmeye çalışıyor olabilirler, ikisinin de tek savunma yöntemi kızları çünkü.
Eski konularini bilmiyordum, bu sekilde toksik iliskiler neden bitirilmez de cocuklarin psikolojilerinin icine edilir ki?
Bazen ana baba secme ozelligi gelse diyorum, hicbir cocuk, cocukken aldigi yaralar ile büyüyünce savasmak zorunda kalmasa keske...

Sana göre aynı münasebetsiz şakayı sen kızına yapmışsın o da sana şaka yapmış

Eski konularini bilmiyordum, bu sekilde toksik iliskiler neden bitirilmez de cocuklarin psikolojilerinin icine edilir ki?
Bazen ana baba secme ozelligi gelse diyorum, hicbir cocuk, cocukken aldigi yaralar ile büyüyünce savasmak zorunda kalmasa keske...
Ben zaman zaman bdvde olmaması gereken konularını kurallar gereği taşımak zorunda kaldığımdan biliyorum, birbirine hiç tahammülü olmayan bir çiftler, her şeyleri olay oluyor şakalar kavgaya dönüyor ya da şaka yapıyorum altında iğnelemeler oluyor ama boşanmıyorlar, he boşanma kısmı kendilerini ilgilendirir ama kızları kavgalara birebir şahit olmasa dahi aralarındaki sorunu hissediyor, her çocuk evdeki gerilimi hisseder çünkü, sevgisizliği saygısızlığı anlar, böyle bir evlilik bana göre değil, özel sektörde çalışmak istemiyor ama kpss’yi kazanmak hadi kazandı diyelim, atanmak da o kadar kolay değil, şivesinden cimriliğinden, sürekli çalışmayı parayı öne sürmesinden rahatsız olduğunuz bir eşiniz varsa minnet etmek yerine gider merdiven silersiniz çaycılık yaparsınız biraz birikim yapınca boşanma davanızı açarsınız, yıllardır ki az buz değil 10 yıldır evliler herhalde ilk 1-2 senesi iyi geçti sonrası hep gerginlik, hadi boşanmıyorsunuz böyle bir evliliğe 2. çocuk düşünmezsiniz, konu sahibesi neredeyse nefret ettiği eşini 2. kez baba yapmak istiyordu konu bile açmıştı, ben düzgün giden evliliğe bile tek çocuk yaptım, mutlu olmayan evliliğe nasıl birkaç çocuk yapıyorlar anlamıyorum 🤷‍♀️

Sizin bir konunuzda da kızınızın öğretmenini de yanlış anlamıştınız. Zor olmuyor mu bu kadar takntılı birisi olmak ?

Şunu da ilave edeyim, kendi kendine çirkinim diye mırıldanan 6 yaşındaki bir kız çocuğuna da böyle şaka yapılmaz, belki de anne babasının çekişmelerinden dolayı kırılgan bir psikolojiye sahip ki biri ona babana benziyorsun dediğinde çirkinim diyor, bu çocuk seni işe sokalım şakasından yaralanmayacak mı sanıyorsunuz ? Koca kadın aynı şaka kendisine yapılınca kırılıyor, 6 yaşındaki çocuk şaka olduğunu anlasın mı isteniyor 🤷‍♀️

Ayrıca çocuk babana benziyorsun dendiğinde neden babayı çirkinlikle eşleştiriyor ?

X