Ben mi tuhaf ve geçimsizim ?

Tam 25 oldu kaldığım için. 10 yılı doldurduğum için kademe ve Prim de verdiler. Onunda 13 -14 civarıydı 17 oldu. Ama etrafa saçmaktan kendime bluz bile alamıyorum.
10 yıldır aynı yerdesiniz kaç yaşındasınız peki evet sizin yanınıza gelmedi mantıklı olmuş kariyerinizin elinizde olması sizi her türlü kurtarır ev alabildiniz mi peki ödemeleriniz ortak mı

Ama siz bunu bir hafta öncesinde de biliyordunuz . Bir hsftada ne demek beş kere oyuna gitmek insan yan yana olur sürekli sütten kesilmemiş ve bağımlı bir adamla neden evlendiniz ki?

ben siz anlıyorum ama kıza laf söyleyince siz boşuna trip yapan saçma davranan kadın konumuna geliyorsunuz. hiç o kadına kusur bulmasaydınız "sen hayırdır haftada 5-6 gün?" restini çekseydiniz eşinize çok daha iyiydi.

ama zaten sizin annesi ayrı, bütçe ayrı bir sürü başka sorununuz var.
bence o kızın lafını etmeyin bu büyük sorunlara odaklanın.

sakın maaş kartınızı vs ona vermeyin
o harcadıkça sizde harcayın boşa masraf derse de dinlemeyin
Allah onları bildiği gibi yapsın diyorsunuz da iş eşinizde bitiyor

bir de yemeğe de gitmez o oyuna gidecek ya
o oyun için 100 150 harcarken siz bluz bile almıyor musunuz gerçekten? yapmayın çok pişman olursunuz

Kızmayın ama bu evlilikten de bu adamdan da bir halt olmaz. Bir haftada 7 gün var adam 10 lere kafede oyunda. Cicim ayı böyle bir şey değil bence yani olmamali. Aile konusuna girmiyorum bile. Işiniz zor. Tek onerim allah aşkına su an çocuk falan düşünüp o masumun günahına girmeyin. Çocuk yapayım düzelir eve bağlanır falan diye dusunmeyin öyle olmuyor çünkü

Nişan bitti kendi şehirlerine gittiler sadece oğlunu paylaşmış beni kesip fotoğraflardan.
Adam ergen anne ondan da ergen. Resim kesmek nasıl bir tatmin olma çeşididir

Oyun bağımlılığının diğer bağımlılıklardan hiçbir farkı yok. Yoksunluk belirtileri hepsinin aynı öfke kontrolsüzlüğü..

Bugün aynı oyun bağımlısı bir koca konusu vardı. Anne 2 çocuğunu da kendi yapıp büyütmüş. Geleceğin ona benzeyecek gibi bırakmazsa demedi demeyin!

Bence eve oyun konsolu alın evde oynasın annesine bişey diyemicem benim eşimde ailesinden ayrı yaşayamıyor en azından eşiniz sizin olduğunuz şehire gelmiş benim eşim yapmaz bunu..

1 haftalik evlilikte adam evinden cikmaz, ne demek her gün kafeye gitti. Sen 1 (bir) haftalik evlisin, bunun farkinda misin? El üstünde tutmali adam suan seni, seninle bol bol vakit geçirmeli. Ne demek her gün disarda ya? Şu oyun bağımlılığıni hemen çözmeli, yoksa bosanmaya kadar gider bu is. Ayrica annesi yüzünden balayina gidemem ne yahu, kendine azcik bi değer ver. Sen vermezsen kimse vermez.

Eşiniz bence evlilik icin asla olgun ve uygun değilmiş. İlk zamanlar bile sizi dışlanmış gibi tamam oyun oynasın herkesin özel hobileri olabilir ama abartmadan olmalı. Siz de mahsustan birseye odaklanın onun size yaptığını sizde ona yapın umursamaz gibi görünün belki biraz olsa oyunu bırakır. Kaynana gelicek olursak sakın kendinizi ezdirmeyin sizi zaman geçtikçe aşalar küçük ve hor görür umursamaz olun ona karşı

Bence haklı olmaya çalışmak evliliği çok yıpratan bir şey. Ben de siz haklısınız demeyeceğim o yüzden, haklı bile olsanız görüyorsunuz ki evliliğiniz kötüye gidiyor. Bence bırakın oyun oynasın, ailesine de karışmayın. Siz de oyun oynamayı öğrenin eve alın bir tane hediye, evde takılsın. Annesi hasta gibi zaten, ciddiye almaya gerek yok konuşsun dursun. Eşinizi gördüğünüz dakikalar masaj yapın, güzel sofralar kurun, sıfır şikayet edin, övün… evde şikayet varken evde durmak istemeyecektir doğal olarak. Bunlar onu ödüllendirmek değil kendinizi ödüllendirmek, siz şikayet ettikçe eşiniz değişmiyor gördüğünüz gibi. En azından onu kendi haline bırakıp her konuda destekleyerek evliliğinizin iyi gitmesini sağlarsınız, bu da size yarar sonuç olarak

Eşin ve annesi ağır manipülasyoncu, seni eleştirerek sürekli bu manipülasyonu kabul etmeni sağlıyorlar, daha şimdiden tepene binmişler, sakın alttan alma haklarını ve sınırlarını koru boşanmak pahasına bile olsa...

En baştan hata etmişsin nişandan dönecektin, nasıl bavulunu dışarıda bıraktı ya o an evi terk edip gidecektin
Arkadaşımın eski eşide böyle oyun bağımlısıydı 6 ayda ayrıldılar

Eş seçerken insan olmasına dikkat edin yoksa burada yazdıklarınız gibi hayatı size cehennem eder, bundan sonra düzeleceği yok ve hergün daha da kötüye gidecek, ne seni ne aileni umursamayan biriyle bundan sonra 1 saat bile geçirmemelisin.

Bu adamın neresi iyi gerçekten babanızın yanında size bagiriyo ailesiyle ilgili hicbirseyde arayı bulamıyor kusura bakmayın ama adam ana kuzusu ve asla düzelmez aman annem üzülmesin annem hastalanmasin ama siz ne olursa olsun ilk evlendigim yıllar geldi aklıma eşimin ailesi de garip insanlardır ben hiç onların aradığı iyi bir gelin değildim hatta eşimde onları hakli görüyordu ben her seferinde hayır dedim ben normalin anormal olan onlar dedim ısrarla şimdi yıllar geçti aramiz çok soğuk ben hic gitmem eşim gider o telefon eder konuşur ben küs değilim ama hicbiriyle de muhatap değilim alistilar artık ben soğuk yüz vermeyen kötü gelinim ama evimde mutlu ve huzurluyum ne yaparsınız bilmem daha çok yeni evlisiniz ili gunlerden böyleyse biraz zaman geçince daha kötü olacak karşınıza alıp konuşup anlatmanız lazım

Sanirim yanlış kişiye yazdınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…