Ben bu durumu nasıl aşacağım? Yardım eder misiniz?

Bende zaten inançsizsin demedim ki.Kendini suçlayacak birşey yokki ortada. Dengesizmis. Yaşın kaç bilmiyorum ama geçecek emin ol.
Yok öyle dedin demedim yanlış anlaşılmasın. yani ayrılık sonrası bende bunlar oldu demek istedim. biran önce geçsin diye umut ediyorum. yaşım 26

Böyle düşünmekte haklısınız tabi. Şöyle açıklayayım. En başında evlilik amacıyla bana gelen oydu. Ben kabul etmedim 2 3 sene zaman koydum çünkü planlarım vardı. Evimizi almaya gidiyorum diyen kendisiydi bende o kadar mesafeye ev için katlanmamıza gerek yok zamanı gelince çalışır yaparız dedim. Neresi hatalı ki? Birikimi de evlilik için değil kendi borçlarımı ödemek için yaparım dedim. Onunla tamamen bağımsız. Ayrıca bir insan birine aşıksa ve birlikteyse elbetteki ortak hayat hayali kurar. Evlenmeyi hiç düşünmedim dediğimde bile alınan kendisiydi hatta ben sınava girdim okulu devam ettireceğim ayrılırkende lafını soktu sen hayatına bensiz devam et diye.

Ne kadar zamandır beraberdiniz yurtdışına giderken ona göre yorum yapayım

Affederek.
Onun gibi birini sevdiğiniz için kendinizi, sözüne sadık kalacak karakterde olmadığı için onu affedeceksiniz.
Yoksa bu hırs yer bitirir sizi.

Karar verme yetkisini kendinde sanıyor bende kadınım ya susup oturup onun kafa karısıklığının gecmesini bekleyecekmişim. çevremdekilerde böyle düşünüyor. geçti o tren çoktan. sevdiğini göstermeyen trip üstüne trip atanlar evleniyor el üstünde. ben anlamadım ki bu işi :) tamam dedikçe daha da büyük şeylerle geldi. 6 ay 1 yıl oldu sonra 2 sene. en sonunda hiç dönmem bekleme :)

Ataerkil havası var diyeceğim de hem çalış diyor hem ev işlerine karışmam diyor, çok da adaletli :)
İşte zor insan olacaksın illa..
Bence bu adama gerçekten çok tamam demişsin, çünkü bahane üstüne bahane bulmuş bitirmek için, şımarıklıktan da olabilir hani rahat batar ya. Tamam denildikçe tepene çıkıyorlar, özellikle bence erkek milleti çok hazır buna :)
Sevdim, tüm iyi niyetimle ilişkiyi kurtarmak için uğraştım de geç git.. Kendini suçlamana gerek yok, gitmek istemiş ve zorla istediği sonuca ulaşmış. Pişman da olacak...

Badecim çok fazla cepte çok fazla ideal bir profil çizmişsin baya rahata bindirmiş çocuk. Zamanla geçer hayat tecrübesi işte. Bundan sonra değmeyen birine bu kadar fedakarlık yapmazsın. Ne mutlu sana ki bu tecrübeyi genç yaşında edindin, yaşın ilerlemiş çokuk çocuk sahibiyken değil.

Badecim çok fazla cepte çok fazla ideal bir profil çizmişsin baya rahata bindirmiş çocuk. Zamanla geçer hayat tecrübesi işte. Bundan sonra değmeyen birine bu kadar fedakarlık yapmazsın. Ne mutlu sana ki bu tecrübeyi genç yaşında edindin, yaşın ilerlemiş çokuk çocuk sahibiyken değil.

mihiko bu yorumunu okuyunca kendime öz eleştri yaptım, bende sanırım fazla cepte kadın profili çizdim ve sorun çıkarmayan biri oldum, benim için yapacağı fedakarlık kalmamıştı belkide adamın, hoş ben iyi olursam kıymetim bilinir sanmıştım ama külliyen yalanmış o düşünce... tecrübe deyip önümüze bakalım en iyisi
Mihail Zoscenko Mihail Zoscenko

Senin kadar sevmemiş ve bir çırpıda bitirmiş sizi onun için tek gözyaşına bile yazık olur bu saatten sonra unut gitsin onun seni sildiği vs unuttuğu gibi ....

mihiko bu yorumunu okuyunca kendime öz eleştri yaptım, bende sanırım fazla cepte kadın profili çizdim ve sorun çıkarmayan biri oldum, benim için yapacağı fedakarlık kalmamıştı belkide adamın, hoş ben iyi olursam kıymetim bilinir sanmıştım ama külliyen yalanmış o düşünce... tecrübe deyip önümüze bakalım en iyisi
Mihail Zoscenko Mihail Zoscenko
Bana o yorumu yazdıran da hayat tecrübesinin ta kendisi gofi :))

başkasını bulmuş gibi görünüyor, bence derhal onu sosyal medyadan takibi bırakın.
soğuk duş etkisi yaratır belki.

aynısı arkadasımın basına geldi sebepsiz kızı bıraktı yurtdışına gidince bahanelere sığındı daha sonra 1 sene sonra pişman arayıp özürler evlenme teklifleri arkadasım çok acı çekti unuttu orda hovardalık yaptı bu kız seviyor bekler sonrada avucunu yaladı

Okuduğum kadarıyla, tamamen yazdiklarinizi yorumluyorum.

Hangi suçtan bahsediyorsunuz? Adamın sevgisi bitmiş, sizin hiçbir suçunuz yok ki

Ataerkil havası var diyeceğim de hem çalış diyor hem ev işlerine karışmam diyor, çok da adaletli :)
İşte zor insan olacaksın illa..
Bence bu adama gerçekten çok tamam demişsin, çünkü bahane üstüne bahane bulmuş bitirmek için, şımarıklıktan da olabilir hani rahat batar ya. Tamam denildikçe tepene çıkıyorlar, özellikle bence erkek milleti çok hazır buna :)
Sevdim, tüm iyi niyetimle ilişkiyi kurtarmak için uğraştım de geç git.. Kendini suçlamana gerek yok, gitmek istemiş ve zorla istediği sonuca ulaşmış. Pişman da olacak...
Gerçekten zorla istediği sonuca ulaştı sanki. En ufak şeyde seni üzüyorum bitsin diye diye bende üzüldüğüm için gitti psikolojisi yarattı. E üzmeyedebilirdin dimi?Bana rahat batıyor heralde dedi ayrılırken. Ne istediğini kendi de bilmiyor. Hem çalışacak, hem çocuk doğuracak, hem ev işlerini tek başına yürütecek ( arada yardım eder yorgun olmazsaymış), hem erkek ne derse onu yapacak, hem pasif olmayacak günlük planları aktivitesi olacak biri lazım ona. Ama kendi açıp bir kitap okumazdı. Çok karışık ve kırılmış vaziyetteyim. Atlatmak içinde ne gerekiyorsa yapıyorum yapacağımda..

Üzgünüm ama erkekler kızları etkilemek için malesef başta böyle evlilik odaklıtmış gibi davranıyorlar ki biz bekleyelim, oltaya düşelim vs. Ben de bu oltaya düştüm her bayan 1 kez düşmüştür en azından. Eleman yurtdışına gitti oraya alıştı o sırada boşluğa da düşmedi sizin varlığınız sayesinde. Sonra da hadi Güle güle. Malesef böyleler. Gidip evimizi alıcam vs bunlar çok altı boş laflar. Bizler bu oltaya düşmesek yani mesela siz demişsiniz ki "beraber alırız evi, birikim yapıyorum" gibi yerine "planlarım var ister 6 ay kal ister 10 sene, benim planlarım içinde dahil değilsin" gibi. Bu şekilde onları tetikleyip peşimizden koşmalarını sağyalabiliyoruz. Ben de bu lafları ettim diyeceksiniz ama diğer dediklerinizi de dediniz ve o bu tavrın "istemem yan cebime koy" tavrı olduğunu düşündü poposu Kaf dağına çıktı. Üzgünüm.

Ben bunu anlayamıyorum ya :/ iyi biri olmadığım, kendim olamadığım, sevgimi sunamadığım bir ilişkide ne işim olsun peki? Gerçekten anlamak istiyorum özgürce yaşayamacağım ilişkiyi ne diye yük edineyim. Değişik insanlar. Banada ders oldu işte. Sonrada derler dürüst insan yok. Eee böyle böyle insanlar kötüleşiyor demkki.

başkasını bulmuş gibi görünüyor, bence derhal onu sosyal medyadan takibi bırakın.
soğuk duş etkisi yaratır belki.
Sildim kendisini. Tuhaf bir şekilde bende rahatlama oldu. Yani nasıl anlatsam onun orda olduğunu gördüğünü bildiğim zamanlar kasıyordum kendimi ve sanki o görsün diye yapıyordum. Üstümde yük olan o muydu acaba.

X