Bencil Ebeveynler

2 bebekli bir anne olarak ben size hak veriyorum.ama çocuksuz ve sizin gibi cok iyi arkadaş grubu da olsa illa beraber gidelim desem 5 yildizli ultra her şey dahil konsept tercih ederim.Cocuksuzken de cocukluyken de hep bu sekilde tercih ettim.Villada yemek hazirlama bulasik filan isleri sizde sanirim.Benim için tatil olmaz bu tatil anlayışımız farklı.Ha 2 yazdir cocuklarla 5 yildizli otelde hiçbir is yapmadigim halde genede yorucuydu birde kalabalık olarak villada tatili düşünemiyorum.Cocuklarimiz var diye bütün isi çocuksuzlara yikmiyorlardir insallah diyecemde ust yorumda gördüm annesi denizde bebegin kakasini temizle demisler 😣😣

benim annem, kardeşim bile bakmıyor çocuğuma. bayramda birlikte kaldık bir daha birlikte kalmayalım dediler. üstelik onlara hak da verdim, niye benim çocuğumun kahrını çeksinler ki diye. arkadaşı da asla düşünemiyorum. kızım 1-2 yaşlarındayken eşimin akrabaları eşyamıza dokunma diye çok tepki gösterdiler bi daha da gitmedim. onlar bizim yüzümüzden rahatsız olmamalı, ben çocuğuma kötü muamele edildiğini görmemeliyim. en iyisi görüşmemek. bence siz haklısınız. çok istiyorlarsa çocukları yanlarında yokken sizinle biaraya gelsinler

benim annem, kardeşim bile bakmıyor çocuğuma. bayramda birlikte kaldık bir daha birlikte kalmayalım dediler. üstelik onlara hak da verdim, niye benim çocuğumun kahrını çeksinler ki diye. arkadaşı da asla düşünemiyorum. kızım 1-2 yaşlarındayken eşimin akrabaları eşyamıza dokunma diye çok tepki gösterdiler bi daha da gitmedim. onlar bizim yüzümüzden rahatsız olmamalı, ben çocuğuma kötü muamele edildiğini görmemeliyim. en iyisi görüşmemek. bence siz haklısınız. çok istiyorlarsa çocukları yanlarında yokken sizinle biaraya gelsinler
Bu da abartı olmuş. Arkadaş neyse de gerçekten yakın olduğum akrabalarım çocuğuma kötü muamele etse, rahatsız olsa çok üzülürüm. Benim çocuğum onların torunu yeğeni sonuçta.

Ya onlarda belli bir yere kadar haklı olsa da hem anne hem çocuk açısından çok üzücü bu muamele. En iyisi gorusmemek dediğiniz gibi.

Bu da abartı olmuş. Arkadaş neyse de gerçekten yakın olduğum akrabalarım çocuğuma kötü muamele etse, rahatsız olsa çok üzülürüm. Benim çocuğum onların torunu yeğeni sonuçta.
kötü muamele dediğim eşyamıza dokunma şeklinde, bunu yapan eşimin teyzesi, bi daha oturmaya gitmedim zaten. kardeşim annem rahatsız oldular, ben zaten en baştan beri mecbur değiller diye düşünen biriydim. sadece ana baba mecbur diye düşündüm babasıyla birlikte kreşle oyun ablasıyla falan büyüttüm

Ben iki çocuğumla eşimden başka kimseyle tatile gitmem mesela hele öyle kalabalığa millet hevesli de olsa girmem, birimiz gezdiririz diğerimiz yedirir beraber denizde havuzda kollarız ve bu direk eşimin sorumluluğu olduğu için ondan istemek rahatsız etmez ama milletten bi ıslak mendil istesem rahatsız olurum.

Şu çok kalabalık tatilleri hiç anlamıyorum eşle başbaşayken sıkılıyor musunuz acaba? Yani 1-2 gün kalabalık bi grup neyse de koca 10 gün fazla değil mi?? Benim çok iyi vakit geçirdiğim bi kadın grubum vardır içer muhabbet eder deli gibi güleriz ama üçüncü gün artık yeter diye düşünürüm evin yolunu tutarım.

Bu arada çocuklu insanlar beraber görüşsün çocuksuzlar beraber, birlikte olmaz o iş.

Altı çift on iki kişilik bir arkadaş grubumuz var,ikisi çocuklu diğer dört çift çocuksusuz.Her sene birlikte tatile gideriz ama bu sene pandemiden dolayı kaş kalkan tarafında villa kiralayalım dedik. Geçen sene hepbirlikte gittiğimiz tatillerde çocuklardan dolayı dinlenmek yerine daha çok kafamız şiştiği için bu sene dört çift plan yaptık ve diğer arkadaşlara da durumu anlattık. Kısaca dedik ki çocukları bırakacak yer bulabiliyorsanız dahil olabilirsiniz yoksa kimse tatilinde çocuk derdi çekmek istemiyor, onlarda anlayışla karşıladılar, ya da biz öyle sandık.

Biz tabii villa bakıyoruz filan derken çocuklu çiftlerden biri dedi ki biz annemi ayarladık çocukları bırakıp geleceğiz. Biz de tamam dedik , sıkıntı yok. Neyse beş çift villa kiraladık ama tabii villa fiyatları uçmuş durumda yani 8 kişilik bakacakken 10 kişilik villa tuttuk.

Konuya geleyim, bugün arkadaş aradı ve dedi ki annem müsait olmayacakmış mecbur çocuğu da getiricez, bir de gitmiş diğer çocuklu arkadaşlara da söylemiş onlar da demiş ki o zaman biz de gelelim en kötü şişme yatak getiririz sonuçta koskoca villa. Ben arkadaşa anlayışsızlık yaptığını ve eğer gelmek istiorlarsa ayrı bir villa tutmalarını söyledim. Bir de gelmiş bana diyor ki ne var yani 12 kişiyiz herkes yarım saat çocuklarla ilgilense hepbirlikte hallederiz. Sanki ben bütün sene onların veledine bakmak için çalıştım.

Arkadaşa parasını iade ettik ve yine bizim tuttuğumuz villa bölgesinde dört kişilik kiralayabilecekleri villaları gönderdim. Kısaca dedik ki gidin dördünüz ve çocuklar ayrı villada kalın bize bulaşmayın,yanınızda bakıcı götürün cocukları bırakıp yanımıza gelirsiniz.Biz böyle yapınca bu sefer dediler ki aynı villada kalmayacaksak biz gelmeyiz. Gelmeyin dedim ben de, tabii şu an bizimle konuşmuyorlar, çok anlayışsız davranıyormuşuz.

Sizce bunun ortak bir çözümü var mı? Ben neden sırf çocukları olduğu için daha anlayışlı olan taraf olmak zorundayım , neden tatilimde gürültü, çiş, kaka derdi çekip yok sigara içme gece ses yapmayalım diye kendimi kısıtlamak zorundayım. Benim de yılda 25 gün tatilim var neden gönlümce tatil yapmak istediğimde bencillikle suçlanıyorum.

En son sanırım tatili komple iptal edip adult otele gideceğiz çocuğu olmayanlarla, çünkü villa kiralıyorsak çocuksuz tatil yapma hakkımız yok.
En başından durumu arkadaşlarınıza anlatmışsınız. “Kısaca dedik ki çocukları bırakacak yer bulabiliyorsanız dahil olabilirsiniz yoksa kimse tatilinde çocuk derdi çekmek istemiyor, onlarda anlayışla karşıladılar, ya da biz öyle sandık.” 2 yıl önce eşimin kuzenleriyle 3 çift 6 kişi villa kiralayıp tatil yapmak istedik. 1 çiftin 2 çocuğu da geldi. Ki çocukları hepimiz çok seviyoruz ancak söylediğiniz gibi yok sigara içme yok uyuyorlar ses çıkmasın uyanmasınlar.. Annelerinin sinirleri bozulur kendine de bize de tüm günü zehir eder, hep bir gerginlik. Çocuk dediğinin bünyesi hassas, hava değişimi çocuğu hasta etti günlerce hastanede kalmak zorunda olduk. Tatil mi yaptık eziyet mi çektik anlamadık.. Baştan yaptığınız planı söylemişsiniz, sonradan biz çocukla gelicez deyip diğerlerine de haber vermek emrivakilik yapmak oluyor. Boşverin hayat sizin hayatınız sürekli birilerini memnun etmek zorunda değilsiniz, siz şimdiye kadar onlarla gidip anlayış göstermişsiniz zaten. Bu sene de çocuksuz tatil istemişsiniz. Ne var bunda?

Altı çift on iki kişilik bir arkadaş grubumuz var,ikisi çocuklu diğer dört çift çocuksusuz.Her sene birlikte tatile gideriz ama bu sene pandemiden dolayı kaş kalkan tarafında villa kiralayalım dedik. Geçen sene hepbirlikte gittiğimiz tatillerde çocuklardan dolayı dinlenmek yerine daha çok kafamız şiştiği için bu sene dört çift plan yaptık ve diğer arkadaşlara da durumu anlattık. Kısaca dedik ki çocukları bırakacak yer bulabiliyorsanız dahil olabilirsiniz yoksa kimse tatilinde çocuk derdi çekmek istemiyor, onlarda anlayışla karşıladılar, ya da biz öyle sandık.

Biz tabii villa bakıyoruz filan derken çocuklu çiftlerden biri dedi ki biz annemi ayarladık çocukları bırakıp geleceğiz. Biz de tamam dedik , sıkıntı yok. Neyse beş çift villa kiraladık ama tabii villa fiyatları uçmuş durumda yani 8 kişilik bakacakken 10 kişilik villa tuttuk.

Konuya geleyim, bugün arkadaş aradı ve dedi ki annem müsait olmayacakmış mecbur çocuğu da getiricez, bir de gitmiş diğer çocuklu arkadaşlara da söylemiş onlar da demiş ki o zaman biz de gelelim en kötü şişme yatak getiririz sonuçta koskoca villa. Ben arkadaşa anlayışsızlık yaptığını ve eğer gelmek istiorlarsa ayrı bir villa tutmalarını söyledim. Bir de gelmiş bana diyor ki ne var yani 12 kişiyiz herkes yarım saat çocuklarla ilgilense hepbirlikte hallederiz. Sanki ben bütün sene onların veledine bakmak için çalıştım.

Arkadaşa parasını iade ettik ve yine bizim tuttuğumuz villa bölgesinde dört kişilik kiralayabilecekleri villaları gönderdim. Kısaca dedik ki gidin dördünüz ve çocuklar ayrı villada kalın bize bulaşmayın,yanınızda bakıcı götürün cocukları bırakıp yanımıza gelirsiniz.Biz böyle yapınca bu sefer dediler ki aynı villada kalmayacaksak biz gelmeyiz. Gelmeyin dedim ben de, tabii şu an bizimle konuşmuyorlar, çok anlayışsız davranıyormuşuz.

Sizce bunun ortak bir çözümü var mı? Ben neden sırf çocukları olduğu için daha anlayışlı olan taraf olmak zorundayım , neden tatilimde gürültü, çiş, kaka derdi çekip yok sigara içme gece ses yapmayalım diye kendimi kısıtlamak zorundayım. Benim de yılda 25 gün tatilim var neden gönlümce tatil yapmak istediğimde bencillikle suçlanıyorum.

En son sanırım tatili komple iptal edip adult otele gideceğiz çocuğu olmayanlarla, çünkü villa kiralıyorsak çocuksuz tatil yapma hakkımız yok.
Çocukluyum ama sonuna kadar hak verdim.Ben de kimsenin çocuğunun gürültüsünü çekmek istemezdim tatilde.Bi de paylaşırdık herkes ortak bakardı ne demek ya.Baksana kendi aileleri bile siz gidin biz bakarız dememişler.Size ne yani neden tatilinizi zehir edesiniz.

X