Ben mi abartiyorum? Eşim...

Haksizsiniz kavga edip cekip annesinin babasinin yanina gitmemis sizi zor durumda birakmamis ama siz arayip sikayet etmissiniz peki ya ilk duskun degil arayip sormaz deyip onlardan kiskanmaniz ikilimde kaliyorsunuz surekli

Gorumcem esime benim hakkimda kotu mesajlar atiyordu onceden o yuzden ona karsi cok tepkiliyim yaptigi her sey bana batiyor haliyle oglu yani esimin yegeni o sucsuz gunahsiz cocuk bile bana itici geliyor
siz sevmek zorunda değilsiniz zaten, ama eşinizin sevmesini kıskanmanız saçma oluyor

E ben anlamadım eşiniz kendi ailesiyle daha çok gorussun, sizin ailenizde daha çok kalsın, yeğenine hediye almasın, annesine ablasına hediye almasın, kısacası sizin sözünüzü dinlesin istiyosunuz, sonra da adamın söz dinleyen bi adam olmasından şikayet ediyosunuz. Pasif bi adam bulmuşsunuz ki onu bu denli baskılama ya calisiyosunuz, ne istediğinizin farkında değilsiniz bence. Bu saygısızlığı kimse kolay kolay çekmez, yeğenine annesine aldığı hediyeye, kendi ailesiyle bile olan ilişkisine müdahale etmek kimsenin haddi değil.

Basbaya ailesine düşkün. Daha ne yapabilir ki. Sırf sıkıntı çıkmasın diye gizli saklı ilgileniyor ailesiyle de demek ki.

Yaşlarınız ufak gibi geldi bana. Biraz pişmeniz lazım.

Valla ben "görece" sorunsuz? evliliğimde bile kendimce huzurluyum, sizinki gibi bir evliliğim olsa huzurdan halıya uzanıp ağlardım galiba. Mükemmel kayın aile ilişkisi ya, bi özel günlerde hediyeni alıyorsun, tebriğini ediyorsun, sen sağ ben selamet, mis valla. Yeğen konusuna yorum bile yapmıyorum, yanlış olduğunun farkındasınız diye düşünüyorum.

Siz bence evliliğin biraz dramalı olmasını beklediniz, olmayınca da kendiniz drama yaratmaya başladınız. Yapmayın, tadını çıkarın. Bakın burada insanlar neler neler anlatıyorlar, eşinizin yaptığı bir şey yok ki. Unutmayın, aşırı baskı her zaman yalana davetiye çıkarır. Biraz sakin.

Evet baski kurdugum oluyor ama esimin davranislari da beni rahatsiz ediyor. Kendi ailemin yanina gidecegimiz zaman 1 haftadan fazla kalmam bak demesi uzuyor beni. Ben onun ailesine gittigimde donmek istemiyoeum cunku cok keyfim yerinde oluyor el ustunde tutuyorlar

eşimin ailesinin evinde ben de çok rahat ediyorum çok da seviyorum ama 1 haftadan fazla kalamam. Hatta hiç 1 hafta bile kalmadık çok uzakta oturdukları halde. Hep bir şeylere denk getirir yol üstü kullanırız. Benim ailem de yazlık bir yerde. Orda bayağı tatilimizi falan yapıyoruz denize giriyoruz. Alkol alınabiliyor derken daha rahat ediyoruz yine 1 haftayı buluyor ama geçmiyor.
bunlara takılmak yersiz değil mi?

bir de bence eşiniz düşüncesiz ailenin ihtiyaçları ile ilgilenmiyor. Ablası da uyarıyor sağolsun diyin geçin. Ablası uyarınca da alıyor bu da bir sorun değil.

son olarak da yeğen sevgisi bambaşkadır. Yeğeniniz olunca konuşun ☺️ Kendi çocuğundan farklı bir şey.

e adamin siz o kadar tepesine binerseniz herkes biner. yazik ya samar oglani mi bu? biri mesaj atip akil veriyor, digeri herkesten kiskaniyor, babasi arayip fircaliyor.

adama uzuldum. kendinize gelin yani evlilik boyle devam etmez. dunya sizin etrafinizda da donmuyor cikin su moddan. ben kiskancim diye bir savunma olur mu?

Çok çelişkili şeyler yazmışsınız. Ne istediğinizi bilmiyorsunuz. "Ailesine düşkün değil ben daha çok arar sorarım ben onlarda daha uzun kalırım çünkü el üstünde tutuyorlar" diyip ablasindan hoslanmamanız, eşinizin hediye almasına kızmanız çok uyuşmuyor. Adam gorusmuyorsa bir bildiği vardır neden karışıyorsunuz? Hadi karistiniz neden hediye almasına bozuluyorsunuz o zaman🥴🙄 kaprisli ve dengesiz, çocukça tavırlarınız var. Eşiniz ne isterseniz yapıyormuş. Kiymetini bilin.

Sevgili Kadinlar Kulubü ailesi herkese merhaba. Yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim. Size esımı anlatacagim gercekten iyi bir es mi yoksa ben mi buyutuyorum abartiyorum sıkıntılı bir esim mi var? Esim evimizin her isini gorur. Evlendigimiz gunden beri bir kere bile ev supurmedim. Akliniza gelebilecek her isi yapar ve cok severek yapar ben soylemeden yapar sorumluluk olarak gorur. Canım ne zaman bir sey istese saat kac olursa olsun hemen gider alir. Benim sadece takintili oldugum bazi konular var ve onlari aşamiyorum. Eşim ailesine hic duskun degildir arayip sormaz bir ablasi 2 kiz kardesi var onlarla sık gorusmez. Ben esimden daha cok konusurum onun ailesiyle mesela. Esimle evlenmeden önce görümcem esime benle ilgili bazi mesajlar atiyordu ve esim de agzini acip tek kelime soylemedi yani beni savunmadi. Tabi beni ezdirmedi de ayni zamanda. Evlendikten sonra da gorumcem ara sira mesaj atar esime akil verici sekilde annemgile sunu al bunu al tarzi esimde alir. Ama ben emrivakilerden asla hoslanmam ve esiminde ablasini dinliyormus gibi gorunmesi beni cok rahatsiz ediyor. Daha once actigim konulardan belki bilirsiniz evde de ufak tartisma ciksin ya da suratimi asık gorsun ailemin yanina gidicem der halbuki ailesine hic duskun degil bende git dedim en son gitmedi. Daha once actigim konulardan hatirlarsiniz belki. En son ki olayimizda evde cok huzursuz bir ortam vardi asla kavga etmedik ama konusmuyorduk da esim de ben köyüme gidicem diye evden cikti arkadasinda kalmaya gitmis sonra babasina soyledim esim geldi mi diye o da gelmedi diyince bende nerde kaliyor bu adam diyince esimin babasi cok sinirlendi esimi aradi baya kizmis esim hemen o gun eve geri geldi. Yani anlayacaginiz cok cocuksu davranislari var ve gozumden dusuyor babasindan azar isitip eve gelmesi gozumdd cok ezik gorundu. bana koyume gidiyorum diyip gitmemesi. Bu adam yola gelir mi sizce bende de suc var mi lütfen bir seyler soyleyin her turlu yorumunuza acigim☺️
Bu arada esimi cok kıskaniyorum bir tane yegeni var ablasinin oglu ona bile benden gizli hediye almaya calisir bende bu kiskancligimla ne yapayim bilmiyorum cokta uzuluyorum gercekten lutfen kirici olmayin😔
Okudum okudum ele dişe değecek bi sebep bulamadım. Ama şunu sezdim siz zor bi kadınsınız. Yönetmeyi mi seviyosunuz acaba ? Eşinizin çocuksuluğu dışında bi kusuru da yokmuş. Size işleriniz konusunda bu kadar yardımcı olan bi eş anlayışsız birisi olacağını düşünmüyorum. Yapıyormusunuz bilmiyorum ama Bazı şeyleri tartışmadan konuşmayı denesiniz. Ailesiyle de aranız kötü değil. Bence şükür edilecek çok sebepleriniz var. Bence oturun olumlu olanlarla olumsuz olanları bir tartıya koyun. Sonra olumsuz olanları ciddi bi problemler mi onları düşünün. Eşinizi ezik görmek yerine anlamaya çalışın. Babasının lafıyla eve gelmesi eziklik değil babasına saygıdır. Benim eşim de evliliğin başlarında sudan cıkmış balık gibiydi. Konuşa konuşa oturdu herşey. Ev işlerinde bana yardımcı olur bunu ben talep etmem o istediği için yapar. Kız kardeşine okul masraflarını karşılar mecbur yapacak o onun kardeşi. Harcadığım hiç bi paranın hesabını sormaz. Evden işe işten eve birbirimize hem eş hem arkadaşız. Benden ayrı tv izlerken sıkılır. Benden ayrı uyumaz. Evin ihtiyacını söylemem bile o bilir alır gelir. Ben de onu el üstünde tutarım. Çok şükür bin şükür. Erkekler hemen olgunlaşamıyolar. Tartışarak surat asarak aşamazsınız. Düzeni oturmuş bi aşamaya hemen gelinmiyor. Karşındaki adam gelecek yapıdaysa emek vereceksin. Gelmeyecek yapıdaysa ne yapsan boş. Küsmeler kıskançlıklar puftan sebeplere tartışmalar bunlar eşini olgunlaştırmaz. Önce siz olgun davranmaya karar verin gerekirse sağlam kişilerden kendiniz adına akıl alın. Siz kusur arıyor kusur buluyorsunuz.

Siz ne istiyorsunuz ben onu anlamadim. Adam otur deyim otursun, kalk deyim kalksin mi istiyorsunuz. Sizin evlilikte roller degismis.
Kendi problemlerinizi kendiniz cozun. Babaya kadar aramak nedir? Buyuyun artik.
Annende bir hafta kalmasina mi uzuldun? Ben kendi annemde bile 3 gunden fazla kalmam.
Yeni evlisiniz daha, gezin tozun basbasa tatil yapin. Ya su evliligin keyfini cikarin, sorun yaratmayin. Hayat kisa zaten. Su adami da azicik rahat birakin.

Evet baski kurdugum oluyor ama esimin davranislari da beni rahatsiz ediyor. Kendi ailemin yanina gidecegimiz zaman 1 haftadan fazla kalmam bak demesi uzuyor beni. Ben onun ailesine gittigimde donmek istemiyoeum cunku cok keyfim yerinde oluyor el ustunde tutuyorlar
Belki eşiniz sizin ailenizin yanına gittiğinde aynı şeyleri hissetmiyordur. Evlilikte çıkar işlerini bırakın artık. Ailenize saygısızlık etmiyorsa kalmak istediği kadar kalsın ne sakınca var bunda. Demekki bi hafta rahat edecek adam 1 gün kalırım demiş gibi takıntı yapmışsınız. Siz onun ailesinin yanında rahat ediyorsunuz diye onun da sizin ailenizin yanında rahat etmesi gerektiğini zorunlu kılmışsınız. Ama fark şu ki siz rahatsız değilsiniz kendiniz kalmak istiyorsunuz eşiniz zorlamıyor. Ama eşiniz sizin ailenizin yanında rahat edemiyor yine de sizin için 1 hafta kalırım diyor fedakarlık yaptığı ne kadar açık. Örnek vereyim benim eşim başkasının evinde yemek yemez. Bu kibrinden değil çekinir. Rahat olamaz kasılır gerilir. Benim onu gittiğimiz yerde yiyeceksin diye zorlamam ne kadar mantıksızsa sizinki de o kadar mantıksız. Ailemin yanına gittiği zaman da yemek yerken cok zorlanırdı ben fark ederdim. Bu sorunu şöyle aştık. Onu zorlamadım, rahat olabilidiği gibi bıraktım. O rahat etsin diye Uzun süreli ailemin yanında kalmadım. Öyle böyle derken alıştı. Şimdi rahat. Yani herşey empatide tatlı dilde bitiyor. Ne güzel zor bi adamla da evli değilsin. Dayatmayla adamın hayatını idam ediyorsun. Bi kere otur sor eşine ne istiyor benndeki yanlışlar ne diye. Çözüm üretelim de. Anlaşmak konuşmak tartışmaktan daha kolay inan ki. Zorla güzellik olmaz bacım. Karşındaki de bi takım duygular taşıyor bunu unutma ve ona göre davranmalısın. Kukla yapmaya çalışıyorsun adamı bi de ezik diyon hey yarabbim alemin

Son düzenleyen: Moderatör:
Okudum okudum ele dişe değecek bi sebep bulamadım. Ama şunu sezdim siz zor bi kadınsınız. Yönetmeyi mi seviyosunuz acaba ? Eşinizin çocuksuluğu dışında bi kusuru da yokmuş. Size işleriniz konusunda bu kadar yardımcı olan bi eş anlayışsız birisi olacağını düşünmüyorum. Yapıyormusunuz bilmiyorum ama Bazı şeyleri tartışmadan konuşmayı denesiniz. Ailesiyle de aranız kötü değil. Bence şükür edilecek çok sebepleriniz var. Bence oturun olumlu olanlarla olumsuz olanları bir tartıya koyun. Sonra olumsuz olanları ciddi bi problemler mi onları düşünün. Eşinizi ezik görmek yerine anlamaya çalışın. Babasının lafıyla eve gelmesi eziklik değil babasına saygıdır. Benim eşim de evliliğin başlarında sudan cıkmış balık gibiydi. Konuşa konuşa oturdu herşey. Ev işlerinde bana yardımcı olur bunu ben talep etmem o istediği için yapar. Kız kardeşine okul masraflarını karşılar mecbur yapacak o onun kardeşi. Harcadığım hiç bi paranın hesabını sormaz. Evden işe işten eve birbirimize hem eş hem arkadaşız. Benden ayrı tv izlerken sıkılır. Benden ayrı uyumaz. Evin ihtiyacını söylemem bile o bilir alır gelir. Ben de onu el üstünde tutarım. Çok şükür bin şükür. Erkekler hemen olgunlaşamıyolar. Tartışarak surat asarak aşamazsınız. Düzeni oturmuş bi aşamaya hemen gelinmiyor. Karşındaki adam gelecek yapıdaysa emek vereceksin. Gelmeyecek yapıdaysa ne yapsan boş. Küsmeler kıskançlıklar puftan sebeplere tartışmalar bunlar eşini olgunlaştırmaz. Önce siz olgun davranmaya karar verin gerekirse sağlam kişilerden kendiniz adına akıl alın. Siz kusur arıyor kusur buluyorsunuz.
Yorumunuz icin tesekkur ederim. Soylediklerinize hak verdim bende olgun olmaya calisacagim

Belki eşiniz sizin ailenizin yanına gittiğinde aynı şeyleri hissetmiyordur. Evlilikte çıkar işlerini bırakın artık. Ailenize saygısızlık etmiyorsa kalmak istediği kadar kalsın ne sakınca var bunda. Demekki bi hafta rahat edecek adam 1 gün kalırım demiş gibi takıntı yapmışsınız. Siz onun ailesinin yanında rahat ediyorsunuz diye onun da sizin ailenizin yanında rahat etmesi gerektiğini zorunlu kılmışsınız. Ama fark şu ki siz rahatsız değilsiniz kendiniz kalmak istiyorsunuz eşiniz zorlamıyor. Ama eşiniz sizin ailenizin yanında rahat edemiyor yine de sizin için 1 hafta kalırım diyor fedakarlık yaptığı ne kadar açık. Örnek vereyim benim eşim başkasının evinde yemek yemez. Bu kibrinden değil çekinir. Rahat olamaz kasılır gerilir. Benim onu gittiğimiz yerde yiyeceksin diye zorlamam ne kadar mantıksızsa sizinki de o kadar mantıksız. Ailemin yanına gittiği zaman da yemek yerken cok zorlanırdı ben fark ederdim. Bu sorunu şöyle aştık. Onu zorlamadım, rahat olabilidiği gibi bıraktım. O rahat etsin diye Uzun süreli ailemin yanında kalmadım. Öyle böyle derken alıştı. Şimdi rahat. Yani herşey empatide tatlı dilde bitiyor. Ne güzel zor bi adamla da evli değilsin. Dayatmayla adamın hayatını idam ediyorsun. Bi kere otur sor eşine ne istiyor benndeki yanlışlar ne diye. Çözüm üretelim de. Anlaşmak konuşmak tartışmaktan daha kolay inan ki. Zorla güzellik olmaz bacım. Karşındaki de bi takım duygular taşıyor bunu unutma ve ona göre davranmalısın. Kukla yapmaya çalışıyorsun adamı bi de ezik diyon hey yarabbim alemin
Yorumunuz icin tesekkur ederim.bende bugun dusundum birazda bende bitiyor yola gelen bir adam akli basinda davranip esimin yola gelmesini benimde ona uyum saglamami deneyecegim

Yorumunuz icin tesekkur ederim. Soylediklerinize hak verdim bende olgun olmaya calisacagim
Rica ederim.sizde daha yenisiniz evlilikte eşinizde öyle. Gereksiz kıskançlıkları tartışmaları çıkarın hayatınızdan empati kurmak hep yoldaşınız olsun. Herşey daha güzel gidecektir. Hem de kendinizden bıktırmaktan çok, ihtiyaç duyulan olursunuz 🤗 birbirinizin yükü olmak yerine birbirinizin yükünü alın. Sağlıcakla kal ✋

X