Ben mi abartiyorum? Eşim...

Rica ederim.sizde daha yenisiniz evlilikte eşinizde öyle. Gereksiz kıskançlıkları tartışmaları çıkarın hayatınızdan empati kurmak hep yoldaşınız olsun. Herşey daha güzel gidecektir. Hem de kendinizden bıktırmaktan çok ihtiyaç duyulan olursunuz 🤗 birbirinizi yükü olmak yerine birbirinizin yükünü alın. Sağlıcakla kal ✋
Ne kadar guzel yazmissiniz gece gece icimi ferahlattiniz Allah razi olsun🥰❣ sizde saglikla kalin🙏🏻

Sevgili Kadinlar Kulubü ailesi herkese merhaba. Yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim. Size esımı anlatacagim gercekten iyi bir es mi yoksa ben mi buyutuyorum abartiyorum sıkıntılı bir esim mi var? Esim evimizin her isini gorur. Evlendigimiz gunden beri bir kere bile ev supurmedim. Akliniza gelebilecek her isi yapar ve cok severek yapar ben soylemeden yapar sorumluluk olarak gorur. Canım ne zaman bir sey istese saat kac olursa olsun hemen gider alir. Benim sadece takintili oldugum bazi konular var ve onlari aşamiyorum. Eşim ailesine hic duskun degildir arayip sormaz bir ablasi 2 kiz kardesi var onlarla sık gorusmez. Ben esimden daha cok konusurum onun ailesiyle mesela. Esimle evlenmeden önce görümcem esime benle ilgili bazi mesajlar atiyordu ve esim de agzini acip tek kelime soylemedi yani beni savunmadi. Tabi beni ezdirmedi de ayni zamanda. Evlendikten sonra da gorumcem ara sira mesaj atar esime akil verici sekilde annemgile sunu al bunu al tarzi esimde alir. Ama ben emrivakilerden asla hoslanmam ve esiminde ablasini dinliyormus gibi gorunmesi beni cok rahatsiz ediyor. Daha once actigim konulardan belki bilirsiniz evde de ufak tartisma ciksin ya da suratimi asık gorsun ailemin yanina gidicem der halbuki ailesine hic duskun degil bende git dedim en son gitmedi. Daha once actigim konulardan hatirlarsiniz belki. En son ki olayimizda evde cok huzursuz bir ortam vardi asla kavga etmedik ama konusmuyorduk da esim de ben köyüme gidicem diye evden cikti arkadasinda kalmaya gitmis sonra babasina soyledim esim geldi mi diye o da gelmedi diyince bende nerde kaliyor bu adam diyince esimin babasi cok sinirlendi esimi aradi baya kizmis esim hemen o gun eve geri geldi. Yani anlayacaginiz cok cocuksu davranislari var ve gozumden dusuyor babasindan azar isitip eve gelmesi gozumdd cok ezik gorundu. bana koyume gidiyorum diyip gitmemesi. Bu adam yola gelir mi sizce bende de suc var mi lütfen bir seyler soyleyin her turlu yorumunuza acigim☺️
Bu arada esimi cok kıskaniyorum bir tane yegeni var ablasinin oglu ona bile benden gizli hediye almaya calisir bende bu kiskancligimla ne yapayim bilmiyorum cokta uzuluyorum gercekten lutfen kirici olmayin😔
Bu sorunu “derdim yok ama dert arıyorum” başlığı olsa da oraya yazsanız keşke ne güzel olur. Size önerim kendi yazdığınızı en baştan okuyun ve “derdim bu mu gerçekten?” Diye kendinize bir sorun...

Bu sorunu “derdim yok ama dert arıyorum” başlığı olsa da oraya yazsanız keşke ne güzel olur. Size önerim kendi yazdığınızı en baştan okuyun ve “derdim bu mu gerçekten?” Diye kendinize bir sorun...
Sizlerden boyle yorumlar aldikca sizlere hak verdim. Bundan sonra evliligimi gozden gecirip daha akli basinda davranmaya calisacagim. Yorumunuz icin tesekkur ederim

Yani sadece bu anlattıklarınıza binaen söylüyorum. Lütfen kusura bakmayın ama evin huzurunu siz bozuyorsunuz. Eşinizden çok kendi davranışlarınıza yönelin. Kendinizi ölçün, biçin, tartın. Adama da yazık etmeyin 🥰

Kendi aklina bir sey almak asla gelmez ama ablasi al diyince alir neden ablan diyince aliyorsun dedigimde ablamla mi ugrasayim 3 5 kurusluk al gitsin kafasinda
Bazı şeyler erkeklerin aklına gelmeyebilir, ablası hatırlatmış olabilir. Ablasının dediği, eşinizin de annesine aldığı şey sizi ilgilendirmezken siz bir de üstünden huzursuzluk cikartmissiniz...

Ev işlerine yardım eden bir eşiniz var daha doğrusu yardımda değil kendi yapıyormuş. Bence olmaz yani iş dağılımı yapmanız lazım. Ama severek yapıyor görulebilir ama belki de hiç öyle değildir..
Kıskanç huyunuzu törpülemeniz lazım zira yegenine hediye alıyor diye kızarsanız adam sizden çoğu şeyini saklar. Benmde eşim var yegenleriyle konusur yazısır hatta yegeni desem de eniştesinin ablasının kızı mesela ne alaka dimi ? ama baktım kız bişy sormuş abi diyor o da kardesım diye cvp vermiiş çok takılmadım sıksık olan bir şey değil.. Ki sizin ki yegeni . . .
Eşiniz biraz ezik .. Bu huyunu da anca eşinizle konusarak çözebilirsiniz. Onda da direk rahatsız oldugunuzu belirtmemeniz lazım . İleri de çocugunuz siz den görerek her şeyi yapacak bunu unutmayın. özguvensiz bi anne ezik bi baba çocuk ne görurse onu yapacak .

Evlendigimiz gunden beri bir kere bile ev supurmedim
Bende kaç kere süpürdüm sayamadım 🤪
Hele halılar yeni olunca o tüyler bitmiyor süpüre süpüre makine eskidi 🤪
Evin her işini yapan erkek kadının psikolojisine ne kadar zarar verebilir ki ya 🥴

Eşinize bazı kararları kendi alması konusunda önayak olun. Yeğenine birlikte hediye alın. Hatta teklif sizden gelsin. Ablası konusunda da, onun çok sabırlı olduğunu sürekli direktif almaktan hoşlanmayacağınızı siz olsanız rahatsız olacağınızı söyleyin. Belki o da kendini bi sorgular. Ailesinin eksiklerini de siz farkedin eşinize söyleyin birlikte alın. Ev işi konusunda da paylaşımcı olun. Siz de yapın. Sadece ona bırakmayın. Güç isteyen işleri yüksek yerleri vs ona bırakın. Yardım isterken senin gücünle daha iyi olur falan deyin. Kendini iyi hissetsin. İş bitince bi kahve ikram edin.

Sevgili Kadinlar Kulubü ailesi herkese merhaba. Yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim. Size esımı anlatacagim gercekten iyi bir es mi yoksa ben mi buyutuyorum abartiyorum sıkıntılı bir esim mi var? Esim evimizin her isini gorur. Evlendigimiz gunden beri bir kere bile ev supurmedim. Akliniza gelebilecek her isi yapar ve cok severek yapar ben soylemeden yapar sorumluluk olarak gorur. Canım ne zaman bir sey istese saat kac olursa olsun hemen gider alir. Benim sadece takintili oldugum bazi konular var ve onlari aşamiyorum. Eşim ailesine hic duskun degildir arayip sormaz bir ablasi 2 kiz kardesi var onlarla sık gorusmez. Ben esimden daha cok konusurum onun ailesiyle mesela. Esimle evlenmeden önce görümcem esime benle ilgili bazi mesajlar atiyordu ve esim de agzini acip tek kelime soylemedi yani beni savunmadi. Tabi beni ezdirmedi de ayni zamanda. Evlendikten sonra da gorumcem ara sira mesaj atar esime akil verici sekilde annemgile sunu al bunu al tarzi esimde alir. Ama ben emrivakilerden asla hoslanmam ve esiminde ablasini dinliyormus gibi gorunmesi beni cok rahatsiz ediyor. Daha once actigim konulardan belki bilirsiniz evde de ufak tartisma ciksin ya da suratimi asık gorsun ailemin yanina gidicem der halbuki ailesine hic duskun degil bende git dedim en son gitmedi. Daha once actigim konulardan hatirlarsiniz belki. En son ki olayimizda evde cok huzursuz bir ortam vardi asla kavga etmedik ama konusmuyorduk da esim de ben köyüme gidicem diye evden cikti arkadasinda kalmaya gitmis sonra babasina soyledim esim geldi mi diye o da gelmedi diyince bende nerde kaliyor bu adam diyince esimin babasi cok sinirlendi esimi aradi baya kizmis esim hemen o gun eve geri geldi. Yani anlayacaginiz cok cocuksu davranislari var ve gozumden dusuyor babasindan azar isitip eve gelmesi gozumdd cok ezik gorundu. bana koyume gidiyorum diyip gitmemesi. Bu adam yola gelir mi sizce bende de suc var mi lütfen bir seyler soyleyin her turlu yorumunuza acigim☺️
Bu arada esimi cok kıskaniyorum bir tane yegeni var ablasinin oglu ona bile benden gizli hediye almaya calisir bende bu kiskancligimla ne yapayim bilmiyorum cokta uzuluyorum gercekten lutfen kirici olmayin😔

Ya herkes yeğenine hediye meselesine takılmış ama ben süpürge olayına takıldım. Yani siz değil eşiniz mi yapıyor evde temizliği? Yok artık 😮 siz ne yapıyorsunuz o arada? Bu iş böyle pek yürümez benden söylemesi ..

Eşinizin boyle olmasinin tek sebebi sizsiniz.ona baskici tavrinizla sizden gizli seyler yapmaya itiyorsunuz.iyi davrandigi icin gozunuzde ezik oluyor sanirin tipik maço seven birisiniz.size kizip bagirip cagirsaydi daha degerli olurdu gozunuzde

Eşiniz ailesine neden uzak duruyor çünkü ne alacağına karar veren ablası evden ayrılınca azarlayan babası.. Karakterler var orda adam baskıdan sıkılmış onlardan kurtulup özgür olmak istiyor ama buö sefer sizin yönlendirmelerinize baskınıza maruz kalıyor
Bence endinizi gözlemleyin acaba baskıcı ailesi gibi davranıyormuyum diye
Eğer siz de öyle davranıyorsanız gün gelir sizden de uzaklaşır
Ve yeğeninini seviyorsa bundan rahatsz olmayın çocukları seven adamların kalbi güzeldirl

Eşiniz ailesine neden uzak duruyor çünkü ne alacağına karar veren ablası evden ayrılınca azarlayan babası.. Karakterler var orda adam baskıdan sıkılmış onlardan kurtulup özgür olmak istiyor ama buö sefer sizin yönlendirmelerinize baskınıza maruz kalıyor
Bence endinizi gözlemleyin acaba baskıcı ailesi gibi davranıyormuyum diye
Eğer siz de öyle davranıyorsanız gün gelir sizden de uzaklaşır
Ve yeğeninini seviyorsa bundan rahatsz olmayın çocukları seven adamların kalbi güzeldirl
Son yazdiginiz cumle cok hosuma gitti dogrudur belki ben cocuklari fazla sevmiyorum o yuzden onu anlayamiyorum belkide bilemiyorum..

Eşinizde sorun yok gibi siz düzelseniz biraz aslında? 🙄 Eşim içtiği su bardağını kaldırmaz konuları var. Elti, kv, kp, görümce konuları saymıyorum bile. Bence sorun sizde kıskançlık, koca adamı şikayet etmek çocukça :KK20:

Geçen konu bir bu iki. Bak bence sen sıkılıyorsun ve sıkıldıkça eşine sarıyorsun. Hiç bilmiyorum ama belli ki yaşın büyük değil ve evleneli çok zaman olmamış. Ama abartıyorsun biraz. Çalış ,kendine hobi bul, arkadaş edin falan. Rahat bırak kafanı ,kurup kurup yükselme çok güzel çakma su böreği yapan hatun 🤭

X